|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
27.5.2015 0:16:15   
London_Konjic
Drage moje, zvala sam danas New LIfe cisto da zakazem termin, iako cu paralelno otici i u Bahceci. Medjutim, receno mi je da dr Enver nece biti tu. Zvala sam nakon toga moju prijateljicu doktoricu i njoj je sestra iz New Life rekla da dr Enver odlazi. Tuzno i zalostno. Opet napusta BH. Iako oni to kriju, i fol doveli su pojacanje, ovo je velika prevara za sve. Toliko o tome. I jos uvijek pricaju i pisu da su "najbolji na svijetu"...a ne mogu u kontinuitetu da rade ni godinu dana. Pa tako je to kad je domaca firma, vode turci i pjevaci ilahija i kasida

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2376
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2015 22:53:27   
mimi xy
Ne volim pisati kontra komentare ali brate London Konjic pretjera ga ti sa ovim informacijama iz prve ruke od neke dr. ...cak iz Londona tako dobro informisana ,nesto mi zaparase oci ovi tvoji postovi.Ocito da si protiv New Lifea i evo sad tipkam prijateljici koja je radila IVF kod njih i super zena zadovoljna profesionalni ljubazni,ona prezadovoljna i vec je u drugom mjesecu trudnoce .

(odgovor članu London_Konjic)
Neposredna veza do poruke: 2377
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2015 22:57:52   
London_Konjic
Zivi bili pa vidjeli. Zakazi mi ti termin kod dr Ali Envera 15.6 i ja cu rado uraditi postupak kod njih. Ma nismo djeca. Profesionalnost je kad se pacijentima unaprijed kaze i objasni.

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 2378
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2015 23:20:58   
mimi xy
Nisam zaista upucena zao mi je ,evo sad zeni tipkam vodi trudnocu i kaze da su joj rekli na sljedecem pregledu novi dr.jer taj ima zdravstvene probleme,i kao da to niko ne krije ,da to pacijenti znaju..eto ako ti ta info moze pomoci,jos cu je pitati sutra , zaista znam koliko je bolna tema ali ne mogoh a da ti ne prokomentarisem preofirno mi blatis jedno

(odgovor članu London_Konjic)
Neposredna veza do poruke: 2379
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2015 23:24:10   
mimi xy
jedno a kao nisi bila trazis savjet ko je bolji a toliko informacija imas iz prve ruke...

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 2380
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
4.6.2015 16:48:54   
kokouli
Meni je prijateljica rekla ,koja u postupcima ,neuspjesnim ,na zalost ,u New Lifu ,rekla da Enver odlazi 10.juna i da dolazi drugi ljekar .Dakle istina je ,nece vise raditi .A istina je da je i u Bahceciju ,ma koliko uspjesan bio tamo ,takode kliniku napustio u roku od godinu dana .London Konjic nista nije izmislila ,nemam razlog je braniti ,ne znam zenu ,ali su informacije tacne .

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 2381
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
4.6.2015 16:51:17   
kokouli

IZVORNA PORUKA: London_Konjic

Drage moje, zvala sam danas New LIfe cisto da zakazem termin, iako cu paralelno otici i u Bahceci. Medjutim, receno mi je da dr Enver nece biti tu. Zvala sam nakon toga moju prijateljicu doktoricu i njoj je sestra iz New Life rekla da dr Enver odlazi. Tuzno i zalostno. Opet napusta BH. Iako oni to kriju, i fol doveli su pojacanje, ovo je velika prevara za sve. Toliko o tome. I jos uvijek pricaju i pisu da su "najbolji na svijetu"...a ne mogu u kontinuitetu da rade ni godinu dana. Pa tako je to kad je domaca firma, vode turci i pjevaci ilahija i kasida

Moja prijateljica kaze ,da on ide potreban je familiji ,kao sestre su rekle da je njegov sin nesto bolestan ...ja posto kupila pod to prodala .Ma imas Bahceci ,no sikiriki .Sretno..

(odgovor članu London_Konjic)
Neposredna veza do poruke: 2382
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
5.6.2015 18:38:01   
NEA
Pozdrav, može li mi neko reći da li je klinika u Hadzicima jos u funkciji, tj da li rade isti doktori i isto osoblje? Ili sad moramo centritrati, pa gdje ih nadjemo? Ima li neko iskustva sa smrzlićima, koliko mogu biti zamrznuti i kolike su sanse za uspjeh??? Na zalost, iza mene su dva neuspjesna postupka, imam namjeru jo jednom pokusati, ali nedavno mi je otkrivena cista oko 5 cm na jajniku , pa nisam vise sigurna sta da radim...

< Poruku je uredio NEA -- 5.6.2015 18:49:06 >

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2383
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
5.6.2015 22:18:54   
kokouli
A da nazoves na telefon Hadzice pa se informises ,mislim da s etrebaju seliti u Centar ne znam da li su .

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2384
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.6.2015 11:34:37   
Amelaa RR
Bahceci se preselio na novu lokaciju tako da u Hadzicima nista ne rade. Imas na njihovoj stranici adresu nove lokacije, a broj tel. je ostao isti. Kako god nadam se da ces ovaj put imati uspijeh...


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 6.6.2015 11:37:27 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2385
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
9.6.2015 21:06:41   
NEA
zvala sam, kazu da su na novoj adresi definitivno. Razmisljam o svojoj trenutnoj situaciji: Imala sam dva neuspjela pokusaja, medjutim, nakon par mjeseci se pojavi cista (čokoladna) od 5 cm, ginekolog (ne iz bahcecija) mi savjetuje da vise ne pokusavam, jer su posljedice cesto lose za zenu nakon silnih hormonalnih teskoca. Razmisljam sta mi je sada ciniti... Otisla bih u Bahceci, ali nekako sam ogorcena na sve, jer imam tri FET-a, pa mislim se da li jos jednom da pokusam, unatoc stanju u kome sam... Da li je neko od vas imao slicno iskustvo? hvala


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2386
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
11.6.2015 11:52:00   
kokouli
Ja ti samo mogu reci ,ne odustaj nikad ,rijesi tu cistu ,odmori i ponovo u postupak .Budi pozitivna .

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2387
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
15.6.2015 14:51:58   
miskica
NEA, ja imam sličnu situaciju. Imala sam 2 pokušaja IVF-a, nisam imala ništa za zalediti I sada bi morala ponovo stimulirani... posla prošlog pokušaja dobiola sam cistu na dojci I polip na maternici. Dojle su mi prilično burno reagovale na stimulaciju, išla sam čak I na magnetnu rezonansu. Sada mi se malo smirila situacija, otišla bi na još jednu kontrolu u 9 mj, I razmišljam da možda odem još jedanput, ali nisam sigurna. isto tako se razmišljam dali da odustanem.. teškomi je odlučiti,. Muž je za to da vise ne idem jer se boji za mojue zdravlje.. pa neznam vidjet ću posle još jedne kontrole. a što se tiče toga "nikada ne odustaj" lijepo to zvuči ali kada ne biraš između svog života I djeteta,... šta znači nikada ne odustaj?? po koju cijenu?? jeli sreća postati bolesna majka djetetu, dali I to djete zaslužuje istrošene I bolesne roditelje. Mislim da je to sve individualno, u skladu sa zdravlje I energijom koju nosiš.


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2388
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
15.6.2015 15:00:36   
miskica
nije jednostavna odluka,,.. ja se već mjesecojma borim, meni je 38 I žao mi je još jedanput probat, znam da imam još malo fore, onda sa druge strane znam šta može da se desi ako mi cista opet odreaguje na hormone, imam maltene isti vjeraovatnoću I za trudnoći I za to da mi cista na dojci odteguje na stimulaciju, pa sebi kažem neću vise imam lijep život, lijep brak pa neću sada valjda sve žrtvovati zbog toga što nemam dijete,.. I tako stalno vrtim ta dva filma, neznamm.. ali znam da ne treba po svaku cijenu ništa.

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2389
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
1.7.2015 10:37:04   
el_sa
Pozdrav svim zenama :)
Eh ovako... imam PCOS, odstranjen lijevi jajnik, neredovne menstruacije i izostanak ovulacije, inzulinsku rezistenciju, i sta sve ne...sve sto ide uz ovaj sindrom. Lijecila se kod mnogih ljekara, pila stimulaciju na koju jajnik nije reagovao, sad sam na metforminu...ali nista.
Odlucila sam konacno juce da odem u kliniku New Life i da potrazim misljenje od dr Ali Mesuta. On mi je rekao da je u mom slucaju jedina opcija vantjelesna oplodnja i da mi daje 60% sanse za trudnocu. Jajnik je totalno policistican i on smatra da su i jajovodi problem. Maternica je super, hB. Rekao je da je to problem s kojim cu zivjeti sto se tice neredovnog ciklusa i da ce se on tek nekad u 40. godinama rijesiti. Sad imam 30 godina. Nikakva hormonalna terapija po njegovom misljenju ne bi bila efikasna niti ikakva druga metoda, poput drilinga jajnika itd.
Juce su sve moje nade pale u vodu, jer naravno ogroman je to novac kojeg nemam.
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo a da je ipak prirodnim putem uspio zatrudniti, ili da se bacim na skupljanje novca i da se pomirim s cinjenicom da je to moj jedini izlaz? Pomislih da to mozda nije i neki komercijalni pristup, samo da se usluga proda...ne znam, zbunjena sam.
Zahvalna sam svima koji podijele svoje iskustvo, ovdje ili u pp.
user posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2390
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
5.7.2015 15:04:32   
kokouli
Boga ti kakav je sad taj novi Ali dr.U New Life se svi moraju zvati Ali nesto hahhha izgleda .Kolko mu je godina ,ista zna li se o njemu kao ljekaru ..A sto se novca tice ,skupo je gdje god da radis ,razumije se ,ako novca nema ne moze se nista ni raditi od tog zahvata .Ne znam sta bih ti rekla ,osim da sama procijenis sta i kako .Drugo ,nema garancije da ce IVF uspjeti ni kod koga ,to je jednostavno tako ,pokusaj promasaj ....na zalost .

< Poruku je uredio kokouli -- 5.7.2015 15:07:55 >

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 2391
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
5.7.2015 15:50:19   
narin3

IZVORNA PORUKA: el_sa

Pozdrav svim zenama :)
Eh ovako... imam PCOS, odstranjen lijevi jajnik, neredovne menstruacije i izostanak ovulacije, inzulinsku rezistenciju, i sta sve ne...sve sto ide uz ovaj sindrom. Lijecila se kod mnogih ljekara, pila stimulaciju na koju jajnik nije reagovao, sad sam na metforminu...ali nista.
Odlucila sam konacno juce da odem u kliniku New Life i da potrazim misljenje od dr Ali Mesuta. On mi je rekao da je u mom slucaju jedina opcija vantjelesna oplodnja i da mi daje 60% sanse za trudnocu. Jajnik je totalno policistican i on smatra da su i jajovodi problem. Maternica je super, hB. Rekao je da je to problem s kojim cu zivjeti sto se tice neredovnog ciklusa i da ce se on tek nekad u 40. godinama rijesiti. Sad imam 30 godina. Nikakva hormonalna terapija po njegovom misljenju ne bi bila efikasna niti ikakva druga metoda, poput drilinga jajnika itd.
Juce su sve moje nade pale u vodu, jer naravno ogroman je to novac kojeg nemam.
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo a da je ipak prirodnim putem uspio zatrudniti, ili da se bacim na skupljanje novca i da se pomirim s cinjenicom da je to moj jedini izlaz? Pomislih da to mozda nije i neki komercijalni pristup, samo da se usluga proda...ne znam, zbunjena sam.
Zahvalna sam svima koji podijele svoje iskustvo, ovdje ili u pp.
user posted image


Draga Elsa, ne gubi nadu, nikad...ja imam 32 god, pcos odkako znam za sebe, neredovni ciklusi od samog početka, tj, od 14 god, dlačice na licu, i bila sam se puno počela debljati..oko 30:e me već počela hvatati panika, pa sam se obratila endokrinologu, po preporukama dragih naših forumašica, Zeliji, Veliji...ona je moj spas i evo me trudna sam 4 mj, hvala Bogu dragom i dr Zeliji...pila sam 1 god Siofor, 3x 500mg..nisam se pridržavala ishrane, i nisam ni mršala..onda mi je promijenila terapiju, Fordeks 3x 500 i to je bio pun pogodak, uz sve ostale preporuke..D vitamin mi je bio nizak, pa sam i njega uzimala i selen...pridržavala se ishrane koju je dr preporučila, redovno vjećžbala i smršala 12 kg, za neku godinu dana..ciklusi se uredovili, 7 menstruacija dobila i test je bio pozitivan....Moje mišljenje je da stvarno mi sa pcos i inzulinskom, moramo redovno to kontrolisati i strogo se pridržavati tih uputa i rezultati su tu...ako ti bilo šta zatreba, pitaj slobodno, tu sam, želim da pomognem, znam kako ti je...želim ti svu sreću ovog svijeta, da što prije postaneš trudnica i mamica, a i svim drugim ženicama želim isto.


_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 2392
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.7.2015 1:48:43   
nanaca
Treba mi pomoc od zenica koje su vise upucene u ovo - ima li u SA ili negdje u blizini, pa hajde da kazem i bilo gdje u BiH, zenski dr specijalista za sterilitet? Dakle, `obicni` zenski dr specijalista ginekologije mi ne treba, vec neko ko je ekspert u oblasti bracnog steriliteta.

Hvala!

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 2393
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.7.2015 8:35:49   
Amelaa RR
Bahceci centar za sterilitet i neplodnost u Sarajevu
New life centar za steriliter i neplodnost u Sarajevu
Klinika za ginekologiju i akušerstvo UKCS -Odjel za sterilitet i neplodnost

i joss mnogo njih.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 2394
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.7.2015 8:49:49   
suncica15
Imaš u Tuzli dr. Delveta Balic

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2395
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.7.2015 16:37:48   
kokouli

IZVORNA PORUKA: nanaca

Treba mi pomoc od zenica koje su vise upucene u ovo - ima li u SA ili negdje u blizini, pa hajde da kazem i bilo gdje u BiH, zenski dr specijalista za sterilitet? Dakle, `obicni` zenski dr specijalista ginekologije mi ne treba, vec neko ko je ekspert u oblasti bracnog steriliteta.

Hvala!


Ne razumijem ovo zenski dr.mora da bude zena ...sterilitet se tretira kao obostrani problem ,a ne samo kao zenski problem.Imas jos SARA VITA u Altawilu u SA ,i Mehbedbasica pored ovih koje je Amela nabrojala .

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 2396
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
6.7.2015 16:38:49   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Bahceci centar za sterilitet i neplodnost u Sarajevu
New life centar za steriliter i neplodnost u Sarajevu
Klinika za ginekologiju i akušerstvo UKCS -Odjel za sterilitet i neplodnost

i joss mnogo njih.

Al sve su muski doktori specijaliste .....user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2397
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
8.7.2015 23:26:06   
nanaca
Mozda sam pogresno shvacena - potrebna doktorica, specijalistica za oblast steriliteta.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2398
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
9.7.2015 13:37:26   
suncica15
Napisala sam ti već ranije...doktorica Delveta Balic spec za sterilitet...

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 2399
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
9.7.2015 17:14:57   
kokouli

IZVORNA PORUKA: nanaca

Mozda sam pogresno shvacena - potrebna doktorica, specijalistica za oblast steriliteta.

Shvatila sam trazis zenskog doktora ,u SA nisam cula da se ijedna bavi sterilitetom ,osim u Tuzli Devleta Balic.

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *