|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 14:05:56   
piknica
Veliki pozdrav ....
Imam "mali" problem  i jako sam zabrinuta pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo...
Naime na zadnjoj kontroli moja beba je za 20 dana dobila samo 350 gr.Rodjena je sa 3080gr i iz porodilista samo izasli sa 2940gr.Ja sam je kratko dojila jel nisam imala dovoljno mlijeka pa sam izmuzala dok sam mogla a onda smo sa 20 dana presli na Bebelac...
Na prvoj kontroli sa mjesec i 12 dana imala je 4400gr,na sledecoj kontroli posle mjesec dana dobila je 900 gr i imala je 5300gr i sad sa puna tri mjeseca ima 5650.Doktorica nam je rekla da je malo dobila  da povecamo dozu mlijeka i da dodjemo na kontrolu sa puna 4 mjeseca i da cemo tad verovatno uvesti sokice...Inace beba je jako aktivna i kad je budna stalno se okrece,guce i cucla prstice.user posted image dobro spava i kaki svaki dan.
Ja sam jako zabrinuta   user posted image user posted image user posted image pa me zanimaju i vasa iskustva
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 14:17:43   
bebana27
meni je dr govorila da djete treba svaki mjesec da dobije 800 gr
a ja dojim malog i tako da je vise dobivao
znam da je rekla da beba sa 6 mjeseci treba da ima duplu kilazu


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu piknica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 14:21:48   
mamana
Nemaš razloga da budeš zabrinuta, najvažnije je da je djete zdravo. Moja curica kad se rodila bila je teška 3.150 grama, a sa tri mjeseca imala 6 i 300 g i doktorica nam je rekla da je previše dobila na težini za taj period i savjetovala nam da joj ukinemo jedan obrok. Ja sam je samo pitala da li je djete zdravo, na što je na odgovorila da jeste. Tako da sam ja nastavila da je hranim kao i do tad. Svako djete napreduje različitim intenzitetom.

(odgovor članu piknica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 16:46:40   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: piknica

Veliki pozdrav ....
Imam "mali" problem  i jako sam zabrinuta pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo...
Naime na zadnjoj kontroli moja beba je za 20 dana dobila samo 350 gr.Rodjena je sa 3080gr i iz porodilista samo izasli sa 2940gr.Ja sam je kratko dojila jel nisam imala dovoljno mlijeka pa sam izmuzala dok sam mogla a onda smo sa 20 dana presli na Bebelac...
Na prvoj kontroli sa mjesec i 12 dana imala je 4400gr,na sledecoj kontroli posle mjesec dana dobila je 900 gr i imala je 5300gr i sad sa puna tri mjeseca ima 5650.Doktorica nam je rekla da je malo dobila  da povecamo dozu mlijeka i da dodjemo na kontrolu sa puna 4 mjeseca i da cemo tad verovatno uvesti sokice...Inace beba je jako aktivna i kad je budna stalno se okrece,guce i cucla prstice.user posted image dobro spava i kaki svaki dan.
Ja sam jako zabrinuta   user posted image user posted image user posted image pa me zanimaju i vasa iskustva



Ispravi me ako griješim:
malena je izašla iz bolnice sa 2940 grama.
Ima tri mjeseca i 5650 grama.
To znači da je dobila 2710 grama.

Dijete sa šest mjeseci bi trebalo ( ali ne mora svako! ) da udvostruči svoju porođajnu težinu. Tvoja malena je skoro udvostručila a ima tek tri mjeseca.

Koji je to pedijatar koji je mogao reći takvu nebulozu?!

Ja ne vidim niti jedan razlog za zabrinutost.
( osim što sam se zabrinula zbog toga da bi joj ti dala sok sa četiri mjeseca )

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 17:12:15   
amdi


Slazem se, mozda je samo mislila da posljednji mjesec nije dobila na tezini kao prva 2 mjeseca, ali je beba dobila skoro 3 kg za mjesec dana

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 17:23:06   
mama75
Moja beba je od 1. mjeseca dobivala 400g mjesecno, a od 6. mjeseca i manje. Zdrava je hvala Bogu i pedijatrica mi nikada nije rekla da bilo sta trebam mjenjati u ishrani.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 18:51:55   
Crvena
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ispravi me ako griješim:
malena je izašla iz bolnice sa 2940 grama.
Ima tri mjeseca i 5650 grama.
To znači da je dobila 2710 grama.

Dijete sa šest mjeseci bi trebalo ( ali ne mora svako! ) da udvostruči svoju porođajnu težinu. Tvoja malena je skoro udvostručila a ima tek tri mjeseca.

Koji je to pedijatar koji je mogao reći takvu nebulozu?!

Ja ne vidim niti jedan razlog za zabrinutost.
( osim što sam se zabrinula zbog toga da bi joj ti dala sok sa četiri mjeseca )

Potpisujem u potpunosti.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: premalo dobijanje na tezini
2.12.2010 20:51:41   
anidla
IZVORNA PORUKA: piknica

Veliki pozdrav ....
Imam "mali" problem  i jako sam zabrinuta pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo...
Naime na zadnjoj kontroli moja beba je za 20 dana dobila samo 350 gr.Rodjena je sa 3080gr i iz porodilista samo izasli sa 2940gr.Ja sam je kratko dojila jel nisam imala dovoljno mlijeka pa sam izmuzala dok sam mogla a onda smo sa 20 dana presli na Bebelac...
Na prvoj kontroli sa mjesec i 12 dana imala je 4400gr,na sledecoj kontroli posle mjesec dana dobila je 900 gr i imala je 5300gr i sad sa puna tri mjeseca ima 5650.Doktorica nam je rekla da je malo dobila  da povecamo dozu mlijeka i da dodjemo na kontrolu sa puna 4 mjeseca i da cemo tad verovatno uvesti sokice...Inace beba je jako aktivna i kad je budna stalno se okrece,guce i cucla prstice.user posted image dobro spava i kaki svaki dan.
Ja sam jako zabrinuta   user posted image user posted image user posted image pa me zanimaju i vasa iskustva



Moj N. za prvih mjesec dana je dobio samo 200 gr. nisu mu htjeli dati vakcinu jer je premalo dobio na tezini, budili smo ga nocu da rucki svaka 3 sata, i onda je slijedeci mjesec dobio 450 gr....
tvoja beba je puno vise dobila u odnosu na nas, i nemoj da se brines! i mi cak nismo uspjeli udvostruciti tezinu, tek sa 7.5 mjeseci, i sasvim je normalna beba...

mislim da kod tebe nema razloga za zabrinutost...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu piknica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: premalo dobijanje na tezini
24.12.2010 16:17:03   
mrvicaa
Uopste nemoj da brines,beba ti super napreduje,Ja sad kad se sjetim nasa prva tri mjeseca,meni se smuci.Rodjena sa 4,250gr,iz bolnice izasla sa 3,950gr, za 7 dana ni gram nije dobila,zamisli te panike.Dr.pita sta jede,reko dojim je,dr.odma kupite bebelac,ja placuci u apoteku i kuci.O okolini da ne pricam,sve se zna vecuser posted image .Pa ti ja nju fino podojim pa na spricu bebelac 25ml,beba povrati ja nazovem dr.kaze ona meni njoj dovoljno to sto je dojila i da joj ne dajem vise bebelac i na kontrolu za 7 dana.Ja presretna odma cijelu kutiju u kantu.Na kontroli beba dobila 180gr,dr,opet nezadovoljna kaze da kupim aptamil,te opet ja isto,beba povrati,ja u kantu aptamil,Nazovem neonatologa (za ishranu beba)i ona mi ovako kaze: samo doji normalno je da mjesecno neke bebe dobivaju od 300-500gr,inace optimum 750gr.I ja tako i postupim,moja dr.me bukvalno kad mi je mala imala 3 mjeseca i 5,200gr smjesti u bolnicu,jer mi je proradila zuc od njenog pritiska.Te moja beba ostane sa mojom sestrom,a ja u bolnicu.U bolnice pored svih bolova pocnem se izdajati bila 10 dana,Malena na ad dobije za 10 dana 200gr a pila ga svaka tri sata po 150ml,tolko je htjela.I tek tad kaze meni dr.ona je takva beba to je sasvim uredu,idemo mi na kontrole mjesecno,ja mislila ona nece htjeti dojiti zbog odvojenosti 10 dana i svega ostalog,medjutim ona prihvati i samo na vece joj davala ad i tad je prvi put dobila 900gr<i na to kaze dr.pa mogla je i vise.Prije tri dana vodila je na vakcinu sa godinu dana,ona je izmjeri,10,400,kaze super,ja ono uredu jeuser posted image .A o maloj da ti ne pricam ona je vise od aktivnauser posted image
Tako draga moja u obzir svakako treba uzeti misljenje dr.ali treba znati i koje uzeti.

(odgovor članu piknica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: premalo dobijanje na tezini
24.12.2010 23:20:13   
balasgirl
Ja imam kontra pitanje: Da li je normalno da beba za mjesec dana dobije 1640 gr. Moj mališa se rodio sa 3150 i kalirao na 3000gr. Prije dva dana smo bili na prvoj vakcini i tad su ga izvagali, imao je 4640 gr. Pedijatrica nije ništa rekla, osim "mashallah"user posted image . Napominjem da bebicu dojim i ponekad navečer dam AD.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: premalo dobijanje na tezini
24.12.2010 23:24:34   
vjestica
dojena beba ne može biti debela
a zbog čega daješ AD?
kad tako fino napreduje, vjerovatno ni to ponekad nije potrebno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:18:04   
mišur
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Ja imam kontra pitanje: Da li je normalno da beba za mjesec dana dobije 1640 gr. Moj mališa se rodio sa 3150 i kalirao na 3000gr. Prije dva dana smo bili na prvoj vakcini i tad su ga izvagali, imao je 4640 gr. Pedijatrica nije ništa rekla, osim "mashallah"user posted image . Napominjem da bebicu dojim i ponekad navečer dam AD.


A što ne bi bilo normalno?
Mada možda ne bi ni trebala davati ad mlijeko pred spavanje, obzirom da fino napreduje.
Moja curica je prvi mjesec dobila 1700gr, a samo je dojila. I na kontroli kod pedijatra su mi rekli da je malo previše dobila, ali obzirom da je samo dojila, to me nije ni najmanje zabrinulo. Čak je dr savjetovala da malo smanjimo dojenje user posted image user posted image
Naši dr su stvarno.....uh!user posted image
Svaka beba je priča za sebe i ukoliko je raspoložena, ne plače, spava, ne vidim razloga za zabrinutost ni kad dobije manje a ni više.

I, da, poptisujem hanabananu u potpunosti......

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:21:23   
Anoniman
i ja bih ukinula ad

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:25:02   
Srculence
balasgirl ja bih isto AD izbacila.Ne trba,mislim da je dovoljno tvoje mlijeko user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:33:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: piknica

Veliki pozdrav ....
Imam "mali" problem  i jako sam zabrinuta pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo...
Naime na zadnjoj kontroli moja beba je za 20 dana dobila samo 350 gr.Rodjena je sa 3080gr i iz porodilista samo izasli sa 2940gr.Ja sam je kratko dojila jel nisam imala dovoljno mlijeka pa sam izmuzala dok sam mogla a onda smo sa 20 dana presli na Bebelac...
Na prvoj kontroli sa mjesec i 12 dana imala je 4400gr,na sledecoj kontroli posle mjesec dana dobila je 900 gr i imala je 5300gr i sad sa puna tri mjeseca ima 5650.Doktorica nam je rekla da je malo dobila  da povecamo dozu mlijeka i da dodjemo na kontrolu sa puna 4 mjeseca i da cemo tad verovatno uvesti sokice...Inace beba je jako aktivna i kad je budna stalno se okrece,guce i cucla prstice.user posted image dobro spava i kaki svaki dan.
Ja sam jako zabrinuta   user posted image user posted image user posted image pa me zanimaju i vasa iskustva



Ispravi me ako griješim:
malena je izašla iz bolnice sa 2940 grama.
Ima tri mjeseca i 5650 grama.
To znači da je dobila 2710 grama.

Dijete sa šest mjeseci bi trebalo ( ali ne mora svako! ) da udvostruči svoju porođajnu težinu. Tvoja malena je skoro udvostručila a ima tek tri mjeseca.

Koji je to pedijatar koji je mogao reći takvu nebulozu?!

Ja ne vidim niti jedan razlog za zabrinutost.
( osim što sam se zabrinula zbog toga da bi joj ti dala sok sa četiri mjeseca )

potpisujem u potpunosti.

zaista mi nije jasno koji je pedijatar to rekao.
Koliko očekuje od bebe da dobije mjesečno....user posted image

Ovdje zaista nema mjesta za zabrinutost, sem da se zabrinem u vezi tog pedijatra. user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:34:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Srculence

balasgirl ja bih isto AD izbacila.Ne trba,mislim da je dovoljno tvoje mlijeko user posted image

tačno ovako...
iz iskustva ću ti reći Ad ovdje potrebno nije...ukidajte ga polako
mašalllah za bebicuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:42:48   
veeseelaa
zna li neko razlog radjanja djece sa manjom težinom pri tom isključiti cigarete, alkohol i nezdravu ishranu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: premalo dobijanje na tezini
28.12.2010 15:46:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zna li neko razlog radjanja djece sa manjom težinom pri tom isključiti cigarete, alkohol i nezdravu ishranu
placenta previa, nedovoljan protok krane kroz pupcanu...etc

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *