|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 12:04:37   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image

Ja ne bih sa ne punih sest godina dijete dala,ustvari ja svoje nisam dala,imao je skoro sedam godina kad je posao u skolu naravno devetogodisnje skol. i nisam pogrijesila.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 12:19:05   
Liliput
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image


mi isto nismo svoju djevojčicu upisali prošle godine. SUTRA idemo na upis, a rođena je krajem novebra, tako da će sad kad krene u školu u novembru napuniti 7 godina. po procjeni pedagoga mogla je ići i prošle godine, ali nama je bilo žao bilo uskratiti djetetu godinu igre. škola je ipak obaveza!!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 12:25:19   
leli§
IZVORNA PORUKA: Amam

Po meni isto previse,jos su joj pokazali sliku kise i i bicikla i pitali povezanost,kaze A :" Ma ne moze se bicikl vozit po kisi,kako ce biti povezani "user posted image user posted image ,kaze pedagog "u pravu si user posted image "



ja evo stala i kontam koja je povezanost bicikla i kiseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo citam vase postove...bas su zahtjevni...pogotovo sad za ovu devetogodisnjupa, ja kad vidim prvacice kad stoje u redu da udju u skolu sve su to mrve Bozije, majuhni, sve mi ih bude zaouser posted image

meni je bilo 7 godina i 4 mjeseca kad sam posla u prvi razred iako su svi mamu nagovarali da me da ranije, ja sam joj zahvalna sto nije...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 19:54:30   
Amam
IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko šta treba od dokumentacije za upis u školu i mogu li se upisati djeca koja nisu primila niti jednu vakcinu

Izvod iz maticne knjige,tj rodni list,za vakcinaciju niko i ne pita,bar nas,popunila sam upitnik,na kojem su bili osnovni podaci i malo anamneze,oko poroda trudnoce i tezih bolesti.
Selma moja ce imati 6 i 4 mj,i mislim da je to ok.

Biciklo-kisa user posted image .user posted image user posted image -za ministarstvo o.


< Poruku je uredio Amam -- 12.4.2011 19:57:25 >


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 20:31:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amam

Po meni isto previse,jos su joj pokazali sliku kise i i bicikla i pitali povezanost,kaze A :" Ma ne moze se bicikl vozit po kisi,kako ce biti povezani "user posted image user posted image ,kaze pedagog "u pravu si user posted image "


pametnicauser posted image
želim A puno sreće u školskim klupama.

Znači nema više ono odnesi loptu na stolicu... Stavi ovaj predmet iza, ispod...sad su apstrakcije u pitanjuuser posted image ...

(odgovor članu Amam)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 22:46:07   
Amam
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: Amam

Po meni isto previse,jos su joj pokazali sliku kise i i bicikla i pitali povezanost,kaze A :" Ma ne moze se bicikl vozit po kisi,kako ce biti povezani "user posted image user posted image ,kaze pedagog "u pravu si user posted image "


pametnicauser posted image
želim A puno sreće u školskim klupama.

Znači nema više ono odnesi loptu na stolicu... Stavi ovaj predmet iza, ispod...sad su apstrakcije u pitanjuuser posted image ...


Hvala teta Breskvauser posted image ,ma sad sve naopako pa i upis


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 22:47:46   
madam x
Mislim da je rano upisati dijete sa nepunih šest godina u školu.
Što se tiče testiranja, nije potrebna nikakva posebna priprema i nije bitno da li dijete zna čitati ili (teško) sabirati, cilj je što bolje rasporediti djecu po odjeljenjima, tako da u svakom razredu bude približno sličan broj npr.učenika koji su više socijalizovani, samostalni, pa i onih koji znaju čitati ( iako nije neophodno) ili eventualno sabirati i onih koji su malo zatvoreniji ili nemaju određena predznanja. Jer kakav bi bio razred sa učenicima koji su svi super dobri ili onaj u kojem ni jedan učenik nema određeno predznanje.To ipak nema nikakav utjecaj na školovanje djeteta.
Moja kćerka završava drugi razred, prije škole nije znala čitati,raspoznavala je slova, sabiranje je bolje išlo. Ja je namjerno nisam htjela maltretirati sa čitanjem , jer šta bi radila u školi( ima djece koja to sa lakoćom nauče sa starijim bratom ili sestrom).Od mogućih 50 osvojila je 34 boda. Sada najbolje čita u razredu ,iako ja NITI JEDNOM nisam sa njom kod kuće vježbala čitanje.



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 9:17:24   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image




Uvijek radije sa 6 godina i 7 mjeseci, nego sa 5 godina i 7 mjeseci.

(odgovor članu Liliput)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 12:32:10   
amdi
Slazem se, zasto jos ranije kretati kad su djeci vec "ukrali" tu jednu godinu djetinjstva. Moj A ce aBd krenuti sa 6 godina i 5 mjeseci.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 14:30:17   
Dida79
Ako ostane ovakav zakon kao sto je sad moj V ce sa 6,5 mjeseci krenuti u skoluuser posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 14:36:03   
mama75
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image

Mislim da to puno zavisi od djeteta. Moj sestric je krenuo sa 5god i 8 mjeseci i super se snasao. Da su cekali jos godinu njemu bi sigurno bilo dosadno u skoli jer bi "sve" znao. A opet ima djece koja nisu zrela ni sa 6 godina. Ma sve zavisi od djeteta. Mada po meni ne mislim da im ista krademo ako ih sa 5,5 godina damo u skolu. Ja sam krenula sa 6,5 (tada se kretalo sa 7) i nista nisam izgubila. Jedini je problem kako da se roditelji organizuju jer je sada nastava u 1. razredu po 2,5 sata, pa se javlja problem ko ce cuvati dijete, voditi u skolu, ima li produzeni boravak i sl.

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 14:42:46   
Dida79
Mama 75 vjeruj mi da im krademo user posted image
Kardemo im jednu godinu rahatluka bez obaveza,bez obzira kako kazu da je to sve kroz igru nije vjeruj mi.Polazak u skolu je samo pocetak obaveza koje ih cekaju kroz daljnji zivot.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 14:46:14   
Dida79
Od priajteljice maleni sad ima 5,3 mjeseca i znaci on nije jos uvijek po zakonu ne mora da bude upisan u skolu.Ona sad hoce da pise zahtjev da ga prime..To kad mi je rekla ja sam ostala zatecena ja nikada to ne bi uradila svome djetetu user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 14:46:40   
mama75
Ne znam, mozda ne gledam na sve to tako jer ce moja krenuti sa 6god i 3 mjeseca aBd. Ali znam par slucajeva kada su djeca krenula sa 7 godina i bilo im dosadno. Cak je ovog jednog djecaka uciteljica smatrala pretjerano nemirnim, nezainteresovanim... a mali genijalac, znam ga od kada se rodio. A i njemu skola bila dosadna, mrzio da ide, sta ce tamo kad on to sve zna i sl. I tek u 2. razredu, kada su poceli uciti stvari koje on ne zna malac dosao do izrazaja. 

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 16:36:06   
aya 05
Moja curica je sad prvi razred i nema jos sest godina.Posla je sa 5godina i dva mjeseca i super se snasla,hB.Sada vec uveliko uce i ona jedva ceka skolu.Moje je misljenje da je poslije ta jedna godina mnogo vaznija.Naravno,postujem svacije misljenje.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 19:29:30   
amdi
aya, tvoja curica sigurno ne bi upisala da nije prosla testiranje, znam roditelja koji su prijavili djecu i nisu prosli na prijemnom pa su odbijeni. Vjerujem da je dobra u skoli.

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 20:21:30   
aya 05
Naravno da je prosla testiranje,i pedagogica mi je rekla da nije primijetila bas nikakvu razliku izmedu nje i druge djece.Svako zna sta je najbolje za njegovo dijete.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 21:49:09   
Hanady RR
Moja starija djevojčica naredne godine po zakonu mora u školu. naime puni 6 godina u 25.juna naredne godine...što znači da će 1.septmebra 2012 imati 6 godina i 2 mejseca i 5 dana ...ona je super bistra za moj pojam možda vala i previše.Ove testove što opisujete ta bi prešla ko od šale i sada...a meni žao i narden da krene...da mi je bar 6 i pol da ima i ta 4 mjeseca uhar bi mi biliuser posted image
baš mi s ečini da je mala za školu...al eto zakon na sobavezuje...

Ove godine imat će 5 godina i 2 mjeseca i 5 dana kada krene školska godina...ali meni nije niti jednom palo na pamet da pišem zahtjeva da je ranije dam bez obzira na njen venetualni potencijal koji ja kao roditelj prepoznajem.

ne znam...mene nervira i ovaj neki sat što su im predškolsko uveli...sve se to nekom obavezom zove...a škola traje osnovan 9 godina i godina ovoga predškolskog i 4 srednje i najmenj 3+2 fakulteta...pa mislim starno puno puno godina za učenje i obaveze....

ja bih svu djecu tek sa punih 7 upisala fino u školuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 22:53:33   
samedi
Ja sam krenula sa 5.5 godina u prvi razred,rat je bio pa su me primili,primali su i mladje i super mi je dosla ta godina odnosno godina i po,jest da sam uvijek bila najmladja ali i diplomirala sam sa 21 godinu tj.nepune 22 user posted image i sad besposlicarim kod kuce user posted image Sad mislim da cu cekatizadnjih 5 do 12 da upisem svoju curicu a vidjet cemo aBd,da mi j e dozivjeti taj dan user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Na upisu u skolu?
13.4.2011 23:00:29   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Dida79

Mama 75 vjeruj mi da im krademo user posted image
Kardemo im jednu godinu rahatluka bez obaveza,bez obzira kako kazu da je to sve kroz igru nije vjeruj mi.Polazak u skolu je samo pocetak obaveza koje ih cekaju kroz daljnji zivot.


potšuno se slazem sa ovim. sto zuriti, hoce nesto propustiti ako se ne upise ranije, meni je to van pameti. nije bitno koliko inteligentno dijete bilo.

moja sestra je krenula sa punih 7 jer je to tako bilo prije, a rodjena je u augustu i ona posto je jako inteligentna i bila je odlicna ucenica polagala je 4 srednje i upisala se na fax ranije.

znaci dijete moze i na drugi nacin da "ubrza" skolu ako zeli


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 0:29:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Moja starija djevojčica naredne godine po zakonu mora u školu. naime puni 6 godina u 25.juna naredne godine...što znači da će 1.septmebra 2012 imati 6 godina i 2 mejseca i 5 dana ...ona je super bistra za moj pojam možda vala i previše.Ove testove što opisujete ta bi prešla ko od šale i sada...a meni žao i narden da krene...da mi je bar 6 i pol da ima i ta 4 mjeseca uhar bi mi biliuser posted image
baš mi s ečini da je mala za školu...al eto zakon na sobavezuje...

Ove godine imat će 5 godina i 2 mjeseca i 5 dana kada krene školska godina...ali meni nije niti jednom palo na pamet da pišem zahtjeva da je ranije dam bez obzira na njen venetualni potencijal koji ja kao roditelj prepoznajem.

ne znam...mene nervira i ovaj neki sat što su im predškolsko uveli...sve se to nekom obavezom zove...a škola traje osnovan 9 godina i godina ovoga predškolskog i 4 srednje i najmenj 3+2 fakulteta...pa mislim starno puno puno godina za učenje i obaveze....

ja bih svu djecu tek sa punih 7 upisala fino u školuuser posted image

potpisujem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 0:49:25   
N_N
S je imala 5 god. i 11 mj. kad je krenula u školu. Po zakonu nije morala tad krenuti ali mi smo je upisali. Da mi je vratiti vrijeme nipošto to ne bih učinila! Godina itekako puno znači ali u smislu djetinjstva koje već polaskom u školu gubi čari tog termina user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 9:28:41   
Crvena
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Dida79

Mama 75 vjeruj mi da im krademo user posted image
Kardemo im jednu godinu rahatluka bez obaveza,bez obzira kako kazu da je to sve kroz igru nije vjeruj mi.Polazak u skolu je samo pocetak obaveza koje ih cekaju kroz daljnji zivot.


potšuno se slazem sa ovim. sto zuriti, hoce nesto propustiti ako se ne upise ranije, meni je to van pameti. nije bitno koliko inteligentno dijete bilo.

moja sestra je krenula sa punih 7 jer je to tako bilo prije, a rodjena je u augustu i ona posto je jako inteligentna i bila je odlicna ucenica polagala je 4 srednje i upisala se na fax ranije.

znaci dijete moze i na drugi nacin da "ubrza" skolu ako zeli



user posted image user posted image user posted image
Mislim da ne treba nigdje zuriti, kada krenu u skolu ostatak zivota ce se skolovati.
Niko ne razmislja o teskim torbama na njihovim ledjima i obavezama koje skola nosi sa sobom.
Uh, ne znate vi kako su oni mali, slatki i uplaseni u klupamauser posted image

< Poruku je uredio Crvena -- 14.4.2011 9:29:37 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:01:55   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: aya 05

Moja curica je sad prvi razred i nema jos sest godina.Posla je sa 5godina i dva mjeseca i super se snasla,hB.Sada vec uveliko uce i ona jedva ceka skolu.Moje je misljenje da je poslije ta jedna godina mnogo vaznija.Naravno,postujem svacije misljenje.


Aya nije nikakva provokacija....ali čime ste se rukovodili, šta je razlog, čemu upisati dijete od 5 i pol godina u školu?!

Zar vam nije bilo žao?!

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:20:14   
mama75
Moj stav: bolje sa 5 godina i 10 mjeseci nego sa 6 godina i 10 mjeseci. Znaci, mislim da je bolje godinu ranije kada su u pitanju ta djeca rodjena na "granici" tj u mjesecima oktobar-mart. I meni je pretjerano upisati dijete sa 5 g i 3 mj u skolu; to znaci da je moja mogla prosle god u skolu a ne ove. Ali mi je isto tako bezveze kada u devetogodisnje upisuju djecu od skoro 7 godina. Smatram da se i toj djeci nesto "krade".

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *