|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
17.5.2013 12:01:53   
ajla86
i mojoj curi kokara i guza ojedeni ma šta ojedeni,to je ko sprzeno.isla dr kaze da uradimo urin da nije od urina.dosla mi prijateljica kaze kakav crni urin reakcija na nesto sto je pojela,poslje dodze mama moja kaze od pelena...jbg uvodim dohranu i promjenila sam pelene sad neznam do cega je....imal neke razlike u osipima.smijel se kokica jekodermom namazati?idel puder na ovo ili neka masna krema

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: pelenski osip
17.5.2013 17:14:59   
srećicaa
Možeš slobodno Jecodermom mazati. Mojoj bebici je isto to bilo kada je imala mjesec dana-tada sam forsirala pamučne pelene koje sam češće mijenjala od ovih jednokratnih jer nemaju onog gela pa je beba brže mokra, obavezno peremo guzu pri svakom presvlačenju-osim ako nismo u kući ili baš u toku noći kada nemam više snage obrišem vlažnom maramicom i to nekom sensitive, a što se tiče krema nakon testiranja raznoraznih najbolja mi se pokazala Penaten sa cinkom koju sam koristila na područjima gdje ima ranica i osipa, a ostalo mazala običnom bademovom ili čak maslinovim uljem. Nama je bilo od stolice jer beba kaki po 10 puta dnevno i vjerovatno se dešava da samo što mu promijenim pelenu on malo kakne da ja i ne skontam i to stoji 3 ili max 4 sata tako dok ga ponovo ne presvučem.
Sada stvarno nema ništa, presvlačim ga svako 3 sata i samo dioguze koji je najviše izložen dodiru sa kakom mažem pri svakom drugom presvlačenju Penaten kremom, a ostalo i dalje običnom bademovom.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: pelenski osip
17.5.2013 17:17:53   
M kao Mama
starija nikada ni jednu tačkicu nije imala, a sa manjom prošla agoniuju od mjesec dana, na kraju završili na Dermatologiji dobili eozin po drugi put i mast travacort, mazali 4 dana i sve nestalo, a do tada išli u Dz tri puta probali sve i svašta ništa nije pomoglo, od krema iz apoteke i DM, ne znam šta nisam probala, bilo je dana kad joj se krv otvarala, probali i sa eozinom samim nije išlo, u kombinaciji sa ovom kremom pomoglo, Bogu hvala i da se više nikada ne vrati i ne ponovi.

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: pelenski osip
17.5.2013 17:42:26   
melin
mi nismo imali nekih velikih problema s ojedom al i kad bi se desilo navece namazem bepanthen mast za bebe do ujutro nema ni tackice
meni najbolja krema za sve a inace smo posle svakog presvlacenja koristili bademovu pharmamed
i uvijek sve ok...


_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: pelenski osip
17.5.2013 17:43:19   
škorpija
ajla najbolji ti je jekoderm za pišu, a za guzu bepanthen mast (pazite da vam ne podvale kremu) koja se može kupiti u apoteci, nastoj što vipe da je guzla bez pelene, na vazduhu samo je prekrij pamučnom pelenom dok osip ne prođe

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: pelenski osip
17.5.2013 21:06:14   
ajla86
do sad nikad nista nije bilo,svako presvlacenje je perem i mazem orginal pavlovic kremom ili dr pashom.ovo je strasno za gledati,mogu misliti kako je boli.
hvala na savjetu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: pelenski osip
17.5.2013 22:19:15   
M kao Mama
ajla znam zato ti i napisah, možda ne bi bilo loše da i nju dermatolog pogleda, znači nama je prošlo nakon 4 dana, mada je nakon drugog mazanja bilo puno bolje, a mjesec nema šta nismo probali, samo sam tri kremen jonson jonson protiv pelenskog ospipa potrošila, jednu iz apoteke sarajevo baš za oasip, bademovu jednu, dr. paša podosta iz kurije, stavlja ulje, maslinovo, ma nema šta nisam, fenom sušila da bude suho, ali ništa

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: pelenski osip
17.5.2013 22:40:18   
bebaa
nisam sve detaljno pročitala nego samo da dam sugestiju...SUDOCREM nam je jedini pomogao kod pelenskog osipa i to još beba ima AD...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: pelenski osip
17.5.2013 22:40:46   
ajla86
dr satka kaze urin da uradim za par dana dok popije antibiotik....ona konta na uro infekt.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: pelenski osip
3.6.2013 20:11:38   
Marija13
Drage moje pomagajte user posted image
ne znam uopste da li je ovo pelenski osip, ali danas se bas pogorsalo, bebac ima crvenilo samo u predjelu iznad cune user posted image nista po guzi ili preponama, samo znaci taj dio ispod stomaka, uzasno crveno, upaljeno i svrbi ga, cim ga skinem pocne se panicno cesati user posted image
Inace prije nekih mjesec dana smo presli na pampers, a zadnjih 15-ak dana uvodimo dohranu, da li bi to mogla biti neka alergija, kakvu kremu da stavljam? Masniju ili neku sa cinkom?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:43:17   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Marija13

Drage moje pomagajte user posted image
ne znam uopste da li je ovo pelenski osip, ali danas se bas pogorsalo, bebac ima crvenilo samo u predjelu iznad cune user posted image nista po guzi ili preponama, samo znaci taj dio ispod stomaka, uzasno crveno, upaljeno i svrbi ga, cim ga skinem pocne se panicno cesati [sm=smiley13.gif]
Inace prije nekih mjesec dana smo presli na pampers, a zadnjih 15-ak dana uvodimo dohranu, da li bi to mogla biti neka alergija, kakvu kremu da stavljam? Masniju ili neku sa cinkom?

uhhh upravo ovo nam se dešava......čak ni sudocrem ne pomaže...ovo je prvi put ovako da je...baš iznad ćune...donji dio stomaka....
sad pročitah jekoderm i sjetim se da ga imam negdje....i to ćemo probati....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:45:27   
hanabanana
Krema sa cinkom bi morala pomoći.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:47:05   
bebacha
preporucujem Sudocrem
a kazu da je dobra krema za bebe Dr.Pasha,al to nisam probala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:49:28   
shpagica
pa ako nista ne pomaze, mozda nije pelenski osip, mozda su gljivice i treba potpuno druga terapija - drugim rijecima spremi se pedijatru.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:52:19   
hanabanana
Hm....a postoji li mogućnost da je ćuna prema gore i da se popiša taman kada staviš pelenu....a i da ne stegneš jako pelenu, jer je upravo nekako na tom dijelu pregib na peleni.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:53:49   
Emmy
Nama kad nije sudocrem pomagao (koji nam je inace pomada za sve), pomogle su vazelinske gaze, ima ih kupiti u svakoj apoteci, toplo preporucujemuser posted image . Dobre su što štite taj oštećeni dio kože da brže zaraste. Problem kod pelenskog osipa je kontinuirana iritacija zbog pelena, toplote, potparivanja, odnosno nemogućnost održavanja tog dijela suhim i prozračnim. I još nešto - što više po mogućnosti držati taj dio na zraku, sad je malo toplije pa se može dijete raskomotiti, ne znam koji je uzrast u pitanju, ali eto nama je i to pomagalo.....

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:54:09   
bebacha
jeli to onaj dio ispod gdje se pelena sastavlja
mom je tako bilo crveno jer su tu oznoji puno
mozes li ga drzat bez pelene da testiras malo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: pelenski osip
18.7.2013 15:54:12   
bebaa
pelene jednako postavljam uvijek,sudokrem imam i ništa ne pomaže,dr.pasha takođe.....stavit ću još jekoderm pa ako se ne povuče ili bar počne smirivati ujutro ću ga voditi dr.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: pelenski osip
18.7.2013 16:12:42   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: bebaa

pelene jednako postavljam uvijek,sudokrem imam i ništa ne pomaže,dr.pasha takođe.....stavit ću još jekoderm pa ako se ne povuče ili bar počne smirivati ujutro ću ga voditi dr.....user posted image


Onda kupi ove sterilne gaze što je pominjala Emmy.
Koštaju ispod marke, i ništa te ne košta da probaš.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: pelenski osip
18.7.2013 16:14:21   
bebaa

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: bebaa

pelene jednako postavljam uvijek,sudokrem imam i ništa ne pomaže,dr.pasha takođe.....stavit ću još jekoderm pa ako se ne povuče ili bar počne smirivati ujutro ću ga voditi dr.....user posted image


Onda kupi ove sterilne gaze što je pominjala Emmy.
Koštaju ispod marke, i ništa te ne košta da probaš.


ok hvala...znači vazelinske gaze.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: pelenski osip
18.7.2013 16:18:58   
hanabanana
Ma da, probaj i to.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: pelenski osip
18.7.2013 16:30:09   
Emmy

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: bebaa

pelene jednako postavljam uvijek,sudokrem imam i ništa ne pomaže,dr.pasha takođe.....stavit ću još jekoderm pa ako se ne povuče ili bar počne smirivati ujutro ću ga voditi dr.....user posted image


Onda kupi ove sterilne gaze što je pominjala Emmy.
Koštaju ispod marke, i ništa te ne košta da probaš.


ok hvala...znači vazelinske gaze.....user posted image

Hej bebaa sretnouser posted image . Samo jedan savjet - pošto su te gaze malo veće, slobodno tu jednu veću izreži na manje dijelove i "zalijepi" na dijelu da pokriješ osip, uglavnom ta jedna gaza se može izrezati na više "trakica" tako da možeš fino pokriti dio gdje je osip.


_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: pelenski osip
18.7.2013 16:31:07   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: bebaa

pelene jednako postavljam uvijek,sudokrem imam i ništa ne pomaže,dr.pasha takođe.....stavit ću još jekoderm pa ako se ne povuče ili bar počne smirivati ujutro ću ga voditi dr.....user posted image


Onda kupi ove sterilne gaze što je pominjala Emmy.
Koštaju ispod marke, i ništa te ne košta da probaš.


ok hvala...znači vazelinske gaze.....user posted image

Hej bebaa sretnouser posted image . Samo jedan savjet - pošto su te gaze malo veće, slobodno tu jednu veću izreži na manje dijelove i "zalijepi" na dijelu da pokriješ osip, uglavnom ta jedna gaza se može izrezati na više "trakica" tako da možeš fino pokriti dio gdje je osip.


ok hvala ti....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: pelenski osip
18.7.2013 21:42:56   
Marija13
Bebo jeste li u zadnje vrijeme možda prešli na nove pelene ili kremu?
Nama je to bilo od pampersa, i to nakon gotovo mjesec dana korištenja, prvo je bilo kao neki suhi kružić kojem nisam pridavala veću pažnju a onda samo buknulo..
Kad smo promjenili pelene, bukvalno kao rukom odnešeno u 2 dana..
A kažu da hoće osip i kad zubi rastu..ko će znati

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: pelenski osip
18.7.2013 22:35:10   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Marija13

Bebo jeste li u zadnje vrijeme možda prešli na nove pelene ili kremu?
Nama je to bilo od pampersa, i to nakon gotovo mjesec dana korištenja, prvo je bilo kao neki suhi kružić kojem nisam pridavala veću pažnju a onda samo buknulo..
Kad smo promjenili pelene, bukvalno kao rukom odnešeno u 2 dana..
A kažu da hoće osip i kad zubi rastu..ko će znati

ma kakvi kod njega je odma cijela površina zadebljala i upaljena.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *