|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
13.5.2013 0:34:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: ena23

nisam joj brisala lisce nikada user posted image
evo sad odoh. a ne drzim nikad duze od par minuta u vodi...

hvala vam na odgovorima drage


ja svoje orhideje ne brišem vlažnom krpom nego prskam...
i to vodu porkuham...tj napravim destilovanu vodu i držim u štrcaljki...kao ona jnpr od steleksa...
kad je hladnije vrijme svako treći dna joj naprskam korjen i lišće...
a sada već kada dolazi zvizdan i svako jutro po malo ...

moja procvjetala neki dan nakon 4, 5 mjeseca stagnacije...i kreneo novi list
http://www4.slikomat.com/13/0512/v4h-SL7314.jpg


al jutros imama čak 9 cvjetova...i kontam kako da pomjerim onaj platični držača joj da mi se ne polomiuser posted image




evo gali...to joj je sva mudrost...
nemoj slučajno da je presađuješ...za nju ide posbena zemlja u kojoj s eona nalazi...
ako vidiš da su oni pipci se osušili što iz zemlje vire znači da si ih puno prskala...
ne smije na direktno sunce...a opet nemoj ni daleko do svjetlosti radi cvata...
i ne voli pomjernje...tipa sa mjesta na mjesto...

ja sma jednu uništila...furala se na stolu d ami stoji...pa ono kad nam treba sto prenesm je pa vartim i ona u svatu se osuši...

kad ti prođe prvo cvijeće...sačekaj da se osuši dio grančice i odreži ga...ukoso čistim makazama...
pustit će one grančice

stagnacija zna biti duga...
nekada i do 6 mjeseci...al brijdei je čekatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Odrzavanje cvijeca
13.5.2013 0:40:04   
Galicia
Tek sam je dobila, valjda je necu brzo ubiti.

Necu je micati nigdje, gdje stoji nek stoji. To sam znala i prije.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Odrzavanje cvijeca
13.5.2013 10:49:49   
melin
ja svoje orhideje jednom ili u dvije sedmice istusiram i ostavim da se tu i iscijede zatim stavim u keramicku vazu i to je sva mudrolija
rastu,cvjetaju ,listaju
naravno hoce puno svjetlosti al ne direktne,moje su na prozoru koji ima samo jutarnje sunce i odgovara im super
inace to mi je omiljeni cvijet i imam ih svih boja
trenutno smekam plavu...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 12:21:11   
bebaa
niko mi ne odgovori smijem li rezati fikus u ovo doba...odo guglat mada mi je vaše iskustvo važnije...gugl samo školski izbaci...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 12:24:15   
damma
smijes, proljece je jos uvijek..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 12:29:17   
bebaa
e konačno....hvala ti puno odoh namah...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 12:32:35   
damma

IZVORNA PORUKA: bebaa

e konačno....hvala ti puno odoh namah...user posted image


a ako ces kalem koji odrezes zasadjivat, fikus se najbolje omladi da kalem odozdo s dna zarezes i stavis zrno psenice u zarezani dio i stavis u zemlju..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 12:36:38   
bebaa

IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: bebaa

e konačno....hvala ti puno odoh namah...user posted image


a ako ces kalem koji odrezes zasadjivat, fikus se najbolje omladi da kalem odozdo s dna zarezes i stavis zrno psenice u zarezani dio i stavis u zemlju..

ja poletila da odrežem a stomak me boli i brže-bolje se vrati u ležeći položaj...slučajno imam pšenice mm dobio od nekog i nemam pojma šta da radim s njom uopšte...kuha li se ona za šta...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Odrzavanje cvijeca
14.5.2013 13:04:50   
bebaa
evo sam ga odrezala i ti 3 velika pelcera i stavila u vodu i na prozor pa šta bude...tako sam i prije daaaavno...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Odrzavanje cvijeca
2.6.2013 20:43:48   
bebaa
stabblo pustilo nove grančice a odrezani pelceri u vodi fino pustili korijenje.....danas kupim 3 nove saksije,još da zemlju nabavim i presadim i spremni pelceri za poklone....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Odrzavanje cvijeca
9.7.2013 23:06:21   
bebaa
user posted image
user posted image

evo mojih pelcera,primili se i još mlade listove puštaju.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Odrzavanje cvijeca
9.7.2013 23:48:09   
Galicia
Meni se moja orhideja osusila.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Odrzavanje cvijeca
9.7.2013 23:48:17   
canim
Super su ti user posted image vidim ti tamo ljubicice, ja svoje ljubicice razmnozila, i vec sam 3 saksije podijelila, kako su samo slatke kad tek pocnu nicati, pre neki dan sam opet zasadila liske i zeljno ocekujem male bebice.

Orhideju isto moram presaditi, pustila mi mlade i to 2 bebice, tako da cu imati i nove mlade orhideje, doduse ova mi je orhideja i zimus pustila jednu mladu, pa sam je presadila u saksiju, mashaallah plodna mi orhideja user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Odrzavanje cvijeca
9.7.2013 23:49:18   
canim

IZVORNA PORUKA: Galicia

Meni se moja orhideja osusila.

Pa jeli korijen suh ili su samo liske ? Ako je korijen zelen ili blijedo zelen a ne smedj, onda se moze spasiti.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Odrzavanje cvijeca
10.7.2013 2:27:05   
Galicia
Cvjetovi suhi i vidim gornji dio grane suh skroz. A bas sam je pazila. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Odrzavanje cvijeca
10.7.2013 2:32:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Cvjetovi suhi i vidim gornji dio grane suh skroz. A bas sam je pazila. user posted image

a Gali kakav je korjen...jel izlaze izdanci zeleni...
ima li listova ....njih vlažnom krpicom osvježavaj...
cvijet i grana se suše i dođe do stagnacije...

moja je baš super ..sao me trsha da mi se ne polomi do težine cvjetova...na dvije grančice koje su baš duge svaki dna po dv svijeta izađu sva se nakrivila neštouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 10:36:55   
Hanady RR
o jedne od mojih mezimica

http://www4.slikomat.com/13/0717/d4b-SL7321.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0717/gt7-SL7321.jpg

Imam pitanje...
jeli neko presađivao orhideje...

naime znam da ider u posbenu ''zemlju'' kao komadići drveta...al me zanim jeli neko kupovao i presadio je u veću saksiju u tu zemlju...
bilo bi mi žao da je uništim...

a njoj treba prostora...
dole izdanci su ozlenili i ima nagovještaja da će biti još koja grana iz nje za cvjetanje...

u ovoj saksiji nemam mjesta za držača još za ove grane koje cvjetaju...a baš su se okitile cvjetom i još ima pupoljaka puno...sve me strah da se ne prelomi od težine :(



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 10:39:56   
Skvo RR
Kupi supstrat za orhideje, bez toga ne mozes. Bilo je OBI-ju da se kupi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 10:49:42   
canim
Jesam ja presadjivala u vecu saksiju, imas u OBIju da kupis vecu plasticnu providnu saksiju a imas i zemlju.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 10:53:36   
Hanady RR
ma da taj suptrat sam i mislila ta posbena ''zemlja''...to je ustavri kora određenoga drveća...
kažu za orgideju najbolje je od jele suptrtat jer ne drži puno vlagu...

samo eto zanimalo me jel ko probao da joj ne dohakam timeuser posted image

moram čekati da prođe cvat, jel da ???


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 11:04:19   
Hanady RR
evo dobrih svajeta...
al me isprepadašeuser posted image
https://sites.google.com/site/orhideje999/staklenici/supstrat/zemlja/dohrana/presadivanje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 11:19:08   
canim
Ja sam ih presadjivala, dijelila, cak mi se jednom jedna omladila pa sam i nju presadila, sad imam 2 bebice Orhideje i njih cu ovih dana presaditi tako da sam im svasta radila i prezivile su user posted image

Zalijes npr danas Orhideju, dobro je natopi i ostavi da ti se ocijedi, pa sutradan uzmes vecu saksiju, stavis po krajevima nove zemlje a oko korijena zadrzis ovu sad zemlju i nemoj zalijevati 10 tak pa cak i 14 dana, samo po malo prsni liske da se ne suse. Nakon toga normalno je zalivaj.

Mozes cekati da ti cvijet prodje a i nemoras, najgore sto ti se moze desiti je da ti se osusi grana sa cvijecem, ali to nema veze s korijenom, tako da se ne sekiras, kako god volis.

Mama kad je presadjivala Orhideje u vecu saksiju, jednoj saksiji je zafalilo zemlje pa je ona dodala i obicnu zemlju, Orhideja bez obzira na to neumorno cvijeta user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Odrzavanje cvijeca
17.7.2013 11:21:16   
Hanady RR
e hvala canimuser posted image user posted image user posted image

sad i ja čitam za djeljenje i omlađivanje novih...

ma i kod mene prostora za to...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Odrzavanje cvijeca
12.9.2013 22:49:20   
gargamel
pozdrav zenice, vidim da ima svakakvih iskustava sa orhidejama.
moje je ovako, kupila sam jednu prije godinu i nekoliko mjeseci, u jeku cvatnje, nakon par dana cvjetovi se osusili, ja podrezala stapke, i nista, rasli listovi i pustala korjenje, ali od cvjetica nista, ja se razocarala, cak je htjela bacit, do prije nekolliko mjeseci kad je opet procvala. jedna stapka se osusila sa pupoljcima, na drugoj cvjetovi nisu dugo bili, i osusi se i ona, skroz do dna i ja odrezem. odjednom se i listovi pocnu susiti od sredine, ja nisam shvatila sta se desava dok nisu poceli opadat, onda uzmem da je presadim, korjenje trulo puno, tako sam nasla na netu, ostalo 7 jako zdravih korjenova. sad je problem lisce kojeg je nestalo, ostao samo jedan poluziv koji odbija da krepa, korjenje bas zdravo, ne znam sta da radim sa njom, kako da joj pomognem? ako neko ima neki savjet ili iskustvo, molim napisite..
jos, iz vlastitog iskustva, ne potapajte ih u vodu, od toga korjenje trune, najbolje da ispod drzite posudu sa kamencicima u vodi, pa da na to stavite saksiju, imat ce vlagu, a nece je ubiti.
drugo, ti supstrati su jako losi i skupi, ono sto je najbolje, ko je u mogucnosti, je da je presadite u koru od bora, jako usitnjenu sa dodanim fungicidom, na tome najbolje uspijeva.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Odrzavanje cvijeca
12.9.2013 22:53:16   
Hanady RR
supstrat u OBIJ-u je super...zdrav i za 7.5 KM za dvije saksije imaš...
eh sad imaš i prehranu za orgideje da je pripaziš..oko 5 Km 200 ml košta la je dobra stavr baš je oživi...
samo korijen tj pipci moraju imati bar nešto zelenila...

orhideja dugo stagnira...
za vrijeme stagnacije treba je rijetko zaljevati...
i ne zaljevaš je klasično...

ja destilovanu vodu stavim u špricu pa prskam grančice i lisše svako drugi dan u vrijeme kada nema cvata...
a kada s epojavi cvat onda joj u dno posude u kojoje njena sakcija naspem vode pomalo...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *