|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:22:24   
DM
Joj naši postovi u sekund se razlikuju! Za ovaj petit keks sam čula da ne bi smio zbog putera koji ima u sebiuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:23:44   
Hanady RR
Džanini ja se ne sjećam dobro koliko je tvoja curica stara...ali sljedeće ti davjetujem...
1. mlijeko i mliječne porizvode izbaci
2. ako pije hapu -kupi jo AD Humanu sa bananom
3. riža je jako dobra u slučaju proljeva...ne masna naravno
4. rižina sluz koju možes mijesati sa AD koje pije ( skuhas opranu rižu - kuhas u jačem omjeru nego inače...znači da bude tečnosti i tu joj tečnost dajes da pije.
5. banana
6. nemoj joj davati jabuke i kruske...
7.pored čaja od sipurka savjetujem ti i čaj od osusene kore nara, predpostavljam da to sada nemas pri ruci ali svakako ima kupiti na pijaci otoka kod merkkura kod travara za jednim os ponuđenih stolova
8. i pored ovoga dobro je da joj dajes dvopek da gricka...
9. stapiće slane također...ako to konzumira...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:25:53   
Hanady RR
joj sve haman isto...s tim da ja nebih petit sem možda neki od onih wellenes dijetalnih keksića...putera ima i petiru pa mislim da nije zato pogodan.

i da imas HIPP sok od mrkve
Hopp ors 2000 dobar je...pa samim tim i mrkvica je dobra u ishrani


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:26:18   
Medić*
pored navedenog dobar je i caj od sipka, plazma keks i mlijeko.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:26:24   
emma.L
Već sam pisala da su nama rekli da može rendana jabuka koja je odstajala i oksidirala, zatim banana koja je isto oksidirala, nemasna piletina kuhana (ja sam pravila blendani kuhani krompir, mrkvu i pureću šniclu), riža i sluz od kuhane riže nam je najbolje pomagala, možeš u to dodati svježi sok od jabuke i davati curici špricom. Ako je na AD mlijeku, pravi ga sa sluzi od riže. Nemasan keks (to su nam i u bolnici davali). AD mlijeko možeš zamijeniti Humanom NH. Od kuhanih stvari, dakle samo riža posoljena, kuhani krompir i mrkva posoljena, i ta juha od skroz nemasnog mesa. Ja se s ostalim ne bih igrala, neće ništa biti ako malo smrša a bolje je da to što prije stane (ovo je razmišljanje jedne skroz isprepadane mame user posted image ).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:28:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: medic slatki

pored navedenog dobar je i caj od sipka, plazma keks i mlijeko.

mlijeko ni slučajno kada traje pljoljev...
a plazma smatram isto kao i petit mada u to s enbih klela, ali u to da mlijeko NE se zaklinjem.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:28:58   
Hanady RR
eto moja džanini jos samo da ti skuhamo...ma ove nase ženice su čudouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:30:10   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

pored navedenog dobar je i caj od sipka, plazma keks i mlijeko.

mlijeko ni slučajno kada traje pljoljev...
a plazma smatram isto kao i petit mada u to s enbih klela, ali u to da mlijeko NE se zaklinjem.


ne mislim da pije mlijeko, vec da stavi mljeveni keks u mlijeko da prokuha, malo gusce,  nama je pomoglo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 13:33:34   
henna ze
ne znam koliko je bebi stara..ali ja sam davala čaj od šipka..ne u kesici nego od plodova šipka skuhan i malo se posoli zašto , ne znam..vjerovatno ima nešto u tome..i pomagalo je kod zaustavljanja.ali tog čaja samo jednu - dvije kašike supene...
i mineralnu vodu na kašičicu ali odstajalu da nema co2...to sam davala..
mlijeko ni slučajno...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Moja beba ima proljev
18.6.2010 17:57:20   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: doublemum

Kuhani krompir, kuhanu rižu(bar onu rižinu sluz-malo duže kuhaj), čaj od kore od nara, hipp ors 200, kuhanu mrkvu, bananu...nadam se da će nešto od ovoga pomoćiuser posted image
[/quote


hvala draga punoo uhh visee samo brigade mi reci molim te ova rizina sluz to je ko kad pravim normalnu rizu samo stavim malo vise vode i tu vodu iscjedim i rece mi doktorica da joj sa ad mlijekom pomjesam i dam jel to samo voda od rize mozda je smjesnoo alii neznamm user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 12:46:52   
DM
hvala draga punoo uhh visee samo brigade mi reci molim te ova rizina sluz to je ko kad pravim normalnu rizu samo stavim malo vise vode i tu vodu iscjedim i rece mi doktorica da joj sa ad mlijekom pomjesam i dam jel to samo voda od rize mozda je smjesnoo alii neznamm user posted image

Izvini dzanini, molim te,morala sam juče otići od kuće, tako da te nisam upratila sa ovim postomuser posted image
U rižu stavišđ više vode nego inače(malo je i posoliš) i duže kuhaš-ta se voda pretvori u sluz od riže, i da možeš je pomiješati sa mlijekom, ja to radim i kada proljev prestane(prevencije radi)i postepeno smanjujem kol.u mlijeku! Ja se nadam da je mrvica dobro i da već rješavate problemuser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 19:43:21   
aida.
i mi imamo problem, dakle moj malisa ima 3 mjeseca i 5 dana i od dva i po mjeseca pocele su da ga svrbe desni...
Vec 5-6 dana ima proljev, jako smrdi, 5-6 puta dnevno... najvise me brine sto je zelene boje... samo ga dojim! Cini mi se ko da ce zubici krenut, nervozan je, ali nema temperaturu...
Koliko moze trajat proljev kod nicanja zubica i jel moze biti taj period popracen proljevom bez temperature? Help iskusne mame user posted image

E da, mlijeka imam, trazi staln da jede, mnogo cesce nego prije... dajem mu da doji stalno, otprilike svaki sat.. user posted image user posted image

< Poruku je uredio aida. -- 19.6.2010 19:46:40 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 19:57:44   
merjem
ja bi ti draga rado pomogla al nemam neki pametan savjet ja sam ti postala panicarka pa cim nesto nije ok trcim doktoru.mozda da nazoves pedijate u hitnoj pa da pitas cisto onako ne znam,ma sad ce neka mamica napisati nesto pametno sigurno.

_____________________________

19.12.2006 Merjem
22.10.2009 Ajse

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 20:00:20   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: doublemum

hvala draga punoo uhh visee samo brigade mi reci molim te ova rizina sluz to je ko kad pravim normalnu rizu samo stavim malo vise vode i tu vodu iscjedim i rece mi doktorica da joj sa ad mlijekom pomjesam i dam jel to samo voda od rize mozda je smjesnoo alii neznamm user posted image

Izvini dzanini, molim te,morala sam juče otići od kuće, tako da te nisam upratila sa ovim postomuser posted image
U rižu stavišđ više vode nego inače(malo je i posoliš) i duže kuhaš-ta se voda pretvori u sluz od riže, i da možeš je pomiješati sa mlijekom, ja to radim i kada proljev prestane(prevencije radi)i postepeno smanjujem kol.u mlijeku! Ja se nadam da je mrvica dobro i da već rješavate problemuser posted image




OKIC je dragaaaaa moja puno ti hvala ..Hvala Bogu danas je Boljee vi zene na formu ste cudoo hvala vam svima sto postojite i sto pomazete ljudima i mladim mamama velikii pozzzzzzzzuser posted image user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 20:01:54   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eto moja džanini jos samo da ti skuhamo...ma ove nase ženice su čudouser posted image user posted image user posted image




ahahahahah VALA BAS TAKKOOO SVAKA VAM CASTA JA ISKRENP NEZ STA BI BEZ OVOG FORUMA ..H.BOGUU STO POSTOJI I FORUM I LJUDI TJ ZENE KOJE POMAZU JEDNA DRUGOG SUPER STE INACEE PUNO NAM JE BOLJE DALA SAM SVE OD SEBE I POTRUDILA SE DA MOJA BEBI BUDE BOLJE...IMAMO 15 MJU NEKO JE PITAO PA ETOO BOLJE SMOO HVALAAAAAAAAAAA VAMMMMMMMMMM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Moja beba ima proljev
19.6.2010 20:05:04   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: aida.

i mi imamo problem, dakle moj malisa ima 3 mjeseca i 5 dana i od dva i po mjeseca pocele su da ga svrbe desni...
Vec 5-6 dana ima proljev, jako smrdi, 5-6 puta dnevno... najvise me brine sto je zelene boje... samo ga dojim! Cini mi se ko da ce zubici krenut, nervozan je, ali nema temperaturu...
Koliko moze trajat proljev kod nicanja zubica i jel moze biti taj period popracen proljevom bez temperature? Help iskusne mame user posted image

E da, mlijeka imam, trazi staln da jede, mnogo cesce nego prije... dajem mu da doji stalno, otprilike svaki sat.. user posted image user posted image



DRAGA moja opis je isti nas samo sto mi imamo 15 mjeseci..i puno nam je bolje isto je bilo i nama zelena stolica medzutim najbolje bi bilo da odes pedijatru da ukljuci neke antibjotike ili nesto jel bebei je isuvise malii ..zubici nisu jel toliko stolica i ta boja nije sigurno mi smo nakon posjete ped za dan jako dobro puno bolje i uz savjete ovih mama procitaj ima dosta ovdje korisnih savjeta sta beba da jede ali iskreno ja bi danas jos pratila i vec ujutru ako isto bude pedijatru...sretno draga moja i ne sekiraj se sve ce to biti okicc user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Moja djeca imaju proljev
20.6.2010 7:17:03   
dada23vk
Pozdrav!Kupi u ljekarni Humana rehidracijsku sol(ako već nisi),to je prah koji se otopi u vodi ili čaju a služi protiv dehidracije i proljeva,i mora ju stalno piti.Moja je najstarija sa 2.5 mj.završila na odjelu zbog proljeva,povračanja,temperature,i razdražljivosti i bila je 9 dana na promatranju.Oni su joj tamo dali humanino mlijeko 6+ sa okusom banane,da joj smanje proljev,a i meni su rekli da kupim još koji put dok joj totalno ne prođe kad smo izašli.Pa možda da i za to pitaš doktora

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Moja djeca imaju proljev
20.6.2010 7:33:07   
dada23vk
sad neznam il je humana 9+ user posted image .To kekse,stapiće,kruh,riža,kuhani krumpir u ljuski...ništa masno,zaćinjeno(uz roljev previše iritira crijevo.)Uglavnom sve suho,i puno juhice...

(odgovor članu dada23vk)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Moja djeca imaju proljev
20.6.2010 8:20:27   
azraj
Ja bih ti savjetovala da bebu vodis pedijatru.Moj sin je tako imao prvi proljev sa 7,8 mjeseci ne mogu se tacno sada sjetiti,znam da smo ga odmah vodili dr.jel s tim se nije igrat,nikad ne znas dal dijete nadomjesti dovoljno tekucine.Nama je dr.prepisala Humanu ja mislim to je sada Humana 25 al hajd nebitno il 25 il 9,prolife male bocice tekucina koja regulise crijevnu floru i sok od mrkve Hipp ors 2000,on uzasan slan,fuj al bitno je da dijete popije koliko moze jer s tim sokicem nadomjesti soli u organizmu koje gubi prolivom.Riza kuhana i to ona sluz on rize,to pukupis sa vrha dok se riza kuha i do dajes da popije koliko hoce,kuhani krompir i mrkva.Eto mi smo tako al ti ipak idi dr. mozda je stomacni virus koji je obicno ljeti aktuelan.

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu dada23vk)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Moja djeca imaju proljev
20.6.2010 8:29:28   
aida.
Hvala vam puno na savjetima... mislila sam ga danas voditi ali je nedjelja nema nikog u Domu zdravlja a sta ce mi na hitnoj a vec mu je mal
o i bolje... Jucer sam mu dala jedan obrok (samo 90ml) obicne Humane1 koju imam u rezervi jer od nje je inace tvrdja stolica i odmah mu nije kaka zelena a nije ni rijetka ko sto je bila... bs se vidi da je bolje... imam osjecaj da mu mlijeko nije dovoljno.. user posted image ipak cemo mi u ponedjeljak pedijatru...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu azraj)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Moja djeca imaju proljev
20.6.2010 9:58:10   
dada23vk
sretno sutra sa doktorom! user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Moja beba ima proljev
20.6.2010 10:07:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: aida.

i mi imamo problem, dakle moj malisa ima 3 mjeseca i 5 dana i od dva i po mjeseca pocele su da ga svrbe desni...
Vec 5-' dana ima proljev, jako smrdi, 5-' puta dnevno... najvise me brine sto je zelene boje... samo ga dojim! Cini mi se ko da ce zubici krenut, nervozan je, ali nema temperaturu...
Koliko moze trajat proljev kod nicanja zubica i jel moze biti taj period popracen proljevom bez temperature? Help iskusne mame user posted image

E da, mlijeka imam, trazi staln da jede, mnogo cesce nego prije... dajem mu da doji stalno, otprilike svaki sat.. user posted image user posted image

aida.  beba klaki 5-6 puta i razlog jedini ja nalazim u prehlađemo stomačiću ili nečemu sto ti jedes ba je bebi problem...
smrad koji spomijes i količinu7 stolica su mi karakteristike istog. ti otiđi pedijatru...ali ja sam 100% uvjerena da je tvojoj bebi tvoje mlijeko dovoljno...bebe obično kad ih boli pupo ili kad imaju grčeve vise traže siku...jer njima tada sika nije samo hrana već i način da sebi zaggriju stomačić pa da se grčevio smanje ili traže utjehu dojenjem jer je to jedini njihov način iskazivanja emocije. nema ovdje potrebe za brigu...vidjet ćes...samot i bebu doji kada god traži...znači na zahtjev.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Moja beba ima proljev
20.6.2010 15:19:48   
aida.
Ej mila i ja sam sve vise sigurna da je to ili prehladjen stomacic ili ne dodje do masnog mlike jer trazi da doji stalno a po malo.. Kad god trazi ja mu dam.. a sad sam napisala tamo na temi bebe da mi je jedna fina apotekarica rekla da se "ne broji" da je proljev u dojencadi kad ima 5-6 stolica u toku dana nego toliko u toku 2 sata..pa me to malo utjesilo.. Pratit cu kakav bude i javim vam... Cini mi se da je vec nekako bolje... puno hvala za sve savjete user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Moja beba ima proljev
24.6.2010 9:03:54   
mamina princeza
I moja je dobila proljev... i to u ove dvije godine mislim da nikad anije imala pravi proljev. Nije sad toliko strasno imala je juce poslijepodne dvije bas vodene stolice i obimne. Stomacic ne bih rekla da je boli samo stolica jako smrdi i bas nekako kiselkasat. Inace nema drugih problema. Sumnjam da nije nahladila stomacic ili ipak da nije neki virus. Nedavno smo bili kod dr radi kontrole laringitisa pa je mogla i to pokupiti tamo...
aonda moguce da je i nesto pojela, mada zaista ne znam sta bimoglo biti.

Nisam je vodila doktoru sama sam ukljucila djetu riza krompir, keks i slicno. Problem nam je mlijeko jer ona ne voli obicnoo a redovno popije adaptirano HIPP ujutro. Jutros je plakal jer joj nisam dala .. ne znam jeli velika da joj kupim neko drugo za proljev u apoteci......

Iamamo eneterofuril koji sam joj sinoc dala ... ne znam bili joj dala i linex. Kupila sam ors otopinu i pomalo joj dajem za svaki slucaj jer me uvijek bilo strah te dehidratacije.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Moja beba ima proljev
24.6.2010 9:38:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

I moja je dobila proljev... i to u ove dvije godine mislim da nikad anije imala pravi proljev. Nije sad toliko strasno imala je juce poslijepodne dvije bas vodene stolice i obimne. Stomacic ne bih rekla da je boli samo stolica jako smrdi i bas nekako kiselkasat. Inace nema drugih problema. Sumnjam da nije nahladila stomacic ili ipak da nije neki virus. Nedavno smo bili kod dr radi kontrole laringitisa pa je mogla i to pokupiti tamo...
aonda moguce da je i nesto pojela, mada zaista ne znam sta bimoglo biti.

Nisam je vodila doktoru sama sam ukljucila djetu riza krompir, keks i slicno. Problem nam je mlijeko jer ona ne voli obicnoo a redovno popije adaptirano HIPP ujutro. Jutros je plakal jer joj nisam dala .. ne znam jeli velika da joj kupim neko drugo za proljev u apoteci......

Iamamo eneterofuril koji sam joj sinoc dala ... ne znam bili joj dala i linex. Kupila sam ors otopinu i pomalo joj dajem za svaki slucaj jer me uvijek bilo strah te dehidratacije.


To sto joj nisi dla mlijeko u vrijeme proljeva dobro je ali ti sugerisem da joj kupis Humanu 9 sa bananom...to je adaprirano mljikoe koje je porbiotik i rjesava vrlo uspjesno proljev kod djece. njoj će ono biti i hrana i adekvatna zamjena za AD na koje je nabikla a rjesit će vam mali smrdljivi porblem brzo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *