|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:48:41   
Esmica
Cijelo vrijeme pretrazujem slike i nikako da nadjem ove moje cvjetove.Slikam ti sutra,pa ces vidjeti.
Nadam se da se savilo samo zbog promjene,i da ce zivnuti za koji danuser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.1.2012 14:35:50   
Esmica
Evo cvijeca kao sto sam rekla.
Ne znam kako se zove,pa ako neko zna nek napise.Danas se vec malo uspravilo,mislim da ce biti ok.
Sad me zanim samo kako se zove.
Ovo se nije savilo,ok je al ne znam naziv.
user posted image

Eh ovdje imaju dvije vrste,ova manja se bila savila skroz,vidi se jos je savijen jedan.
Ne znam sta je,lici na limun,al su sareni cvjetovi.A ne znam ni sta je ovo veliko.
user posted image


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.1.2012 14:49:36   
canim
To prvo ti je kala(ne znam strucni naziv) bar koliko ja mogu da primjetim, imam isti cvijet samo gusci i iz njega izlaze ponekad bjeli cvijetovi, on voli vlaznost, tako da gleda da je stalno zaliven.
Ljetos kad smo se vratili sa odmora meni kala skroz do poda se savila, ja zaboravila mami dati kljuceve da mi cvijece zalije user posted image ali nakon par dana zalijevanja dosla sebi user posted image ekstra cvjece.
Drugo ne znam sta je.

PS: taj drugi mali cvijet ti se ne vidi najbolje, najbolje da slikas iz bliza jer mislim da imam i ja isti ali ne znam mu ni ja ime user posted image


< Poruku je uredio canim -- 20.1.2012 14:52:20 >

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.1.2012 14:54:56   
Esmica
E hvala ti puno.A reci mi dal da premjestim ovo drugo u drugu saksiju,il ovako da ostavim,makar do proljeca?

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.1.2012 15:07:04   
canim
Esmica, ja ti nisam strucnjak po pitanju cvjeca ali imam jako puno sobnog cvjeca i ja sam svo cvjece presadjivala bez obzira dali bilo proljece ili ne osim Orhideje, jer njih je tesko presaditi i rizikantno.

Prilikom presadjivanja u drugu saksiju ja uvijek uzmem zemlje koja je bila oko korijena jer se biljka tako lakse navikne na novu sredinu.

Cvjece nisam nikad mnozila/rasadjivala, cini mi se da prilikom mnozenja cvjeca treba voditi racuna dali je proljece i slicno.

Ja nebih drzala dva razlicita tipa cvjetova u jednoj saksiji, svaki cvijet trazi posebnu paznju i iz korijena uzima vlage i vitamina koliko mu je potrebno.Meni se cini da im je u toj saksiji malo potjesno jer je taj prvi cvjet veci.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.1.2012 15:12:50   
Esmica
Jeste veliki,ali da vidis kako mu je korijen skroz mali,veci je kod ovog drugog cvijetica iz iste saksije.
I ja mislim da je bolje da prebacim.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Odrzavanje cvijeca
27.6.2012 0:49:55   
Dalil@
Prije 2mj sam kupila 3 cvijeta na kojima je poneki list bio nacet susenjem. Kontala sam da cu ga "dovesti u formu" kod kuce. Kupila vece saksije, novu zemlju, redovno zaljevam, dobijaju finu kolicinu sunca...iiii 2 su fino dosla sebi, vec ima i novih listova, rastu :) dok se treci skoro sav osusio user posted image
Na njemu ima novih listica ali stari odoseeee. Jucer primijetih i neke mikroskopske baje u zemlji user posted image pa kontam da ga nije sta napalo pa se stoga susi? user posted image
Je li imao ko takvih problema ili su te baje normalna pojava?

Sta da radim?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Odrzavanje cvijeca
27.6.2012 0:59:04   
Hanady RR
to bi mogle biti bijele biljen uši...najprije il je loša zemlja bila il im je tom cvjeću previše vlage...

pod jedna skloni od ostaloga cvijeća napsta će i ostalo...a vrlo su štetene za cvijeće...
sad postoji nekih hemijskih sredtava za sređivanje stanja...a malnje više prirosno ratsvor sapuna i vode ili pepla do cigara i vode pa pirskaj iz bičice do steleksa.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Odrzavanje cvijeca
27.6.2012 1:03:47   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

to bi mogle biti bijele biljen uši...najprije il je loša zemlja bila il im je tom cvjeću previše vlage...

pod jedna skloni od ostaloga cvijeća napsta će i ostalo...a vrlo su štetene za cvijeće...
sad postoji nekih hemijskih sredtava za sređivanje stanja...a malnje više prirosno ratsvor sapuna i vode ili pepla do cigara i vode pa pirskaj iz bičice do steleksa.


Ah, ko ce nego Hanady user posted image
Hvala ti puno. Bice da je to onda user posted image Obzirom da ne pusimo, niko..bice sapun i voda. U kojem omjeru? Kako da to napravim i koliko da stavljam?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Odrzavanje cvijeca
27.6.2012 1:14:05   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Dalil@


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

to bi mogle biti bijele biljen uši...najprije il je loša zemlja bila il im je tom cvjeću previše vlage...

pod jedna skloni od ostaloga cvijeća napsta će i ostalo...a vrlo su štetene za cvijeće...
sad postoji nekih hemijskih sredtava za sređivanje stanja...a malnje više prirosno ratsvor sapuna i vode ili pepla do cigara i vode pa pirskaj iz bičice do steleksa.



Ah, ko ce nego Hanady user posted image
Hvala ti puno. Bice da je to onda user posted image Obzirom da ne pusimo, niko..bice sapun i voda. U kojem omjeru? Kako da to napravim i koliko da stavljam?


Evo prosurfala sam na usi, nasla detaljnije upute user posted image

< Poruku je uredio Dalil@ -- 27.6.2012 1:19:14 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:32:24   
bebaa
e hvala puno blue rose...nije dugo aktivna tema pa se sakrila...zao mi je ako sam uzrokovala neki problem otvarajuci temu...
kao sto sam napisala veliki sam zaljubljenik cvijeca i dugo ga uzgajam ,nadam se da cu ovdje naci lijepih i korisnih savjeta za svoje kraljeve...

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:34:53   
bebaa
http://slkm.at/5452052

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:36:40   
bebaa
http://slkm.at/5452053

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:46:29   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: bebaa

e hvala puno blue rose...nije dugo aktivna tema pa se sakrila...zao mi je ako sam uzrokovala neki problem otvarajuci temu...
kao sto sam napisala veliki sam zaljubljenik cvijeca i dugo ga uzgajam ,nadam se da cu ovdje naci lijepih i korisnih savjeta za svoje kraljeve...


Ma ne uopšte, svakom se potkrade ponovljena tema :)

Helem ja dok sam tetošila cvijeće nešto je sporo napredovala, ali kad sam digla ruke od tetošenja, i davala mu pažnje koliko treba da se očisti i zalije, kuc-kuc u drvo :))




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:52:57   
bebaa
ja sm dobila neki željezni klip koji kad se stavi u vodu pokupi sve negativno iz njeuser posted image ...ma nemam pojma na kom principu radi...dobili od onih promotora sto zovu na telefon pa te navuku na veceru...hele ja odkako to koristim i zaljevam cvijece tom vodom a bogami i pijemo sve je mašala...kuc-kuc...sto kazes...
evo sve po 2-3 lista jedan za drugim niču...da se ne urekne...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.4.2013 13:56:36   
bebaa
http://slkm.at/5452059

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:21:50   
ena23
pozdrav zene

ja dobila za osmi mart prelijepu orhideju i do sad je pustila puno novih pupoljaka i svi cvjetaju. ali joj jeproblem lisce, tj. svo je splahlo i izgleda skroz bezivotno? objesilo se svo... u cemu je problem? zalijevam je jednom sedmicno ono potopim je u posudu s vodom da upije sto treba.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:24:04   
palachinken
ena, brišeš li joj lišće vlažnom krpom?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:29:51   
canim
Pa koliko dugo je drzis u posudi s vodom da upije? ne bi trebalo vise od 15tak minuta, nakon toga je treba staviti da se ocjedi i na mjesto gdje je drzis ne smije biti vode. Kakav joj je korijen, jeli zelen ili suh ? Jesi li brisala liske vlaznom krpom, mozda ti je zrak suh.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:42:01   
palachinken
canim, vidim da si znalac user posted image
Moja orhideja, nakon nekoliko mjeseci u punom cvatu, je ostala bez cvijeća i grana joj se donekle osušila, pa sam je ja capila malo ispod tog suhog dijela.
Raste joj novi list.
Šta misliš, hoće li ona jos cvjetati? Koliko im treba da ponovo propupaju?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:51:53   
canim
Bitno je da je korijen zdrav i da su liske napete a normalno je da se grane na kojima cvijece bude susi s vremenom, samo sto ponekad prodje i 6 mjeseci da ponovo procvijeta a nekad moze i ranije, sve zavisi od uslova u kojima se nalazi. Zaljevaj je redovno, nemoj je nikad ostavljati u vodi, kao sto sam vec napisala ranije i nemoj da ti je po velikoj vrucini na direktnom suncu izlozena da ne sprzi liske.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.4.2013 9:53:25   
ena23
nisam joj brisala lisce nikada user posted image
evo sad odoh. a ne drzim nikad duze od par minuta u vodi...

hvala vam na odgovorima drage

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Odrzavanje cvijeca
12.5.2013 12:53:17   
bebaa
moji fikusi su tačno pomahnitali s rastom...moram ih skratiti pa sam mislila odrezane djelove staviti u vodu da puste korijene...da li je ovo uopšte doba godine za to...ako budem čekala do frbruara kada je vegetacija probiće plafon...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Odrzavanje cvijeca
12.5.2013 13:56:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ena23

nisam joj brisala lisce nikada user posted image
evo sad odoh. a ne drzim nikad duze od par minuta u vodi...

hvala vam na odgovorima drage


ja svoje orhideje ne brišem vlažnom krpom nego prskam...
i to vodu porkuham...tj napravim destilovanu vodu i držim u štrcaljki...kao ona jnpr od steleksa...
kad je hladnije vrijme svako treći dna joj naprskam korjen i lišće...
a sada već kada dolazi zvizdan i svako jutro po malo ...

moja procvjetala neki dan nakon 4, 5 mjeseca stagnacije...i kreneo novi list
http://www4.slikomat.com/13/0512/v4h-SL7314.jpg

al jutros imama čak 9 cvjetova...i kontam kako da pomjerim onaj platični držača joj da mi se ne polomiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Odrzavanje cvijeca
12.5.2013 15:02:27   
Galicia
Kako odrzavate orhideje?
Meni mama skoro poklonila za rodjendan i kaze da se samo 2 kocke leda stavljaju jednom sedmicno.

Imal ko kakvi savjeta?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *