|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
3.8.2010 12:07:39   
hanabanana
Enterofuril je ok. Pomoći će.
Ali nemoj šećeriti sok.
Šećeri se da bi se " otvorilo " a ne kod proljeva.
Pomaže i nezašećerena kamilica.

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Moja beba ima proljev
4.8.2010 20:17:44   
nerkica
user posted image hvala bogu  poslije 8 dana proliv je prosao
danas smo imali jednu normalnu stolicu
sad neznam kako da pocnem sa normalnom ishranom
vise mi je banane i rize na vrh glave


_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2010 13:38:57   
w.pooh
Moj mali od dvije godine je od jutros imao 3 puta proljev baš tečno i tamne boje user posted image mislila sam uzeti ili Prolife ili Linex pa me interesuje po vašem iskustvu šta je djelotvornije? Ovo nam se dešava prvi put i nisam nikad kupovale te preparate. I malo me ta boja brine, ima li to kakve veze što je tamno?

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2010 16:27:03   
Dinkica
Ima li neko da je imao slican problem kao winny? Čisto da podsjtim dok tema nije otišla sa aktuelnih.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2010 18:44:49   
Hannan
Wini, ne znam sta bih ti rekla, ja sma svom  davala oba, linex m ije preporucio ljekar, a prol.sam kupila na svoju inicijativu.Cini mi se da je Linex malo bolji, i brzi kod zatvaranja, da se tako izrazim.
Za tamnu stolicu, najbolje odvedi ljekaru.Dz radi ja mislim do 21h, pa nije ni sad kasno.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2010 20:19:34   
w.pooh
Kupila sam Linex, dala mu jednu kapsulu, poslije toga nije bila tečna i bila je svijetlo smeđa, pa je imao još jednu ono ni tam ni vam user posted image sad je zaspao, davala sam mu tečnosti. Sutra radim, biće kod moje mame pa mi je malo lakše nego da je u obdaništu kao danas.
Hvala Dinkice i Hannan user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2010 20:36:42   
mama Nataša
nerkice, kod obilatih proljeva banane uopšte nisu preporučljive
a od sirupa mi smo uvijek koristili enterofuril i bio je nepogrešivo vrlo vrlo efikasan


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 9:02:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Moj mali od dvije godine je od jutros imao 3 puta proljev baš tečno i tamne boje user posted image mislila sam uzeti ili Prolife ili Linex pa me interesuje po vašem iskustvu šta je djelotvornije? Ovo nam se dešava prvi put i nisam nikad kupovale te preparate. I malo me ta boja brine, ima li to kakve veze što je tamno?

Pa što ne zoveš,  jer ja ovo moram vidjet na RRuser posted image

Uzmi i prolife i linex... Jednu kapsulu linexa otvori i rastopi sa malo vode daj poslije jela a prolife mu daj čitav prije jela. Bit će on dobro... linex je super stvar a i prolife regulira crijevnu floru, na biljnoj je bazi, dobar u svakom slučaju.

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 9:21:01   
Anoniman
ispravka htjela sam napisati je li ja ovo moram vidjeti na RR?user posted image , lapsus linguae...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 11:57:05   
D_K
ja sam svojim davala Hipp 2000 - kupis u apoteci a imas i u svim trznim centrima u dijelu sa djecijim hapicama.. dajes po kasicicu svakih 10-tak minuta - pravo je djelotvoran..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 13:25:33   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: D_K

ja sam svojim davala Hipp 2000 - kupis u apoteci a imas i u svim trznim centrima u dijelu sa djecijim hapicama.. dajes po kasicicu svakih 10-tak minuta - pravo je djelotvoran..


kazu da je odlican ali ima ruzan ukus...valjda ce bebice htjeti popiti user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 13:29:49   
veeseelaa
ja sam svojoj malenoj pored linexa davala i litrima čaja od šipka dobro zašećerenog i pomoglo je
da davala sam joj i sok hipov onaj što sadrži sluz rižinu, pitaj ima u apoteci, ružnog je ukusa al natjerala sam malenu pa je popila par njih


< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.8.2010 13:31:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 13:30:31   
D_K
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: D_K

ja sam svojim davala Hipp 2000 - kupis u apoteci a imas i u svim trznim centrima u dijelu sa djecijim hapicama.. dajes po kasicicu svakih 10-tak minuta - pravo je djelotvoran..


kazu da je odlican ali ima ruzan ukus...valjda ce bebice htjeti popiti user posted image


I know.. ja sam ga probala i stvarno je bljak.. zato samo po kasicicu i svakih 10 minuta - mozete ih par puta prevariti.. ja sam svojim sipala u flasicu i podvaljivala im kao sok - one povuku i dok skontaju da je gadan vec popiju jedan veliki gutljaj. nakon toga po kasicicu na prevaru..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 13:32:16   
D_K
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam svojoj malenoj pored linexa davala i litrima čaja od šipka dobro zašećerenog i pomoglo je


ma ove moje nece caja nikako - vise se deru kada trebaju popiti caj nego kad im donosim sirup..


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Moja beba ima proljev
7.8.2010 13:34:27   
veeseelaa
ma znam al ova moja voli napitke pa sam joj podvaljivala, zašećerim dobro a čaj da je mlak i samo joj vičem sok, sok njam njam
a sirup dajem tako što je položim na ledja, začepim joj nos ona zine a muž uvali kašiku sirupa, jest da se malo prospe al i popije dovoljno user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.8.2010 13:36:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 13:34:24   
ena23
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma znam al ova moja voli napitke pa sam joj podvaljivala, zašećerim dobro a čaj da je mlak i samo joj vičem sok, sok njam njam
a sirup dajem tako što je položim na ledja, začepim joj nos ona zine a muž uvali kašiku sirupa, jest da se malo prospe al i popije dovoljno user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image legende ste ti i tvoj muz.

moj maleni ima sada proliv, u stari ne znam da li se moze nazvati prolivom, kakio je jucer ujutru, navecer pa cjelu noc plako bolio ga valjda stomak i jutros opet puna pelena. inace sma i ja svjeze se vratila iz mrtvih od trovanja zeludca i samo sam cekala kad ce mu se prenijeti to (dojim ga).
uzimam znaci sok od hippa od mrkve i veselin savjet kako maleng natjerati da ga popije user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 13:40:41   
w.pooh
ena nama je pomogao linex i 3 dana dijetalne ishrane user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 14:15:17   
ena23
kad kazes dijetalna ishrana na sta mislis? to je riza, banane i tako to jeli? eno i mom ce za rucak teta spremiti rizu, a ja sam je ostavila sa linexom rastvorenim u vodi, otopinom orosala (ono sa elektrolitima), malo cokolade... valjda mu brzo pomogne. sinoc je plako citavu noc dusa moja, a ako ga boli ko mene sto je bolilo... uh.. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 14:23:26   
w.pooh
Riža, kuhani krompir i mrkvica, banane i tako to..ne brini biće on dobro user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 14:42:52   
ena23
user posted image user posted image user posted image   hvala mila

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Moja beba ima proljev
11.8.2010 16:34:14   
Hanady RR
Evo i nas na temi.user posted image
Moja farah je imala na moru 1 dan nešto kao proljev...
znači prošli utorak a danas je srijeda opetuser posted image

e sad taj 1 dan na moru kontala sam malo od slane vode joj ili zubić pa sam joj dala prolife 1 kapsulu i čaj od šipurka i sve se stabilizovalo.
od jutro imala je 6 stolica...3 od njih su bile totalno vodenaste a ostale kašaste...mekše nego inače.user posted image

sad razmišljam da joj uključim encefuril jer ga imama u apoteci za odlazak na odmor....možda je i od zubića jer pred poalzak sa mora gornji očnjaci su izvirili...pa sad ne znam....

sačekat ću još malo da vidim šta i kako dalje...prolife sam joj dala....ako bude potrebe uključit ću encefuril.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 18:47:51   
Hanady RR
prenos postova sa srodne teme dana 16.8.2010.godine
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja malena je u subotu ničim izazvana nakon poslijepodnevnog spavanja ustala sa temp od 38,7
dala sam joj paracatamol i odvela je  hitnu
Dr je rekao da se radi o upali grla i dali su joj antibiotik Xiclav
Danas je dobila proljev, jel to zbog antibiotika ili...? znal iko help
Dva puta od jutros je imala stolicu

100% antibiotik...
Xiclav je inače poznat da i nama starijim izaziva proljeve...
daj jo prolife...
daj joj čaj od šipurka...

izbaci mlijreko dok ga pije...
a ako nastavi 3 dana otiđi doktoru i mjenjaj antibiotik....



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala
al tek je drugi dan kako pije antibiotik, a treba ga piti 7 dana, odnosno još 5
Juče nije nikako imala stolicu al eto danas....

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja malena je u subotu ničim izazvana nakon poslijepodnevnog spavanja ustala sa temp od 38,7
dala sam joj paracatamol i odvela je  hitnu
Dr je rekao da se radi o upali grla i dali su joj antibiotik Xiclav
Danas je dobila proljev, jel to zbog antibiotika ili...? znal iko help
Dva puta od jutros je imala stolicu

100% antibiotik...
Xiclav je inače poznat da i nama starijim izaziva proljeve...
daj jo prolife...
daj joj čaj od šipurka...

izbaci mlijreko dok ga pije...
a ako nastavi 3 dana otiđi doktoru i mjenjaj antibiotik....




hvala, zovnuću opet tetu da vidim ima li i dalje proljev ako da idem po nju, nema mi druge
Eh jooooooj

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Vesela da joj nisu zubićik, nekako mi je u tom uzrastu, kada niću zubići, a to su propratne reakcije rasta zubića

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svi joj zubići nikli  

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svi joj zubići nikli  


Jel' i petice?

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da i petice su nikle
evo išli smo kod dr, dr kaže da je najvjerovatnije od antibiotika al da nam ona savjetuje da ga ne prestaje koristiti jer bi i od nekog zamjenskog moglo takodje doći do proljeva, kao da izdržimo bar 5 dana
preporučila nam je kupovinu linex praška, što smo i učinili i malena je već isti popila, inače 1 prašak dnevno se pije, popila je i 250 ml čaja od šipka
E sad do sada je imala 5 stolica imam li razloga da brinem????
malena pije dosta tekućine mada nešto nije zainteresirana za jelom
Vesela je i dr kaže da sem crvenog grla sve drugo je ok
Šta mi savjetujete?


IZVORNA PORUKA: Adana

Bas mi je zao malene!  Nadam se da ce proljev uskoro stati i da ce sve biti OK. Dobro je da pije tecnost.

Ja sam Asji dok je pila antibiotik davala da pije i aktivni probiotik BIORELA Baby. Ovo se daje i kada beba ima proljev, i kada pije antibiotike.
Nama su dali (u slucaju proljeva i povracanja) i Orosal 65 - prasak za oralni rastvor - glukozno elektrolitni rastvor za rehidraciju djecei odraslih.
Caj od sipurka je dobar za zaustavljenje proljeva. Kao sto ti je Hanady vec rekla nemoj joj davati mlijeko.

Cuvajte se!

IZVORNA PORUKA: Adana

A mozda je i bolje da ne jede puno da ne optereti stomak sada... Ne znam... Mislim da je banana dobra da "zatvori", mozda petit keks, stapici, smoki i sl. radi soli. Definitivno kuhani krompir i kuhana mrkva, kao i rizina sluz i raskuhana riza...

A i ova je vrucina pa se maci mozda ni ne jede, znas i sama kako je kada ti je vruce...

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

caj od dunjinog lista je dobar protiv proliva

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

caj od dunjinog lista je dobar protiv proliva


a gdje ima kupiti taj čaj, bilo gdje ili...?
hvala cure na savjetima


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ko je imao problem sličan molim da mi kaže koliko stolica na dan kad beba ima je alarmantno?
jer danas mi je dr rekla da tri stolice nije ništa strašno, za dalje nemam pojma


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Proljev je garant od antibiotika jer smo ga i mi imali isto...

Sve mi se čini da sam negdje pročitala da je 8 stolica dnevno puno kad je u pitanju rpoljev, ali tri definitivno nije.

S tim se bori na onaj klasični način. Mislim da neće biti nikakvih problema.


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ko je imao problem sličan molim da mi kaže koliko stolica na dan kad beba ima je alarmantno?
jer danas mi je dr rekla da tri stolice nije ništa strašno, za dalje nemam pojma


vessela sve preko 6-7 stolica koje su skroz žitke i obilne je onako zabrinjavajuće...
vodi računa noćas...
ako bude imala tečne stolice i u noći nadokanđuje tečnost i obavezno daji nešto za elitrolite....
ali ako beba ne povraća i unosi dosta tečnosti to bi se trebalo smiriti....sigurna sam sutra će bitit bolje

uzmi joj jogurta dosta...bioaktiv.....super je za to LGG

nemoj mlijeko davati ni slučajno....

-čokolada za kuhanje;
-čajeve sam ti rekla;
-štabići slani i gutljaj -dva koka kole ( naravno ne hladne i ne puno) ali prekida porljev ova kombinacija;
- nemoj joj davati neke sokove koji portjeruju samo čajeve koji zatvaraju
- nemoj je trpati da njopa...ali svakako budite ovih dana na dijetalnoj ishrani.

ako se još čega sjetim javim ti...baš mi je žao

doktorica je u pravu što ne prekida antibiotik...jer sa stanovišta medicine naglim prekidanjem može ubuduće postati imuna na njega, a on je dobar u doređenom broju infekcija tipa utrnarnih pa bi bilo loše klišiti je njenog djelovanja za ubuduće....

mada ako nastavi 3 dana sa ovako rijetkim stolicama ponovo kod doktora i traži promejenu antibiotika...ovaj očito njoj ne godi pa bi svakim uzimanjem moglo doći do istoga.



IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Vesela, ja pročitah da je opasno preko deset tekućih stolica na  dan. U svakom slučaju, poji je, neka pije što više, a za hranu se ne brini. Protiv proljeva je dobra i naribana jabuka koja je odstajala da oksidira. Ne znam da li si probala i onaj Hippov napitak, jako je dobar. Slazem se sa tvojom dr, da je vjerovatno od antibiotika, pobili su joj normalnu crijevnu floru, zato ne bi bilo lose da joj das kakav jogurt, najbolje bi bilo s kulturama, ako ga hoce.
Sretno i sekiraj se cim manje.


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

caj od dunjinog lista je dobar protiv proliva


a gdje ima kupiti taj čaj, bilo gdje ili...?
hvala cure na savjetima


ima na pijaci na otoci...znaš sigurno onoga čiku što ima štand na otvorenoj pijaci sa raznim čakevima...ima i dunjin list uzimala moja mama...ja sam imala osušenog lista naše dunje ove godine ali i moja farah malo porljeviše od zuba pa joj ga ja pravila i mješala sa šipurokom...nemam više...nisma dovoljno osušila ja to samo malo.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hanady hvala na iscrpnim informacija, divna si
Bebbe , Mya_81





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:23:55   
veeseelaa
Ajša više nije imala proljev, neće ga valjda dobiti ponovo? 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:31:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ajša više nije imala proljev, neće ga valjda dobiti ponovo? 

user posted image superuser posted image
ipak sutra neka bude na dijetalnoj ishrani...
dok pije antibiotik nemojte mlijeko....
neka antibiotik djeluje to je bitno radi grla...
pa hrana i piće će na staro ubrzouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2010 23:34:06   
veeseelaa
nadam se da će biti sve ok
A šta mislite dal bi je sutra smjela odvesti u obdanište? ili da ipak ostanem kući s njomuser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *