|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
29.6.2009 20:20:18   
Saraya
Da malo "podignem" temu...


Posto mi je beba okrenuta zadkom nadolje, citala sam neke clanke na internetu, pronasla nekoliko vjezbica i krenula u akciju... Eh, sad, tamo pise kad se beba okrene u pravilan polozaj, treba prestati sa vjezbama... user posted image Ne znam kako da to primjetim(osim na UZ)... Osjetim da se poprilicno user posted image spustio, a da li prednjaci zadak ili glavica... user posted image user posted image user posted image Kako da to znam???

(odgovor članu thea)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
29.6.2009 21:26:03   
Chuchi
Ja sam tacno mogla osjetiti gdje mi je bebi glavica a gdje nogice, jer se jako puno udarao!!
I naravno on je bio jako veliki user posted image pa se vec od 8 mjeseca vise nije okretao skroz, samo se
malo vrtiouser posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
29.6.2009 21:28:10   
Chuchi
Skjuz mi, jos nesto: je li odes cesto na kontrole kod dr.? Zadnji mjesec ja sam isla svakih 10 dana, pa mi je svaki put
pogledala brzinski na UZ polozaj bebe, i otkucaje srca user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
2.7.2009 10:33:31   
Saraya
Hvala chuchi, otici cu i ja pred porod na UZ pa ako se okrene- okrene, ako ne- ZIVIO CARSKI!user posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 15:45:54   
entinte
Drage user posted image ,

Evo da ja malo osvjezim ovu temicu... Naime, usla sam u 8 mj. a moje pilence user posted image  je još uvijek karlično okrenuto... Kad god sam isla na UZV uvijek isti polozaj... pa me interesuje da li se to nekom isto desava ili se desilo. Iskreno se nadam da će se okrenuti kako treba. I doktor kaze da sacekamo do pocetka 9. pa da vidimo sta ce se desavati a ovaj paša sjedi li sjedi... :)) Ako je neko imao slicnu situaciju tu sam user posted image
Lijep pozzzz za sve vas user posted image   

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 15:50:58   
emma.L
entinte, moja prijateljica je prije 7 mjeseci rodila na carski upravo zbog ovoga. Meni je recimo beba u 8. mjesecu bila na zadak, ali se u zadnji tren okrenula kako treba. Doduše, moja je svaki put bila u drugom položaju. Mojoj prijateljici je beba sjela negdje u 6. mjesecu i ostala tako, a kako je bila krupna, odlučili su se za carski. Bolje i to nego nešto forsirati silom.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 15:55:08   
gvendolina
Nemoj se nista brinuti i moj bebac je takodje cijelo vrijeme bio okrenut karlicno i negdje na pocetku 9-og mjeseca okrenu se glavicom dole. ja nisam osjetila kada se to desilo,samo nam je dr na kontroli rekla da glavica prednjaci u tom polozaju malo mi je vise pritiskao mjehur tako da sam morala stalno u toalet user posted image samo se ti opusti i bice sve u redu,zelim ti lagan porod user posted image


< Poruku je uredio gvendolina -- 15.2.2011 15:56:11 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 15:57:48   
pumababy

IZVORNA PORUKA: entinte

Drage user posted image ,

Evo da ja malo osvjezim ovu temicu... Naime, usla sam u 8 mj. a moje pilence user posted image  je još uvijek karlično okrenuto... Kad god sam isla na UZV uvijek isti polozaj... pa me interesuje da li se to nekom isto desava ili se desilo. Iskreno se nadam da će se okrenuti kako treba. I doktor kaze da sacekamo do pocetka 9. pa da vidimo sta ce se desavati a ovaj paša sjedi li sjedi... :)) Ako je neko imao slicnu situaciju tu sam user posted image
Lijep pozzzz za sve vas user posted image   


Draga entinte,moja beba je takodje bila do kraja sedmog meseca okrenuta karlicno,a bila je i krupna tako da su mi rekli da ce raditi carski ako se ne okrene,medjutim beba se okrenula ali to je bas bilo bolno boleo me stomak pri dnu s desne strane i otisla u hitnu beba se okrenula,medjutim iii pored ovoga sam imala carski rez beba bila krupna termin prosao nisu smeli cekati super sam prosla hvala Bogu..
Beba se moze okrenuti svaki put jedino ako je previse krupna pa nema prostora bar tako mislim jer je mene bolelo dok se okrecala..
puno srece..

_____________________________

10.08.2010.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 15:59:15   
entinte
ja se nadam da će se okrenuti kako treba pa neka pritisce sta god hoce, ne moram iz wc-a ni izlaziti, neka se rasteze i proteze user posted image  znam da je i carski rjesenje samo bih volila prirodan porod nista drugo user posted image  hvala puno na brzom odgovoru user posted image    user posted image    user posted image  pozzzzzz

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
15.2.2011 16:04:10   
entinte
draga pumababy vjeruj da bih volila i da zaboli kad se okrene nego da ostane ovako... u zadnje vrijeme se razvlaci po stomaku... ne lupa nego gura... ali od okretanja nista... sjedi li sjedi a sto se tice prostora nemom pojma ima li ga dovoljno... na zadnjem pregledu prije skoro 2 sedmice imao je cca 1450 gr... tako da ne znam koliko je sad... trebao se okrenuti dok je imao prostora heheheheh user posted image  

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
2.3.2011 22:20:21   
bonybaby
da se i ja na ovu temu prikljucim. Moja beba do 8 mjeseca bila okrenuta glavom, i neznam sta mu bi da se okrene, otad citavo vrijeme prednjaci zadkomuser posted image , nisam uopste razmisljala o carskom rezu, dok nam doktorica nije rekla da cekam sad do petka, tj.do punih 38 sedmica ( jer beba do 38 sedmice zauzima konacni polozaj) , i ako se ne okrene onda na carski, tj. prvo na komisiju, pa cemo vidjeti. iskreno sam se pshicki pripremala na prirodni porod, pa mi malo cundno sve ovouser posted image a i bebac je puno krupniji, u 36 sedmici je imao 3300 g user posted image pravi bucek, tendencija rastuca heheeh

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
2.3.2011 22:27:13   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Ja sam tacno mogla osjetiti gdje mi je bebi glavica a gdje nogice, jer se jako puno udarao!!
I naravno on je bio jako veliki user posted image pa se vec od 8 mjeseca vise nije okretao skroz, samo se
malo vrtiouser posted image


I ja sam isto bez pregleda mogla osjetiti gdje je glava, a gdje nogeuser posted image Bila je malo samo krenuta glavom, no od kad sam usla u 7. mjesec uvijek zadak i samo zadak.... Mislim da ako je neko pri kraju da je mala mogucnost da se beba okrene, jer ipak ima i manje prostora a i ocito joj odgovara takouser posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
3.3.2011 10:32:56   
entinte
sve ima svoj tazlog zasto se desava na nacin na koji se i desi... Moj beg se jos nije okrenuo. Dr kaže da sacekamo jos dvije sedmice tj da uđem u 9. mj pa cemo vidjeti ali u tom slucaju predlaze carski... vidjet cemo... nema druge nego da cekamo...  

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:07:00   
marinčii
Drage moje, moja sestra ima termin za 10 dana a beba joj se još uvijek nije okrenula,njen doktor kaže da može roditi prirodno Ali nju je baš strah,da napomenem to joj je druga trudnoća!sad nezna šta da radi dali da traži carski ili da posluša doktora,kakva su vaša iskustva?


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:08:46   
koka i po
nisu rijetki slucajevi da se beba u zadnjem trenutku okrene u pravilan polozaj.a ako se to i ne desi uvjek ima opcija CR.prema tome nemoj da se brinesuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:14:19   
marinčii
Ma problem je što je ona iz Ljubuškog i tamo je vodila trudnoću i u porodilištu njihovom se prvi put porodila a sad ne smije tu jer neće riskirati ako se nešto zakomplicira jer tu se ne može raditi carski ,samo u Mostaru a ona ovde nikad nije bila na pregledu pa nezna kako bi je primili,


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:23:17   
emma.L
Moja beba je još uvijek karlično okrenuta i ja ne mislim riskirati. Vjerojatno bi mi sugerirali prirodan porod ako ne bude velika jer je to već drugi porod, ali jednostavno ne želim nositi taj strah da bi moglo bebi nešto biti. Dakle, ja doktore u tom slučaju ne planiram slušati iako molim Boga da se okrene i prirodno rodi. Nadam se da će se javiti  netko tko je rodio bebu 'naopačke' sa pozitivnim iskustvom. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:25:54   
marinčii
emma i ona tako razmišlja zato je i uzela uputnice za Mostar pa će vidjeti šta će joj ovdje reći,a ona će najvjerovatnije tražiti carski ,ma samo da sve prođe u najboljem redu ,baš se brinemuser posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:28:13   
emma.L
Ma ne brini, bitno je samo da ona odluči kako želi i pripremi se psihički, bez da sumnja u svoju odluku. Znam da su se zdrave bebe iz moje generacije rađale na nogice bez problema, ali eto, kad dođe do tebe i tvoga uvijek je strah prisutan. Ja bih isto uzela uputnicu i na komisiju za svaki slučaj, ali opet, to sam ja.
Želim vam da sve dobro i brzo prođe na koji god način.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:31:08   
marinčii
Ma da i ja znam za slučajeve kad je beba išla zadkom i sve proteklo uredu ali što kažeš opet je taj strah prisutan i nekako ne želimo riskirati,abd sve će to proći u najboljem redu,hvala ti puno a tebi želim da se bebica okrene i da sve prođe kako trebauser posted image  

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 14:47:17   
Bebica11
Jedna zena lezala je sa mnom u bolnici i spremali su je za CR i dan prije beba se okrene....tako da ima jos vremena da se okrene kako trebauser posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 15:44:21   
marinčii
Uh bebice kad bi var tako i kod nje bilo to bi bilo superuser posted image user posted image ,i ja sam čula da se kod drugorotki zna desiti i da se zadnji an beba okrene 

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 15:51:13   
Lejla Ka
Ja znam i da žene prirodno rađaju zadak, ali ne kod nas. Teška odluka user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 16:49:06   
entinte
Ja sam otisla na carski 7 dana prije termina, trudnocu su mi vodila 2 doktora i oba su rekla da se uradi carski jer zadak je opasan za bebu, moze doci do komplikacija i svasta nesto tako da sam ja radi bebice pristala na to. Nisam se smjela usuditi cekati hoce li se bebica okrenuti za tih 7 dana... Jako sam zelila prirodan porod ali nije se dalo. user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Beba se nije okrenula - zadak
12.8.2011 16:51:41   
marinčii
Baš teška odluka al eto ona je odlučila otići u Mostar na pregled i konzultacije pa da vidi šta će joj reći,nadam se da će sve proći u najboljem redu


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *