|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!

Smije li majka pod temperaturom dojiti bebu

Uredništvo Ringeraja.ba, 4.8.2020
Novopečene majke suočavaju se s velikim brojem pitanja i nepoznatih situacija. U želji da svoju ulogu utjelove na najbolji mogući način, majke, pogotovo na samom početku, moraju otvoriti "četvere oči”.
Ključne riječi:

image
/11


 

Iako mame, naročito kada tek utjelove najbitniju životnu ulogu nemaju dovoljno vremena za sebe, njihovim bebama ne smije ništa faliti. Čak i kada se ne osjećaju najbolje, majke su tu za njih. Međutim, i mamama se može desiti da ih “uhvati” gripa ili temperatura, a ta situacija povlači za sobom dalja pitanja.

 

Smiju li prehlađene i majke pod temperaturom dojiti svoju djecu?

Stručnjaci tvrde da smiju. Rijetko se kad dešava da majka dojenjem prenese temperaturu na dijete. U suštini, samo mlijeko sadrži antitijela pomoću kojih se tijelo, ali i beba bore s infekcijom. Veće su šanse da će dijete dobiti temperaturu boraveći uz prehlađenu majku, nego putem mlijeka.

 

Pročitaj i ovo >> Kako se naspavati za vrijeme trudnoće?



No, kada je u pitanju korištenje lijekova u periodu dojenja, na tom polju morate biti oprezni kao i tokom same trudnoće. Paracetamol ili ibuprofen su ustaljeni lijekovi koji ne bi trebali biti štetni ni po majku ni po dijete, osim ako niste astmatičar. Ipak, preporučuje se smanjena upotreba aspirina jer putem mlijeka može dospjeti u djetetov organizam. Ako vam temperatura ne prođe ni nakon tri dana, onda se obratite svom ljekaru i zamolite ga da vam propiše lijek koji nikome ne može nanijeti štetu. A, ako vam doktor kaže da prestanete s dojenjem dok ste pod temperaturom, uvijek ga možete “izdojiti”.

 

Pročitaj i ovo >> Savjeti za izdajanje uz pomoć pumpe


Dakle, samo ako vam je doktor dojenje striktno zabranio, prestanite s dojenjem. Preporučuje se da, u ovom stanju, prije samog dojenja prekrijete nos i usta maskom, temeljito operete ruke, i ne ljubite dijete.

 

 

PRATITE  NAS I NA INSTAGRAMU!

@ringeraja_ba

 

Još mnogo zanimljivih tekstova o trudnoći čitajte u rubrici TRUDNOĆA.

Trudnice o razvoju svoje bebice u tibi mogu pratiti ako se prijave na Kalendar trudnoće.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Menstruacija u trudnoći!!
Da li je moguća menstruacija u trudnoći?
5
Znakovi višeplodne trudnoće
Znači li višeplodna trudnoća i posebne znakove trudnoće? Da, .... i ne.
2
Začeće - 1. dio
Pogledajmo kako se odvija kompletan proces začeća.
2
Mučnina u trudnoći!
Mučninu u trudnoći? (video)
2






Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *