|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni brisevi
7.1.2009 14:55:23   
marinči
e eto moja sestra išla kod njeg ona je udata tamo u tvoj kraj..i tako sam i ja pošla kod njega još puno prije ove trudnoće i dosad mi je super nekako mi čovik baš obziran i sve mi lipo objasni a i temeljit je .a s nekima iz mostara nemam baš lipa iskustva

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vaginalni brisevi
7.1.2009 21:14:37   
sabas
kao sto sam vec pisala meni je su nalazi mikrobriseva ukazali na e coli, nisam dobila terapiju jer dr nije bio tu i trebala sam dodatno da vadim nalaze urinokulture, pa sam navalaila na prirodno Znam da bijeli luk nije omiljen ali je najdjelotvorniji za e coli u jedan ^fildzan^nasutu bezalkoholne pive i staviti jednu cehnicu luka da odstoji preko noci i popiti ujutro tako isto napraviti i ppiti pred spavanje (ne osjeti se puno) i tako sedam dana Mlakom kamilicom tusirati intimne dijelove Jedan dan piti mineralnu vodu a drugi dan limunadu (bakteriji smeta promjena okruzenja baza-luzina) Ne konzumirati slatko jer se time hrani e coli sladokusac je user posted image i tada sam uradila urinokulturu i vise nije bilo bakterije
Nadam se da ce moje iskustvo nekome pomoci ja sam za prirodno u svakom slucaju
Puse

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vaginalni brisevi
14.1.2009 14:30:54   
ever
cure mislim da nema nikakve veze pijenje brusnice ako je e.c. prisutna na cervixu, jedino ako jei u urinu, ili grijesim?
meni je isto ustvrdjena na cervixu, no urinokultura je ostala sterilna, tak da jos nisam pocela piti nikakve antibiotike...

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vaginalni brisevi
15.1.2009 12:15:21   
Vedica
prijenos postova

IZVORNA PORUKA: emy

Trudilice moje, ocajna sam
Ja u Mostaru zaista prolazim kroz "trnje neplodnosti"
Treba mi pomoc, imam li negdje u Sarajevu uraditi privatno briseve  (  mycoplasmu i ureaplasmu)
I naravno ako ima kolika je cijena, hvala vam puno


IZVORNA PORUKA: budućamama

Ja sad ne znam koliko košta kod privatnika i gdje se može uraditi, ali znam 100% da se radi na Koševu odnosno GAKu. Nazovi kod Godinjaka gore ordinaciju i reci da zoveš iz drugog kantona, da hoćeš platiti da ti se uradi nalaz, pa nek ti Godinjak uzme bris, a ti lijepo platiš kao neosigurano lice. Ne bi bilo loše da kažeš da si inače njegova pacijentica i da ideš kod njega privatno i da je on tražio da uradiš taj nalaz.
Oni ti mogu tamo reći i koliko to košta. Broj telefona ti je 033/250-276.
Sretno!


IZVORNA PORUKA: emy

pa nek ti Godinjak uzme bris

Rekao je on meni kada sam bila na pregledu da , ako bude problema dodjem da radim kod njega na GAK-u
Ali mislila sam da cu to ovdje moci zavrsiti, izgleda da mi ne preostaje nista drugo
Maloprije sam zvala jednu kliniku ovdje pa cekam sta ce mi reci, ali sigurno ne rade mycoplasmu i ureaplasmu
Uzas, samo da mi je nalaze zavrsiti
Hvala ti Bmama
Sacekat cu da me nazovu iz ove klinike pa onda zovem Sa



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vaginalni brisevi
23.1.2009 15:55:52   
medolino
evo dobila sam nalaze ali ništa ne kontam a piše pored
chlamidia - u kulturi dostavljenog materijala porasla je normalna flora
a piše i nađena je ureaplasma urealyticum u koncentraciji <10 na 4 KBEuser posted image

a još ako neko zna za mikroplazmu piše nešto  S  S  negdje I pa ako neko zna šta predstavljaju ova slova i ovo gore bila bih veoma zahvalna user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vaginalni brisevi
27.1.2009 21:44:00   
gerberka
Pusa svima..hm..nikad se rijesiti ovih foruma user posted image ..8ipak sreca u svemu je da mogu pitati i konsultovati se. Drage moje curke, danas imam nalaz ( obavila sam ga zbog uzasnog svrbeza ) i pronađena mi je candida i eserihija? da li je neko i na koji nacin uspio ovo rijesiti ..ili makar ublaziti..ne pucam od straha, ustvari, ni trunke mi nije frka..ali eto da pitam za savjet , pa da krenem u akciju i nabijem ove bakterije nogom u guzuser posted image u februaru cu kod ginekologa, pa vam pisem o tome sta mi je on preporucilo..mislim na ove cajeve , bijeli luk i sl. puusa

voli vas i pozzz gerberka

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vaginalni brisevi
31.1.2009 15:01:32   
gerberka
pa meni niko da odgovori za e colli:-((((( smrc, smrc...pusa svima

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vaginalni brisevi
31.1.2009 22:14:20   
gerberka
sabas, molim te da mi napises je li bijeli luk u pitanju...jeste da si napisala cehnicu, al hajd reko da opet provjerim..poslusat cu te..kupila sam bavariu i idem to muckati:-) pusa i hvala

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vaginalni brisevi
16.2.2009 22:11:36   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: Leva
Drage moje treba mi vasa pomoc. Dobili smo rezultate brisa uretre i pronadjene su Escherichia Coli i Streptococcus faecalis. Sta dalje?
Da li je neka imala slican problem i koliko je komplikovana terapija?



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vaginalni brisevi
16.2.2009 23:16:20   
sabas
Leva,

ja sam 'sredila' eserihiju za 10 dana jedna casa uve dnevno , brusnice neograniceno, jedan dan sam pila limunadu (bez secera jer e coli voli slatko) drugi dan mineralnu vodu (e coli smeta promjena okruzenja baza -kiselina) kupila sam caj Solbitrat (u apoteci dina) jedna casa dnevno i dole obloge od bijelog luka pa jos dvije cehnice bijelog luka u fildzan potopiti sa bezalkoholnom pivom da prenoci i ujutro popiti i tako ujutro opet potopiti i popiti navecer 8stavi samo dvije cehnice luka nemoj pretjerati kao ja pametnica da mi bude bolje stavila 4 cehne luka isti momenat me ujelo za zeldac dusu sam ispustila
ali nakon svega toga 10 dana urinokultura je bila sterilna
uh
a za drugu bakterijicu neznam nisam je imala hvala Bogu
puse

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vaginalni brisevi
17.2.2009 10:16:30   
Leva
Sabas hvala na odgovoru.

Kao sto sam vec napisala u prethodnom postu ove bakterije su izolirane kod MM.
Za sada ja imam samo escherichiu.
Ako je muz neke od vas imao slican nalaz kako ste to rijesile?
On pije Ciprol vec 15 dana i treba da nastavi sa drugim antibiotikom, pije puno caja od brusnice.
 
Imam jos jedno pitanje: Koliko vremena treba proci poslije uzimanja antibiotika da bi se mogao napraviti vaginalni bris?
Pretpostavljam da i ja imam ove bestije ako ih on ima.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vaginalni brisevi
17.2.2009 11:11:40   
ivona_g
i ja bi trebala briseve izvadit onaj moj govori neka još tjedan-dva

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vaginalni brisevi
27.2.2009 13:49:09   
mea 1983
drage ja imam jedno pitanjce
radila sam bakterioloske nalaze i svi su negativni
ali iako su mi uzeli bris na clamidiju nepise nista za nju
nego da se traba uraditi Elisa test na clamidiju trachomatis tj prako krvi
jel to iko radio evo ja se slomi trazeci ovdje ikoga da to spominje al nisam uspjela
inace imala sam spontani prije 4 mj i sad cekam sve moguce nalaze
papa test pa cemo se baciti na posao opetuser posted image user posted image user posted image

eto ako ima neko da je imao slicno iskustvo neka javi Hvalaaa!!!!


(odgovor članu ivona_g)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vaginalni brisevi
27.2.2009 14:23:00   
Malaja
Mea dobrodošla!
Vezano za tvoja pitanja na podforumu spontani pobačaj imaš dosta o nalazima koji se rade poslije spontanog. Imaš i iskustva nas žena koje smo nažalost imale spontane. Posjeti nas na ovim temama

http://www.ringaraja.co.ba/forum/neophodne_pretrage_i_nalazi_nakon_spontanog_poba%C4%8Daja/m_224448/tm.htm

http://www.ringaraja.co.ba/forum/%C5%A0ta_poslije_spontanog_poba%C4%8Daja%3F!/m_37823/tm.htm

Pozdrav

_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu mea 1983)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vaginalni brisevi
27.2.2009 16:20:09   
ja_25
Ja sam radila taj elisa test clamidiju trachomatis.
Ne znam sta te tacno znanima?

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Vaginalni brisevi
27.2.2009 16:36:24   
ena0002
Ja sam radila antitjela na klamidiju iz krvi, ali nije mi u nalazu pisalo to elisa user posted image , pisalo je tart antitjela na klamidiju iz krvi i to se vadi na DIP-u isto gdje i  hormoni samo vrata do. Moras imati uputnicu i kopiju te iste uputnice.

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vaginalni brisevi
4.3.2009 16:09:15   
Leva
Test na Hlamidiu iz krvi se u Clarusu moze napraviti za 35 KM.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vaginalni brisevi
5.3.2009 10:55:39   
ena0002
Da li je neka od cura radila vaginalne briseve, ali posebno, ne u sklopu obrade sterilliteta?I ako jeste da li se to placa i (to je pretpostavljam ona procedura sa bocicama po koje se ide na DIP, pa na GAK, pa se vracaju user posted image )?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vaginalni brisevi
20.5.2009 15:09:19   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: marinela

Drage moje cure,u mene problema nikad dosta....Prije sat vremena me zove moj ginekolog i kaze da su mi dosli nalazi od papa testa i da mi je utvrdjeno da sam pozitivna na klamidiju..... Otkud sad to????? Tako sam nikakva pored svega jos i to,sta da radim.....??Citala sam po internetu uglavnom se prenosi polnim putem ali moze i na bazenima i i javnim povrsinama.....Pa vas molim ako je koja imala slicno iskustvo da mi pomogne,jer sam u totalnoj depri....I da,rekao je poslat ce mi recept kuci za mene i MM...najgore sto se toliko trudim oko bebe i sad mi jos i to nasli....ma glava me boli nedaj boze,MM doso na rucak pravo sam ga lijepo docekala,nismo mogli ni jesti...



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vaginalni brisevi
20.5.2009 18:37:38   
ena0002
Zar se klamidija moze otkriti papa testom user posted image  Koliko je meni poznato mraju se posebno uraditi brisevi na klamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu.
A ako je imas to se da rijesiti odgovarajucom terapijom, i pretpostavljam da cete piti i ti i tm.
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vaginalni brisevi
20.5.2009 19:09:19   
emy
IZVORNA PORUKA: ena0002

Zar se klamidija moze otkriti papa testom user posted image  Koliko je meni poznato mraju se posebno uraditi brisevi na klamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu.


I ja mislim da nije moguce utvrditi klamidiju samo na osnovu pape ali user posted image
Radim papu svako pola godine, i kada sam radila zadnji put kod Godinjaka posebno mi rekao da uradim na klamidiju


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vaginalni brisevi
20.5.2009 19:19:05   
ena0002
Pa da, i ja sam kod Godinjaka radila papu ali i posebno vaginalne briseve. Nego Marinela fino ti pitaj svog gin kako je utvrdio klamidiju papom user posted image

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vaginalni brisevi
21.5.2009 18:50:15   
marinela
>Ma to znam sve...ali ja sam bas isla kod njega i rekla mu da mi uradi sve kontrole...uzeo mi je bris i uradio i juce me zvali kao da su dosli nalazi i sve to i da su nasli "samo"sa sam pozitivna na kalmidiju i da ce mi poslati recepte kuci za lijekove koje cemo uzimati ja i mm.....samo se sad bojim radi trudnoce da mi nece jos vise utjecati da ne mognem ostatiuser posted image

Hvala vam punoooooooo...sto ste uz mene,,,,user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vaginalni brisevi
21.5.2009 22:14:14   
leli§
draga marinela, ne bih da bas doticem malo skakljivu temu ali klamidija je sexualno prenosiva bolest...

potrazi malo vise na internetu a evo jedan site kao dobar izvor informacija http://www.cdc.gov/std/Chlamydia/STDFact-Chlamydia.htm#HowGet

sve najbolje i brz oporavak zelim

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Vaginalni brisevi
22.5.2009 13:57:39   
marinela
Sve sam ja to vec petrazila...moguce je da je ostalo od prije kad ja i muz se jos nismo ni zabavljali...a citala sma da se moze zaraditi i na bazenima i saunama i opcenito javnim povrsinama....e sad nikad se nezna,i meni je svasta palo na pamet moja ti...ovo je prvi put da sam radila taj nalaz i zato neznam od kad se nalazi u meni...user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *