|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni brisevi
25.8.2010 11:34:11   
amiyca
Ja sam sve radila na GAK-u u aprilu. Doktorica kod koje idem privatno mi je rekla da je bolje da dodjem tamo, jer mi je privatno sve preskupo... Nisam platila nista, al su neke cure bile sa mnom u redu na DIP-u i placale su. Sve su zaposlene, al su dosle sa odjela za sterilitet...
Eh, sad, vaginalni bris nije bio ok. Uzimala sam terapiju i trebala bih ponoviti nalaz. Gore mi se ne ide, jer moram ganjati nekog ginekologa iz doma zdravlja da dobijem uputnicu (ljekar opste prakse vise ne daje)... Znate li koliko kosta da se privatno uradi samo taj bris? Hvala.


(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Vaginalni brisevi
25.8.2010 11:41:10   
MAZA82SAR
Ja sam jue zvala mikrobiologiju na Ilidi, jer ja u da odradim to privatno i rekli su mi da tri brisa (mikro, ureo i hlamidija) kotaju 120 KM. A koji ti nije u redu i koju si terapiju pila?

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Vaginalni brisevi
25.8.2010 12:40:31   
amiyca
Nije mi valjao bakterioloski bris vagine. Nasli mi eserihiju... Pa sam radila urinkulturu 4 puta od tada i posljednji nalaz od prije mjesec mi je ok. A i s tim sam se napatila. Na Ilidzi mi je nalaz bio u redu, a u Opcoj Bolnici nije valjao. Neke laboratorije ne rade svoj posao kako treba... Zbog toga sam isla preko veze na njihovu mikrobiologiju i radila nalaze urinokulture. Njihov ljekar mi je dao terapiju i sad je valjda ok. Al moram provjeriti i taj vaginalni bris da bih otisla na kontrolu...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.8.2010 19:50:14 >

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Vaginalni brisevi
25.8.2010 14:17:07   
amiyca
Ipak sam zvala dr kod koje idem stalno. Kaze mi da je mi je skupo raditi bris privatno i da opet dodjem na GAK. Odoh ganjati uputnicu... :)

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2010 14:05:30   
amiyca
Dobila sam uputnicu od ambulantnog ginekologa za GAK za bris koji moram ponoviti, ali samo jedan primjerak. Kad sam zadnji put isla imala sam dvije uputnice (jednu za jedan a drugu za drugi nalaz, pa su mi na GAK-u to ispravljali i uzeli jedan original) i jednu ostavila na GAK-u a drugu na DIP-u. Zna li neko, mogu li na jednoj od klinika dati kopiju uputnice? Odgovor mi treba brzo. Pliiiiiiiz... :)

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Vaginalni brisevi
29.10.2010 13:15:08   
marci
dobar dan curke moje imala bih jedno pitanjce za vas prije 10 dana sam radila bris rodnice i sad mi je nalaz došao i piše gardnerella vaginalis.Ginekolog mi je dao vaginalete medazol da stavljam svaki dan po jednu i tako 10 dana aja imam još 2 tjedna do termina za porod pa me sad zanima ako to ne uspijem izlijećit šta bebi može bit.i još nešto kako mi za supruga nisu niš dalim da se lijeći jel ako ja to imam ima i on eto to me zanima,pa ako neko zna nek mi odgovori pliz jel sam sva u strahu.user posted image

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Vaginalni brisevi
30.10.2010 13:34:41   
marci
šta baš nikog nema dami odgovori gdje ste svi nestali kuc kucuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marci)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Vaginalni brisevi
30.10.2010 13:42:50   
Adana
Zao mi je sto ti ne mogu pomoci odgovorom. Zelim samo da ti kazem da se nadam da ce se uskoro javiti neko sa nekom informacijom.
A mozda si mogla pitati ginekologa o tome? Mozda muz i ne mora da se lijeci... Kada ti je slijedece kontrola kod ginekologa? Iskoristi priliku pa pitaj sve ovo sto te zanima.
Sretno! :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu marci)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Vaginalni brisevi
31.10.2011 12:19:18   
Pikova_dama
Ako moze savjet, ako je neko radio nesto slicno. Dobila sam uputnicu za briseve za mikrobiologiju, pa me zanima da li mogu privatno uzeti briseve, pa ih odnijeti na mikrobiologiju, a da mi privatni doktor ne naplati kao da je kod njega i uzimanje brisa i analiza. Drugim rijecima, hoce li mi privatnik manje naplatiti ako kod njega budem samo uzimala briseve, bez analize. Nadam se da me neko shvatio user posted image

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Vaginalni brisevi
1.11.2011 11:44:38   
Pikova_dama
Obzirom da mi niko nije odgovorio, evo da ja odgovorim za one koje interesuje, jer sam jutros bila kod doktora i sve se raspitala. Brisevi se mogu izvaditi privatno, kosta 20 KM (kod dr. Mehmedbasica) i onda ih odnijeti na DIP mikrobiologiju. Znaci, brisevi se mogu dati privatno, a analizu raditi preko zdravstvenog.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Vaginalni brisevi
3.11.2011 14:42:35   
ennica
Pikova_dama mene zanima, da li se radi o svim brisevima? Da li to uključuje i mikoplazmu, jer gore na DIP-u kazu da nemaju "podloge" za taj test i da je pitanje kada će dobiti, tako da niko ko ima uputnicu ne može to završiti. A te "podloge" se ne mogunabaviti nigdje drugo osim kod njih ... Ne znam koliko je aktivna tema, posto sam nova tu, ali ako bi neko znao nesto o tome bila bih mu zahvalna da odgovori...
Hvala puno

Pozz

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Vaginalni brisevi
30.1.2012 12:20:42   
nika83
Pozdrav, meni su na Gaku takođe rekli da nemaju podloge za briseve mikroplazme,a ja sam razumjela da nemaju podloge ni za ostale,te da ih mogu preuzeti na DIpu(ako ih i oni imaju) ili kupiti u poliklinici Sanasa.Da li je neko u skorije vrijeme imao iskustava sa svim tim ?pozdrav

(odgovor članu ennica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Vaginalni brisevi
17.5.2012 16:47:17   
najica
molim za pomoc radila sam bris cerviksa i bris vagine svi su negativni(kvasnice,trichomonas,gardnerella,N. gonorhoe, takodjer i chlamidia) samo sto se tice brisa cerviksa pise masa PNLa gram poz. bacila a za bris vagine dosta PNLa gram poz. bacili ako moze neko pojasniti bila bih zahvalana user posted image

(odgovor članu nika83)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Vaginalni brisevi
25.5.2012 10:00:45   
lutkica25
ja bi stvarno pomogla da znam...ja sam nedavno po prvi put otisla na pregled kod ginekologa i radila mi je pregled i papu i bris....sve mi je bilo uredu,a bris isto dobar nije bilo nicega....a bebice jos nemauser posted image al biti ceuser posted image

(odgovor članu najica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Vaginalni brisevi
25.5.2012 13:36:02   
mykica
lutkice25papa test i ostali brisevi nisu isto. Tebi je vjerovatno radila obični ginekološki pregled i PAPA TEST. pored toga postoji još i bris mikro, ureo i klamidija, vaginalni brisevi. Preporučila bih ti da i to uradiš. da budeš sigurna da je sve ok

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Vaginalni brisevi
17.8.2012 16:13:40   
happy girl
Pozdrav,meni treba savjet jer sam skroz zbunjena i ne znam koga vise da slusam i kome da vjerujem. Prije mjesec dana sam imala spontani u 6toj sedmici trudnoce i radjena mi je kiretaza, tada mi je Dr.koji je i radio kiretazu rekao da uradim ove briseve nakon dvije menstruacije. Medjutim, trudnocu sam vodila privatno kod drugog Dr. i kada sam njemu otisla prije par dana on mi je rekao da nema potrebe da radim te briseve, pregledao me rekao da je sve ok,da se opustim sacekam da prodju dvije user posted image  i krenem ponovo u akciju.On smatra da me svi ti silni nalazi mogu psihicki opteretiti, jednostavno covjek kaze sve je ok i da se opustim. Cak me i napao sto sam dozvolila da mi rade kiretazu jer moglo je to i samo da izadje. Mislim kao da sam ja znala jel se treba raditi ta kiretaza ili ne, prva trudnoca, neiskustvo i sve se poklopilo.
Sad kontam da cu ja briseve ipak uraditi da budem sigurna u te njegove rijeci da je sve ok. Sad me zanima gdje se mogu uraditi brisevi,da li mi treba uputnica ili mogu sa ovim nalazom sto mi je Dr.dao nakon kiretaze.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Vaginalni brisevi
18.8.2012 1:09:54   
milenium
kiretaža u šestom tjednuuser posted image taj dr nije normalan i tvoj drugi doktor je u pravu.to je rana trudnoća tako da se moglo i sačekati da to samo izađe.osim toga,u šestom tjednu kod nekih se još ni srce ne čuje i to je normalno.

(odgovor članu happy girl)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Vaginalni brisevi
18.8.2012 10:55:33   
happy girl
Kao sto vec rekoh,hB nisam prije imala iskustva s tim ali jeste bila rana trudnoca,srce jeste prokucalo,dan prije svega sam bila na kontroli i cula user posted image .  Nego ako mi neko moze pojasniti kako i gdje cu da vadim te briseve user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Vaginalni brisevi
25.12.2012 15:57:35   
mykica
Pozdrav! Vidim da je tema malo zapuštena ali se nadam da će mi neko moći odgovoriti. Moram da radim ove briseve, imam uputnicu. Gdje ih radim je li na GAK - u ili DIP - u? I trebam li se naručiti i koji dan ciklusa je najbolje raditi?

Hvala

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu happy girl)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Vaginalni brisevi
27.12.2012 18:01:17   
kokouli
Mykice ,za gdje imas uputnicu ,sta ti pise na vrhu ,na Dip ides do mikrobiologije uzmes stapice i bocicu ,a onda s tim ides na Gak ili ne znam kod nekog ginekologa npr.u Skerlicev dispanzer ,ili ako je na Gak ides na Kolposkopiju sa svim tim sto si uzela sa mikrobiologije i onda ti urade te brisove .

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Vaginalni brisevi
27.12.2012 20:44:53   
mykica
piše mi DIP mikrobiologija. A trebam li se najaviti na kolposkopiji? I koji dan se rade ti brisevi? Nisu mi ništa rekli kad..

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Vaginalni brisevi
27.12.2012 20:54:47   
ananas_ze
mykice user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Vaginalni brisevi
27.12.2012 21:29:56   
mykica
Draga mojaaaaa ananas. Poželjela sam te user posted image user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Vaginalni brisevi
28.12.2012 12:12:39   
kokouli
Trebas se prvo njaviti na Kolposkopiji ,najvolje prvi dan menzesa da nazoves pa ce ti oni tada dati najbolji termin ,i najbolje na taj dan ujutro ili dan prije uzmi s mikrobiologije te stapice i bocicu ,s tim sto ako ih ranije uzmes cuvas kuci u frizideru do dana kad polazis vaditi brisove .Sretno.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Vaginalni brisevi
29.12.2012 10:59:14   
mykica
Draga kokouli mnogo ti hvala, puno si mi pomogla. Jučer sam bila i najavila se za slijedeću sedmicu. Imam još jedno pitanje. Izvini :) Imam ove neke uputnice 3. Ali na svakoj piše DIP mikrobiologija. 2 obične na kojoj piše dip i piše dole da su za ove briseve i jednu na kojoj piše labaratorija mikrobiologija. Predpostavljam da je to kad završim sa brisevima i odnesem na mikrobiologiju. Ali nemam nijednu na kojoj piše kolposkoija? Je li moram i takvu neku imati? Jer ne kontam šta će mi 3 uputnice i sve za dip mikrobiologija.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *