|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 12:43:06   
Trnoruzica
Redapin se može dati djetetu od navršena 1.godine i djetetu koje nije osjetljivo na med.
Sastav: 68% med, ostalo cvekla, propolis i matična mliječ

Toplo ga preporucujem

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 13:04:02   
Medić*
mi smo uzeli redapin, nema sanse da ga hoce sve ispljune, cula samda je jako dobar, neznam kako da mu uvalim, sta mislite moze li u caj ili sok, mozda bi ga na taj nacin popio, on jede dva tri dana dobro, pa onda dva tri dana samo voce i mlijeko , i tako u krug, sta mislite o toj kombinaciji s cajem ima li efekta ondauser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 14:12:45   
mamaajna
sto kljukati djecu ljekovima,kad se ima kupiti sirup "za jacanje imuniteta"100%prirodan iz sanskog mosta covjek pravi ima registrovanu firmu i vrsene su kontrole nad ljekom a jos i djeluje na apetit provjereno

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 15:53:07   
sporty mamaa
Ja svojoj malenoj dajem 100% prirodni sirup (pravila ga moja mama) od borovih iglica i secera... jaca imunitet, pomaze protiv kaslja i jako je dobar za bronhitis, a i otvara apetit... I ja ga pijem, svako jutro po jedan gutljaj ili kasikicu... To se jako tesko pravi, jer od jedne velike tegle ne izade ni pola litra, al je jako zdravo...user posted image user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 16:24:57   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: mamaajna

sto kljukati djecu ljekovima,kad se ima kupiti sirup "za jacanje imuniteta"100%prirodan iz sanskog mosta covjek pravi ima registrovanu firmu i vrsene su kontrole nad ljekom a jos i djeluje na apetit provjereno


Malo si kontradiktorna ovdje user posted image

Kako se zove ta firma, i gdje su to vrsene konrole?
I kako se zove taj "lijek" ?

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 16:39:17   
acudesa
nazvala ga je tako, a mislila je na prvi dio "hemijski-vještački preparati"
a, drugi-prirodni preparati....


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 17:42:45   
Trnoruzica
Znam ja dobro na sta je ona mislila, ali nije mogao proci kontrolu, ako nije sintetski preparat. user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 17:44:40   
new mama
Evo mene iz apoteke ipak sam kupila multivitamin dr.Teis,trazila sam redapin,ali mi teta rece da moze od 6 godine tek i nisam ga uzela,a ovdje vidim da daju mladjoj djeci,e pa sad neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 17:49:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: new mama

Evo mene iz apoteke ipak sam kupila multivitamin dr.Teis,trazila sam redapin,ali mi teta rece da moze od ' godine tek i nisam ga uzela,a ovdje vidim da daju mladjoj djeci,e pa sad neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image

meni ovaj dr-Tais nista nije na djecu djelovao...
nadam se vama hoće...
ja se jos ub+vijek zaklinjem ua natura mix...sada sam starijjoj opet kupila da ih do zime dobro pirpremim ...nema ampula ima granula...ma super je garant.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 17:55:37   
new mama
Ma ja pitam sta mi preporucuje za apetit,posto kao redapin ne moze,ona mi samo nudila ovaj i pikovit,a nama piokovit nista nije pomogao,ma probacu sad sa ovim ,ako ne bude islo trazicu nesto drugouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 17:57:57   
Hanady RR
sve probaj a onda kupi natura mix...nećes se pokajati...ja svoje termite nahranit nemogu...
pila starija, pa predprošli mjesec mlađa, sad opet starija, pa idući mjesec mlađa i tako ćemo do zime...da se dobor voća i povrća natrpamo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
22.6.2010 22:08:58   
R&T@
Ja imam problem s ovim preparatima....
Cini mi se da svi otvaraju apetit, a mojima to, hvala bogu, ne treba...


Starija pije onaj sirup sa omegom 3, a mladja nista...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 0:57:35   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

sve probaj a onda kupi natura mix...nećes se pokajati...ja svoje termite nahranit nemogu...
pila starija, pa predprošli mjesec mlađa, sad opet starija, pa idući mjesec mlađa i tako ćemo do zime...da se dobor voća i povrća natrpamo.


kako  izgleda  taj  sirup..i koji  mu  je sastav...meni  andrej  fino  jede..ali bi  mu probala  poboljsati  imunitet ,  jer  ce  mi sad  na jesen  tj. 01.09  u  jaslice  pa  da  ga  pripremim...  draga  moze  koji  savjet  ili  sirup  bas  za  imunitet.. hvala

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 10:52:10   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica


IZVORNA PORUKA: mamaajna

sto kljukati djecu ljekovima,kad se ima kupiti sirup "za jacanje imuniteta"100%prirodan iz sanskog mosta covjek pravi ima registrovanu firmu i vrsene su kontrole nad ljekom a jos i djeluje na apetit provjereno


Malo si kontradiktorna ovdje user posted image

Kako se zove ta firma, i gdje su to vrsene konrole?
I kako se zove taj "lijek" ?

covjek se bavi proizvodnjom meda,ima poznati svoj med APIMED,i veliku paletu proizvoda na bazi meda.

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:01:55   
mamaajna
firma:Apimed
lijek:za jacanje imuniteta

a drugo niko te zeno netjera da ga kupis,ja samo govorim sta je pomoglo "nekome".ja sam licno koristila njihov sirup za kasalj:med,borove iglice,propolis,moja djeca nemaju jakih upala grla odkada to koriste.

ja nisam strucnjak za analize ALI SAM MAMA

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:15:49   
mamina princeza
mamaajna molim te napisi mi tacno koji je to med .. ima ih puno vrsta mi smo koristili neke. sad mi mala ima problema s grlom cesce te upala pa i laringiis pa koji je api med najbolji za to a da ga i djeca mogu. 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:17:38   
Trnoruzica
Ma nisam ja tebi nista ni rekla, samo ti kazem da ti biljni preparati, pa i oni koji se prodaju u apotekama ne prolaze potpunu kontrolu kvaliteta i registraciju, kao ostali sintetski preparati.

I ja sam mama, i ja bih htjela nesto za jacanje imuniteta, ali takvo nesto ne postoji. Ishrana, voce i povrce su ti koji jacaju imunitet. Ne moze dijete jesti pastete, salame, kojekakve fast food-ove, i piti nesto za jacanje imuniteta, i da bude ok.

Izvini, ako smo se pogresno razumjele user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:31:06   
mamana
Trnoružice ja iz svog iskustva mogu reči da ishrana nije presudna za jak iminitet. Moja djevojčica hvala Bogu jede više nego dobro, svaki dan pojede tanjir domaće supe, jede voče, voli jedino kuhanu hranu, za nju ručak nije ako nije na kašiku i u zadnju godinu dana često je prehlađena (nosić, kašalj), otprilike svaka dva mjeseca. S tim da je kući čuva je teta, ne ide u vrtić.  Tako da i ja ozbiljno razmišljam o nekom preparatu za imunitet.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:37:42   
Trnoruzica
Ne znam sta bih ti rekla za to.
Moja curica kojoj ce sad dvije i pol godine, nije popila antibiotik, ne pamtim (mislim da je popila jedan antibiotik dosad, i to jer smo pokupili nesto dok smo isli na inhalacije, a niko nije znao nista, pa su nas na kraju slali na infektivno, da bi na kraju tura sama od sebe prestala). Doduse, imala je dosad 2-3 bronhitisa, ali sve bez antibiotika, i sumnja se na alergiju.
Ide u vrtic, sad ce vec godina dana, i hvala Bogu, nijednom upala grla, uha, nit ista. Ja to pripisujem ishrani. Svaki dan kad dodje iz vrtica, iscijedim joj sokic od narandze, kivija, ananasa, i onda ona sama pojede lubenice i grozdja, dinje, i koje voce se tog dana nalazi u kuci. Mozda pretjerujem, jer ona cim dodje iz vrtica, prvo je, bukvalno "nafilujem" vocem, pa tek onda nekad kasnije vecera.

Ja opet kazem, to pripisujem ishrani. Nikakve preparate nije koristila, i pokusali smo, ali joj cak ni med, nit ista od proizvoda od meda ne dajemo, jer moramo da radimo alergo - testove zbog ova 3 bronhitisa koja smo imali.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:45:48   
mamana
Ma ne može čovjek biti pameta.Nije ni ona imala nikakvih upala hvala Bogu, ali u zadnje vrijeme dosta često se dešava da joj curi nosić i ti traje po desetak dana. I ja sam planirala od sepremra da je dam u vrtić. Kako ste vi prošli po pitanju prehlada kad je krenula u vrtić? Da li su bile česte?

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 11:51:45   
Trnoruzica
Ako mi vjerujes, na pocetku kad je tek krenula, nista, ali bas nista. Pa skoro i vise od pola godine.
One tete u vrticu su bas se iznenadile sto nije imala nikakvih prehlada nit ista. Samo nakon pola godine se pojavio jedan bronhitis, pa drugi. Ali nikakvih drugih simptoma. Znaci bronhitis, bez temperature, bez icega. Tako da ni tad nije pila antibiotike. To su pripisivali alergijama, pa sad cekamo da navrsi tri godine, da uradimo alergo -testove, jer su oni prvi bili negativni. a valjda se ceka da dijete navrsi tri, da bi pokazali nesto (tako su bar nama rekli).

Da mi sad stvarno neko kaze, evo ovaj i ovaj preparat jaca imunitet, dala bih sve na svijetu, ma ne bi zalila ni marke, stvarno, ali da sam 100% sigurna da ce joj pomoci.
Jer, opet nikad ne znas, nedo Bog necega. Raspitivala sam se stvarno, i jos kako su nam zabranili da jedemo bilo kakve alergene, nista joj i ne dajem osim ishranom da joj kao jacam imunitet.
Jer su skoro svi, pa 99% preparata na bazi meda, maticne mlijeci, propolisa ili nekih alergena.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 12:09:43   
taurus
Trnoružice ako je dijete sklono alergijama ne treba davati preparate na bazi meda i matične mliječi.
Ono što bih ti predložila ja Imunoglukan sirup za djecu, koji u sebi sadrži beta-glukan. Sigurno znam da ga je dr. Gordana iz DZ Omer Maslić u vrijeme svinjske gripe preporučivala djeci.
Da ti ne bih puno pametovala sama malo proguglaj po netu o imunoglukan sirupu i beta glukanu uopšte.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 12:11:36   
mamana
Ona ima tri godine i volila bi da ide u vrtić da se druži sa djecom, ali me strah da ne bude često bolesna. Pa me ovakve informacije kao tvoja ohrabre. Sretno na testiranju i nadam se da će sve biti OK.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 12:58:40   
Trnoruzica
taurus, hvala na informaciji user posted image
Znam da ne smije, iako smo radili one testove kad su ju bockali, pa su negativni, ali opet joj ne dajem nista.

mamaana, ne brini se user posted image Neka je malo sa djecom, super je u vrticu, socijalizacija, dijeljenje. A sto se tice bolesti. Pripremi se i na to, ali ce ona ojacati, ona je vec velika djevojcica user posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
23.6.2010 14:20:22   
henna ze
moja je curica non stop bolešljiva..ima 8 godina..svakih 20 dana na antibioticima, krajnici, sinusi do upale pluća..uvela sam joj kozije mlijeko ali pravo sa farme sam kupovala..domaći pekmez na kašičicu kao sirup..i hvala bogu evo dva puna mjeseca je zdrava...uvijek je jela zdravu hranu..ta za doručak jede tel jetricu, jaja, ribu..salame možda jednom u mjesecu..i opet bolešljiva..ovo ju je pravo ojačalo i popravilo...ni jedan sirup do sada ovako nije...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *