|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kada tuku djecu na javnom mjestu
31.7.2009 23:40:19   
teta berta
Drage moje ja danas bila sa sveki i bebom na jednom mjestu i uglavnom tu je bila i mama sa troje male djece, otprilike uzrasta 2 god, 4, i ovo starije oko 5 godina... Najstarije je ujela osa i to u lice i dijete se počelo derati(meni pravo bilo zao). Mislila sad ce je mama uzeti, ono odvesti kuci i sl.kad zena izudara, isamara dijete po licu zbog toga sto galami... Boze dragi htjela sam prici i reci joj da vodi dijete kuci, da joj da kalcijum, pogleda ima li zaoke, ali pomisli ispast ce glupo ako se mijesam. Nakon toga beba u kolicima je pocela plakati i ova doticna gospodicna uzme histericno dijete i to za rukicu i izvadi ga iz kolica. Mislila sam iscasi djetetu ruku... Kako bi se vi ponasale i jeste li se nasle u slicnoj situaciji???

< Poruku je uredio maja78 RR -- 6.5.2010 14:36:24 >


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:42:51   
Lulu_
tresnula bih joj samar!
glupaca jedna isfrustrirana
prisla bih joj i pitala je dali joj je zao sto ima zdravu djecu i ako jest neka ih nekome da na usvajanje i tako ucini i sebi i njima uslugu jer je jako jako losa majka i stid neka je bude
alergicna sam na takve osobe , odvratne su mi i kaznjavala bih to najvecim novcanim kazanama sto postoje!!!
da je bila u njemackoj svabo bi joj iste sekunde nazvao policiju...
i kad bi mi nesto pocela pametovati mislim (nazalost ) da se ne bih mogla suzdrzati a da joj nesto ne uradim...zao mi djece,jako
dali njen mz zna kako se ta divljakusa ponasa

< Poruku je uredio Lulu_ -- 31.7.2009 23:45:51 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:43:51   
adannn
Mislim da ne bih reagovala,ne bih se mješala....Ipak,žao mi je te jadne djece,i to zlato što je ujela osa..ali nekako sam više rezervisana za takve ljude,da mogu na koji način pomogla bih djeci kada bih se našla u toj situaciji a ta gospođauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:45:00   
belmac
vjerovatno bi i u meni izazvala revolt i bjes, mada je vrlo teško na bilo koji način reagovati u takvim situacijama.nažalost!user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:52:16   
dinaa
Vjerovatno ni ja ne bih reagovala ni mijesala se,jer ta majka bi sigurno bila u stanju svasta se nagovoriti kad se vec tako ponasa prema svojoj djeci sta bi tek mene snaslo kad bi se umijesala.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:54:43   
tea lana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Što kada tuku djecu???
31.7.2009 23:57:39   
Lulu_
ja ne mogu da vjerujem da se nebiste umjesale...user posted image
to je duznost nas kao ljudi...ljudska duznost osvjestit jednu (ne znam kako da je nazovem) budaletinu i postidit je.ona bi mozda u tom trenutku pokusala da se brani i rekla svasta ali kada bi ostala sam itekako bi razmisljala o tome sta joj je receno...kakva smo mi sredina kad mozemo sve sa strane promatratiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Što kada tuku djecu???
1.8.2009 0:05:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

da li joj je zao sto ima zdravu djecu




Ne bih ni ja vjerovatno prišla i mješala se u njen način "odgoja" al me to jakoooooooo rastuži kad čujem ili vidim.......
Žao mi je što je to tako i što ljudi rađaju djecu a da nisu "spremni" pružiti utočište, zaštitu, ljubav, nježnost...... svom djetetu user posted image





(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Što kada tuku djecu???
1.8.2009 1:04:54   
neki
Vjerovatno bih nesto prokomentarisala,ali jaaaaaaaaaako glasno da me cujeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Što kada tuku djecu???
1.8.2009 7:12:34   
Anushka
i kod nas je zakonom zabranjeno tuci djecu tako da se komotno mogla zvati policija, samo sto bi zavisilo koga bi dobili na centraliuser posted image  neki odmah reaguju i odlicno su pripremljeni na te situacije, a neki samo odmahnu rukom jer i sami tuku svoju djecu.
a tesko je reci sta bi uradila, mozda bi prisla da vidim sta je sa djetetom koje je ujela pcela, pitala nesto tipa "u cemu je problem", mozda cak i napomenula da je udaranje djece kaznjivo ne znam. Znam da drzanje lekcije takvim zenama nece nista postici osim sto ce napraviti scenu i izderati se na mene i sl a cak bi i okolina mogla lose reagovati na mene tipa sta se mijesam u tudje stvari. A poslije me moze samo spominjati kao neku nafuranu mamu koja misli da zna sve i daje sebi za pravo da joj govori kako da odgaja djecu.
Mislim da bi najbolja reakcija bila da joj pomognem oko djece i usput dam na znanje da je udaranje djece kaznjivo.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Što kada tuku djecu???
1.8.2009 13:26:55   
teta berta
Mene je jednostavno iznenadila svojim postupkom tako da osim sto sam joj uputila jedan ostar pogled nisam nista drugo uradila. A ona iako je to vidjela nastavila je tuci malu... Stvarno jadno

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 11:46:25   
hanabanana
Mislim da bih ostala zatečena i šokirana kao teta berta....ali vjerovatno bih skrenula pažnju da je dijete uječala osa i da može dobiti alergijsku reakciju, čisto da je malo uplašim.

Lulu, preambiciozno je očekivati da će naša kritika postiditi osobu koja bez imalo stida mlati svoju djecu na punom igralištu, da ne govorim o tome da će ona kući razmišljati o svojim postupcima...takva osoba ne misli da čini nešto loše. 
Prije će biti da će radi tvoje reakcije još više namlatiti svoju djecu kada dodje kući.



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:18:46   
acudesa
Bog svakom da djecu, neki ih jedva čekaju, a ta alapača, da Bog sačuva, ne bih se miješala toga je puno i ti to ne možeš ispraviti, da nam je sistem ok, ti bi mogla pozvati socijalno, policiju pa da oni to riješe, a ovako ništa, samo bi možda još veći problem napravila. A, njoj će se to obiti o glavu, jer dijete malo nemoćno, ali kad poraste i ojača belaj, sigurno je neće cijeniti zbog takvog odnosa. Dijete pamti, ja pamtim stvari koje su me povrijedile prije 20 godine i krivo mi zbog njih pravo, roditelj griješi kad misli: dijete, šta ono zna." Ali, zna i pamti ili svjesno ili podsvesno, nemoj da se opterećavaš, već na ovaj način vodi borbu s takvima, pričaj o tome svugdje, ako jednu majku dozove pameti-taman

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:23:20   
veeseelaa
možda je ona bolja majka od većine nas, možda je ženi pukao film...


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:26:02   
Anoniman
Pukao joj film pa se na djeci iskaljuje...GROZNO!!!  A šta da nju neko mlatne svaki put kad je komarac ubode?!

Mislim da ne bih ništa rekla ženi, ali bih svakako, ako bi se nastavilo to njeno maltretiranje djece, pokušala mobitelom snimiti njeno ponašanje i zvala bih policiju!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:31:37   
veeseelaa
njena djeca, njena stvar
bez obzira na taj ispad uvjerena sam da im brine više od nas dušebrižnica

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.8.2009 12:35:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:35:07   
mnn
neznam što bi rekla...jadna djeca....bože sveti kakvih sve roditelja ima...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:38:00   
TonkicaPalonkica
jednom sam bila u prilici da gledam, a i aktivno ucestvujem u slicnom incidentu.
naime bila sam sa bivsim deckom u FIS-u u Vitezu i jedna mama je pocela da samara dijete jer je postalo cendravo (valjda se umorio)...ŠAMARA, ej!!user posted image i to nimalo blago, vec energicno, onako kako se šamara u najvecem bijesu.
Dijete je pocelo da se kocene, a moj bivsi joj je prisao i poceo da galami na nju, skoro zamahnuo da je udari..on je inace bio slab na djecu jako..to je cijela scena bila..onda je dosao njen muz, pa su se njih dvojica zamalo potukli..strasno..djecak se na kraju prestrasio i samo sutio, a taj moj je toliko pobjesnio, u zivotu ga takvog nisam vidjela..

Sto se teme tiče, ja bih se umijesala.



_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 12:52:50   
elkina_mala
zalosno.....
cuj ne bih se mjesala,pfff pa naravno da bih,tice me se...jer sve dok NEVIDIM i NECUJEM ne tice me se,ali tako da vidim uh naravno dabih preduzela nesto...
ja imam jetrvu ima 3 djece (8 god,3 god,10 mjeseci) i stvarno je zeni tesko...zaista...jedno govori mama idem vani,drugo place hoce dudu,trece zeli spavat,ona ima posla pfff eno smrsala je toliko daimam nekih 50 kgito jedva.;;JAKO je tesko...naravno da neopravdavam udaranje djece ali...svako svoje///user posted image

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 13:10:26   
Anoniman
user posted image ... zaista ne znam...
Čitam ponovo uvod u ovu temu... i opet razmišljam user posted image .  Valjda sve zavisi od situacije...
Strašno mi je kad neko tuče djecu... mislim da na svijetu ne postoji razlog za šamaranje djeteta.
Reagovala bih... kad malo bolje razmislim... na ovaj ili onaj način. 

(odgovor članu elkina_mala)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 14:06:16   
acudesa
pingpong-to uopšte nije bilo dobro za dijete, bolje da se niste miješali čim je ušutjelo, doživjelo je šok. zamisli ti šta bi lakše podnijela-da te majka išamara ili da pri tome još nju netko napadne čak i sa ocem da mu se pobija-nema diskusije

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 14:09:41   
TonkicaPalonkica
Ja ne kazem da je postupio ispravno, samo kazem da je reagovao.
Takodjer mislim da je bio sok i kad se zakocenuo, tako da tu i nema bas mjesta raspravi.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 14:15:36   
Anoniman
acudesa, priču o kojoj govoriš je napisala Tonkica, a ne ja user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 14:20:06   
dana3
njena djeca ,njen problem-sta bi to mene bilo briga za to jer ne dozvoljavam nikom da meni pokazuje kako cu sa svojim djetetom.ako njoj nije zao njenog djeteta sta ja imam tu da se mijesam.da je udarila moje ohladila bih je na licu mjesta

< Poruku je uredio dana3 -- 3.8.2009 14:28:20 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 14:24:03   
seljo
svaka majka zna zašto tuče djecu ili kako već ga odgaja mi nismo tu da sudimo a sigurno svaka majka ili otac neče od batina ubiti svoje djete.......možda ženi već puknio film

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *