|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Distonia kod beba
30.10.2008 12:51:22   
žana o8
Nadam se da sam dobro napisala naslov. Naime,prijateljicinom dječaku kojem je 4 mjeseca pedijatar je dao dg distonya, jer mu glava zaostaje za tijelom prilikom podizanja i preporučio vježbice kod fizijatra.  Ona je totalno skrhana iako je ja tješim da se vježbama sve može riješiti.Jel još neko imao ovakav slučaj ,pa da je skupa utješimo,jer i ona posjećuje ovaj forum?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.5.2010 22:55:13 >


_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: distonya
30.10.2008 13:03:35   
žana o8
Uh piše se distonia bez y ,i to je sindrom. A da beba je imala i zgrčene šakice iako je 4 mjesec.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: distonya
30.10.2008 13:09:13   
mamyca
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/registar_pitanja_i_odgovora/medicina/fizikalna_medicina_i_rehabilitacija/distonia_torticolis

Da li je ovo to?Nisam upoznata sa tom bolescu,nadam se da ce beba biti ok.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: distonya
30.10.2008 13:14:31   
žana o8
E ovo što si ti dala je kod odraslih , a kod beba to znači da zaostaju u motoričkom smislu od druge djece svoje dobi. I kažu nije bolest, nego sindrom,te  s tom djecom samo treba vježbati stručno.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: distonya
30.10.2008 13:20:17   
mamyca
Da,upravu si,sad sam bas trazila po internetu o tome,to se vjezbama moze povuci,samo redovne terapije i sve ce biti ok.Reci prijateljici da se ne sekira.Pusa malom djecaku.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: distonya
30.10.2008 13:22:39   
Romali
Nemam takav slučaj u bližoj okolini, ili ljudi ne pričaju o tome, ali pratim malo na dva dr.foruma. Vidim da se cure ne sekiraju, samo je važna redovna vježba. Nadam se da su tvojoj priateljici rekli koje tačno vježbe da radi i koliko dugo.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: distonya
30.10.2008 13:31:47   
žana o8
Rekli su joj da malca stavlja potrbuške i neke "avion" vježbice za kući , a fizijatar radi neke druge vježbe. Al mi nije jasno  kako je to pedijatar otkrio tek u 4 mjesecu iako ga svaki mjesec redovno vodi na kontrolu i vakcine. Inače bebać je super, veseo , jede ,igra se , ma sve 5.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: distonya
30.10.2008 20:29:24   
kristijan
to je meni pedijatar rekao za vratić bebin ali drugi mi je rekao da je samo trom jer ima malo previše kilauser posted image ništa strašno samo nek sama pomalo vježba kod kuće ali za taj refleksuser posted image nek ipak ode na fizijatriju malo vježbica ništa strašno viđala sam i to bit će sve ok

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: distonya
30.10.2008 20:32:10   
Hannah
Distoni nije nikakva bolest, vježbama kod fizijatra se sve može prevazići. Imaš detaljnu temu na www.forum.hr i tu možeš vidjeti koliko djece je dobilo tu dijagnozu i kako se sve popravilo nakon nekog vremena user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: distonya
31.10.2008 10:13:05   
žana o8
hvala svima na odgovorima.user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *