|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 17:49:00   
prevareni
Ćao samo da kazem da se na klamidiju moze vaditi u Zenici u PP Sunce,a kosta 20 km,i bude gotov za 30 min.Samo da kazem da koje neznaju da papa test nemoze pokazati bakterije,jer se meni to desilo.Sretno svim.




ja31 mm35-u braku 12 god,Ami.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 17:51:45   
miracle
hvala puno.....znam i ja za papa test..zato me čudi da mi nijedan  dr.nije sugerisao briseve...user posted image


baš ću se raspitati za PP Sunce....neznam zašto sam ja mislila da su ti nalazi jako skupi



< Poruku je uredio miracle -- 11.9.2008 18:06:22 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 18:05:55   
prevareni
Nije ni meni niko sugerisao,mada godinu i pol,svim DR kod koih sam bila sugerisem da imam pojacan sekret ali nista,i kada je muz vadio nalaz u Sarajevu Radmila mi je rekla da uradim Mikro bioloske briseve pa su mi jedva odobrili da uradim antibiogram u poluklinici Zenica gdje su mi otkrili dvije vrste bakterija i pila sam terapiju ali mi je moj DR Gvozdenovic predlozio da uradim na Klamidiju,gdje sam prokrvarila i nisu mogli da uzmu bris dok ne saniram Infekciju ali sutradan smo otisli da mm izvadi nalaz u Tuzlu (Spermiogram) gdje je i kod njega pokazalo vise vrsta Infekcije i sada u duetu pijemo antibiotike,pa i meni ranie doslauser posted image  pa pauziram,SRETNO  

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 18:07:42   
miracle
prevareni...hvala ti od srca.....imam osjećaj da nekako olako  shvaćaju sve..kao jednom si zatrudnila pa opet ćeš...a kad to opet?vrijeme leti kao ludo

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 18:32:06   
prevareni
AMI-ako nije tajna koliko si u braku,i koliko imas godina,ako nesto treba pitaj ili posalji na privatnu poruku,a ja sam u braku 12god,31god.muzu35.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vaginalni brisevi
12.9.2008 14:07:26   
palma
Pozdrav svima... budućamama ili bilo ko iz Sarajeva možete li mi saznati koliko bih ja morala platiti ove briseve cerviksa ako ih radim na Koševu...obzirom da nemam ni uputnicu, niti sam sa tog kantona...važno mi je da znam jer ovdje mi prave neke probleme pa sam mislila gore uraditi makar i platila samo da nije baš preskupo...dosadna sam ali molim vas....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vaginalni brisevi
12.9.2008 14:20:49   
mali
Jesi li ih pokušala nazvati telefonom i raspitati se fino o svemu što te interesuje,tako bi dobila informaiju iz prve ruke...Pozz

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vaginalni brisevi
12.9.2008 14:21:42   
budućamama
Joj, srećo, stvarno ne znam koliko koštaju brisevi kad ih plaćaš. Ipak, nazovi Sterilitet i pitaj tamo, odmah će ti reći.
Imaš broj telefona, a ako si ga zagubila, poslaću ti na pp.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vaginalni brisevi
24.9.2008 16:55:50   
Sandra32
Pozdrav,
Da li vam se ikad desilo nakon PAPA neki roza trag?
S.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vaginalni brisevi
24.9.2008 17:05:43   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Sandra32

Pozdrav,
Da li vam se ikad desilo nakon PAPA neki roza trag?
S.

da, ništa se ne sekiraj, normalno je

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vaginalni brisevi
9.10.2008 15:58:58   
maslačak82
Koliko dugu brisevi vrijede, tj. koliko su vam doktori rekli da ne smiju biti stariji od...prije nekog zahvata?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vaginalni brisevi
9.10.2008 22:57:45   
prevareni
mozete se informisati koliko brisevi kostaju i ostalo,032442-560.442-561,nije skupo.nazovite.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vaginalni brisevi
9.10.2008 23:03:00   
maslačak82
nismo se razumjeli, ja sam napravila briseve, na zadnjim konsultacijama kod dr. spec. za sterilitet mi je rekao da će možda raditi lpsc/hyst za te zahvate trebaju brisevi da budu uredni, pošto sam radila briseve prije tri mjeseca mene zanima da li ću ih morati ponavljati, dakle valjanost 3mj? 6mj?

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vaginalni brisevi
10.10.2008 8:33:07   
Enni
Dobro pitanje, valjanost briseva, baš i mene zanima , jer sam ih vadila prije mjesec dana, pa me zanima moram li ih vaditi za 1, 5 mjesec eventualno 2 kad ostanem trudna?

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vaginalni brisevi
10.10.2008 21:33:06   
prevareni
 mislim da oni znaju koliki period mora proci,ako neznaju uputice vas ko zna,tel.032/442-560,442-561.

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 8:30:22   
Liamchica
Pozdrav moje drage zenice,

molim vas za pomoc. Pokusavam ostati trudna vec godinu dana i nista, jajnici ok i sve, isla da radim papa test i dr me vratila, nije ga mogla uzeti zbog kolicine iscjedka, dala mi vaginalete 7 dana neo-penotran, nakon 2 sedmice otisla na ponovni papa test i nije mi ga opet mogla uzeti, i dalje iscjedak isto, puna sam ga ! user posted image
Dala mi je uputnicu da vadim vaginalne briseve ( candida, mikroplazma, ureo plazma, chlamidia i jos neke), trebam ici na DIP i GAK za to.

Molim vas za savjete, sta je s tim brisevima i ako bude nedaj Boze sta, kako se to lijeci.

Molim vas za vasa iskustva.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 11:40:40   
maslačak82
Ako bude na daj Bože šta, onda ćeš dobiti terapiju vaginaletama ili antibioticima, moj savijet ti je da piješ Lactogyn tablete za ravnotežu ženine flore, koji mogu koristiti SVE žene (trudnice, one koje to nisu i sve one razne životne dobi.) Kipuju se u svakoj ljekarni bez recepta.Pogotovo se piju poslije antibiotika da ne bi dobila gljivice jer antibiotici narušavaju ženinu floru.
Sretno!

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 15:00:19   
ena0002
Liamchica gdje si trebala uraditi papa test? Privatno ili u domu zdravlja?
I mene interesuje gdje se mogu uraditi ti brisevi. Naime, ja se sad za sad lijecim privatno, gin mi je rekao da uradim spolne hormone a muz spermiogram i antitjela na klamidiju, ali nije mi rekao da radim te briseve. Pa ako budem morala raditi interesuje me da li mogu uzeti uputnicu kod ljekara opste prakse pa sa tom uputnicom da odem u skerlica ili GAK???
Puno pitanja ali sta cu kad sam nova user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 15:47:09   
Liamchica
ena,

ja sam ovo isla u skerlicevu da radim papa test i nije mi mogla uraditi, tako da su mi uni dali uputnicu za dip, gdje uzmes stapiće za bris i radis ga na gak-u.
i onda oni s dip-a salju nalaze. mislim da se cekaju oko sedam dana. ja sam se inace dugo vodila po preivatnim praksama, ali sam onda odlucila ici na GAK , nasla sam divnu doktoricu kojoj neizmjerno vjerujem i ona me sve upucuje gdje trebam uraditi koju analizu.
A sto se briseva tice, mislim , isto tako da su oni eliminatorni, jer ako postoji neka bakterijica ili nesto, da znas na vrijeme da reagujes.

sretno i pozdrav

user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 21:26:35   
prevareni
Pozdrav svima ja i moja supruga sve smo  to prosli i nista nije strasno,jedino sto moras da pijes puno tableta,obadvoje jer nema efekta ako nepijete zajedno,u Zenici na jednom mjestu mozete da uradite otprilike sve briseve za male pare i veoma brzo,P P Sun.nalaz na Klamidiju kosta 20 km.ostale stvari ako zelite da pitate na PP.Sretno svima. 

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vaginalni brisevi
22.10.2008 23:45:23   
sabas
jedan od odgovora , poslije uzimanja uzorka za papa test imala sam rozi iscjedak a to sam primjetila da zavisi od dr da li su malo grublji ili njezniji

ako se neka od vas lijeci na klinici oni priznaju samo nalaze sa klinike, i ja sam prije par dana dobila da konzumiram neo pentran KM 20 ali cu poceti da trosim kada zavrim caj terapiju
vec cijelu god imam neke upalne procese na papa testu hvala bogu nema barem iskustva sa tim da je tako obimno da ne mogu uzeti uzorak, preporucila bi "tusiranje" toplom kamilicom meni pomaze kada osjetim peckanje

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vaginalni brisevi
6.12.2008 9:34:10   
Liamchica
Molim Vas za savjete i pomoc,

uradila sam vaginalne briseve i nalaz je porazavajuci: pozitivna na ureoplazmu, eserihiju, enterococcus feacalis i jos mi sumnjaju i na Chlamidiju trachomatis ( radila test krvi po preporuci i sad cekam nalaze )?
Molim Vaz za pomoc, iako me doktor smiruje i kaze da to nije nista strasno i da se rjesava antibioticima, ja sam u panici i depresiji. Zelim imati bebu, radimo na tomew godinu dana i ovo zaista ne zelim. Nikakvih simptoma nisam imala osim jakog iscjedka, koji traje vec poprilicno dugo. Sta ako ove bakterije vucem duzi period? Da li neko ima iskustva s tim?

Hvala

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vaginalni brisevi
6.12.2008 10:37:39   
maslačak82
Bez panike, kako je doktor rekao sve će se antibioticima sanirati, bolje da si otkrila na vrijeme jel sve to može da dovede do spontanoga.
Glavu gore i biće sve u redu!
Sada polako sa terapijom i ti i muž obavezno!


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vaginalni brisevi
7.12.2008 21:08:41   
sabas
kao sto maslacak rece bice sve ok ja sam sanirala eserihiju bez antibiotika bijelim lukom ali obzirom da je kod tebe vise bakterija koristite antibiotike koje porpise dr i ako hoces pitaj da li smijes uporedo koristiti bijeli luk,
bice sve ok akb

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vaginalni brisevi
7.12.2008 23:31:58   
mi se nadamo
JA SAM BILA POZITIVNA NA UREA PLAZMU,I KORISTILA SAM MAKMIROR VAGINALETE,A MUZ CANESTEN MAST,OKO 10 DANA....SLJEDECI NALAZI SU BILI SUPER,TAKO DA NEMOJ DA BRINES SVE SE TO DA SANIRATI,S'TIM DA I MUZ MORA OBAVEZNO KORISTITI TERAPIJU KOJU MU PROPISU.VELIKI POZDRAV I SAMO MISLI POZITIVNO

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *