|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca imaju proljev
10.9.2010 12:11:02   
lirio
Drage moje, mi se i dalje borimo... Jutros je stanje malo bolje al još nije ok... Jutros jedna stolica bila ok a nakon 3 h opet vodenasta i oskudna stolica ... Ne znam šta je ovo, jedna stolica malo bolja, onda proljev... I dalje smo na dijeti, uglavnom riza, rizina sluz, mrkva i kuhana jabuka, koja nam najbolje pomogne, rizolino na vodi od muhane jabuke te mlijeko bez laktoze... Čekamo da nam jave nalaz stolice... Stanje nam trenutno nije loše samo me brine da ova dijetalna hrana, koliko se smije dugo ovako, da nam krv ne oslabi, da nam to ne naskodi, bas se bojim... Koliko traje ovakvo stanje kod vaše djece? Jel ovo kod nas,, normalno?
''?

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu natalia 13)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.9.2010 9:03:16   
lirio
ajoj, kod nas i dalje proljev... jucer bilo ok, fala mu malo pirra sa trunom obicnog mlijela( nekad oko 4) i jutros skoro tecna i zelena stolica... sta da radim... doduse ceksmo nalaz stolice... Kontam da mu dam enterofuril na svoju ruku, antidiaretik... vise sam izludila, ovo traje vec 9 dana, doduse izmjenjuju se tecna, polutecna i normalna stolica, i ima 2-3 stolice ... imal ko slicno iskustvo?

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.9.2010 10:34:16   
maja78 RR
pa odvedi ti opet doktoru da nebi doslo do dehidracije




_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 8:49:00   
Majčica
Je li zna neko koliko proljev od zubica moze trajati? Moj djecak inace ima cesto stolicu (na mamuuser posted image ) ,nekad samo jednom a zna i po 3 -4x imati. Ovih dana mu je dosta tecna i obilna, ima cudan miris i bude i po 6x dnevno. On je inace ok, igra se, jede normalno, mada sam ja u dilemi sta da mu dam da jede. Nisam mu uvodila nikakvu dijetu sve u nadi da ce proci, jer smo imali do sad ovakvo stanje 2-3puta i sve je proslo nakon par dana, obicno je zubic izvirio. Petice mu jos nisu nikle i ja ih ocekujem. Do sad nisam panicila, ali evo jutros je vec 4. dan kako se izmjenjuju tecna i polutecna stolica, a kako nosi pelene i guza mu se malo zarcvenila, pa ne da promijeniti pelenu.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:04:43   
Majčica
Ja nadjoh jedan link, u kojem pise ono sto sam vec cula - izgladnjivanje tokom proljeva nije vise nacin lijecenja proljeva.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1160/


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:12:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Majčica

Ja nadjoh jedan link, u kojem pise ono sto sam vec cula - izgladnjivanje tokom proljeva nije vise nacin lijecenja proljeva.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1160/


lijep tekst nema šta...
samo u praksi vrlo teško možemo zaustaviti proljev djetetu da izbjegnemo lijek za porljev i uz to rano počnemo sa ishranom koju je koristilo i prije proljeva...

Ko smije neka proba...
ja nebih smjela...

recimo moja mlađa je imala porkljev i ja sam 3 dana čekala da joj uvedem lijekove...za 3 dana smršala je 2 kilograma...
uvela sam dijetalnu ishranu i uvela sirup...a onda sam joj 5 dan dala mlijeko kontajući bolje je ...
odmah sutra ujutro u 4 stolica je opet bila tečna i zelena....
narednih 5 dana proljev je trajao i ona je smšala još 2 kg....

gledajući ovaj tekst trebalo bi da ja nisma pogriješila ...
međutim gubitak kilograma dokazuje drugačije...
trebala sam odmah uvesti sirup..
i nisam joj smijela dati hranu čak ni 5 dana nakon početkla proljevauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:26:36   
taurus
kao što vidjeh ovaj članak je star 3 godine, pa baš i nije nešto novo
u tekstu je navedeno da se prije svega ne daju antibiotivi, što je i razumljivo, ali ne znam zašto ne i lijekovi protiv proliva
kod djece se najčešće daje neki probiotik za regulaciju crijevne flore (linex, prolife i sl.) što nikako ne može biti štetno jer je riječ o normalno prisutnim bakterijama u crijevnoj flori bez kojih crijeva ne mogu normalno funkcionisati
od ostalih lijekova za zaustavljanje proliva djeci se još samo može dati enterofuril sirup, koji takođe nije toliko štetan, pogotovo ako uzmemo u obzir činjenicu da se lijek ne resorbuje iz crijeva, dakle cijelo vrijeme ostaje u crijevima gdje djeluje na uzročnike proliva (ako su upitanju infektivni prolivi) i nakon toga se izlučuje iz organizma opet putem crijeva
naravno ovdje ne govorim o neinfektivnim prolivima koji se i kod odraslih moraju tretirati drugim lijekovima koji utiču na peristaltiku crijeva ili djeluju protuupalno i nikako se ne smiju koristiti bez prethodne konsultacije sa ljekarom radi postavljanj pravilne dijagnoze
naravno da je neophodno stalno nadoknađivanje tekućine sa ORS ili sličnim oralnim napitkom (a često i infuzijom)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:29:20   
ziki
Za proliv je meni savjetovano krompir pečen ili baren, riža, pečena jabuka( kora jabuke sadži suspstance koje se pečenjem oslobađaju a korisne su u borbi protiv virusa te se preporučuje i kod gripa- svajet pedijatra) supu iz kesice, petit keks, štapiće a mjesto kravljeg mlijeka humanu HN sve to možeš da mu fino iskombinuješ i da dijete ne galduje a ipak da bude na nekoj vrsti dijete, ako maleni doji tvoje mlijeko mu ne smeta. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:33:21   
bebacha
a nisam znala za jabuku.ja uvjek gulila pa peklauser posted image user posted image user posted image
a zasto supa iz kesice


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:36:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

a nisam znala za jabuku.ja uvjek gulila pa peklauser posted image user posted image user posted image
a zasto supa iz kesice


supa iz kesice je poslana...pa dođe kao ORS...mala infuzijauser posted image
kome djac hoće...moja neće supu iz kesiceuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:37:51   
taurus
supa iz kese sadrži veliki procenat soli i drugih minerala koji su neophodni za vezanje tekučine u organizmu i time se prevenira dehidracija organizma

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:45:35   
bebacha
e pa da mi nije RR ja neznam sta biuser posted image user posted image user posted image zivila sam u ubjedenju da u toj supi nema nista dobro i pravim je samo kad bass nemam vremena za neku drugu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:56:16   
ziki
Eto sve su ti već objasnile, ja sam čak pitala mogu li ja dapravim domaću pileću supu pa malo slanšu ali mi dr rekao da su te masnoće iz domaće teške i preporučio supu pijevca/hora.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 10:57:08   
Majčica
Ja sam prvenstveno u dilemi da li uvesti dijetu ili ne, znam da se u svijetu vise ne uvodi dijeta kad je proljev, ali kod nas se jos uvijek preporucuje. I ja sam je dosad uvodila kod proljeva, ali on tako lijepo jede i tako se normalno ponasa da mi je zaouser posted image user posted image user posted image . Znate sta mislim. Ali kad se mora, mora seuser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 11:01:06   
Nedi
Svi smo se borili sa istom vrstom proljeva...prestane i opet. Mi smo se stabilizovali ali tek poslije 10 dana

A sto se dijete tiče, N je sam sebi uveo dijetu, i onako nista ne jedeuser posted image


< Poruku je uredio Nedi -- 15.9.2010 11:08:47 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 11:08:07   
ziki
Pa probaj da mu samo izbaciš mlječene proizvode i uvedeš onu humanu, forsiraj jedan dva dana već pobrojanu hranu. Za doručak mu ispečeš krompiriće, za ručak skuhaš supu iz kesice, rižu i posebno malo teletine ako hoćeš da baš jede meso, petit i štapiće za užinu, večera pečena jabuka, mlijeko humanino i nije strašno, on je veliki momak

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2010 11:18:33   
Majčica
Mlijeko svakako ne pije, samo ujutro cokolino i to nekad. Moram probati, ne bih da ga vodim doktoru bez prijeke potrebe, nema nikakvih drugih simptoma.
Hvalauser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 8:35:53   
Majčica
Jutros 6. dan i evo je opet imao tecnu stolicu, Uvela sam mu dijetu ova zadnja 2 dana, rjedje je imao stolicu, cak jedan dan i normalnu, juce opet ono kao ni tecna ni cvrsta 4x. I jutros cim je ustao obilna, tecna. dajem mu Prolife na jedvite jade, jer nece, a Linex nisam htjela na svoju ruku.
Koliko stolica se smatra proljevom? Jesu li 4 tecne stolice proljev?
On mi stalno trazi da jede i vidim da mu je vec dosadila dijeta, skorz je veseo, razigran, spava odlicno. Samo eto touser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 8:38:38   
aida.
Majcice meni je dr. a i apotekarica jednom rekli da se kod djece proljev smarta ako je npr.4 stolice u toku 2 sata a ne u cijelom danu, tecne stolice... Eh, sad, opet.....

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 8:44:53   
Majčica
Nije on ni jedan od ovih 6 dana imao tako cestu stolicu da su 4 bile u roku od 2h. Jest mozda jednom da su bile 3 ono pomalo u roku od 2h. Ja govorim za cijeli dan juce da je imao 4x tecniju stolic,ali ne obilnu. A maksimalno je imao u jednom danu 7x stolicu otkako ima taj famozni proljev.
Jutros tecna i obilna. Ipak cu ga odvesti doktoru, cisto da se posavjetujem, a sve nesto kontam da su mu te petice krenule, osjetila sam pod rukom da su donje nabubrile.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 8:46:48   
bebacha
ev i nas ovdje.jel moguce da proljev bude kao reakcija na vakcinu.Alen je juce dobbio vakcinu i poslije je imao 3 puta proljev.navece sam mu dala plantex caj,popio oko 30ml i nije vise imao.sad kontam dali je od vakcine

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 9:00:57   
maja78 RR
vrlo je moguce da je od vakcine

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 9:15:49   
aida.
bebacha moguce je da je od vakcine...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 9:16:51   
almicch
i moj sinčić primio vakcinu u utorak , jučer imao proljev 4 puta kakao , ima malo  i povišenu temperaturuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ništa, vodim ga doktoru za svaki slučaj , jer sumnjam da je od zubića , dosad nije imao ni proljev ni temperaturu kad su izbijaliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 12:22:23   
škorpija
evo i nas opvdje nakon duuugo vremena (hvala Bogu da je tako), uglavnom bili smo na moru, a ajdin je poludio i stalno je trčao u vodu, a voda hladanaaaaa (19 stepeni), uglavnom nismo ga mogli istjerati iz vode što je rezultiralo jakom prehladom, sa temperatzurom preko 40 stepeni, proljevom i povraćanjem. Temperaturu nismo mogli sikunuti i paracetamolom ni dalsi sirupom, samo su voltaren čepići pomagali (ali tačno 6 sati djeluju i nakon toga opet skoči na 40)
proljev užasan možda 15 stolica u 24 sata, išli kod pedijatra, leukociti u normali, grlo malo upaljeno, ali ništa specijalno, dala nam esbesul nako bezezeze ko eto ne znam možda vam pomogne, ja ga nisma htjela dati jer bi ionako pogoršalo već grozna proljev.
koristili prolife, linex, ali ništa nije pomagalo, humana elketrolit nije htio ni da okusi, živio je od vode i grisinija. eeee onda pročitam neki post od hanadi i sjetim se sirupa enterofuril i hvala bogu nakon 4-5 doza proljev se smirio.
bolnica nije bila opcija ni u kom slučaju, smatrala sma da dobro pratim stepen dehidracije i da ja to mogu sama i na kraju se ispostavilo da sam pravilno odlučila, temp nema više, ali smršao je sigurno barem 2 kg, ali na njegovih 13 nije to tako puno i ovo je jedna od rijetkih prilika kad sam bila sretna što je moj dječak bebeliuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *