|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebi suze oči
21.3.2008 9:59:39   
lenica
evo još jednog problema,
ne znam da li je neka od vas imala problem što bebi suze okice
pa otprilike 2 mjeseca vec bebi suze okice
neprimjećujem crvenilo ili da je svrbi jednostavno kao da plače ali ne plače,baš čudno
nervira me mislila sam da je od vjetra ali baš 2 mjeseca da traje
pokušala sam sa kamilicom ali ništa.....hm
jeste li vi imali šta slično
kađu kao dobar je med da se stavi na kapke i podočnjake,ali nekako se bojim staviti
beba ima 7i pol mjeseci
pozzzzzzzzzuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:32:58 >


_____________________________

lenica
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 12:12:04   
seki
Cao,
mojoj maleckoj je nakon rodjenja suzilo jedno oko i bilo je "krmeljavo".Posto je to trajalo oko 2 mjeseca ja sam isla doktoru.Prvo su mislili da nije tokom poroda pokupila neku bakteriju ali bris je bio ok.Tako da su mi rekli da je taj suzni kanal malo suzen ili tako nesto,te da se zbog toga to javlja.E sada dali je to isti slucaj,nebih ti znala reci.Pitaj pedijatra.

(odgovor članu lenica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 13:07:02   
jaca27
isto je i kod mne bilo...
malenoj je suzilo oko pa i dva mjececa, dobila sam savjet da cistim kamilicom, da bih kasnije saznala da je to posve pogresno...
kod beba se moze to desiti jer su im suzni kanali jos nerazvijeni, pedijatrica mi je preporucila blago masiranje podrucja ispod oka, malo neke kremice namazati (npr. bademova) i tako masirati svako malo...i proslo je , jednostavno prestalo.
citala sam negdje da  to moze kod djece biti i dok godinu dana ne napune....
ovo je cisto da imas malo vise informacija o tome, a ti provjeri da nije ipak nesto drugo
i to sa medom, ja ne bih ni pomisljala ! pozdravi!

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 13:15:56   
triplemama
Ako je dojiš probaj nakapati malo mlijeka u oči. To pomaže.

Da ispričam jednu priču o tome:
Kada sam se ja prvi put porodila nakon 5-6 dana kuca neka stara žena na vrata. Ja otvorim, a ona se prestavi kao komšinica iz drugog ulaza. Kaže čula da sam se ja porodila, pa da me pita da li joj mogu nakapati malo mog mlijeka u okouser posted image . ??? Kakvo mlijeko? Kakvo oko ??? Kaže da joj se navlači mrena pa da su joj rekli da to pomaže user posted image . Ja joj odgovorim da joj mogu u našto nasuti pa da sebi nakapa user posted image . Kaže ona ne ne samo direktno user posted image . Taj dan sam joj malo nasula i dala , a sutradan nisam otvarala. Zamislite me: neka stara žena u krilu a ja joj špricam mlijeko u oko user posted image user posted image user posted image  .


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 13:21:12   
akica b
IZVORNA PORUKA: triplemama

Ako je dojiš probaj nakapati malo mlijeka u oči. To pomaže.
I  ja sam cula za to...probaj i sretno

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 17:59:21   
seki
Ma i ja sam to radila sa mlijekom,ali eto rece mi pedijatrica da to nije ispravno.Hajd sada pa znaj!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebi suze oči
21.3.2008 21:52:56   
lejlašh
Meni su stariji (mama, tetke, majka,...) pričali da je mlijeko spas i ja to vjerujem, ali s medicinskog aspekta ako je bakterijska infekcija u pitanju- e tu ne pomaže mlijeko.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebi suze oči
22.3.2008 11:24:48   
amdi
Mom sinu je tako bilo, pocelo mu na moru kad smo bili, imao je 5 mjeseci, ali nismo ga kupali u moru pa da kazem da je pokupio nesto. I trajalo je jedno vrijeme, doktorica rekla da samo masiram suzne kanale, mozda su se malo zacepili. Ja to nisam nesto plaho puno, a samo od sebe je proslo, nisam ni primjetila kako

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bebi suze oči
23.3.2008 10:32:08   
M kao Mama
kažu da je to normalna pojava kod beba, da joj se čište očni kanali, ja sam lajlu vidila i specijalisti koji mi je to kazao, koristila sam neke kreme ali prošlo je kada je trebaloproči samo od sebe, ne sikiraj se to je redovna pojava

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bebi suze oči
24.3.2008 23:20:35   
kana
moj tarik je imao isti problem i kamilica je samo pogorsala stvari.Probaj sa mlakom prokuhalom vodom i sterilnim gazama.Ides jedan obris sa vana prema unutra i bacis gazu (nemoj razmrljavati po oku jer ce se stanje samo pogorsati).
sretnouser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *