|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:31:46   
pjesmica
Cao cure,

Meni je termin akb pocetak oktobra....
Idem privatno kod dr. Gutic, ona je sef ginekologije u vojnoj bolnici pa me interesuje ima li ko da se vodi kod nje i prima li ona poklone????

(odgovor članu dzeki)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:33:01   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Drage moje, znam da zvučim pomalo naivno, ali hajde da zamislimo da ne ponudite ni novac ni poklone, ne daj Bože, kravate i košulje, pa to je tako intimno.

Znam da zvučim i kao da pametujem, ali u korupciji onda sudjelujemo i mi koji dajemo i oni koji primaju. Bojim se da to tako ide. Vidim, neke se same raspituju ko hoće lovu, ko parfem. Ma baš me briga! Ja sam bila prije par mjeseci, sve divno, krasno. Novac mi ne pada na pamet dati nikome. Nikome. Kupila, kako je i red par torti i to je to... I ne mogu se požaliti. Na Koševu ima svega, ali nisam bila u hotelu, pa sam žmirila i na prljave toalete i na hranu i na posteljinu iz prošlog ili pretprošlog stoljeća.

I još nešto, toaleti se redovno čiste, ali pacijentice kao da nikada nisu vidjele ni wc školjku niti znaju povući vodu, obrisati za sobom, umotati uložak u papir...

Uglavnom, eto odoh na drugu temu. A da probamo bojkotirati malo to mito? Mislim, makar tamo gdje možemo?!



Ja sam svoju Emu rodila daleko od Sarajeva, a svoju Anju u Sarajevu, ali za vrijeme rata, i, mozda cete mi zamjeriti sto iz tudjine pametujem, ali, slazem se sa postom Senke Kurt, posebno s recenicom da u korupciji sudjelujemo svi! Grozno mi je to podmicivanje, u svakom smislu!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:35:03   
haidy
Ne znam sta to znaci. ja sam njemu davala novac i poklone tokom cijele trudnoce i on je racunao na to da ce dobiti i za porod. vjerovatno sam mu trebala dati cim sam krocila u bolnicu. i kako biti imun na mito, kad sam doktor bez toga nece da funkcionise.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu dzeki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:36:03   
dzeki
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Drage moje, znam da zvučim pomalo naivno, ali hajde da zamislimo da ne ponudite ni novac ni poklone, ne daj Bože, kravate i košulje, pa to je tako intimno.

Znam da zvučim i kao da pametujem, ali u korupciji onda sudjelujemo i mi koji dajemo i oni koji primaju. Bojim se da to tako ide. Vidim, neke se same raspituju ko hoće lovu, ko parfem. Ma baš me briga! Ja sam bila prije par mjeseci, sve divno, krasno. Novac mi ne pada na pamet dati nikome. Nikome. Kupila, kako je i red par torti i to je to... I ne mogu se požaliti. Na Koševu ima svega, ali nisam bila u hotelu, pa sam žmirila i na prljave toalete i na hranu i na posteljinu iz prošlog ili pretprošlog stoljeća.

I još nešto, toaleti se redovno čiste, ali pacijentice kao da nikada nisu vidjele ni wc školjku niti znaju povući vodu, obrisati za sobom, umotati uložak u papir...

Uglavnom, eto odoh na drugu temu. A da probamo bojkotirati malo to mito? Mislim, makar tamo gdje možemo?!




Ma draga moja, ja se u potpunosti slazem sa svakom tvojom rijeci i ja se koliko mogu odupirem tom davanju. evo 5. sam mj. nisam nikome ni pokloncic dala(jos uvijek) ali toliko sam opterecena tim kad svakodnevno cujem te price o davanju i maltene natjecanju ko ce kome vise dati.

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:36:10   
Skvo RR
Senka ja sam  protiv davanja, ali se oni postavljaju tako....
Evo primjera sta ti placas nazalost:
Da ti taj doktor bude na porodu, da ti se javi u 2h ujutro...kuci na mobilni kada ga nazoves ljubazno i da dodje na porod, vrstu konca za sivanje epi-ja, nacin sivanja, sam porod...,intimu poroda sam si u sali bez publike...takvu situaciju mi zaticemo, to je vec a postala navika kod nas, a kada je o meni i mojoj bebi rijec ne zelim biti ja ta koja ce mijenjati stvari...Mozda to nije ispravan nacin razmisljanja , ali sta cu...to mi je bio nacin da steknem laznu sigurnost i prevazidjem strah.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:45:22   
Anoniman
E ne znam šta bih na sve ovo rekla. Meni je dr. Murtezić, sa Koševa, vodio zadnji mjesec trudnoću i nadavali smo mu se brdo love i poklona prije poroda. I šta se desilo?? Desilo se to da se dr. žurilo da sve okonča, pa me je zatvorenu (ni mm nisam bila otvorena), bez apsolutno ikakvih bolova smjestio u salu u 10:30 i uključio drip, dao 7 koktela u kukove za otvaranje, da bi me nakon 13,5h mučenja porodio a moj vrhunac otvaranja je bio 7 prstiju. Znači, ne da su me namučili nego me komplet iskasapili. I da, da stvar bude još gora, dotični se iste sekunde pokupio i otišao kući, da bi ja onako nemoćna ostala ležati još 1h i 15 min. dok se "našla" neka doktorica koja će me ušiti. Posteljicu su mi naknadno vadili jer ni za "to" nisu imali vremena.... Samo me Bog od sepse spasio....

Eh sad, šta je pisac htio reći? Htjela sam reći, da bi vjerovatno bolje prošla da sam kovertu i poklone dala nakon poroda ili možda čak šta više, da uopšte nisam ništa davala. 
Sada sam II put trudna i termin mi je za 7 dana. Trudnoću vodim u Općoj bolnici i mada sam se nakon prvog poroda zaklela da na drugom porodu neću nikome ništa davati, počela sam se kositi sa tom konstatacijom. Zašto? Jer me panika fata da li će iko obratiti pažnju, kako ću proći, možda se ipak neću namučiti ako "počastim" dr. I opet nisam pametna, jer sam slobodna da dr. nazovem na mob., da dogovorim termin pregleda i to sve u njegovo slobodno vrijeme.... i odmah na osnovu toga osjećam "obavezu" da se odužim za to....

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 13:46:28   
tekja
Senka k. potpuno si u pravu...i sama trebam za mjesec i pol da rodim i ne pada mi na pamet da nekome dajem dodatni novac za nesto za sto su vec placeni...UNAPRIJED mi se to sve oduzelo od mojih mjesecnih primanja... na GAK idem na preglede i ni u jednom momentu nisam primjetila da moja dokt. meni manje posvecuje paznje zato sto ne dolazim sa kesomuser posted image , a vjerujem da ce tako biti i na porodu...idite, drage moje, na vjezbe, pripremajte se fizicki i psihicki za porod, saradjujte sa svojim tijelom, ne radite protiv njega, nemojte u D momentu da se derete, tucete i stipate babice i doktore i sve ce da bude ok!user posted image user posted image user posted image (da ne bude zabune, sve ovo i sama sebi svakodnevno ponavljam, trudna sam, zaboravljam, sta cu?user posted image )

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:04:37   
cibra
cao, evo kako sam ja prosla.mene je porodio prim. begic i dr lana.njoj nisam dala nista a prim. je vec dobio kovertu dva-ti pregleda prije poroda posto mi nije vodio on trudnocu a babicama sam dala kesu nisam novac.i ne mogu se pozaliti extra sam prosla na porodu

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:11:34   
una77
Ja sam svoju trudnocu skoro do samog poroda vodila u Opcoj bolnici i par dana prije termina sam zbog uzasnog odnosa u \Opcoj bolnici presla na Kosevo, na svu moju srecu. Na Kosevu me je tih par dana do termina vodila i porodila dr. Naima Imsirija, koju odlikuje izuzetna profesionalnost, etika i strucnost, bitna napomena je da joj nismo nista dali a vjerujte imala sam extra tretman.

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:11:40   
Anoniman
o enisa, pa nikad nisi ispricala ovu uzasnu pricu,ma koji kreteni, cuj pobjegao a ni posteljica nije rodjena niti te usio, strasno, a sto se tice vojne ja sam bez stele i bez ikakvog mita imala normlan tretman, pa ti kako hoces, a poslije kad zavrsi ako te euforija ponese mozes ih pocastiti slatkisima, ma pusti placeni su da rade

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:14:08   
dzeki
Hvala zene, divne ste.
Ja sam mislila da sam jedina koja ne nosi i kapom i sakom, ali jednostavno se to kosi s mijim moralnim i svim drugim principima i zato nisam nosila. Nemam nista protiv pocastiti dr. tokom tudnoce s jednim dva poklona, ali ne pretjerivati.


(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:17:27   
Anoniman
odnijela doktorici buket i parfem jer je dan kontrole bio osmi mart pa sam imala izgovor, inače bi mi bilo ofirno. Poslije poroda muž donio pice i tortu za tim, a na kontroli poslije 40 dana KAO ZNAK ZAHVALNOSTI doktorici poklonila prstenčić.
Da, dvjema babicama koje su me stvarno pripazile isti dan dali po parfemčić.


< Poruku je uredio Shee -- 2.6.2009 14:18:36 >

(odgovor članu dzeki)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:17:28   
Anoniman
Ma ne bih je sahara ni sad ispričala da se nije potegla ova tema. Ne volim se ni prisjećati. Zato ja odgađam sada rađanje user posted image . Pa sama činjenica da sam 7 dana iza poroda imala 47 kg sve govori. Doživila šok i psihički i fizički.... Ama ja sam isto rekla da u Općoj neću nikome ništa davati al pošto je od moje sveki prijatelj potegnuo priču da zna privatno dr. Puzića, onaj dan kad sam imala bolove, sve ti je tako krenulo. Tako ja dobijem njegov mob., u petak sišao samo zbog mene, preko reda me pregledao, uradili CTG, rekao da ga zovem kad god trebam.... i sve mi se sad to nekako "samo" nametnulo. već osjećam da imam "obavezu".....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:21:18   
Anoniman
kako hoces, ja bih na tvom mjestu kupila poklon nakon poroda, pa njima je zabranjeno uzimanje mita, nedavno dr. nakas pricao o tome na tv-u i rece fino da ljudi rade za placu, mislim sve je to lijepo da se on trudi ali eto mene je porodio i nisam se oduzila, ionako cu nastaviti kontrole kod privatnika, uh odoh ja s teme

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:23:00   
veeseelaa
ja sam spomenula samo šta sam dala dr a čašćavanje osoblja nakog poroda i babice je posebno bilo......
ma niko mi nije tražio, meni i mojima je to bio merak

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:23:52   
una77
Taj dr. Puzic je najveci razlog zasto sam presla na Kosevo, u sred snimanja ctg me je dizao zbog neke svoje stele i prekinuo mi snimanje tako da sam taj dan snimala ctg 3 puta jer sam se toliko nanervirala da mi nikako nije bilo uredu, a na kraju sam zavrsila na pregledu kod njega i obratio mi se sa rijecima citiram, Skini gace rekli smo da cemo danas zavrsiti, na sta sam mu se ja unijela u lice i rekla da me snekim pomijesao , a njegov odgovor je bio dobro onda ne trebas skidati gace, kreten pravi. A ono sto je najbitnije jeste da snimak mog ctg nije bio uopste u redu, ali on ga nije ni pogledao, sreca pa sam otisla na Kosevo i oni su me odmah ostavili da lezim jer je ctg prikazivao neke promjene a sve se to desavalo 3 dana prije termina poroda.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:26:36   
Anoniman
ma ludilo, nikad niko nema isto iskustvo s nekim dr., lijepi dr. Divanovic

(odgovor članu una77)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:27:26   
Anoniman
una77, jesi dobila pp 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:33:36   
una77
Dobila sam pp evo saljem ti pp

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
2.6.2009 14:43:14   
norah
Porodicete se svakako, to je sigurno, davale ili ne davale. Ali, samo je pitanje koliko cete se namuciti, koliko dugo ce vas pustiti da se mucite i kada ce se sjetiti da provjere da li je mozda doslo vrijeme i sl. Bez koverte nista. I kada donosite parfeme, slike i ostalo, oni opet ocekuju koverat! A to sto Nakas prica, to moze macku u rep da okaci jer se dobro zna sta se radi na ginekoloskom odjeljenju Opce bolnice. A on se ponasa kao da on tu uopce ne radi....ta njegova prica je u najmanju ruku smijesna.

(odgovor članu una77)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
6.6.2009 11:05:51   
amarilis
Ja sam sada ušla u 6 mjesec trudnoće hvala Bogu i doktorima a posebno dr. Dekoviću. Nakon trauma poslije spontanog i vanmaterične bio mi je potreban i ginekolog i psiholog, uspio me je umiriti, trudnoća hB napreduje i ja glasam za njega. 

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
6.6.2009 11:14:38   
NANICA
Svi su oni divni i krasni, saljivdzije i obidju nas poslije poroda ali ne zato sto smo im drage nego zbog para koje im dam,o. Meni je tako bilo oba puta a jos plus rodica mm babica pa htjela ne htjela moram dati. U potpunosti se slazem sa Senkom, treba ih bojkotirati ali eto ...
Davno, kad sam se trebala poroditi prvi put, kruzila je prica ghradom da se zene na Kosevu poradjaju i na tom stolu u ruci, kao dijete zvake, drze smotak para. Zalosno, fujuser posted image user posted image  

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
9.6.2009 11:34:32   
assmiras
Drage moje,

ja sam nova na forumu, obzirom da sam prije par dana radila test i user posted image .... user posted image ....
ovo kad citam ne mogu da vjerujem..... mislim vec mi je poznato da su kod nas mito i korupcija uzasne, ali da covjek svima od portira do ljekara mora placati, ne vjerovatno..... kako stvari stoje, izgleda da svi hoce lovu....a ja sam u potpunosti protiv toga. S druge strane obzirom da radim, nemam vremena cekati satima na klinici. Do sada sam na pregledima bila u privatnoj ordinaciji  ali sam cula da se na klinici bune kada dodjete na porod, a trudnocu vam vodio neko privatno. A meni iz principa draze platit privatno, nego placati na klinici ljudima koji samo rade svoj posao i koji su placeni za to, tj. mi ih svaki mjesec jako dobro placamo. Od svih doprinosa mi je najvuse zao doprinosa za zdravstvo, posto nista ne koristim.

Ima li neko iskustva sa ovim, da je vodio trudnocu u privatnoj ordinaciji i da je na kraju imao problema npr. na Kosevu.


(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
9.6.2009 12:09:00   
merima_s
IZVORNA PORUKA: norah

Porodicete se svakako, to je sigurno, davale ili ne davale. Ali, samo je pitanje koliko cete se namuciti, koliko dugo ce vas pustiti da se mucite i kada ce se sjetiti da provjere da li je mozda doslo vrijeme i sl. Bez koverte nista. I kada donosite parfeme, slike i ostalo, oni opet ocekuju koverat!


Ja se apsolutno ne slazem s  ovim misljenjem, cak sto vise smatram da je nekad bolje prodju one koje ne daju nista. Znam slucaj kad je doktor bukvalno narucio zenu na porod (ona je supruga direktora jedne velike kompanije), bojao se da ce pare otici nekom drugom. Ta je na kraju imala porod kakav nikome ne bih pozelila.
Ja nisam nikom davala pare. Doktorici sam u toku trudnoce odnijela poneku bombonjeru. Porodila me je druga dr. koja se potrefila u smjeni kad sam otisla na Kosevo. Svi su bili tako divni i krasni da sam ja stvarno prezadovoljna. Bez ikakvog davanja prije poroda super su me pazili. Jedna babica, mislim da se zvala Senada, je bila tako fina da me skoro rasplakala. Koliko sam se naslusala prica kako su svi strasni ako im ne platis, pozitivno sam se iznenadila njihovim odnosom prema svima.



_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
9.6.2009 13:24:06   
vila
moju trudnocu je vodio dr. murtezic, on me je i porodio i ja imam samo rijeci hvale za ovog covjeka. naravno, sve je u Bozijim rukama, ali isto tako vazno je imati i pravog doktora pored sebe.
i htjela bih samo jos da kazem, sto se samog poroda tice, ja licno mislim da je babica puno vaznija od doktora, ako je rijec o prirodnom porodu. 

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *