|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 14:12:16   
ada_
mi smo nasoj probusili usi sa 14mj,plakala je par minuta i zaboravila kao da nista i nije bilo,one med.nausnice na saraf treba drzati 7 dana a kasnije staviti zlatne,nit ih cupa nit joj smetaju,bas se brzo navikla na njih i mislim da je bolje sto ranije probusiti usi...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 14:38:43   
irenaSA
Kada ste bušili i gdje ...prije koliko?

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:27:37   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mi smo svojoj curici probusili usi kad je imala 3,5 godine. Sama je trazila, jer su sve njene drugarice u vrticu imale,pa je htjela i ona. Otisli kod zlatara, ona sva ozbiljna sjela, samo se malo namrstila kad su joj probusili prvu rupicu i rekla "a druga???" Ma , bila sam preponosna!
Sta ti je zensko- sve radi ljepote!!!


evo ti ponovim svoj stari post

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:28:25   
MicoTico
to je nešto smiješno koštalo, npr 10-ak KM, kod nas u skoro svakoj zlatari to rade.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 404
   [Obrisana poruka]
3.12.2014 15:34:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:40:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Kada ste bušili i gdje ...prije koliko?


ja kod obe curice prije prvog rođkasa..probuše uši, a za rođendan im stalne uvlačila...
Imaju ih i sada, nikada nisu izgubile...niti jednu...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:40:50   
Hanady RR
e da nama je to radio suprugov amidža , ianče Zlatar koji ima sve potrebno pa smo mi taj čin doma uz ručak obaviliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:52:05   
ada_

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Kada ste bušili i gdje ...prije koliko?

prije 4mj na carsiji cini mi se da je bilo 15KM
Iman kako ih uspije skinuti zvrk mali,ove kod moje jedva i ja otkopcam kad treba user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:52:58   
irenaSA
Jeste li to radile na Baščaršiji u zlatari i imate li neku preporuku, Sarajevouser posted image
Mislim da je čisto i da vode računa o tom instrumentu kojim bušeuser posted image
Joooj ne mogu da je odbijem...
Je li boli kasnije i čime se čisti...
Kakve naušnice kupitiuser posted image - halkice ili šarafić
Btw hvala na odgovorima
Jesam dosadna no nemamo nikog da je bušio nedavno da ga peglamo

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 15:58:10   
ada_

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Jeste li to radile na Baščaršiji u zlatari i imate li neku preporuku, Sarajevouser posted image
Mislim da je čisto i da vode računa o tom instrumentu kojim bušeuser posted image
Joooj ne mogu da je odbijem...
Je li boli kasnije i čime se čisti...
Kakve naušnice kupitiuser posted image - halkice ili šarafić
Btw hvala na odgovorima
Jesam dosadna no nemamo nikog da je bušio nedavno da ga peglamo

joj ja se stvarno ne sjecam imena zlatare,a curici obiljezi olovkom gdje treba busiti,zatim joj poprska da ju ne boli,i za cas bude sve gotovo,te nausnice koje vam stave skidate za 7 dana,mazes je kremom koju i inace koristis za nju,kad skines ove medicinske nausnice najbolje je staviti halkice jer je onaj saraf bas ne zgodan,cesto zakaci za majicu kad je presvalcis itd pa joj ispadne nausnica,a moze je i nazuljati tako da sam ja za halkice neke primjerene za njen uzrast user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 16:00:00   
Hanady RR
Ja sma zaovinu kćer vodila na Baščaršiju u Zlatarksu ulicu kod neke tete zaltarke...jer je žena...
pa sma joj sugerisala da najprije flomasterom obilježimo rupice d ajoj budu jednakeuser posted image žena se smijala li je ima ataj neki flomaster za to upravo postoji i lako s ekasnije obriše...
Mislim što se tiče čistoće, vode računa zlatari o tome...
Oni stavljaju najprije te medicinske naušnice...
kasnije se preproučuje da se stave zlatne naušnice djetetu jer zlato neće izazavati preosjetljivost alergije i tako...
ja sma mojima uvukla na ovaj šros naušnice, mali dječiji ''kuluk'' nisu se otvarale, nisu ih gubile..veličina pristojna za moj ukus
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR2r5ToHPI4khPxh-wfarrX3mbBpE8n6fu9YaTATG1F_zVV1Htf
zatom nemaju otvora i rupica blizu uga u koje može da se skupi prljavština, kao npr šarafima pa da se to kasnije ''upali'' itd...
eto ja sma se tako nekim tim sitnicama vodila...
bol...pa sad...ne boli to njih ima se sprej kojim im prije malo prsnu...ali odjećaj onog tupog udarca pištolja kada ulazi medicinska naušnica ih trzne...pa na drugom uhu malo plačuuser posted image al ništa što balon do helijuma vani kod čike na ćošku rješiti ne možeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 16:05:54   
irenaSA
Joj baš ništa mi nema gore nego taj balon ...za dva sata u smeću a 10 KM...ali nije loša opcija poslije bušenja...
Hvala na savjetima...uskoro idemo po naušniceuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 16:07:51   
irenaSA
Joooj evo je skače od sreće...user posted image user posted image
A nama ode petobanka...ukoliko naušnice ne budu skuplje

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.12.2014 16:10:09   
rose
nismo jos...ostavljeno joj je da odluci kada bude htjela...svjesna je da to boli pa ne zeli user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 414
   [Obrisana poruka]
5.12.2014 22:07:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ada_)
  Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Kada curici probušiti uši?
16.5.2015 15:32:44   
Vanne
Kakvo je stanoviste Islama vezano za busenje usiju? da li je pod moranjem i kada? ima li neka dobna granica?
sad sam imala raspravu sa prijateljicom i ona tvrdi da u Kur'anu pise da treba sto ranije probusiti usi,a ja nesto nisam uvjerena...ja bi cekala da malena sama zatrazi nausnice,a moja okolina navalila sto ranije....

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.5.2015 9:12:17   
rose
nista nije pod moranje....ima 4,5 godine, ne zeli nausnice jer se boji...kad bude spremna busit ce usi user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.6.2015 14:41:53   
Zelica
Ja sam kukavica. Ona ima 4 godine i hoće d abuši uši a ja sve odgađam, valjda zbog svoje traume bušenja ušiju. Samo bez veze paničim.

_____________________________

www.zelenakarta.ba

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Kada curici probušiti uši?
21.6.2015 18:45:04   
raja_ringe
Mi juče probušili :) sada se samo nadam da će sve zarasti kako treba bez infekcije. Djevojčica ima tri godine i i dva mjeseca. Prije dva mjeseca krenula u vrtić i primjietila da je među rijetkima koje nemaju naušnice. Počelo je ispitivanje sve o bušenju i onda je poželjela da uprkos bolnom bušenju i ona probuši. Samo mi je ostala dilema kako ćemo je okupati tj. kada smijemo? Bušenje je hrabro podnijela. Sada samo imamo problem oko okretanja naušnice. Ne da prići. Čekam da zaspi pa ću tada.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Zelica)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Kada curici probušiti uši?
21.6.2015 22:17:16   
anitaa
Moja S. ovih dana nesto spominje tu temu, i jos pita je li boli vise to ili kad se vadi krv, :-) ko da se ja sjecam busila ih s 12...jos rece da ni jedna curica iz male grupe ne nosi nausnice, njoj ce sad brzo 4, samo curice iz ove velike, predskolske grupe...nemam pojma, mada sto mm kaze njoj je svaki dan kindurijada i meni je to sasvim ok, nesto mi nije lijepo vidjeti djevojcice s nausnicama, ali eto ako bas bude insistirala sta nam drugo preostaje.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.9.2015 10:09:02   
bejbibi
Evo i nas malo na ovoj temiuser posted image mi imamo princezu od 5,5 mj i stalno razmisljam kad da uradimo Touser posted image neto sam razmisljala prije prvog rodjendana ,da se ni ne sjeca toga al zao mi :( a s druge strane razmisljam ako odgadjam kad ona bude htjela pa je bude bolilo ,ostace joj traume...bas nisam pametna ...sta mislite zene ????

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.9.2015 10:16:32   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Vanne

Kakvo je stanoviste Islama vezano za busenje usiju? da li je pod moranjem i kada? ima li neka dobna granica?
sad sam imala raspravu sa prijateljicom i ona tvrdi da u Kur'anu pise da treba sto ranije probusiti usi,a ja nesto nisam uvjerena...ja bi cekala da malena sama zatrazi nausnice,a moja okolina navalila sto ranije....


Ovo nije tacno ...nije pod moranjem !!!

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.9.2015 13:40:59   
ninuska
Moja probusila ovo ljeto. A za par dana puni 4 godine aBd. Prolazili zlatarskom ulicom i hoce da joj ciko probusi usi i stavi nausnice. Bojala sam.se da kad joj probusi jedno uho da nece dati drugo. Ali, hB, ona nista..jedino joj je kasnije "smetalo" jer nije navikla da ima nesto u usima. Nista strasno :)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.9.2015 14:27:17   
rose
moja odlucila da busi usi i predomislila se n...jos nius probusene..u novembru ce joj 5 godina aBd :)

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Kada curici probušiti uši?
7.9.2015 12:25:30   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: rose

moja odlucila da busi usi i predomislila se n...jos nius probusene..u novembru ce joj 5 godina aBd :)


mojoj neće biti probušene dok god se ja pitam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *