|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 5:58:06   
ssaa
Nova sam na forumu pa nemojte zamjeriti ako tema nije na pravom mjestu.Imam pitanje za sve clanice foruma:da li se neko nasao u situaciji da muz ne zeli dijete a vi zelite?sta uraditi u takvoj situaciji?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 11:19:03   
veeseelaa
mi žene smo blesave, mi želimo dijete uvijek, bar ono prvo :-)) mislim bez obzira na okolnosti u kojima se trenutno nalazimo..
koji su njegovi razlozi PROTIV? saslušaj ga


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 12:04:57   
felix
a zašto nece dijete ? Koliko ste u braku? imatel ijedno dijete , ? jestel zaposleni mislim jel o.k što se tice finansije ?
U cem je ustvari problem zašto opcenito nece nisi navela razloge .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
1.5.2012 12:33:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 13:16:56   
reallove

IZVORNA PORUKA: felix

a zašto nece dijete ? Koliko ste u braku? imatel ijedno dijete , ? jestel zaposleni mislim jel o.k što se tice finansije ?
U cem je ustvari problem zašto opcenito nece nisi navela razloge .
user posted image
mislim da vec postoji tema,nedavno je jedna forumasica pisala

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 13:20:31   
reallove
Evo,slicno tvom problemuuser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/kako_nau%C4%8Diti_MM_da_u%C5%BEiva_u_ideji_trudno%C4%87e_i_o%C4%8Dinstva/m_1277746/tm.htm

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:23:53   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi žene smo blesave, mi želimo dijete uvijek, bar ono prvo :-)) mislim bez obzira na okolnosti u kojima se trenutno nalazimo..
koji su njegovi razlozi PROTIV? saslušaj ga



A zašto bih bila 'blesava' jer želim dijete?user posted image Nebitno prvo, drugo, treće.

Prije bih rekla da je suprotno...razumejla bih da ne želi dijete sad ili u određenom periodu...ali nikako...hmmuser posted image




zato draga jer nekad nije pravo vrijeme za dijete.... il radiš na školovanju il si u potrazi za poslom ili nisi u finansijskoj mogućnosti ili nemaš krov nad glavom itd
masa je stvari pod koje se može staviti ovo "nisam spremna za dijete"
E sad ima i onih koji idu grlom u jagode pa ih sve gore navedeno ne sprječava da rade na djetetu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:25:26   
teacher75
ja sam onda ko musko jer mi nije palo na pamet da imam dijete dok nisam zavrsila fax, zaposlila se i izivilauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:28:30   
veeseelaa
pa da, ima izuzetaka, nisam ni ja sklona bila ni udaji ni radjanju, sve ima svoje vrijeme

za dobiti dijete treba mnogo toga pa možda muž od postavljačice teme razmišlja slično, još ako ste mladi čemu žurba.... možda želi provesti što više vremena sam sa tobom.... i to je po meni odlično, treba i proči neki bračni staž da bi se ostalo u drugom stanju
a ne prva bračna noć  već se dijete spengalo a ko zna koliko i dal ćete se slagati itd
masa je razloga o kojima neki ljudi razmišljaju kad misle na dijete
kažem neki ne razmišljaju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:28:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam onda ko musko jer mi nije palo na pamet da imam dijete dok nisam zavrsila fax, zaposlila se i izivilauser posted image


ja ovo opet nikako za spol ne vežemuser posted image

mislim otkuda to da su žene uvijek spremne na dijeteuser posted image
mi smo čak ''razumnije'' ja bih reka...ipak smo spremnije za samostalnost u odnosu na muškarce koji neće iz roditeljske kuće ni maknut...dok mi ''sve'' svoje napustimo i uvijek imamo plan poteza da u određenim trenutcima možemo i same...

htjeti dijete ili ga ne željeti...
razlika je u rečenici ''neću dijete nikako'' i u onoj ''nije sad trenutka za dijete''...
iz posta otvaračice teme nisma shvatila koja je rečenica bliža njenom problemuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:31:26   
veeseelaa
mislim otkuda to da su žene uvijek spremne na dijete


draga to je bilo figurativno
al mi žene još kao curice maštamo o djeci i udaji, zar ne? e sad kako rastemo, valjda nam i mozak raste hihihhi pa mijenjamo mišljenja
al većina žena ima samo jednu misao u glavi, nakon dvadesete, udati se i roditi
u tridesetim su već tzv PANIČARKEuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:32:37   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim otkuda to da su žene uvijek spremne na dijete


draga to je bilo figurativno
al mi žene još kao curice maštamo o djeci i udaji, zar ne? e sad kako rastemo, valjda nam i mozak raste hihihhi pa mijenjamo mišljenja
al većina žena ima samo jednu misao u glavi, nakon dvadesete, udati se i roditi
u tridesetim su već tzv PANIČARKEuser posted image


mene ta misao uhvatila sa 30user posted image uspanicila se valjdauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:35:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa da, ima izuzetaka, nisam ni ja sklona bila ni udaji ni radjanju, sve ima svoje vrijeme

za dobiti dijete treba mnogo toga pa možda muž od postavljačice teme razmišlja slično, još ako ste mladi čemu žurba.... možda želi provesti što više vremena sam sa tobom.... i to je po meni odlično, treba i proči neki bračni staž da bi se ostalo u drugom stanju
a ne prva bračna noć  već se dijete spengalo a ko zna koliko i dal ćete se slagati itd
masa je razloga o kojima neki ljudi razmišljaju kad misle na dijete
kažem neki ne razmišljaju



a biva ako zatrudniš nakon sticanja negoga barčnoga staža ti je garant da ćeš se slagati...
gdje to...

mislim imam čist primjer iz okoline...
zabavljali se 14 godina...
uzeli se i nakon 3 godine braka jedno dijete...pa da mladoj ne otkuca biološki još jedno lad je dtarijem bilo nepune 2 godine...
elem već su razvedeni skoro dvije godine...

rođenjem djeteta život postaje i mnogo svsihodniji ali i daje veće mogućnosti upoznavanja bračnoga partenra...


nema garanta ni u jednoj ni drugoj situaciji...

sve je do insana...

user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:40:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim otkuda to da su žene uvijek spremne na dijete


draga to je bilo figurativno
al mi žene još kao curice maštamo o djeci i udaji, zar ne? e sad kako rastemo, valjda nam i mozak raste hihihhi pa mijenjamo mišljenja
al većina žena ima samo jednu misao u glavi, nakon dvadesete, udati se i roditi
u tridesetim su već tzv PANIČARKEuser posted image



ne...odgovor na ovo boldirano...

a mozak kod žena se razvija i brže i bolje nego kod muškaraca iste dobi...mislim naučno dokazano...nije to moje lično mišljenjeuser posted image

a pojam paničarke mi je nepoznat, bar u mom bližem okruženju...

moja prijateljica sada je trudna 5 mjeseci ima 37 godina...njoj je to normala...kao i doktorima u americi...
na sjela na avion došla...otišla...
smao naši doktori kojima smo mi otvorili porstor za bacanje konstatacija tipa '' starija prvorotkinja'' nama u glavu trpaju takve ideje...
no zato imamo dovoljno vrmena da do 30.te se emancipujemo i obrazujemo u smislu da argumentovano možemo čak i doktoru koji jeste maedicinu zavšio ''sasuti u lice'' da mi nismo nidgje zakasnile...jer je saga o ženo koja kuha, pere, čisti i rađa i u kući muža sa lavorom dočekuje nešto u čemu mi nove generacije ne nalazimo mjesta

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:42:40   
veeseelaa
ma nije više problem u djeci koliko je možda problem nekima u tridesetim se uopće i udati, to su te paničarke
valja naći nekog u tim godinama, kad si zreo, stavljaš svašta nešto na vagu i sl
kad si mlad nisi svoj user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:46:15   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije više problem u djeci koliko je možda problem nekima u tridesetim se uopće i udati, to su te paničarke
valja naći nekog u tim godinama, kad si zreo, stavljaš svašta nešto na vagu i sl
kad si mlad nisi svoj user posted image


nazalost, to je tacno, imam par prijateljica koje su bas u crnjaku, nemaju gdje ni izaci da upoznaju nekog jer su svugdje djeca. vani stariji od 30 vise izlaze i ne zene/ udaju se tako rano kao ovdje. ovdje imam osjecaj da se svi neudati/ neozenjeni iznad 35 zatvore u kucu i u depresiji suuser posted image kad sam bila u njemackoj oni su maxuz organizovali partye za starije od 30, to mi je bas super, ne osjecas se kao da ti je prosao svaki voz, a ove moje kad izadju da se provedu i okolo vide sve mladje od sebe po 10 godina dodje im da se ubiju odmahuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:48:07   
Hanady RR
ne znnam vesela...il čak nerazumijem...ičito o ovome možemo beskonačno...
jer ja najprije ne smatram tridesete starišću...u redovnom školovanju i ostavrenju vrhunca karijere tridesete daju najbolju mogućnost tome...one koje to žele ostavriti nigdje neće zakasniti...
a opet ne mstram ni mladošću udaju i rađanje u dvdesetim ako tvoja zrelost to dozvoljava....

ja lično sam se našal na sredini...
26 sam imala pri udaji...do 30-te dvoje djece izrodila i relano mislim da do 40-te mogi još jedno...

sa 26 nisma bila ni mlada u smilu nezrelosti koju sma sa 19 imala...ali svakako nisma mislila da se tada ''moram'' udati i roditi jer negdje kasnim....

samo je život i sudbina poslagao stavri...
da je daljnje ''vodanje'' nas dva ozbiljan zapolsne mlada čovjeka , odškolovana i situirana bilo baš dosadnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:51:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije više problem u djeci koliko je možda problem nekima u tridesetim se uopće i udati, to su te paničarke
valja naći nekog u tim godinama
, kad si zreo, stavljaš svašta nešto na vagu i sl
kad si mlad nisi svoj user posted image


Moze biti...pa se zalete iako su u 30etim...i belaju nigdje kraja (iako su se udale u 'zrelim' godinamauser posted image user posted image )...


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:56:58   
napolitanka
strašno je to, da se žene iznad 30-tih, neudate i još dodatno bez djece smatraju paničarkama, i da im je prošao svaki voz, a sve to samo zato što im sredina tako nameće.... svako može uzeti život u svoje ruke, ma gdje god živio, jer svi smo mi na kraju sami za sebe odgovorni...ja se ne smatram paničarkom što se nisam ostvarila kao majka, a imam 33 godine, i boli me briga, sta ko misli o tome, dovoljno mi je samoj sa sobom.... i jesu u Njemačkoj ljudi opušteniji po pitanju braka i djece, a ko nas tjera da upadamo u kliše??? i nije mi bio san sa 20 da se udam, san mi je bio da završim fax, i da dovoljno uložim u sebe, da sutra mogu sama da opstanem, jer da opet ponovim, sami smo za sebe odgovorni...



_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:57:47   
M kao Mama
e, taj bi za mene vrlo brzo postao bivši

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:58:25   
škorpija
ja nisam željela dijete ni sa 30 ni pod razno,mm zaprijetio razvodom, ja popustim, rodim, volim dijete više od svega, hoću još jedno,mm neće drugo ni pod razno, et

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
1.5.2012 23:59:54   
Medić*
IZVORNA PORUKA: ssaa

Nova sam na forumu pa nemojte zamjeriti ako tema nije na pravom mjestu.Imam pitanje za sve clanice foruma:da li se neko nasao u situaciji da muz ne zeli dijete a vi zelite?sta uraditi u takvoj situaciji?


Nista nam nisi detaljnije rekla. Zbog cega ne zeli dijete? Postoji li neki konkretan razlog ili tvoj muz jednostavno nije spreman trenutno ? Koliko vam je godina, koliko ste u braku i sl.

Razgovaraj sa njim, neka preispita svoje planove i svoja razmisljanja, razgovarajte otvoreno, da li je to trenutno ili jednostavno ne zeli nikako dijete, ako nikako ne zeli onda niste na istom putu.....

Ako nikako ne zeli.... onda to nije onos to ti zelis u zivotu jer ti zelis dijete. Dakle razgovarajte pa kud vas razgovor ponese .....



< Poruku je uredio medic slatki -- 2.5.2012 0:01:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
2.5.2012 0:00:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja nisam željela dijete ni sa 30 ni pod razno,mm zaprijetio razvodom, ja popustim, rodim, volim dijete više od svega, hoću još jedno,mm neće drugo ni pod razno, et


sad ti prijeti njemuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
2.5.2012 0:00:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja nisam željela dijete ni sa 30 ni pod razno,mm zaprijetio razvodom, ja popustim, rodim, volim dijete više od svega, hoću još jedno,mm neće drugo ni pod razno, et



vrati mu istom jerom, hahahah šalim se, ma kod tebe je druga situacija, zbog posla i svega i on zbog toga "neće" mada ubjedit ćeš ti nejga, sigurna sam, eto tebe za koji mjesec akobogda na temi trudna sam

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
2.5.2012 0:02:47   
Anoniman
Prije ulaska u brak valjda se ta tema o djeci treba 'svariti' da se zna na cemu je tko...a ako se poslije dodje do nepredvidjenih situacija kao npr. do jucer je htio dijete a sad vise ne, onda je trenutak za ozbiljan razgovor. Prolongirati malo roditeljstvo zbog ekonomske krize moze biti logican razlog, sve ostalo, licno smatram, ne vrijedi daljeg suzivota, ako ti svoj zivot ne vidis bez majcinstva. Sretno!

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *