|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:39:08   
R&T@
Ako mozes, pametnije je ostati kuci...
jer tako pratis sta jede...
barem dan dva...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:39:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nadam se da će biti sve ok
A šta mislite dal bi je sutra smjela odvesti u obdanište? ili da ipak ostanem kući s njomuser posted image



ja bih sutra ostala...
ona može biti sutra i nervozna malo...
može biti i sirpljena je akica nije bolešljiva beba njoj je ovaj proljev baš novina prava....

ako imaš mogućnost da sutra ostaneš sa njom, iskoristi jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:41:13   
veeseelaa
ma na poslu mi je malo frka, kolegice su po godišnjem user posted image
ni sama neznam....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:46:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma na poslu mi je malo frka, kolegice su po godišnjem user posted image
ni sama neznam....


pa pokušaj sa suprugom ili mamom napraviti kombinaciju da ona ostane kući...
ostavio joj dijetalni porgram i neka je prate...može i bez tebe ali ja je u vrtić nebih sutra slala...
mada i ako doe nevjerujem da je sda smak svijeta...
ipak eto mislila sam radi predostrožnosti onako...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:49:40   
veeseelaa
ma da, u pravu si.... budem još vidjela ujutro

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2010 19:45:09   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma da, u pravu si.... budem još vidjela ujutro

kako je proslo s akicom je li joj bolje ???


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Moja beba ima proljev
2.9.2010 8:55:02   
Nedi
N je jučer imao proljev od podneva do naveče 7 rijetkih stolica a i onako slabo jede. Dali smo mu prolife, kupili Ors hippov ali ni pod razno ga neće jedva mu podvalimo malo.
Ono što me muči je da su mu prve 3 stolice bile žute a ostale zelene i vodene. Ima li ta boja neko značenje? N sad ima 2 god i 8 mjeseci
Noć nam je bila mirna, evo sad sam na poslu i ludim.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Moja beba ima proljev
2.9.2010 9:39:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

N je jučer imao proljev od podneva do naveče 7 rijetkih stolica a i onako slabo jede. Dali smo mu prolife, kupili Ors hippov ali ni pod razno ga neće jedva mu podvalimo malo.
Ono što me muči je da su mu prve 3 stolice bile žute a ostale zelene i vodene. Ima li ta boja neko značenje? N sad ima 2 god i 8 mjeseci
Noć nam je bila mirna, evo sad sam na poslu i ludim.


boja stolice kod tako većeg djeteta koje nije mala beba uglavnom ukazuje na ono što je jeo ili na prehladu stoomačića....
Moja mlađa je ima isti taj virus nedavnooo...
to je puno stolica za tako kratko vrijeme...
daj mu puno tečnosti...
ako do sutra ne bude poboljšanja od porlife idite pedijtaru da uzmete sirup encefuril...

samo da ti napomenem da je jakoooo slab apetit sa ovim virusom....

kasnije se sve popravi al do tada se dobro nasikira čovjek.

napravi čak od šipurka, HIpp sokić 2000, čaj od dunjinog lista i čaj od  kore nara.....
ima na temi dosta savjeta...
pokušajte sa jogurtom on je hranjiv a godi im i osvježava stomačnu floru...Bio aktiv, LGG itd.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Moja beba ima proljev
2.9.2010 9:46:47   
Nedi
Sad sam zvala...nije kakio danas nikako i sad jede. Ostavila sam teti upute...imamo sve ovo što si nabrojala osim list od dunje. Pogled mi je usmjeren ka mobitelu i samo čekam da me nazove.
Još jedna rijekta stolica i idemo doktoru. I onako slabo jede još ako izgubi 4 kg kao tvoja malena odmah će navući kakvu bolešćuru bronhitis i kojekve viruseuser posted image
Hanadyuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Moja beba ima proljev
2.9.2010 10:46:52   
dinaa
Nedi bice da je on malo prehladio stomacic ako nece da jede daj mu da pije dosta tecnosti,a slobodno mu daj slane stapice da jede ako ih voli,neka se napije i malo kole,znam da nije zdrava ali nece sad litar popiti,manje od pola case mu nece naskoditi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Moja beba ima proljev
2.9.2010 11:00:06   
Nedi
Sad sam se sjetila bili smo u ponedjeljak na rođendanu i kod njih je parket i N je sjedio a bilo mu je i hladno po nogicama (nakon sat sam obukla još jedne čarapice). Vjerovatno je od toga

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:17:40   
lirio
drage moje, moj kenan je u subotu mao proljev( česte, neprovarene, rijetke, smrdljive stolice),nakon par sati smo ga odveli dr...prilikom pregleda utvrdjeno je da je u pitanju virus...posto je vec bio prilicno suh dobio je i infuziju sa ijekcijom, cini mi se cefazolina, te terapiju ( linex, orosal), neku hapu protiv proljeva, te dijta... proljv je u toku dana stao... sljedecih dana stolica nij bila tecna ali je bila nekako promjnjiva( nekad je smrdljiva, nekad neprovarena, nekad ok)...sinoc bili na kontroli, kaze dr da je to sve ok i da nastavimo jos par dana sa ovim rezimom...medjutim, jutros opet proljev, sama zelena voda, douse jedna stolica oko 7h...bas sam se prepala...nije mi jasno..pitam se da li opet da ga vodim dr...sta da radimuser posted image ...popio je skoro 2 kutije bebelaca FL (protiv proljeva), kupila bih mu jos ali je nestalouser posted image ...e sad se pitam, on je inace na novalacu, da li ih mu smjela ukljuciti u ishranu neku drugu hapu protiv proljeva, npr humanu jer on na mlijeku trenutno zivi...u Ze nema ni novalaca ni bebelaca protiv proljeva, samo trenutnu humana...pitam se sta da radim, da li je neko imao sl iskustvo, da li da mu dam humanu user posted image user posted image user posted image
PS: gdje se inace moze kupiti novalac protiv proljeva i koja mu je oznaka?
puse... user posted image

< Poruku je uredio lirio -- 8.9.2010 9:20:32 >


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:31:31   
Anoniman
lirio koliko je star kenanuser posted image

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:37:00   
lirio
10mj i 20 dana...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:38:35   
Hanady RR
lirio...
virus je takav...proljev malo stane i onda se vrati...
ta zelena stolica jutros recimo da je normalan sa ovim virusom....
najmanje 10 dana morate dijetalnu ishranu provoditi...
nemoj mu davati mlijeko ni pod razno ali svakako uključi Humanu sa bananom ...sad nisma sigurna mozak mistao humana 9 ili 10 je ta sa bananom za proljev al samo reci u apoteci za šta ti treba daće ti je...neka nju pije umjesto svoga AD.

Nemoj se brinuti tečnosti mu daji...
ta zelena stolica može biti i nfuzija izbačena koju je primio znači nemoj ponovo doktoru nema potrebe...ali dijetalnu ishranu bez mlijeka sa svim lijekovima i dosta tečnosti porvodi.
Čaj od šipurka mu skuhaj i neka ga pije umjesto vode.
jeli pijete sirup encefuril...?
jesi daval linex, porlife...možeš mu po pola anpulice staviti u čajku pa neka i to poppije.
ne brini sve je to sa ovim vorusom tako kako je i traje zaista traje...
ja sam pisala već moja bebača je smršala 4 kg da tim virusom uz sav moj trud...no evo sve je to fino vratila i super je user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:39:58   
bebacha
najbolje sredstvo protiv proljeva je prolife.e sad neznam dali mame bebe to smiju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:40:35   
Anoniman
pa mislim da su humana,bebelac itd na isti princip,hipp ors sokic a nama je dr.propisao i profile a imas i linex baby prah,rizinu sluz..jesi li probala ista od ovog

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:48:38   
lirio
sve.... hip ors svakih 30 min, linex prasak 1x dnevno, kuhana mrkva, jabuka, svjeza banana, riza, hapa bez laktoze na rizinoj sluzi, caj od sipka... sve... kontam da nazovem dr pa da je pitam da ukljucimo enterofuryl...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:51:31   
Hanady RR
lirio vodi računa o banani...
nekoj djeci ona ne djeluje na zatvor već pospješuje porljev...npr. mojoj starijoj...
ja nisma vjerovala da je to moguće ali mi je jedna stara pedijatrica to potvrdila....

moraš biti strpljiva...
samo vodi računa da ne pojede nešto što može nastaviti proljev...

ako danaa bude imao više od 5 proljevastih stolica...nazovi i pitaj za encefuril sirup da uvedete...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:52:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lirio

sve.... hip ors svakih 30 min, linex prasak 1x dnevno, kuhana mrkva, jabuka, svjeza banana, riza, hapa bez laktoze na rizinoj sluzi, caj od sipka... sve... kontam da nazovem dr pa da je pitam da ukljucimo enterofuryl...



ma najbolje da se ti posavjetujes sa dr a evo Hanady je to prosla pa se nemoj puno sekirati valjda sve to ide svojim tokom i brzo ce djecak biti boljeuser posted image user posted image

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:54:22   
lirio
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

lirio...
virus je takav...proljev malo stane i onda se vrati...
ta zelena stolica jutros recimo da je normalan sa ovim virusom....
najmanje 10 dana morate dijetalnu ishranu provoditi...
nemoj mu davati mlijeko ni pod razno ali svakako uključi Humanu sa bananom ...sad nisma sigurna mozak mistao humana 9 ili 10 je ta sa bananom za proljev al samo reci u apoteci za šta ti treba daće ti je...neka nju pije umjesto svoga AD.

Nemoj se brinuti tečnosti mu daji...
ta zelena stolica može biti i nfuzija izbačena koju je primio znači nemoj ponovo doktoru nema potrebe...ali dijetalnu ishranu bez mlijeka sa svim lijekovima i dosta tečnosti porvodi.
Čaj od šipurka mu skuhaj i neka ga pije umjesto vode.
jeli pijete sirup encefuril...?
jesi daval linex, porlife...možeš mu po pola anpulice staviti u čajku pa neka i to poppije.
ne brini sve je to sa ovim vorusom tako kako je i traje zaista traje...
ja sam pisala već moja bebača je smršala 4 kg da tim virusom uz sav moj trud...no evo sve je to fino vratila i super je user posted image



sad mi lakse... samo me zabrinulo sto se i nakon strogo dietalnog rezoma i terapije proljev vratio...uh, taj virus ...hvala hanady, bas mi lijepo sve napisala, bas si mi pomogla... sacekacu jos da vidim sta ce se desavati...znaci mogu mu na bebelac dati humanu?


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:57:42   
lirio
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

lirio vodi računa o banani...
nekoj djeci ona ne djeluje na zatvor već pospješuje porljev...npr. mojoj starijoj...
ja nisma vjerovala da je to moguće ali mi je jedna stara pedijatrica to potvrdila....

moraš biti strpljiva...
samo vodi računa da ne pojede nešto što može nastaviti proljev...

ako danaa bude imao više od 5 proljevastih stolica...nazovi i pitaj za encefuril sirup da uvedete...



nesto sam nacula za bananu...misljenja su podijeljena... al uvijek se davala bananauser posted image ...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 9:59:31   
lirio
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: lirio

sve.... hip ors svakih 30 min, linex prasak 1x dnevno, kuhana mrkva, jabuka, svjeza banana, riza, hapa bez laktoze na rizinoj sluzi, caj od sipka... sve... kontam da nazovem dr pa da je pitam da ukljucimo enterofuryl...



ma najbolje da se ti posavjetujes sa dr a evo Hanady je to prosla pa se nemoj puno sekirati valjda sve to ide svojim tokom i brzo ce djecak biti boljeuser posted image user posted image



aBd...hvala noa...user posted image



_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 10:00:30   
Hanady RR
pa to ti i kažem...
zavisi od djeteta...
mlađoj je savršena pomoć...al starija me izbezumila kada je imala 2 godine...jela samo banane nije htjela ništa drugo ni da popije..elem tada onako sva istraumirana nazovem jednu penzionisanu pedijatricu prijteljicu mojih roditelja i zamisli kaže mi ovo...i bila je u pravu što se starije tiče.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Moja beba ima proljev
8.9.2010 10:04:11   
lirio
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pa to ti i kažem...
zavisi od djeteta...
mlađoj je savršena pomoć...al starija me izbezumila kada je imala 2 godine...jela samo banane nije htjela ništa drugo ni da popije..elem tada onako sva istraumirana nazovem jednu penzionisanu pedijatricu prijteljicu mojih roditelja i zamisli kaže mi ovo...i bila je u pravu što se starije tiče.




jucer mu nisam davala bananu...jutros sam mu dala odmah poslije AD pa cu pratiti...hvala Hanady... user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *