|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
24.5.2011 22:04:04   
Meri29
De_de gotovo sam sigurna da ovih glinenih kuglica ima u Agricomu, onom kod Termoelektrane.
A bas je super fazon, ja drzim bambus u staklenoj posudi, samo sam vodu sipala i neke crvene kamencice, uklapa mi se u sobu user posted image , mogla bih i ja probati sa ovim kuglicama

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Odrzavanje cvijeca
24.5.2011 22:47:00   
enči80

IZVORNA PORUKA: salmy

Idealno vrijeme za presađivanje je proljece,ja ne znam odakle tebi jesenuser posted image user posted image
Tako da ga komotno mozes presaditi u "malo"vecu saksiju od postojeceuser posted image

Ma, mm je inžinjer šumarstva i oni većinom sadnice sade u jesen pa valjda po toj logici mada sam i ja više za proljeće.Hvala Salmyuser posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Odrzavanje cvijeca
6.6.2011 14:47:36   
Rimljankaa
Evo i mog cvijeca,koje je malo zapostavljeno,od kada nam je dosao naljepsi i najmirisniji cvjetic!

user posted image
 
user posted image
user posted image
user posted image



< Poruku je uredio Rimljankaa -- 6.6.2011 14:49:01 >


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Odrzavanje cvijeca
6.6.2011 15:05:54   
de_de
IZVORNA PORUKA: Meri29

De_de gotovo sam sigurna da ovih glinenih kuglica ima u Agricomu, onom kod Termoelektrane.
A bas je super fazon, ja drzim bambus u staklenoj posudi, samo sam vodu sipala i neke crvene kamencice, uklapa mi se u sobu user posted image , mogla bih i ja probati sa ovim kuglicama


E moja Meri svi bambusi su mi uginuli, tako da od kuglica nema nistauser posted image user posted image , al ideja mi je super.
Rimljanka imas bas lijepo cvijece. P.S. zavidim ti na kaminu.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Odrzavanje cvijeca
6.6.2011 21:51:24   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Evo i mog cvijeca,koje je malo zapostavljeno,od kada nam je dosao naljepsi i najmirisniji cvjetic!

user posted image
 
user posted image
user posted image
user posted image




mozes ti uzgajati ovakvo cvijece dok je bebce malo, a kada krene da hoda mama ce sve morati skloniti user posted image user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Odrzavanje cvijeca
6.6.2011 23:30:28   
Rimljankaa
Vec razmisljam sta cu s njim kad pocne da puze i hoda?! Zao mi je pravo. Nadam se da ce se bar nesto odrzati,a ako ne,kako kazu..o njegovu glavu

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:32:13   
10 mart 2009
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Evo i mog cvijeca,koje je malo zapostavljeno,od kada nam je dosao naljepsi i najmirisniji cvjetic!

user posted image
 
user posted image
user posted image
user posted image



Rimljankaa cvjeće je prelijepo, vidi se da je njegovano, paženo, maženo...ma suuuuuuper, svaka čast ženo kad pored bebača uspiješ stići i oko cvijeća user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:40:44   
Rimljankaa
Hvala ti!! Ma joj vjeruj da sad jedino sto uradim je da ga zalijem i kad stignem prasinu obrisem,a sve manje stizem. To je sve bilo prije bebice...

A kad malena propuze i prohoda,tacno ne znam sta cu s njim. Delozacija mu kako vidim slijedi...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:44:36   
de_de
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Hvala ti!! Ma joj vjeruj da sad jedino sto uradim je da ga zalijem i kad stignem prasinu obrisem,a sve manje stizem. To je sve bilo prije bebice...

A kad malena propuze i prohoda,tacno ne znam sta cu s njim. Delozacija mu kako vidim slijedi...



Ne mora znaciti, kod moje mame ima puno cvijeca, a ona cuva Kenu. On se vec toliko navikao da uopste ne obraca paznju na cvijece, a bas je radoznalo dijete. Zato pokusaj ne sklonjati ako bas nije na sredini sobe nego pusti ga neka se navikne na njega.
Ukoliko imas difenbahiju ili neko cvijece koje je "otrovno" njega obavezno skloni.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:48:05   
Rimljankaa
Nemam difembahiju,ovo je cvijece koje imam. Bilo ga je jos puno,ali kako se razgranalo i poraslo,poklonili smo ga. I ovo sto imamo je preveliko i sasvim  dovoljno. Ovaj fikus je preko 2m visok.

Pa probacu da odrzim cvjece,pa ako uspije super,a ako ne,necu obracati neku paznju na to.

Znam smao kad druga djeca dodju da im je zanimljivo,a sto kazes,ona ce se vjerovatno navici pa joj nece biti interesantno.


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:48:06   
emma.L
Opet pitanje, imam bonsai (dobila ga uz upute da ga svako drugi dan malo zalijem i poprskam i da želi svjetlost) koji je prvo venuo, a onda sam ga vratila u život i krenuli su novi listići. Ali... sada ima onu svoju slatku krošnjicu i nekoliko grana koje su bukvalno narasle duplo veće od njega i svaka leti na svoju stranu. Kako god ga okrenem, neka strši mimo komode ili se naslanja na zid ili na tv. Ne fali mu ništa, rekla bih, ali smiju li se te grane ošišati, nije mi jasno jer takav bonsai nigdje nisam vidjela user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 9:59:48   
de_de
Rimljanka izvini ja sve pisala u muskom rodu za tvoju bebicu, a ono djevojcicauser posted image user posted image user posted image
Emma.L evo imaju ova dva linka pa malo pogledaj Bonsai I, Bonsai II


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 10:30:47   
Hannan
IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Hvala ti!! Ma joj vjeruj da sad jedino sto uradim je da ga zalijem i kad stignem prasinu obrisem,a sve manje stizem. To je sve bilo prije bebice...

A kad malena propuze i prohoda,tacno ne znam sta cu s njim. Delozacija mu kako vidim slijedi...



Ne mora znaciti, kod moje mame ima puno cvijeca, a ona cuva Kenu. On se vec toliko navikao da uopste ne obraca paznju na cvijece, a bas je radoznalo dijete. Zato pokusaj ne sklonjati ako bas nije na sredini sobe nego pusti ga neka se navikne na njega.
Ukoliko imas difenbahiju ili neko cvijece koje je "otrovno" njega obavezno skloni.



Potpis debeli :) ja imam isto jako puno cvijeca, sina 4g, nikad  zbog njega nisam pomjerila niti jedan cvjetic, ukras ili bilo sta.Jednostavno dijete nauci sta se smije dirati a sta ne...samo jednom sa neki 8mj je malo zemljice izrovio i nikad vise.Danas drugu djecu opominje da se cvijece ne dira, samo se malo nagnes da ga pomirises :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.6.2011 15:53:06   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: de_de

Rimljanka izvini ja sve pisala u muskom rodu za tvoju bebicu, a ono djevojcicauser posted image user posted image user posted image
Emma.L evo imaju ova dva linka pa malo pogledaj Bonsai I, Bonsai II



Ma nista ne brini... Ja to nisam ni skontala,hahaha...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.6.2011 11:43:10   
emma.L
Ošišala sam bonsai i krošnjica mu super izgleda a čini se i da mu ništa ne fali, ne boli ga i ne plače user posted image . Drvo života se još uvijek ne suši, evo skoro tri mjeseca zeleno. Ako ovo uspijem malo održati, kupit ću i spetifilijum user posted image . Fakat je kuća ljepša sa malo zelenila. A što se tiče djece, Ema je doduše malo veća, ali na pamet joj nije palo da dira cvijeće (valjda na mamu svoju nezainteresirana user posted image ). A bebi će biti sastavni dio dnevne i valjda će mu doći kao i fotelja ili nešto slično totalno normalno za vidjeti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.6.2011 15:20:41   
salmy
Rimljanka sve pohvale,cvijece ti je divnouser posted image user posted image user posted image

Iako ga volim nenormalno,ja sam se oprostila od par saksijauser posted image  obzrom da su kod mene bile sljive,i puno mjesta zauzimale morala sam ih pokloniti.
Sad imam samo palmu i drvo zivotauser posted image  kaktuse poklonila komsiniciuser posted image
Jednostavno nemam snage i vremena da ga tetosim,nekad sam uzivala a sad uzivam sauser posted image
ps:A zelenilo uljepsava prostor definitivno

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Odrzavanje cvijeca
8.7.2011 18:33:00   
Hannan
Ja sam prosle godine dobila Cikas palmu(iako nije palma tako je svi zovu).
Malo sam je u strartu zeznula jer sam procitala da treba biti na suncu i ja je iz kuce izbacim na otvoreno sunce i sprzi listice. S obzirom da sam citala i da sporo raste da joj trebaju nekad i godine d aizbaci novi list nisam se nicemu nadala...ali jucer ugledam set listica, izbrojim 6 komada...i onda krenem da iscitavam sta i kako je odrzavati.Treba joj kisela zemlja, ph6.0 pa i manje, ali gdje to naci, to je zemlja kao za Rododendrone, i znam da se u okolini Tuzle nema nigdje kupiti, zna li iko gdje bih mogla traziti.Drugo zanima me zeljezo za cvijece ,za to prvi put cujem,je li to ko kupovao gdje , cijena?

Evo i slicice, moja ima jedan list vise :)
http://green-24.de/forum/files/thumbs/t_cycas_revoluta__921.jpg

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Odrzavanje cvijeca
8.7.2011 18:33:51   
Skvo RR
divna je....bas lijep cvijet.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.10.2011 11:18:00   
d.dita
Dobila sam na poklon palmicu, neznam kako se zove, ima tanku stabljiku. Mislim da je kao kod acudese na str. br. 1, samo je moja mala. Pa ako bi neko mogao reći koliko da je zaljevam i sl. pošto si mi se vrščići listova već počeli sušiti.
Hvala!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 20:56:16   
Esmica
Hitno mi treba savjet.
Danas sam promjenila zamlju i cvijet mi se savio.
Ne znam ni koji je cvijet u pitanju,gledala sam slike na netu,ali nisam nasla ovakav.
Zemlja je bila sva suha kad sam dosla u ovaj stan,i ja sam samo nastavila zalijevati,a cvijet je ipak napredovao.Danas sam zamijenila zamlju.Lijepo ga namjestila,i vec sad se savio,a bio je cvrst.
Ima li neki savjet,sta mogu da uradim?
user posted image

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:12:03   
salmy
Nisi trebala nista dirati do proljecauser posted image sad je gotovo,zali ga vodom i ostavi na neko suncano mjesto.Obzirom da nije vrijeme presađivanja,logicno da se savio
Za par dana bi se trebao podici,ako ne onda nistauser posted image    

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:17:48   
Esmica
Ma znam da sam trebala na proljece,al vjeruj svaki dan mi je ona zemlja na pameti.I kad ga presadih,sve sam gledala kako je sad lijepa zemlja,i kako mi sad super izgleda.I mislila sam kako ce tek sad zivnuti cvijece,s obzirom da se ona zemlja bila skamenila.Cak i kad je zalijem ne lici ni na sta.user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:20:30   
salmy
Hajd slikaj majketi,zanima me koje je u pitanju? jeli zeleno ili cvjeta?

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:29:32   
Esmica
Zeleno.
Ovako,ovaj cvijet sam zatekla ovdje,i svidio mi se.
Dvije vrste su u jednoj saksiji,i bas mi se nekako svidja kombinacija.Ja sam mislila da to odvojim,al haj rekoh kad je dosad ovako,nek i dalju budu zajedno.
Glavni cvijet tj. veci je sa debljom stabiljkom,i u vrhu ima dva,tri lista,koji vremenom opadne,a raste novi,i sve tako.Onaj koji otpadne ostavi kao neki prstencic na mjestu gdje je bio,tako da je cijela stabiljka kad s prstenovima,ne znam kako da opisem.
Drugi taj sto mi se savio je manji od ovog, imaju dva izdanka,s dva korjena.Jedan na jednoj strani saksije,drugi na drugoj. Oba su se savila.Stabiljka ide ravno i u vrhu izgleda kao palmica,listovi su prosarani,mali.Ima ih mnogo.Eto.
A sad je noc,ne znam dal ce valjati slika ista,moze li da sutra slikam?

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.1.2012 21:40:44   
salmy
Da nije ovako?

user posted image

user posted image  Ako je,imas ih vise vrsta i boja

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *