|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Faze nasih beba...
20.3.2008 15:32:05   
ebru
Evo otvaram novu temu,gdje bi mame koje imaju male bebice,a i malo veceuser posted image mogle pisati o svojim bebicama.U kojoj su fazi trenutno vase bebe,kada su se prvi put nasmijesile,okrenule,uhvatile igrackicu,primile prvu vakcinu i sve ostalo sto se tice bebica...koliko su teske,duge itd.
Evo ja cu prvauser posted image -mi sad imamo 3mj.i 9 dana i glavna nam je fora kad se presvlacimo da odizemo guzu od podloge i tako se polako pomicemo ukruguser posted image tako da mama mora bit oprezna i nesmije me ostavljat samu na stolu za presvlacenje-neku noc smo i prvi put  uhvatili igrackicu na baby gym-u,i sada to stalno ponavljamo kad smo raspolozeni.Redovno se smijemo,,gucemo i" pricamo" sa igrackicama.Jos nismo primili prvu vakcinu,tek u aprilu.user posted image -mama ocekuje da se okrenem sa ledja na stomak,ali izgleda ce jos morat pocekatuser posted image
Toliko za prvi put
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 15:49:05   
akica b
VELIKI POZDRAV ZA TEBE I POLJUBAC ZA TU MALENU ...SUPER JE TEMA..
MI IMAMO 2 MJESECA I 22 DANA.PRVU VAKCINU SMO PRIMILI KAD NAM JE BILO MJESEC,ONDA DRUGU SA PUNA 2 I SAD CEMO TRECU NAKON 42 DANA....SAD IMAMO 6 KG I 65 CM,...STO SE TICE HVATANJA IGRACKICA,NE JOS MADA JE TO VEC VRLO BLIZU...ONAKO SAMO MASE RUKICAMA I NOGICAMA,A KAD PLACE ZNA SE OKRENUTI I PO 90 STEPENI...user posted image user posted image user posted image ..PRVI OSMIJEH JE BIO PO SAMOM IZLASKU IZ BOLNICE I TO SE SMIJAO U SNU..A SAD VEC GLASNO SE I SMIJE I GUGUCE....JOS SAM MALI ALI CU USKORO POCETI PJEVATI I PRICATIuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 16:03:21   
ebru
Pusna i tebi akice i tvom bebacu od mene i moje lopuziceuser posted image
O ja ,zaboravila sam da napisemuser posted image mi smo teski preko 7 kg,a dugi smo 65 cm.Tezinu neznamo tacno,jer nismo dugo bili kod cika pedijatra.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 16:27:18   
Sonja
e drage moje ova tema vam je super i pravo slatka
ja jos nemam bebicu ali se nadam da cu je imati i moci se pridruziti vama...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pozzzzzzz


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 18:30:43   
Nadi
Moja Kiki ima 11.5 mj i imamo 8 kg a duga je 74 cm. Ja sam prava mrsavica i tek prije mjesec dana se pocela dizati sama na svoje nogice uz namjestaj i u kreveticu. Pomalo i hoda uz namjestaj.
Najnovija fora nam je da sad pokazuje prsticem ono sto hoce da joj damo: igracku, vodu i sl.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 20:12:48   
akica b
HOCES SONJA AKOBOGDA,CEKACEMO TE NA OVOJ TEMIuser posted image user posted image user posted image
VELIKI POZDRAV ZA TEBE

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 21:02:15   
lejlašh
Uh vaše bebe su dosta teže od moje mrvice. Merjem ima 4 mjeseca i 9 dana, ne znam tačno težinu, mislim da je preko 6kg, a dužina oko 62 cm. Dobro ona je se mala i rodila, mjesec prije vremena. Datum rođenja joj je trabao biti kao i kod Ebru.
Meni je bitno da je čvrsta beba, nije ni debela, ni mršava. Rukicama hvata dekicu, siper, jastučić i svoga omiljenog medu koji je njene veličine. Prevrće se na bok, smije odavno i guguće, a najnoviji fazon je glasno cičanje od zadovoljstva. Najvažnije je da je počela prepoznavati mamu i tatu (sa 3 i pol mjeseca , ja mislim) 


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 21:14:26   
amdi
Ali zato je moja debelo zakoracila u 10.mjesec pa se odlucila roditiuser posted image . Zato se i rodila teska-4350gr. i 55 cm duga. Sada ima 8 mjeseci i oko 9 kg. a duga je 75 cm. Sjedi samostalno, nedavno je pocela i puzati, a najnovija je fora da se pomalo dize na koljena
I DA SE LJUTIuser posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Faze nasih beba...
20.3.2008 21:32:49   
ebru
A to sam zaboravila d napisem,Mona se rodila 9 dana prije termina teska 3,610 gr,duga 55 cm,og 36 cm
I moja Mona isto hvata pelenicu onu sto joj stavim pod glavu,i sve sto joj je pri ruci,pa tako da sad moram bit bas oprezna kad je ostavim d spava da slucajno nema nesto pored nje uhhh.
Pocela se privikavat na tibi,ali mama zato mora da izigrava klovna,i mase onim zveckicama iznad glaveuser posted image user posted image user posted image -ako nema nesto interesantno-onda placem toliko jako,da bi se stanari u zgradi mogli pocet bunit
Pusa za sve mame i njihove bebice

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 9:55:37   
Lel@
Super tema!user posted image
Moj Sadin ima 4 mjeseca i 13 dana,težak je 8,500gr,buca mamina!
Ne znam tačno koliko je visok,ali preko 70cm...
Već ima i 2 zubićauser posted image !!!
Moram vam reći da je jakkkooo aktivan,pa se nemojte začuditi što ću sada napisatiuser posted image
Prevrće se,sam se digne kad je u ležećem položaju,voli pomalo sjediti i igrati se sa svojim igračkama,skakuće kad ga držim,voli praviti korake...
guče,smije se,priča nešto na baby jeziku user posted image ...
Znam,dosta toga nebi smijo još raditi ali šta mogu kad je aktivan,nema mira!!!
Posavjetovala sam se i s pedijatricom,pa kaže da je to uredu,šta'š kad je takav,ne mogu mu zabraniti jer stvarno uživa u svojim aktivnostimauser posted image
Inače je jakkkooo ljut i ako mu nešto ne paše,vriska...
ali nek je on meni zdrav i živ...user posted image
Toliko od mene,veliki pozzzdrav



_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 10:26:24   
mirjana
Dok sam citala prve postove, iznenadih se kako vase bebe naspram moje imaju malo kila, ali me je onda obradovalo sto ima i buca kao i mi.
Moj Edi ima 4 mjeseca i 6 dana, ima oko 8 kg (mozda i vise, nismo se odavno vagali) i dug je oko 65 cm. rodio se sa 55cm, i 3,5 kg. Odavno guce, smije se i vristi od srece, u sustini sve kao Sadin Lelin. Isto je tako hiperaktivan, samo mu ne dam da sjedi, a cini mi se da bi on i hodao, da mu nije teska guza.user posted image
Vise ga ne smijem ostavljati da sam lezi, osim na krevetu, jer se strasno vrti. Dok spava sam se otkriva, dize nogicama jorgan, pa i to mama mora paziti. Na stomaku nece dugo al se trudimo bar po malo. Lopuza jedna, gleda televiziju, i smije se, mlataraa rukama i nogama kad je nesto uzbudljivo i sareno na programu, kao da sve konta. Pametnica mamina.
Nemamo jos zubica, al puno bali i sve stavlja u usta, pa se nadamo da ce zubi uskoro. Nekad uzme pelenicu i trlja desni. Dala sam mu i grickalice za zubice, al ih jos ne zna "nastimati" pa se ljuti.
Mislim da i nase komsije lude kad on pocne da vristi, nekad nemoze da doceka da se mama spremi da ga podoji, mali zdero

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 10:42:43   
Lel@
user posted image
Draga Mirjana,sve isto kao i kod mene,hehe!!!
Stvarno su hiperaktivni moj Sadin i tvoj Edi!!!user posted image
Ne može dočekati,dok mu pripremim da hapi,ma vriska,ponekad se i zakocene,ne može da čeka...TV gleda kao veliki,ne miga!
Ja sam svom Sadinu već počela davati hapice....
Naravno,uz savjet pedijatrice!
Šta više da kažem,sve isto kao i kod Mirjaneuser posted image


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 10:52:18   
edita83
pozdrav svim mamicama.

mene zanima ako mi koja moze reci, kad se beba pocne smijati ono naglas?
moja mala ima 1 i po mjesec i smije se nakon 5 dana poslije poroda, al ono rasiri usne, (bez zvuka smijeh).
i zanima me jos koliko vase bebe spavaju sa recimo 4 mjeseca?
moja sada skoro non stop spava, osim ukupno na dan je budna 4h, ostalo sve prespava.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 12:16:21   
ebru

Pozdrav Edita!
Koliko sam ja upucena beba pocinje naglas da se smije od 3-4 mjeseca.Moja Mona je pocela negdje kad je napunila 3 mjeseca neznam bas tacno,a takodje i sad zna odvalit onaj smijeh sto ti kazes bez zvuka.A velika je spavalica(sto je dobro),samo je ja nekad inspirisem da bude malo vise budna,pa mi onda bolje pajki.To sto tvoja beba toliko spava to je potpuno normalno
Pusa tebi i bebici i no sikiriki

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 13:20:12   
akica b
Ja mislim da je ipak individualno mada sam i ja cula da se pocinju smijati na glas od 3-4 mj.Eto,moj Fedja je sa nepuna 2 mjeseca poceo gugutati i smijati se na glas..sad je to malo cesce i duzeuser posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 13:27:08   
lejlašh
user posted image Da vam kažem da nisu samo vaši dečki hiperaktivni, i moja mrvica se otkriva, digne nogice toliko u zrak da odmah zbaci jorgančić. A rukicama i nogicama stalno maše, posebno od dragosti, ponekad mi se čini da će poletiti. Na stomačiću se odavno diže, glavu drži uspravno već od drugog mjeseca, prevrće se na bok, malo joj fali da se skroz prevrne. 
A bali pravo, trpa u usta sve - od ruku do pelene, sipera, igračaka, nekad i moju bradu, sve se šalim poješće me.
Što se tiče glasnog smijanja to je počela od trećeg mjeseca. Prava je mala ljutica, čim joj nešto nije po volji hoće da se zakocene.
Pusa svim bebama i neka su nam žive i zdrave. Pa sve bebe će savladati sve aktivnosti, zar je bitno kojim redosljedom, bitno je da su žive i zdrave.user posted image user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 13:28:52   
lejlašh
Hej Lela,Sadin je samo tri dana stariji od moje Merjem, hm da ih upoznamo, ko zna?
Izbaci i koju slikicu da ga malo vidimo. Pusa

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 13:40:33   
Lel@
Baš se pitam,zar sam nešto pogrešno reklauser posted image
Samo sam odgovorila na postavljeno pitanje...
Šta moj Sadin već može,i kako napreduje...
Pa i nismo tako daleko jedni od drugih,možda ih i upoznamouser posted image
I ja sam Lejla kao i ti,hehe...
Izbaciću koju slikicu...
Pozz


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 13:56:27   
lejlašh
Ma nisi, samo konstatujem, baš mi je drago što postoji ova tema.
Sjetih se jedne kolegice koja mi je pričala da sa dvije godine nije imala ni kosice ni zubića, pa joj se mama prepala i pitala doktora za to, a on se nasmijao i odvratio  - Zar ste vidjeli odraslog čovjeka kojem nikada nisu narasli kosa i zubi? Inaravno, ona je sve stigla, sad ima super kosu i zube

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 16:30:02   
makana
moja bebaća uskoro puni 17 mjeseci, trči i nervira mamu skokovima, sad joj je sve kuko, vidi mrava i ciči kukoooo kukoooo dakle sve što gmiže, puže i mili njoj je cuko
traži kad hoće da jede, pije, kad želi da joj se nešto dohvati
inače rodila se na dan termina poroda sa 3.200 i 52 cm i crnom kosicom, nije plakala već je samo dva tri puta rekla meeee
ko malo jare
sada brblja non stop, nešto melje na kineskom, ljubi i babana i mamu čim ustane, akd dolazimo s posla, odlazimo s njenim poslatim pusama, voli da se mazi, i čekamo još očnjake da niknu ostalo je sve uredno "poniklo" u ustima 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Faze nasih beba...
21.3.2008 18:10:37   
seki
Cao,
moja djevojcica ima 7 mjeseci i 10dana.na zadnjem mjerenju prije mjesec dana bila je duga 72 i teska 7.350.Inace je rodjena 3.450.
Doji i pravo fino jede.
.
Ona je cvrsta,fino popunjena i pravo vesela beba.Samo se smije.Sto se probudi nabaci kes i tako stalno.
Zubice jos nemamo.Gura u usta sve sto joj dodje pod ruku.
Ima masala toliku kosicu da joj je ponekada vezemo u rep ili kikice.Crnu.
Sjedi.....preverce se....kada joj malo poduprem nogice onda se gura naprijed.Sada je trenutno u fazi da se hvata za majice ili dekicu ili nesto pa se vuce naprijed ili da ustane.
Da i nesto se kao zagleda u mene kada je nosam i onda me pocne dirati po licu i prepipavati.
Hej mamice sa (masala) naprednim bebama,dobit cu kompleks

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2008 0:16:06   
lejlašh
Hej Nadi, interesuje me da li si otkrila da li je Kiki alergična na mlijeko? Čitala sam temu ALERGIJA, pa me interesuje. I moja malena je imala neku reakciju kada sam joj pokušala dati Humanu - kašljala je  i povraćala, a stolica joj je užasno smrdila. Nisam se ni usudila pokušati s nekom drugom hranom, hvala Bogu pa je dojim. S obzirom da sam ja imala celijakiju, mada nije nasljedna, ipak se brinem za njena crijeva. Pusa za Kiki

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2008 13:26:12   
Nadi
Kiki je slabo dobijala na težini pa sam ja bila dosta zabrinuta (naš pedijatar je govorio da je to genetika). Svejedno, mi smo joj sa 7.5 mj dali kravlje mlijeko sa keksolinom i nakon par kašika dobila je crvenilo po licu. Probali smo i sa Humanom, i sa Hipp ali na sve se osip po licu javljao. Nakon toga dali smo joj Novolacovu posebnu formulu za djecu sa alergijom na kravlje mlijeko Allernova i sve je bilo super. Ona jede rižolino ujutro i navečer sa Allernovom a po danu jede voće, povrće, meso, proso.
Probali smo joj dati i sojino mlijeko ali je i na njega dobila proljev.user posted image
Sah dobro dobija na težini hvala Bogu.
Sreća pa ti princeza doji. Ako te bude šta još zanimalo slobodno pošalji PP.
Pusa za vas.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2008 14:02:04   
M kao Mama
Moja Lajla će akoboga 1. aprila napuniti punih 14 mjeseci, ona je jedna prava dobra beba, odnosno sada već cura. Voli da hoda, to njen babuka kaže da je ista mama(čitaj ja), jer čim ustane traži cipele i rukicom maše i kaže pa-pa. Osim što voli da hoda, voli i muziku i akobogda mislim da sam rodila sebi saveznika za kafane, ja ljudi kada čujem muziku damar mi ne da mira, volim muziku, ples, volim veselja i Lajla je tu na mamu, čim čuje muziku ruke u vis i kao ona nešto pjeva i pleše. Što se tiće zubica, to smo tabula raza, prvi zub je nikao prije 15 dana, tačnije za 8. mart, kada je imala 13 i po mjeseci, eto poprilično kasno, ali opet genetika je odradila svoje, i ja sam prvi zub dobila sa 14 mjeseci. Voli mace i čim joj pokažete macu ili kažete mjau i ona se nešto krevelji. Ima nekoliko fazona, otprilike kako se Lajla ljuti, ona se namršti, daj pucu, ona daje pusu, ah zaboravila sam luda je za telefonima pravim, nije bitno mob. ili kućni i daljinskim, a u zadnje vrijeme pokazuje sklonost ka šerpama i kašikama, a naučila je i da briše sto, prava vrijednica, s tim da je luda da fenom i usisivačem. Biće da je tehničke stvari zanimaju. Uzgred Lajla ima 12 kg, visoka ne znam koliko je, ali su joj taman stravri broj 86. Hoda od 10 mjeseca, pomalo priča, ali zaista zna sve samo što je lijena na jeziku, baš sam se raspričala, nadam se da mi ne  zamjerate

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2008 14:16:22   
ebru
Ja bas obozavam da citam o djecici,i zato svaki tekst procitam po par puta-posebno opsirniji...user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image Bravo mama alma-gledala sam slikice,mala je ko medic!

Pusa za tebe i nju posebno

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *