|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
7.4.2010 12:43:15   
babina beba
Eh ovako, moja mala je 2,5 godine i vazda je nesto bolesna bila, sve smo kupovali davali al bezuspjesno. Pila je i natura mix ampule i apetit joj se tad popravio dok je pila, a par dana poslije opet isto. Nemogu je vazda na ovim ampulama drzati da bi jela. Za imunitet smo uzimali Omega 3 sirup, propolisan sirup i dva puta sam joj ga davala i oba  puta mi se razboli dok ga je pila, tako da smo to skroz izbacili iz kucne apoteke. Nikad joj vodu sa cesme davala nisam, mlijeko je vazda trebalo da bude prokuhano,jelo vazda svjeze napravljeno, prljave ruke, garderoba itd nam je bio stran pojam. Eh sad sam malo popustila, izbacila sve sirupe, navece joj dajem izrendanu jabuku sa mrkvom ili cveklom ili obavezno vocnu salatu, pije vodu sa cesme,ponekad kasikicu onog meda do borovih iglica -bakina tajna (ima ga kupiti u Konzumu). Kad hoce hapu stavim joj malo guscije masti i popije. Kad se uprlja ne trcim da je presvucem, pustam je da radi ono sto prije ne bi ni u snu i masala djete je doslo sebi i imunitet i apetit se popravili. Dakle samo majka priroda.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
7.4.2010 22:47:43   
taurus

IZVORNA PORUKA: new mama

Ja sam Ajni kupila propol baby sirup za imunitet i apetit,tek smo poceli koristiti on je na bazi propolisa i meda ,jel neko mozda kupovao,kakva su vam iskustva sa ovim sirupomuser posted image


Ja sam taj sirup davala svom dječaku i super mi je. Do sada smo popili nekoliko bočica naravno uz male pauze. Sirup je super ukusa samo se pridržavaj doziranja jer prevelike količine mogu izazvati proliv a u mom slučaju pošto sam baš pretjerala javila se i krv u stolici, ali čim sam prekinula sve je bilo ok. Trenutno ga opet pije samo po malu kašikicu i nema nikakvih problema.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
7.4.2010 23:17:43   
new mama
IZVORNA PORUKA: taurus


IZVORNA PORUKA: new mama

Ja sam Ajni kupila propol baby sirup za imunitet i apetit,tek smo poceli koristiti on je na bazi propolisa i meda ,jel neko mozda kupovao,kakva su vam iskustva sa ovim sirupomuser posted image


Ja sam taj sirup davala svom dječaku i super mi je. Do sada smo popili nekoliko bočica naravno uz male pauze. Sirup je super ukusa samo se pridržavaj doziranja jer prevelike količine mogu izazvati proliv a u mom slučaju pošto sam baš pretjerala javila se i krv u stolici, ali čim sam prekinula sve je bilo ok. Trenutno ga opet pije samo po malu kašikicu i nema nikakvih problema.

Ja sam njoj tek pocela davati,a prijateljica mi rekla za njega kaze super,njenom malo se bas popravio imunitet kako je uvela,a ja mislila da joj dajem dvije kasikice dnevno nadam se da nije puno za njen uzrast ima 18 mjeseci,hvala na odgovoruuser posted image user posted image

< Poruku je uredio new mama -- 7.4.2010 23:18:01 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
7.4.2010 23:31:16   
taurus
Dvije kašikice su dovoljno nego sam ti navela svoj primjer da ne pretjeraš jer sam ja od silne želje da mi dijete bude što zdravije davala dva put po supenu kašiku misleći da mu ne može ništa biti jer je prirodni sirup. Pa zato ti nemoj biti budal ko jauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
7.4.2010 23:34:53   
new mama
IZVORNA PORUKA: taurus

Dvije kašikice su dovoljno nego sam ti navela svoj primjer da ne pretjeraš jer sam ja od silne želje da mi dijete bude što zdravije davala dva put po supenu kašiku misleći da mu ne može ništa biti jer je prirodni sirup. Pa zato ti nemoj biti budal ko jauser posted image user posted image user posted image

Dobra si,to ti je ono da sto prije bude bolje pa navali po sirupuuser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
13.4.2010 14:09:18   
emma.L
Upravo sam Emi na preporuku ljekarnice kupila ImmunoBaby sirup za jačanje imuniteta. Kontam pošto smo prije par dana prestali piti Aptamil, a uskoro prestajemo i D3 kapi, pa još uz proljeće i viroze, da je malo dopingujem. A uz to je opet jutros ustala slinava i malo zapušena user posted image . Pa ako itko ima neko iskustvo s ovim sirupom, molim mišljenje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
14.4.2010 9:11:45   
emma.L
Kakvog je okusa taj Ehinal sirup? Od tri puta, koliko sam joj davala ovaj Immuno baby jučer i danas, ona je dva oplakala i čim ga vidi, govori da neće user posted image . A nešto nam hitno treba, jer je ovo treća viroza ili šta već u dva mjeseca.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
14.4.2010 9:29:17   
Anushka
emma.l ja sam zimus uzela apivit sirup, i nije los ukus, ali sam prekinula poslije dva dana jer sam uzela apivit med (ima vise vrsta pa sam po preporuci uzela sad ne znam tacno koji) i stavljala u mlak caj od mente ili sladila iscijedjenu narandzu njime svaki dan, i sedmicno bar 3 puta je ona domaca pileca supa sto odcepi nosic i procisti pluca. pitaj pedijatricu sta bi ti ona preporucila i ljubi nam drugaricu!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
14.4.2010 10:30:47   
emma.L
 Anushka, hvala na odgovoru. Mi smo Emi prvu godinu davali Infant Care sirup (američki, koji ima kupiti samo u Eurofarm ljekarnama) i nismo imali nikakvih problema. Budući da je baš za bebe, mislila sam preći na nešto konkretnije, ali evo kad joj se ne sviđa, što mogu. A žao mi da je svaki dan rasplačem, ako ima nešto ukusnije. Inače, ona hoće popiti čaj s medom, ali nije ljubitelj meda sa maslacem ili zaslađenog mlijeka. Sokove ne voli, pogotovo ne domaće cijeđene, što je čudno s obzirom na to da voće jede bez većih problema. Dakle, nama treba nešto što se odjednom popije i da ja budem sigurna da je cijela količina otišla, jer ako budem razrjeđivala sa sokom ili nečim, neću nikad znati koliko je točno popila user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.4.2010 11:19:36   
Aki Sa
Drage mame

ako neko bas primjeti pad imunog sistema, licno bi mu preporudila Floradix sad se ima kupiti i kod nas, preparat je izvrstan ali sam ja pretjerala pa sam sina drzala na tome 2 godine gotovo bez pauze i na kraju smo postali narandzasti ( dlanovi i tabani) pa smo napravili pauzu

Ali sa nekim ne tako agresivnim koristenjem daje itekako dobre rezultate.

Ja valjda nisam smjela stati jer je prve tri godine bio non stop bolestan a kad smo njega ukljucili sve je stalo


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
24.5.2010 12:19:00   
M kao Mama
 
Preneseni postovi sa teme Pikovit i drugi vitaminski preparati

quote]IZVORNA PORUKA: Sonja

Drage moje danas je moja mama uzela Adinu (13mj) Pikovit-vitaminski preparat
Adi je u zadnje vrijeme bolesljiv i slabo jede ...
sjecam se da sam i ja pila pikovit kao dijete..
zanima me da li ko ima iskustvo sa tim?
i zanima me vase misljenje o vitaminskim preparatima za djecu


IZVORNA PORUKA: mamana

Mi isto koristimo Pikovit sa omegom 3 (nešto novo), ali on ti je više dodatak ishrani. Iz svog iskusta ne mogu reči da povečava apetit. Moja djevojčica je uvijek jela dobro sa i bez njega. Ja se isto sječam da sam kao djete pila Pikovit, uglavnom nemože štetiti djetetu.


IZVORNA PORUKA: Blue rose

Savjetujem od srca, sirup "Redapin" koji povećava imunitet i apetit.
S obzirom da u sebi sadrži propolis, obratiti pažnju na osjetljivost djece.

"Sastav: Sok od cikle s medom, matičnom mliječi, propolisom
i vitaminima A, C i E prirodan je izvor antioksidanata,
jača organizam i poboljšava krvnu sliku."



IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Multivitamol DR.TAJS sirup je isto jako dobar,roditelji ga hvale i uzimaju svojoj djeci...


IZVORNA PORUKA: Sonja

stalno mi je nesto bolestan pa zato sam mislila da mu dajem
a dajem mu med u mlijeku svaki dan


IZVORNA PORUKA: bebacha

ja isto razmisljam Ajli uvesti taj neki vitaminski preparat,nesto mi je puno osjetljiva i slabo mi jede u zadnje vrijeme.inace sam protiv lijekova svake vrste ako se nemora al nesto kontam da joj nemoze naskodit a nije vise beba.mada sve je to hemija al probali smo i med i pekmez od jabuka al ne pomaze.


quote]IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Pikovit ce mu sigurno povecati apetit mozda ne bi bilo lose da mu das plivit c 50 mg tablete  uz pikovit a isto su dobre Vitamin A d perlice koje se daju djeci nakon 1 god.zivota


quote]IZVORNA PORUKA: Sonja

vidjet cu kako ce reagovati na pikovit pa cemo dalje vidjeti kako i sta
a ja sam se bas prisjetila kako ima lijep ukususer posted image


IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Blue rose

Savjetujem od srca, sirup "Redapin" koji povećava imunitet i apetit.
S obzirom da u sebi sadrži propolis, obratiti pažnju na osjetljivost djece.

"Sastav: Sok od cikle s medom, matičnom mliječi, propolisom
i vitaminima A, C i E prirodan je izvor antioksidanata,
jača organizam i poboljšava krvnu sliku."




I ja isto tako preporučujem Redapin. Mi smo probali skoro svaki vitaminski preparat, nažalost. Ali Redapin je nešto fenomenalno!!!!! Od kako su zubići pošli mom A. imamo problema sa jelom i ništa nije pomoglo, a sada moj Cici sam traži da jede, još uvijek ne mogu da vjerujem ;-) Ma ne može se najesti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


quote]IZVORNA PORUKA: taurus

Mamama koje se odluče za pikovit sirup savjetovala bih da kupe Pikovit sa omegom. To je noviji preparat istog sastava kao i dosadašnji Pikovit sirup ali je obogaćen omega-3 masnim kiselinama koje se neophodne za pravilan razvoj nervnog sistema, kostiju i zglobova.


IZVORNA PORUKA: dinaa

I ja moram nesto uzeti svojoj smizli za apetit,ona bi mogla cijeli dan nista da ne jede,ja sam mislila uzeti Apivit,kazu da je dobar,ma ja se to odavno kanim uzeti ali nikad sve mislim pocet ce jest a ona nista,sad sam na izmaku strpljenja.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
24.5.2010 12:21:17   
M kao Mama
Da se nadovežem na ovu temu oko pikovita, Lajli sam uzimala pikovit sa omegom, malo je ružniji ukus, ali ide nekako, jer okus breskve mu daje malo ljepote, hahaha.

Inače, sanastol je jako, jako ukusan i nama je bio djelotvoran, ali ampule medeks-ove, matična mliječ i aronija, Lajlu su vratile iz mrtvih.

Sretno, kako god, znam kako vam je jer mi skoro stalno smo na nekom od preparata i oni su nam za dobro jutro.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 12:19:57   
aazra
Zna li neko koji je preparat koji u sebi sadrzi zeljezo najbolji?

Mali mi ima urođenu anemiju (nasljedio od meneuser posted image ) pa nam je doktorica dala sirup od zeljeza ali bojim se da mu ne odu zubici od toga jer znam da je taj preparat stetan za zube.

Ima li nekih vitamina za bebe - manju djecu koje u sebi sadrze zeljezo? Nadam se da ima nekog sa slicnim problemom...

_____________________________








(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:13:10   
M kao Mama
Imaš u apotekama sirupe sa željezom, sanastol, konderfit, floradixs i slično, pa se posavjetuj s njima

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:13:39   
mamana
ali ampule medeks-ove, matična mliječ i aronija, Lajlu su vratile iz mrtvih.

Alma prvo pitanje kakvog su ukusa?
Tek onda gdje se mogu kupiti. Mi takođe koristimo ovaj Pikovit sa omegom, ali imam osječaj da nije baš ušinkovit.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:15:42   
M kao Mama
Medeks ih radi, ima ih u svakoj apoteci, 0ko 26 KM su, ukus kao borovnica, uglavnom daju se piti, a svaki preparat mora se duže piti da bi bilo učinka.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 21.6.2010 13:18:42 >

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:25:28   
aazra
Hvala na odgovorima, ali mene konkretno zanima koji od tih preparata zasigurno ne stete zubicima a da sadrze zeljezo?

< Poruku je uredio aazra -- 21.6.2010 13:27:52 >


_____________________________








(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:27:28   
mamana
Predpostavljam da je to cijena, nekog pakovanja. Koliko dugo ih terba piti, trebali praviti neke pauze?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 13:31:31   
M kao Mama
Pa za neke garantuju da ne štete,

a za ampule, 10 komada je u pakovanju, djeci se daje po pola ampule ujutro.

NAkon svake kutije praviti pauzu od nekoliko dana, a oni preporučuju 90 dana da se pije, mi smo popili dvije kutije, pa ćemo akobogda ponovo na jesen

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 14:48:24   
mamana
Znam da te gnjavim, ali mi planiramo od semptembra u vrtić, pa me zanima neki kvalitetan preparat. Da li je bila ikako bolena u tom periodu kad ste koristili ampule.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
21.6.2010 14:54:48   
M kao Mama
Ma, ne gnaviš, mi smo probali haman sve što se nudi na tržištu, ali u ove ampule se kunem, vjeruj mi, nju je obdanište i sredilo, ako misliš u obdanište barem dvije ture neka popije, da imunitet popravi i organizam ojača. Sada moja Lajla je bila zdrava nedje od trećeg mjeseca, što je u peridou obdaništa bilo nezamislivo, hoću kazati svako dijete je individualno.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 12:03:41   
new mama
Opet ja na ovoj temi,sta da uzmem za apetit,probali smo pikovit,propol baby i nista,ona zadnjih dana nece nista da jede,skoro pa na mlijeku zivi,molim vas ako neko ima iskustvo sa nekim sirupom da mi napise,jer ja sam vise zabrinuta,neznam sta da radim,hvalauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 12:18:00   
Trnoruzica
Redapin sirup, sadrzi cveklu, mrkvu i jos puno vitamina.

Stavljam ruku u vatru za njega. Osim sto poboljsava krvnu sliku, 100000% garantujem da povecava apetit, ako za apetit trazis nesto.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 12:27:07   
new mama
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Redapin sirup, sadrzi cveklu, mrkvu i jos puno vitamina.

Stavljam ruku u vatru za njega. Osim sto poboljsava krvnu sliku, 100000% garantujem da povecava apetit, ako za apetit trazis nesto.

Bas sam citala za taj sirup da je vecini djece pomogao za apetit,samo neznam od kojeg uzrasta se smije koristiti,moja curica ima 21 mjesecuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 12:34:37   
mamina princeza
I ja sam cula za taj sirupa la nisam nikad kupila i ne znam od koliko moze.?????


I mi imamo problem s apetitom a dugo vremena je bila bas "poguzija". vlajda vrucina i sve to. Nam aoboicno pomogne Dr Teis Multivitamin mada sam citala da je slab nama je do sada pomagao jer sadrzi b vitamin pa valjda utice time na apetit. ukljucila sam ga juce i nadam se poboljsanju koje se vec pomalo i osjeti. Ako ne i mi kupijemo taj


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *