|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   navika na zvuk fena?
30.3.2011 0:13:39   
lepao
kako da odviknemo dijete od fena? mi imamo problem sto smo na pocetku samo koristili fen kad je beba vristala od grceva a sada nam je skoro stalno upaljen posto jedino tako moze da zaspi i da ima cvrst san..cim ugasimo probudi se to je nevjerovatno a pocinje da nam smeta to zujanje po cijeli dan pa ne znam jeli se beba navikla na to i kako ga odviknuti?...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 9:24:50   
Majčica
Izvini, ali morala sam se nasmijatiuser posted image i to iz razloga sto je i kod nas jako dugo fen bio "aktuelan", otprilike tamo negdje do godine. Bio je "instaliran" pored kreveta i promijenili smo 2 u tom stazu uspavljivanja s fenom. Mi smo ga uglavnom koristili za uspavljivanje i budjenje po noci, znaci ako se promeskolji ili pocne plakati, ustane neko od nas dvoje i upalimo ga i ugasimo ga nakon 5-10 minuta. Ja sam se pitala stalno do kad vise, ali nekako je prestao da pali u smislu da mu vise nije znacilo da li je upaljen ili ne (i dalje se budio) tako da smo prestali. Mislim da ce i kod tebe tako biti, jednostavno cete prestatiuser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 11:20:00   
taurus
ja koristim fen ali ponekad za noćno uspavljivanje
bebi ugrijem stokamak a zvuk je uspava
ali srećom nije ovisnik, jer bude dana da ga i ne koristim

lepao ne brini kad prođu grčevi vjerovatno ti ni fen neće trebati


(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 14:38:19   
rose
ja sam samo jednom upalila fen...posto mi je to bilo suvise opasno da se fen tako grije na prazno, sutradan sam na youtube nasla klip sa zvukom usisavaca u trajanju od 7 sati (naravno nisu yujali 7 sati vec koliko treba da beba zaspi) ...a uskoro i krenula s bijelom bukom koja je manje iritantna...uskoro su i grcevi prestali i nije bilo potrebe za tim zvukovima user posted image

< Poruku je uredio rose -- 30.3.2011 14:50:02 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 14:45:42   
veeseelaa
prvi put ovo čujem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 14:49:11   
rose
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

prvi put ovo čujem


nisi cula da bebe umiruje zvuk tzv. bijele buke u koje spada zvuk vode iz cesme, usisavaca i fena ili nisi cula da se neko navikne na to? user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 14:52:19   
salmy
Moj user posted image je bio naviknut na zvuk usisivaca, i najednom je poceo da mu smeta.Mislim da je prestalo kad su grcevi prestali(a trajali su 4 mjuser posted image )
Pokusaj vremenom smanjiti zvuk,pa polako ga totalno gasiti,ili ga zamijeni sa nekom laganom muzikom. A nadam se da ce se sam odviknuti 

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 14:52:36   
veeseelaa
niko od moje raje na takav način ne smiruje djecu
ja i nisam imala problem s plačom i sl s djetetom u nekim nenormalnim količinama, tako da nisam ni morala tražiti selameta
a sad vidim da je to jako i loše, čuj da mi fen radi po cijenu noć? mislim ne kontam, još bi mi samo to trebslouser posted image user posted image

e to sve ukupno mi nije jasno 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 15:31:16   
rose
ja sam jedan dan kad je cijeli taj dan bila nervozna i plakala...upalila fen oko 9 navece samo da nesto pojedem (cula za to ranije pa kad vise nisam znala kako da je umirim, probala i to)...i skontala da je umirilo...a onda sam na youtube nasla zvukove koji joj gode...navodno je taj zvuk najslicniji "buci" koju bebe cuju dok su u stomaku pa ih umiruje...ni mi srecom nismo imali puno epizoda placa i grceva ali i ovo malo sto smo imali...pomagali su ovi zvukovi user posted image

< Poruku je uredio rose -- 30.3.2011 15:35:26 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 15:33:13   
rose
IZVORNA PORUKA: salmy

Moj user posted image je bio naviknut na zvuk usisivaca, i najednom je poceo da mu smeta.Mislim da je prestalo kad su grcevi prestali(a trajali su 4 mjuser posted image )
Pokusaj vremenom smanjiti zvuk,pa polako ga totalno gasiti,ili ga zamijeni sa nekom laganom muzikom. A nadam se da ce se sam odviknuti 


heh i kod mene slicno...prvo ju je umirivao i cim pustim zvuk s neta ona se umiri i zaspi...i znala sam cak usisavati stan dok je ona budna ...ali jedan dan krenuh s usisavacem u spavacu gdje je ona lezala u kreveticu i pogledam je sprema se da zaplace...ugasim...umiri se...upalim, opet kenjkanje i plac...pa sam skontala da joj sada smeta user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 15:48:23   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: rose

ja sam samo jednom upalila fen...posto mi je to bilo suvise opasno da se fen tako grije na prazno, sutradan sam na youtube nasla klip sa zvukom usisavaca u trajanju od 7 sati (naravno nisu yujali 7 sati vec koliko treba da beba zaspi) ...a uskoro i krenula s bijelom bukom koja je manje iritantna...uskoro su i grcevi prestali i nije bilo potrebe za tim zvukovima user posted image

moze link za taj zvuk usisavaca user posted image user posted image user posted image user posted image ja imama dva ovisnika o fenu user posted image neracunajuci sebe naravno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 16:33:23   
rose
evo ga

http://www.youtube.com/watch?v=hERLH3Q-hCQ

a probaj i ovo i vidi kako reaguje

http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php

ja sam kombinovala


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 18:57:15   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: rose

evo ga

http://www.youtube.com/watch?v=hERLH3Q-hCQ

a probaj i ovo i vidi kako reaguje

http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php

ja sam kombinovala


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mm meni kaze da ne postoji niko na svijetu ko uspavljuje djecu fenom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jos sad kad cuje sta sam nabavila user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 18:59:01   
rose
IZVORNA PORUKA: pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: rose

evo ga

http://www.youtube.com/watch?v=hERLH3Q-hCQ

a probaj i ovo i vidi kako reaguje

http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php

ja sam kombinovala


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mm meni kaze da ne postoji niko na svijetu ko uspavljuje djecu fenom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jos sad kad cuje sta sam nabavila user posted image user posted image user posted image user posted image



ma to ce ti funkcionisati mozda do 3-eg mjeseca...a muzu pusti buku s drugog linka i uspavat ces ga user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 18:59:42   
rose
sad vidim da su ti djeca starija...probaj pa javi user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:03:52   
Rimljankaa
Rose tnx za ovaj usisivac. Kao da si mi ga kupila. A uziva u zvuku mikser ai usisivaca.

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:05:43   
pipi_duga_capara
ma usisavac je za 10 user posted image user posted image a ova buka user posted image cemo da probamo... kad ga ja nariktam veceras mislice ljudi da je smak svijeta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:08:56   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Rose tnx za ovaj usisivac. Kao da si mi ga kupila. A uziva u zvuku mikser ai usisivaca.

uh uh jos i mixer user posted image mislim da cu veceras da letim iz kuce user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:10:38   
Rimljankaa
Hahahhaahahhaa...Najgore od svega sto sad enma izgovora nisam stigla usisati,djete spavalo. ONa jos bolje spava kad s eusisava,hahahahahah

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:25:51   
pipi_duga_capara
hihhihhihiihihi... ma odoh ja odavde user posted image sigurnije je po sve nas user posted image user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
30.3.2011 19:35:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pipi_duga_capara)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:43:41   
rose
i moja sada...doduse probala jednom u njenoj blizini...nakon sto je proslo uspavljivanje dok slusa usisivac...i krenu kenjkat


rime, nema na cemu user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: navika na zvuk fena?
30.3.2011 19:47:22   
Pantera.
Moj momak ništa to ne voli da mu svira dok spava... a što se tiče fena uživa da suši kosu i samo se smije i vrti oko fena... a usisivač mu je glavni konjić...

_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: navika na zvuk fena?
31.3.2011 11:06:12   
emma.L
Nama je fen bio spas nekih 3 mjeseca, ali nismo imali problema sa odvikavanjem. Uvijek smo ga gasili kad malena zaspi, a to bi bilo jako brzo po stavljanju u krevetić. Ponekad smo znali trčati na prvo negodovanje da ga uključimo, ali smo shvatili da bi to moglo biti stvaranje ovisnosti, i prestali smo pa je radije dizali ako neće više spavati nego da produžavamo spavanje uz fen.
A drugi način smirivanja bio je da je stavim u nosiljci na sušilicu na balkonu (ustakljen i osunčan balkon user posted image  taman za izbijanje dojenačkog žutila) i uključim veš da se suši. To je bilo super!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: navika na zvuk fena?
31.3.2011 11:09:40   
bebacha
IZVORNA PORUKA: emma.L


A drugi način smirivanja bio je da je stavim u nosiljci na sušilicu na balkonu (ustakljen i osunčan balkon user posted image  taman za izbijanje dojenačkog žutila) i uključim veš da se suši. To je bilo super!
  


hehehe.ovo mi je nesto najsmjesnije.al znam da je djelotvorno.mi smo dosta vremena provodili u hodniku gledajuci kako masina pere vesuser posted image user posted image user posted image ili je usiivac radio duplo duzeuser posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *