|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!

Kako se vaša beba osjeća u stomaku kada plačete

Uredništvo Ringeraja, 23.8.2021
Većina nas zna da sve ono što jedemo i pijemo tijekom trudnoće utječe na bebu, ali kakva je situacija kada su osjećaji u pitanju?

image
/11


Istraživanje koje je provelo Udruženje za psihološke znanosti je ustanovilo da vaše emocije utječu na 6-mjesečnu bebu u trbuhu. I to ne privremeno. Vaše emotivno stanje može utjecati na formiranje fetusovog stava prema životu. Kako onda vaš plač utječe na vašu bebu? Neke od ovih kategorija vam mogu ukazati na to kako vaši osjećaji mogu promijeniti život vaše bebe – zauvijek.

 

Za mame pod stresom

• Svaka mama se susreće povremeno sa stresom, i to neće imati dugotrajan utjecaj na vašu bebu. Ipak, dugotrajna anksioznost, stres ili depresija hoće.

• Mamama koje su jako anksiozne tijekom trudnoće se povećava vjerojatnost da dobiju anksioznu bebu.

• Kada ste pod stresom, vaše tijelo stvara hormon stresa, i iako vaše emocije ne mogu proći kroz posteljicu, vaši hormoni mogu. Ako vaša beba jako često dobiva vaš hormon stresa, on ili ona će se navući na kroničan stres.

 

Za depresivne mame

• Depresija tijekom trudnoće se javlja isto toliko često kao postporođajna depresija. Točnije, 10% trudnica je depresivno.

• Djeca koju rode depresivne mame imaju 1.5 puta veće šanse da i same budu depresivne u 18-oj godini i da imaju emotivne probleme, kao što je na primjer agresija.

• Vaša depresija također može utjecati i na bebin razvoj, ali je on više u vezi s konzistentnošću vaše depresije a manje sa samom depresijom.

• Prema jednoj studiji, ako je majka tijekom trudnoće bila depresivna, a to se nastavilo i nakon porođaja, beba se razvija normalno. Ista je situacija i ako je majka tijekom trudnoće bila mentalno zdrava, kao i nakon porođaja. Međutim, ako se jedna od ove dvije stvari promijeni, kao na primjer da je majka bila mentalno zdrava tijekom trudnoće, ali depresivna nakon porođaja, to će dovesti do usporavanja bebinog razvoja.

 

Za majke koje nisu željele trudnoću

• Ono što može dodatno pogoršati stvari je da majka ne želi ono malo biće koje raste unutar nje. Istraživanja pokazuju da majke koje ne osjećaju nikakvu privrženost svojoj bebi dok je ona u maternici dobivaju djecu s emotivnim problemima.

 

Za mame koje imaju povremeno loše dane

• Svi ih imamo. Ne dozvolite da vas ovo zabrinjava. Povremeni stresovi ili teški dani neće imati dugotrajni utjecaj na vašu bebu.

 

Što napraviti u ovim primjerima

• Potražite pomoć kada vam je potrebna da bi bili sretni! Sigurno je da se ne možete osloboditi cjelokupnog stresa, ali upoznajte i naučite koji su to simptomi depresije i ako vam to bude potrebno, razgovarajte sa svojim doktorom o antidepresivima koji su sigurni za korištenja tijekom trudnoće. (Oni postoje!)

• Ako ništa drugo, napravite sebi kupku, dišite duboko, idite na jogu i uživajte u predstojećim danima tako što ćete sebi ugađati. Nakon svega, u vama raste novo biće!

 

(Prevod: familyshare)

 

 

 

Trudnice o razvoju svoje bebice u tibi mogu pratiti ako se prijave na Kalendar trudnoće

PRATITE  NAS I NA INSTAGRAMU!

@ringeraja_ba

I još mnogo zanimljivih tekstova o trudnoći čitajte u rubrici TRUDNOĆA.

 


Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Najbolji savjeti i preporuke za trudnice i...
Najbolji savjeti i preporuke za trudnice i dojilje na besplatnoj online konferenciji. Konferencija će se održati 10.07.2...
4
Zašto toliko trudnica bira Veritas prenata...
VeritasTest myPrenatal je, zahvaljujući svom kvalitetu, postao sinonim za prenatalni test koji potiče direktno iz nauke,...
3
Znakovi višeplodne trudnoće
Znači li višeplodna trudnoća i posebne znakove trudnoće? Da, .... i ne.
2
Začeće - 1. dio
Pogledajmo kako se odvija kompletan proces začeća.
2






Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *