|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znojenje tabana kod bebe
16.8.2008 1:33:17   
suncan_dan


eto npr moja prijateljica (inace radi u Domu zdravlja) uopste svom sinu (7 m) ne daje D3 jer je njoj njena pedijatrica rekla da se u mjesecima koji nemaju slovo R ne daju kapi user posted image  ...



najvjerovatnije zato, jer i nije toliko potrebno uzimat  "vitamin" d3, jer mi dobijamo dovoljno, koliko nam je potrbno preko svoje sinteze od uv-zraka preko koze.80-90% uzimamo preko uv-zraka, a ostalo vecinom mi odrasli nadoknadimo preko hrane. dok je kod novorodencadi malo veca potreba. zato mislim i da je joj rekla da netreba uzimat u maj,juni, juli, august jer su u tim mjesecima uv-zrake intenzivne.

< Poruku je uredio semi83 -- 16.8.2008 1:35:31 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Znojenje tabana kod bebe
18.8.2008 9:23:43   
ElmaB
Hvala vam puno na savjetima. Ja sam pitala dr zasto 7, kada sam Tei dok je bila beba uvjek davala maksimalno 5, ona kaze zato jer su oni blizanci i nedonoscad pa im je potrebno vise D vitamina. A, jedan od razloga pretjeranog znojenja je nedostatak tog vitamina. Tako kaze dr, a provjerila sam i sa jednom pedijatricom, starijom, koja mi je isto rekla s obzoirom da se radi o dvojkama i bebama koje su ranije rodjene i sa manjom porodjajnom tezinom!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Znojenje tabana kod bebe
19.8.2008 10:50:06   
ElmaB
Danas kada smo bili kod dr u domu zdravlja, prije vakcinacije, uradjen je i sistematski pregled. Pitala sam dr, to je treca dr od koje trazim savjet, za znojenje tabana i povecavanje doze D3 vitamina. I ona mi je rekla da im slobodno mogu sada davati 7 kapi, bez obzira na ljetni period, jer su sada vec jake i velike bebe, a bili su nedonoscad!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Znojenje tabana kod bebe
23.8.2008 13:29:49   
hanahana
mojoj hani se isto znoje i tabani i dlanovi,a uvijek kao led ledeni.valjda cirkulacija slaba.a pije 5 AD kapi dnevno

_____________________________

hana 09.01.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Znojenje tabana kod bebe
30.8.2008 18:37:23   
_mama_
Kod moje bebice je ista situacija kao kod "hanahana".Dajem mu 3 D3 kapi dnevno,mislim da to nije nista strasno.
Vise me brine sto se ponekad toliko znoji,cijela glavica mu bude mokra.
Znam da su vrucine,ali bebica od tri mjeseca da se toliko znoji?Nisam pitala doktoricu nista?Mozda bi trebala?Jeli neko ima slicnu situaciju?user posted image user posted image

(odgovor članu hanahana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Znojenje tabana kod bebe
5.10.2008 23:30:37   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: _mama_

Kod moje bebice je ista situacija kao kod "hanahana".Dajem mu 3 D3 kapi dnevno,mislim da to nije nista strasno.
Vise me brine sto se ponekad toliko znoji,cijela glavica mu bude mokra.
Znam da su vrucine,ali bebica od tri mjeseca da se toliko znoji?Nisam pitala doktoricu nista?Mozda bi trebala?Jeli neko ima slicnu situaciju?user posted image user posted image


jesi li pitala dr. ili se vise neznoji puno??


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu _mama_)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Znojenje tabana kod bebe
7.10.2008 22:07:38   
_mama_
Sutra idemo na pregled,pa cu pitati doktoricu.Jos uvijek se isto znoji,a vise nije vruce.
Dok ga hranim glavica mu bude skroz mokra,po celu mu sve graskice znoja.
Stvarno neznam sta se desava!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Znojenje tabana kod bebe
7.10.2008 22:10:39   
Visnja RR
mislim da je to sve normalno user posted image
I moja Asja dok smaze flasicu kosica joj bude skroz mokra..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu _mama_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Znojenje tabana kod bebe
7.10.2008 22:52:56   
boogy woogy
Naravno i mom bebcu se i glava i none znoje, ali jeste li primjetili da se bebe ne znoje nigdje drugo po tijelu?!Barem ja tako mislim.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Znojenje tabana kod bebe
7.10.2008 22:56:49   
Romali
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Naravno i mom bebcu se i glava i none znoje, ali jeste li primjetili da se bebe ne znoje nigdje drugo po tijelu?!Barem ja tako mislim.


Mislim da jeste tako, nikad nisam vidjela znoj na dr.dijelovima tijela. Večeras se oznojio od puste želje samo da uhvati igačku kravu za vime user posted image user posted image . Mi crkavali od smijehauser posted image user posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Znojenje tabana kod bebe
9.10.2008 16:58:37   
_mama_
Nije nista strasno,pitala sam doktoricu.Kaze da je to nasljedno,a kod mene su uvijek vlazne i ruke i noge,a hladne,tako da je to od mene naslijedio!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Znojenje tabana kod bebe
9.10.2008 17:14:21   
suncan_dan
mama onda je sve fB ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu _mama_)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Znojenje tabana kod bebe
10.11.2009 16:47:43   
dana3
IZVORNA PORUKA: _mama_

Nije nista strasno,pitala sam doktoricu.Kaze da je to nasljedno,a kod mene su uvijek vlazne i ruke i noge,a hladne,tako da je to od mene naslijedio!!





cudna mi ova konstatacija pedijatrice-meni se nikad ne znoje ni noge niti su ruke vlazne a u sina su none uvijek toliko oznojene da carapice mijenjam svako1- 1,1/2.budu skroz mokre pa mu se noge olede.imaju i jak ruzan miris pa ih moram prati.iako je napunio godinu ne nosimo cipelice jer je noga debela vec kad smo vani ima pokucnice plisane.Stvarno ne znam zasto s eovoliko noge,stopala znoje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu _mama_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Znojenje tabana kod bebe
18.8.2011 8:42:37   
entinte
evo da malo osvjezim ovu temicu... mom sinu se isto jaaako puno znoje tabani... nismo jos pitali dr ali cim odemo na sljedecu vakcinu obavezno cu pitati...

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Znojenje tabana kod bebe
18.8.2011 16:25:18   
Mya_81 RR
Mojoj se znoje i tabani i dlanovi. Nisam nikad pomislila da pitam doktora za to, jer je ista situacija i kod mene i kod moje mame, tako da je očito nasljedno. 

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Znojenje tabana kod bebe
18.8.2011 16:29:18   
emma.L
Sjećam se da su Emi svako popodne čarapice bile hladne i vlažne do nekih pola godine. Nisam je pretrpavala da joj ne bude vruće, jednostavno su joj nogice uvijek bile hladne i vlažne i sjećam se karakterističnog 'mirisa' čarapica user posted image . Nisu joj smrdile noge ali ne mogu baš reći da su joj mirisale na bebu, hahahahaa. Onda mi je prijateljica rekla da je kod njene curice isto bilo. Niti sam šta pitala i ne znam kako je prošlo, valjda došlo ljeto i reguliralo se samo.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Znojenje tabana kod bebe
23.8.2011 1:33:44   
rose

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Mojoj se znoje i tabani i dlanovi. Nisam nikad pomislila da pitam doktora za to, jer je ista situacija i kod mene i kod moje mame, tako da je očito nasljedno. 


i ja sam ubjedjena da je nasljedno...medjutim na prosloj kontroli (9 mjeseci) dr nam rekla da dajemo 2 x po 5 kapi dnevno user posted image jedno 15 dana a o0nda da dajemo 1x po 7 kapi i na kontrlu za mjesec dana user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Znojenje tabana kod bebe
23.8.2011 16:19:43   
Mya_81 RR
Kakve kapi user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Znojenje tabana kod bebe
23.8.2011 22:48:39   
rose

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Kakve kapi user posted image


d3 kapi

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Znojenje tabana kod bebe
24.8.2011 10:23:01   
Mya_81 RR
Uh, pa zar to nije punouser posted image

Mi nismo nikad pili toliko, ali nismo nikad ni povezali D3 kapi sa znojenjem user posted image A kapi smo sad vec odavno prestali koristiti...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Znojenje tabana kod bebe
25.8.2011 23:28:41   
rose
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Uh, pa zar to nije punouser posted image

Mi nismo nikad pili toliko, ali nismo nikad ni povezali D3 kapi sa znojenjem user posted image A kapi smo sad vec odavno prestali koristiti...



ma da ti pravo kazem namjerno zabusavam...procitah da predoziranje nimalo nije bezazleno pa gledam da je cesce izlazem suncu (ne direktno i ne previse)...pa cemo vidjeti...danas je bas bilo vruce, njoj carsaf mokar ispod glave...em ima puno kose, em je buca


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Znojenje tabana kod bebe
2.1.2012 19:40:06   
jedna je majka
kod mog sina su isto tamabani ali i dlanovi na rukama uvijek mokri dok je bio mali dok.je rekla da je to u redu za bebe ali njemu je sad 5g i primjetila sam i na rukama i na nogama da mu se pojavljuju sitni plikovi kako se pojave tako i prodju ali sam isto zabrinuta i naravno prvom prilikom ga ponovo vodim doktoru.user posted image

_____________________________

ako nekog zanima spol bebe neka mi posalje svoj i suprugov datum rodjenja i godinu i velicinu trudnoce

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Znojenje tabana kod bebe
11.1.2012 11:09:00   
rose
IZVORNA PORUKA: jedna je majka

kod mog sina su isto tamabani ali i dlanovi na rukama uvijek mokri dok je bio mali dok.je rekla da je to u redu za bebe ali njemu je sad 5g i primjetila sam i na rukama i na nogama da mu se pojavljuju sitni plikovi kako se pojave tako i prodju ali sam isto zabrinuta i naravno prvom prilikom ga ponovo vodim doktoru.user posted image


ja se sjecam sebe kad sam bila manja a i sada nekad (uvijek su mi se znojili dlanovi i tabani a znoje se i mojoj curici)...desavalo mi se da se pojave i ti vodeni plikovi...prvo me svrbi onda se cesem, pa plikove razgulim pa mi se onda peruta koza tabana idlanova...niakad nisam to necim posebno tretirala al se sjecam da me u noci nekad znalo izludjivati koliko me tabani svrbe i jos gore kad se cesem ...ja sad nesto kontam...da je to vrlo lako moglo biti i nesto alergijski...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu jedna je majka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Znojenje tabana kod bebe
4.3.2012 16:19:25   
jedna je majka
evo sad su nam rekli da ispiremo hipermanganom i dali su nam neku smuckanu tecnost bijele boje nalik tecnom puderu al nema naziva(nesto je) i kaze da mu dajem pikovit sirup nista mi jos sigurno nije receno sta je to ustvari ali eto rekli su da izvadimo i nalaze pa vidjecemo hocel konacno ti "doktori"znati sta je touser posted image

_____________________________

ako nekog zanima spol bebe neka mi posalje svoj i suprugov datum rodjenja i godinu i velicinu trudnoce

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *