|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 8:14:40   
ElmaB
Drage moje!

Prije tri mjeseca sam rodila dvojke carskim rezom. To mi je drugi put da radjam na carski rez. I sve je bilo ok, rana je brzo zarasla, ja se veoma brzo oporavila. Medjutim, prije par dana dobijem neke cudne bolove u stomaku i osjetim pod rukom da mi je nesto nateklo s lijeve strane ispod rebra i doseze iznad pupka. Jucer opet isto, ali se sada ta oteklina, koja nije prevelika, vidi golim okom. Uopce ne znam sta bi mnoglo biti, pa me zanima da li je neka od vas imala slican problem? Voljela bih da mi javite, prije nego potrazim savjet ljekara!

Hvala vam puno!

Pusa!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 11:23:58   
Visnja RR
Draga nadam se da si vec bila kod svog Dr.
Iskreno nemam pojma sta bi moglo biti ali nam svakako javi sta je razlog tome...
sretno i pusa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 12:00:27   
ElmaB
Draga Visnja!

Nisam jos bila kod dr, iskreno nemam vremena. Na kraju cu morati privatno, ali se nadam da ce proci, jer pretpostavljam da mi se jos uvjek namjestaju organi. Ne mogu se sjetiti kako je bilo poslije prvog carskog. Sreca, pa na lijevoj strani nema puno organa. Ima samo slezena koja otekne ako se nesto nasekiras ili ako neredovno jedes. Sto kod mene jeste slucaj. Kazu da moze biti i uslijed tvrde stolice, ali ja nemam problema.

Ali, vidjet cemo, pa svakako javim se!

Pusa!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 13:19:41   
ElmaB
Sada sam se cula sa svojim dr koji mi je radio carski rez i on kaze da ginekoloski sigurno nije nikakav problem, ali da postoji mogucnost da mi se vec navukla kila. Rekao mi je da kontaktiram abdominalnog hirurga, pa da on to pogleda! Pa, sam se u cetvrtak u pet popodne narucila kod dr Kandica i na pregled i na ultrazvuk. Nadam se da nije nist opasno!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 14:28:22   
Visnja RR
ma bice sve to ok...ne sekiraj se... pusa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
30.6.2008 14:39:48   
ElmaB
Hvala ti puno!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
1.7.2008 12:30:38   
amlatifa
Draga moja i ja sam se porodila na carski rez prije 6 godina nisam imala problema do unazad godinu dana. Ja ti imam čudne boluve u desnoj strani s tim da kad sam bila mala operisala sam kilu uradila sam sve pretrage i sve je OK ali postoji mogućnost da mi se kila vrati zato što sam puno smršala pretpostavljala samo da je i kod tebe u pitanju kila jer većina žena koje su rodile na CR dobiju kilu. Uzrok je "rezanje" trbušnih mišića gdje su oni puno slabije poslije CR. Postoji mogućnost da ti se ta kila vrati ako ne morat ćeš je operisati to nije ništa strašno. Još gora stvar od svega toga što se meni desilo je da i moja curica ima kilu na istom mjestu gdje i ja i kazali su mi da je to genetski. PUNO TE POZDRAVLJAM

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
1.7.2008 15:09:17   
ElmaB
Hvala ti draga moja sto si svoje iskustvo podijelila sa mnom. Zao mi je za tvoju curicu, ali se nadam da ce biti ok. Ja u cetvrtak, ako Bog da, idem kod profesora Kandica, pa cemo vidjeti sta ce mi reci. Javit cu vam!

Pusa!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
2.7.2008 15:29:18   
amlatifa
Sa srećom stvarno me interesuje šta reći.
PUSAuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
2.7.2008 15:32:31   
ElmaB
Hvala ti puno. I ja jedva cekam da vidim sta je, ali ujedno me je malo strah, jer bi mi ovo bila peta stomacna operacija. Operisala sam slijepo crijevo, laparaskopski izvadila kamen iz zuci i dva carska reza u razmaku od tri godine! Uzas!!!user posted image

Pusa!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
4.7.2008 9:08:57   
ElmaB
Drage moje!

Jucer sam bila kod profesora Kandica i konstatovao mi je kiliu na pupku. Kaze da mi se stomak jako razvukao nakon prosle trudnoce i da je kila nastala na rezu od laparskopije zuci koju sam radila 2006. Mala je i treba je operisati. Klinika za abdominalnu hirurgiju se renovira i operacije kile ili hernije rade tek u oktobru. On kaze da bi bilo bolje da ne cekam tako dugo, nego da radim kod njega privatno. Kod njega kosta 1.200 KM plus ta mrezica koja se ugradi! Naravno, covjek navija da dodjem kod njega! Ja cu za nekoliko dana jos otici kod profesora Beslica, inace sefa te klinike, a on je dobar prijatelj mog tate, pa da vidim sa njim. Samo mi je muka jer bi mi ovo bila peta stomacna operacija! user posted image Ali, sta cu, ako se mora mora!

Pusa za sve i havala vam na podrsci!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
4.7.2008 9:15:29   
jupajdi
Sretno Elma. Biće to sve OK.

Znači postoji mogućnost dobijanja kile nakon carskog reza. Ja sam prvi radila, a izgleda da ću i ovaj drugi put. Moja mama je operisala kilu, a rodila tri puta prirodno. Njoj je iskočila zbog dizanja tereta.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolovi u stomaku poslije carskog reza!
4.7.2008 11:38:41   
ElmaB
Dr mi je rekao da kila nastaje kada se stomak previse rasiri i onda se stvori dzep u koji ulaze crijeva. To nije nikakva izraslina, pa tako se stavi samo ta mrezica i ona prestane rasti. Moze nastati usljed dizanja neceg teskog ili poslije opreacije se uhvati na nekom od rezova, sto je kod mene slucaj. Sve je to individualno, jer je moja mama imala dva carska reza, kao i ja, ali nikada nije dobila kilu. user posted image user posted image Sta ces? Tako je!

Pusa i hvala ti na podrsci!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *