|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 20:49:01   
LUNA4
otvaram ovu temu jel je nisam našla pa se unaprijed isprićavam ako postoji i nekla se izbriše...
trudna sam 25 tj i mući me nizak tlak koji nikad nije viši od 90 sa 60 naraste najviše na 110 sa 70 ali to mi i nije toliki problem koliki mi stvara puls jel mi je on konstantno visok i ti jako npr danas je bio 120 a normalan je od 60 do 80...
inaće imam visoki ali me sad poćeo jako smetat jel se brzo umaram čak dok prićam i po prvi put imam osjećaj da će mi srce izletit van od brzine...
dali je imala koja takav problem da mi pomogne savijetom...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 21:28:17   
amarilis
Pozdrav Luna4!
I ja imam isti problem, samo što sam ja u 21 tjednu trudnoće. Pitala sam ljekara za savjet, rekao mi je da mogu i koju kaficu popiti. Pa, ja je svakako pijem, tako da to baš i nije neki savjet!user posted image

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 21:32:18   
LUNA4
ali kava povisuje tlak ali i puls...
ja neznam vise mene su slali vadit hormone štitnjaće i oni su u redu tako da na kraju neznam uzrok a ipak me strah..
kažu da što je tlak niži puls je veći ali ipak šta je previše previše je....
a valjda ćemo i to izdržati...



_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 21:40:38   
Anoniman
nije to nista, meni je znao biti i 135-140...ne sekiraj se ...moras puno piti..najbolje vode

(odgovor članu LUNA4)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 21:46:33   
amarilis
Ja nisam radila nikakve hormone... Ma, ja se samo brinem da to ne smeta bebici... Možda umišljam, ali mislim kada jedem suho voće (smokve, datule) da se bolje osjećam, nekako nisam pospana, umorna, kao da imam više energije, čini mi se da i bebica se više vrti... Ma, možda samo umišljam...user posted image

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 22:05:19   
Anoniman
Ja sam za puls pila lijekove. Najbolje bi bilo puti vodu, i to gutljaj po gutljaj, polahko, sa pauzama

(odgovor članu amarilis)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
23.5.2009 22:08:22   
Anoniman
I jos nesto bitno, jedi manje acesce i ne nosi tijesnu odjecu. Pun zeludac podize dijafragmu koja pravi pritisak na grudni kos, zbog cega moze doci do povecanog pulsa

visok puls moze biti reakcija na nizak tlak. ipak probaj s kafom

< Poruku je uredio Maida28 -- 23.5.2009 22:10:36 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
24.5.2009 10:40:48   
Mya_81 RR
Ja znam da je normalno da se teze dise zbog hormonalnih promjena i zbog pritiska bebe.....pojacan puls u kombinaciji sa niskim tlakom stvarno ne znam sta jeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Meni se ponekad desi da mi srce pocne lupati nenormalno brzo i bas imam osjecaj da ce iskociti....cak i one metode da udisem polako i duboko mi ne pomazu....nakon nekog vremena se samo od sebe smiri.....sad uvijek kad mjerim tlak mi je ok......




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
25.5.2009 14:42:16   
hanabanana
Luna da li si ikada prije kontorlisala otkucaje srca????
Kod mene je normalno da lupa 100 u minuti, i to u stanju mirovanja.
Nakon serija pregleda ( od doba puberteta pa nadalje ) jednostavno su zaključi da je to kod mene tako, i da je to kod mene normalno.
Možda je i kod tebe to u pitanju.

Meni je u trudnoćama tlak uvijek bio nizak, nekada čak ispod 60, ali otkucaji su uvijek bili oko 100. Ti sada imaš i veću količinu krvi, tako da sve to utiče na frekfenciju.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
25.5.2009 15:39:37   
Rabi
I ja sam uvijek imala nizak pritisakm pa i povremeno  lupanje srca...
Meni se cak desava da samo odjednom, ne bitno sta radi ili ne radim, jako zalupa srce i onda ponovo nastavi da radi normalnouser posted image Odvratno skroz!
A, ja ti imam jedan savjet, pa probajuser posted image
Kad ti ubrzano kuca srce, popij coluuser posted image Vidjeces da ce ti biti bolje!
Pozzzzz


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
27.5.2009 14:52:38   
hanabanana
Rabi, po ovom napisanom ti lupanje dobiješ radi rada želudca. ( zato se smiruje kada popiješ colu, isti efekat bi imala i da se zakašlješ jako par puta, ili daš sebi nagon na povraćanje )
Naime, želudac pritisne dijafragmu, i time dodje do lupanja srca.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
28.5.2009 22:04:45   
željana
maida 28 koje si lijekove pila za ubrzan puls pošto i ja imam s tim problema a tek sam na početku trudnoće

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
28.5.2009 22:08:31   
amarilis
Danas sam bila na kontroli kod ljekara, redovnoj, spomenula mu to sa niskim tlakom i visokim pulsom. Rekao mi je da 2x pijem apaurin dnevno (pošto sam ja to max izbjegavala) pa ako puls se ne smanji da ću morati do interniste, sumnja - tahikardija.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
28.5.2009 22:20:02   
enna
I kod mene je pritisak bio nizak inace je nizak a u trudnoci cini i se jos nizi a otkucaji su uvijek povecani bili.
Doktor mi je rekao da je to kod nekih trudnica sasvim ok s obzirom da su i nalazi bili uredni nisam pila nista.Doktor mi je savjetovao puno vode da pijem i dosta da setam i da barem 2 puta sedmicno jedem masniju supu i tako sam radila ali nista heheheh.Na porodu j pritisak bio 150/100 i osjecala sam se fantastcno hahahahhahahahahuser posted image user posted image user posted image .Procice no sikiriki!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu željana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
28.5.2009 22:25:48   
Anoniman
Ja sam za puls pila corvitol, ali to po preporuci interniste, pocela sam pit 7 mjeseci prije trudnoce. Taj se lijek ne smije naglo prekinut nego smanjivati. Ja sam smanjila dozu na minimum, koji cak i ne djeluju u toj minimalnoj kolicini, ali sam zatrudnila i internista mi je rekla da pijem pa da kasnije izbacim skroz. Tako da nemoj to ni slucajno piti ako nije preporuka interniste. Jer u trudnocu se poveca volumen krvi pa je i normalno da se poveca frenkvencija, jer srce radi za dva organizma. Ali najcesce je povezano sa punim zelucem

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
29.5.2009 17:17:31   
jagodicabobica
moj tlak je uglavnom 64 sq 42 a puls 90 user posted image
dobila sam kapi nekakve da pijem po trideset na dan, ali ih izbjegavam. Pijem samo kad me zaboli glava....
Samo bih spavala nemam volje ni za stouser posted image
Kad se penjem uz stepenice onda naguram na 80 sa 60 ali zato nemogu da predihnem a srce hoce da iskociuser posted image
Kafu nepijem jer mi se gadiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 20:44:14   
nikita
meni je svako poslijepodne tlak nizak...danas mi je bio 86 sa 53 a puls 98....popila sam 2 soljice kave i povecao mi se na 91 sa 61 a puls 80....nisam do sad to govorila dr-u al na iducem pregledu cu mu spomenuti....

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 20:44:59   
Lulu_
kod mene je tlak uvijek nizak ... i kada sam trudna bila bilo je tako...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 20:46:37   
LUNA4
moja nikita ja još uvijek vodim borbe sa tim i nikako na zelenu granu!!user posted image

_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 20:53:05   
nikita
IZVORNA PORUKA: LUNA4
moja nikita ja još uvijek vodim borbe sa tim i nikako na zelenu granu!!user posted image


samo ti pazi da se negdje ne izvrnes pa ne daj Boze padnes na stomak....


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 20:58:01   
LUNA4
a valjda necu...događalo mi se to ali nisam bila trudna...
ja sad nekako osijetim kad mi tlak padne jako pa si popim deci kupinovog vina i pomaže mi...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 21:03:12   
Anoniman
Draga Luna,
ja sam jutros bila na kontroli, pritisak mi je bio 100 sa 60... uuuuuuuuu kazem ja onoj medicinskoj... to je meni poviseno... user posted image  
ma ne brini se previse, bolje da imas nizak pritisak nego visok, a to za puls... to je vjerovatno do dijafragme, jos pogotovo ako malo unosis tecnosti i ako spavas na niskom jastuku... ja sam imala problem sa jakim i brzim otkucajima srca, ali sam to smirila unosenjem dovoljne kolicine vode dnevno i bolje mi je od kako sam ubacila 2 jastuka na spavanju (obzirom da ja inace spavam bez jastuka) ... ipak ako ti to predstavlja neku zabrinutost, ti fino to sve kazi svom dr. kad budes na kontroli pa vidi sta ce ti reci....
ljubim te i pozdravljam

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
5.7.2009 21:06:04   
LUNA4
ma nesekiram se barem ne više jel sam rekla dr.i obavila sam sve moguce pretrage i sve je uredu...kod mene je to tako i gotovo...
što da ja sad radim?nemoram se baš prepasti za svaku sitnicuuser posted image user posted image



_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
6.7.2009 0:52:10   
scarlett
Moj problem je visok pritisak u zadnjih 7 dana. Ranije je bio uvijek uglavnom 120 sa 80, međutim zadnjih dana je 130 sa 90 i nikako ne mogu da ga spustim, iako se zdravo hranim, jogurt, bijeli luk (heheuser posted image ), voće, povrće, riža, krompir (nemasno i neslano), ali ništa.
Danas su mi na Koševu izmjerili čak 140 sa 80 i imam uputnicu internisti. Ja se dobro osjećam, ali znam da to nije dobro, ne znam u čemu je problem do mene. Ima li neko savjet i znate li kakve su posljedice?

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nizak tlak i povišen puls u trudnoci!
18.7.2009 9:36:53   
Rabi
Jucer mi se dva puta uzastopno desilo da mi srce samo od jednom zalupauser posted image  Imam osjecaj da mi samo na sekund stane, i onda samo ubrzano zalupa pa onda nastavi normalnouser posted image  Hanabanana, ti rece da bi to moglo biti od zeluca?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *