|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 16:57:03   
Daja_sa
Moja prva trudnoca zavrsila CR...beba okrenuta na zadak...doktor me nije ni pitao vec samo zakazao termin...i da bilo je 7 dana prije termina kao sto rece entite...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 16:58:35   
enči80
Marinči i kod mene druga beba ide na zadak i u planu je prirodni porod jer sam već rađala a i prva beba prednjači glavicom.Iskreno i meni nije svejedno ali me uvjeravaju da se kod blizanaca ovo što je na zadak okrene u toku poroda .
Ja sam iz SBk i uzla sam uputnicu za kantonalnu bolnicu pa ako se nešto iskomplikuje uvijek ima cr pogotovo što je kod mene prva beba mrtvorođenče pa mi i to daje neko pravo da tražim cr.
Ja se iskreno nadam da će se i tvojoj seki a i meni okrenuti bebice i da će nas mimoići cr.user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 16:59:05   
marinčii
Njoj je drugi porod i njen doktor kaže da bi on da rodi prirodno a ona se boji,baš mi čudno da većinom svi doktori se odlučuju na carski a njen na prirodan poroduser posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 17:02:25   
marinčii
enčii znači i ti ideš na pririodni porod,uh sad sam još zbunjenija user posted image ,najbolje bi bilo da se okrene bebica i da sve bude pririodno i normalno al eto ako već ne bude tako onda carski ,samo da sve prođe u najboljem redu


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.8.2011 15:36:39   
Gemelli

IZVORNA PORUKA: enči80

Marinči i kod mene druga beba ide na zadak i u planu je prirodni porod jer sam već rađala a i prva beba prednjači glavicom.Iskreno i meni nije svejedno ali me uvjeravaju da se kod blizanaca ovo što je na zadak okrene u toku poroda .
Ja sam iz SBk i uzla sam uputnicu za kantonalnu bolnicu pa ako se nešto iskomplikuje uvijek ima cr pogotovo što je kod mene prva beba mrtvorođenče pa mi i to daje neko pravo da tražim cr.
Ja se iskreno nadam da će se i tvojoj seki a i meni okrenuti bebice i da će nas mimoići cr.user posted image


kod mene 1. bebe isla zadak, druga glavicom i morala sam na CR, ali da je bilo obrnuto kao i kod tebe, mogla bi prirodno mozda, jer kazu kod prirodnog poroda blizanaca, kad prva beba izadje, napravi drugoj prostor, pa joj bude i lakse, et kako god bilo uglavnom sretno user posted image
ali kod nas je praksa ako je beba zadak onda CR

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
17.8.2011 17:48:10   
le_ella
da se i ja javim na ovu temu u 35 toj sam sedmici trudnoce i beba se jos nije okrenula inace ovo je druga trudnoca (neplanirana), u prvoj je sve bilo ok ali sad sve nesta kontra tako da me je strah poroda i prirodnog i carskog user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 16:07:45   
Selminja
Ženice, kod kojih je beba u poodmakloj trudnoći bila okrenuta na zadak, jeste li mogle osjetiti kad se beba okrene "na glavu"? Ja sam 29-30 sedmica i prekjucer na pregledu, jos uvijek prednjaci zadak, tako je od 5-6 mjeseca. Znam da se bebe mogu okrenuti i u 9-om mjesecu, ali eto ja se bojim da se ne okrene, najvise zbog carskog.

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 16:09:53   
taurus
i kod mene je u 30. sedmici beba i dalje bila okrenuta na zadak
međutim par sedmica prije poroda se okrenula a ja nisam to ni osjetila

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 16:16:51   
Selminja
IZVORNA PORUKA: taurus

i kod mene je u 30. sedmici beba i dalje bila okrenuta na zadak
međutim par sedmica prije poroda se okrenula a ja nisam to ni osjetila


Uh, nadam se da će i moja tako user posted image Mene strah da se ne ugnijezdi u karlicu i to i bi.
Mislim da sam priočitala da se bebac le_elle okrenuo user posted image Super, to je meni za čestitat! user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 16:20:13   
taurus
ma okrenuće se ako Bog da
meni je dr savjetovala da ležim na desnom boku da bi se beba lakše okrenula

ja sam se baš brinula i na kraju je sve bilo ok
i baš sam se pitala kako taj okret nisam osjetilauser posted image


(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 16:39:10   
Selminja
Ma bebice su živahne u tom periodu, stalno udaraju i vrte se, ne može čovjek sve upratit. Ja sam skontala po udarcima, koji su uvijek u donjem dijelu stomaka, tj tu su noge, rijetko kad je osjetim ispod rebara.
Utješim se malo kad čujem pozitivna iskustva user posted image


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
25.8.2011 17:28:39   
klemzi
Moja beba je cijelu trudnoću bila okrenuta zatkom, i pred sami porođaj, pet dana prije istog, okrenuo se pravilnouser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.8.2011 18:56:15   
le_ella
IZVORNA PORUKA:Selminja
Mislim da sam priočitala da se bebac le_elle okrenuo user posted image Super, to je meni za čestitat! user posted image

jest okrenuo se fala Bogu, sad me pritisce stalno moram u wc, doktorica mi je rekla da budem spremna mozda beba dodze malo ranije uhhh

< Poruku je uredio le_ella -- 26.8.2011 18:57:43 >


_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.8.2011 19:46:39   
leona81
ja sam ubjedjena da bi se i moja okrenula da mi nisu vec zakazali carski, prije termina...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.8.2011 22:01:56   
Selminja
IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam ubjedjena da bi se i moja okrenula da mi nisu vec zakazali carski, prije termina...

Pa mozda se do termina za CR okrene, onda čekaš prirodno da krene, ja sam čula dosta takvih slučajeva user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.8.2011 22:04:30   
Selminja
IZVORNA PORUKA: le_ella

IZVORNA PORUKA:Selminja
Mislim da sam priočitala da se bebac le_elle okrenuo user posted image Super, to je meni za čestitat! user posted image

jest okrenuo se fala Bogu, sad me pritisce stalno moram u wc, doktorica mi je rekla da budem spremna mozda beba dodze malo ranije uhhh

A u kojoj si sedmici, mislim u kojoj se okrenuo? A prije nisi morala tako stalno u vc? Ni ja ne idem bas tako često, ma spavat cu u vc-u samo nek se okrene user posted image

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.8.2011 23:30:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

i kod mene je u 30. sedmici beba i dalje bila okrenuta na zadak
međutim par sedmica prije poroda se okrenula a ja nisam to ni osjetila



Isto kao i kod menei sve ok proslo ,mislim  prirodno sam se porodila

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
27.8.2011 10:49:19   
leona81
IZVORNA PORUKA: Selminja

IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam ubjedjena da bi se i moja okrenula da mi nisu vec zakazali carski, prije termina...

Pa mozda se do termina za CR okrene, onda čekaš prirodno da krene, ja sam čula dosta takvih slučajeva user posted image



nije se okrenula, ja sam rodila prije 2 godine, termin je bio 21.11 a ja sam rodila 17 na carski, iako sam ja ubjedjena da su se zeznuli u datumu i da su me pustili prirodno da bi se curica rodila iza 21.11. 16.11 na pregledu nisam bila nimalo otvorena.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
27.8.2011 22:08:21   
le_ella
kod mene je se okrenuo u 37 sedmici

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 9:09:31   
lana84
jučer bili na kontroli, 31 sedmica beba okrenuta na zadak.... i tako fino sjedi od početka.
zabrinjava me jako, jer sam prvi porod imala normalan i u 28 sedmici beba se već bila okrenula, a sad s drugom bebom 31 i još nije. user posted image

kolike su mogućnosti da se okrene??
inače trbuh mi nije nešto velik za tako visoku trudnoću user posted image


_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 11:49:25   
ajla86
i kod mene je hanumica na zadak ljubi je majka....
najgore mije spavanje...neda mi na bok nijedan odmah pocne marisana a na ledzima nemogu imam diskus herniju pa ostanem tako nasijana ako legnem na ledza...
ja sam 31 na 32 sedmicu i nadam se skorom okretu bebe mada je od pocetka na zadak
ma cr ili prirodno samo nek se rodi...sve je za ljude....

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 13:08:17   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: lana84

jučer bili na kontroli, 31 sedmica beba okrenuta na zadak.... i tako fino sjedi od početka.
zabrinjava me jako, jer sam prvi porod imala normalan i u 28 sedmici beba se već bila okrenula, a sad s drugom bebom 31 i još nije. user posted image

kolike su mogućnosti da se okrene??
inače trbuh mi nije nešto velik za tako visoku trudnoću user posted image



Kažu da se može okrenuti u zadnjem trenutku.
Tako su meni govorili, a onda je ljekar rekao doslovno ovako: Bebe se znaju okrenuti u zadnjem trenutku, ali ova se nece okrenuti. Bila sam tada u 35 sedmici.

I bio je upravo.
Rodila sam carskim rezom, u 40 toj sedmici.
Prvi porod mi je bio prirodan, u 38 sedmici, beba je isla glavom.
Ja sam se do zadnjeg nadala da će i druga trudnoća tako završiti medjutim nije.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 14:25:46   
lana84


[/quote]

Kažu da se može okrenuti u zadnjem trenutku.
Tako su meni govorili, a onda je ljekar rekao doslovno ovako: Bebe se znaju okrenuti u zadnjem trenutku, ali ova se nece okrenuti. Bila sam tada u 35 sedmici.

I bio je upravo.
Rodila sam carskim rezom, u 40 toj sedmici.
Prvi porod mi je bio prirodan, u 38 sedmici, beba je isla glavom.
Ja sam se do zadnjeg nadala da će i druga trudnoća tako završiti medjutim nije.
[/quote]

Pa da, toga se ja i bojim.
Ja sam isto kao ti prvo dijete rodila u 38 sedmici, glavica prednjačila... a sada me ovo baš zabrinulo.
Čitala sam da imaju neke vježbe, pa eto ja ću dati koliko mognem od sebe... Inače na poslu sjedim skoro 8h dnevno pa vjerojatno i to ima utjecaja da beba ide na zadak. user posted image


_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 15:05:55   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: hanabanana


Kažu da se može okrenuti u zadnjem trenutku.
Tako su meni govorili, a onda je ljekar rekao doslovno ovako: Bebe se znaju okrenuti u zadnjem trenutku, ali ova se nece okrenuti. Bila sam tada u 35 sedmici.




Ovako je i kod mene bilo. U osmom mjesecu mi je dr. davala nade i govorila da će se najvjerovatnije okrenuti do poroda. Početkom devetog mi je rekla skoro da nema šanse da se beba okrene jer je krupna i zauzela baš nezgodan položaj. I tako je i bilo. Rodila carskim rezom.

lana84, tebi sretno i da se ipak bebica okrene kako treba user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
26.7.2012 15:10:07   
ajla86
lana84 meni je na predzadnjoj kontroli Nikulin reko da se vrtim malo ljevi mallo desni bok da bi se beba lakse okrenula..cak sam se pred njim okretala a on pratio na uz..medzutim kod mene ova ljenguza nese da mekne guzom ni da me zavrte ko na raznju hahaha
ja se nesto nebrinem majke mi...
dr je tu ako i bude potreban carski pa boze moj bolje i to nego da me napate i svu iskeku i sasjeku pa da nemogu ni oko sebe ni oko djeteta....

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *