|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok bebi?
5.11.2008 23:18:30   
manuel
Pozz.user posted image Imam bebu od 9mj.Zadnju flasicu mu u ponoc dajem budi se u 4:30 men na sisu malo mljeka sisa i u 6:30 je budan i gladan...men to djeluje precesto da jede..preko dana jede normalnih 5obroka...kad ce to prestat?user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 31.1.2009 10:05:44 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada treba biti zadnji a kada prvi obrok ...
6.11.2008 0:00:31   
boogy woogy
Kad beba odluciuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 6.11.2008 11:06:30 >

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada treba biti zadnji a kada prvi obrok ...
6.11.2008 0:07:37   
batterfly
Dok beba doji nema pravila....kad i koliko ce jesti...Vec poslije toga,moze se "uredovati",kad ces joj uvesti prvi i zadnji obrok.....
Ako je beba bas mala,treba da jede sto cesce......,tek poslije (kada prespava noc),moze se "uvesti" zadnji obrok pred spavanje i prvi kad se probudi.......

A to ce IPAK beba da odluci,kako je i rekla Boogy woogy!!!!

LP

< Poruku je uredio Amrino RR -- 6.11.2008 11:07:39 >

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada treba biti zadnji a kada prvi obrok ...
6.11.2008 9:26:20   
Blue rose RR
Ne vidim razloga da se bebi uvode neke restrikcije u bilo kom pogledu, glede njenog hranjenja.Bebino je da traži da jede, a naše je da joj damo ono čime je hranimo (siku ili AD).

< Poruku je uredio Amrino RR -- 6.11.2008 11:07:14 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE:kada treba biti zadnji a kada prvi obrok b...
6.11.2008 9:27:53   
jasmina_mm
Mom sinu je 13 mjeseci i jede cesce nego tvoj, tako da znam da to slomi ali nemoj mu ukidati obroke, njemu kad bude dovoljno sam ce prestati toliko cesto ruckati
pozzzz

< Poruku je uredio Amrino RR -- 6.11.2008 11:06:55 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: RE:kada treba biti zadnji a kada prvi obr...
6.11.2008 16:38:30   
Visnja RR
Asji dajem iza 11 "slanu" kasicu oko 14 h vocnu... opet oko 17 vocnu...
To kazem neki dan jednoj "starijoj" mami i ona me nalijepi da su tri obroka puno za bebu od 7 m i par dana user posted image  ... Mislim da nije u pravu

Naravno ti obroci su mali...valjda mali...tacnije jedan obrok je kao pola Hipp male bocice (125 g) dakle za obrok pojede oko 60 g
Sve kontam da joj je puno ne bi htjla papati...

Koje je vase misljenje?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: RE:kada treba biti zadnji a kada prvi obr...
6.11.2008 16:44:35   
Romali
I ja se isto pitam. Moj Omar ima 6,5 mjeseci. Ujutro pojede neko voće, za vrijeme našeg ručka neko povrće, ali kasnije mi opet predug dan da mu ništa ne dajem. On bi rado, čim nas vidi da jedemo, samo zijeva k'o lavićuser posted image user posted image user posted image
A to zadnji  za zadnji obrok-  što se tiče sike, nema zadnjeg. To ide u krug kad mu padne napamet. user posted image user posted image Mada, moram ga pohvaliti malo, jede samo jednom tokom noći, oko 4h.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 16:53:54   
Lulu_
mi smo ranoranioci posto mama trenira i ujutru je kao u vojsci
ustajemo u 6.30 tako da je prvi obrok obicno voce u 8.20
a prije toga ide dojenje u 7.20
nakon toga je velikaaaaaaaaaaa pauza u 11 opet dojenje
u 14.20 rucak
15.30 dojenje
18/19 obicno neki mali medjuobrok kao voce sa kravljikm sirom ili neki lino

nisu vremena uvijek ista ali u 99 od 100 slucajeva jesu i da napomenem nisam ja pravila rezim ona ga je sama napravila ja sam onda samo isplanirala ostatak dana kako i sta i uklopila se u njen plan jer nisam htejal da je patim premala je jos da bi joj ja odredjivala vrijeme jela

< Poruku je uredio Dina RR -- 6.11.2008 17:00:56 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:05:41   
Anoniman
znaci moze dohrana, dojenje, dohrana, dojenje...... pitam za ubuduce? user posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:07:33   
Romali
Naravno, mom je sika desert, bez toga ne ideuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:12:32   
Anoniman
naravno :)...jos nesto da pitam, cisto informativno...user posted image

kad se krene sa dohranom sa 6 mjeseci, koliko beba ima obroka i koliko dugo to traje? npr. ako ima jedan obrok dnevno... koliko tako? kad se on daje? kad drugi? znam da je tad sika jos uvijek glavna.... user posted image
huh pitanja user posted image

LP user posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:16:46   
Romali
Neke bebe sa 6 mjeseci imaju samo jedan čvrsti obrok. Mi smo dodali i drugi, jer kao što rekoh on bi želio i trećiuser posted image user posted image . Pošto ću ja na posao kad mu bude 8,5 mjeseci voljela bih da mu čvrsta hrana zamijeni dva prava obroka, dok sam odsutna. Ovako to jeste jelo, ali sika je šefica, posebno kad je nervozan.
Mislim da neću ubrzo preći na taj treći.
Osluškuj njene potrebe, nije svaka beba ista. Vidjećeš sama sigurno.
Bolje da ti odgovore mame sa većim bebama i većim iskustvom.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:26:34   
nesanica
Dino, pocenes sa vockama za 6.mjesec i sve probas posebno, a onda mozes kombinovati vocke. Tad mozes u taj vocni obrok ubaciti i neke pahuljice da joj skroz zamijeni jedan obrok dojenja.Taj vocni obrok se daje u jutarnjim satima.
Nakon toga ide povrce i tako joj vec postepeno mozes uvesti drugi obrok.

Samo prati nju, ona ce ti signale za jelo davati....
I kad dohrana pocne sika je jos glavni obrokuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:38:59   
batterfly
Mozes poceti i ranije ..tj.prije punih 6mjeseci(ali ako doji onda nema potrebe,ali i mozes)...
Prvo uvedes jedan "cvrsti" obrok,pa zatim kad prodje neki izvjestan period,mozda od 10-15,pa i 20dana,uvodis drugi,..pa treci...i sve tako.....
Evo Nesanica ti je dala dobru ideju....
A poslije kad dodjete na dva obroka,onda jedan slatki jedan slani,ostalo sika!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
6.11.2008 17:40:33   
manuel
moj neka jede kad oce kasnije ce se stabilizirat...hvala...kad i vi dajete i ja cu...pozz...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
7.11.2008 0:00:28   
stella
Moja Hana se nekada budi svako 2 sata da doji,a nekad rijedje.Slaba je sa dohranom i ne pada mi na pamet da joj reduciram obroke.Sve vi koje bebe hranite kasicama(ili drugom hranom) trebate biti sretne kad jedu dva ili vise obroka,vjerujte znam sta pricam.Kao sto sam vec skoro na svakoj slicnoj temi pisala.Moja Hana skoro pa samo dojiuser posted image .Dopuser posted image  mi je bacati sto kuhane kase,sto kupovne.
I da,bebe znaju kada su gladne a kada site.Dok su gladne nahranite ih.A kad nece ne forsirajte ih.
Nisu one kao odrasli da hoce ili nece vec jesu li ili nisu gladne.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu manuel)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
7.11.2008 16:37:13   
Lulu_
dino i mene je to brinulo ali sama ces vidjeti kada ona bude mogla jos

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada treba biti zadnji, a kada prvi obrok...
30.12.2008 22:51:01   
kana
vidim da se ovdje javljaju vecinom mame koje doje,tako da ne znam...ja svom dam flasicu 190ml navece u pola 8,i ustaje u jutro oko pola 7 da trazi jos:)
Citala sam u njizi:doktor Spok da dijete koje ima 6 kg nem apotrebe da na vecer jede..toga sam se pridrzavala i od 5 mj moj malac ne jede cijelo vece..ali zato je uvijek volio na kasiku od 4 mj i to poprilicno...nije bucmasta beba jer je jako aktivan,inace da nije mislim da bi bio jako bucmast:)


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
31.1.2009 10:05:20   
Anoniman
evo danas je mojoj maci 6 mjecesi i ja sam planirala da joj uvedem i drugi obrok s obzorm da vec 15 dana ima jedan obrok i to onaj oko 12 sati, prethodno je dojenje oko 11
probali smo sve sto se smije probati sa 6 mjeseci
e sad me zanima: jel prvi obrok treba biti voce, a drugi povrce ili obrnuto? i kad je najbolje vrijeme za drugi obrok? mozda oko 4?? jer moja maca doji oko 3 ponovo... i naravno koja kolicina? da li ista ko za prvi obrok? jer za prvi mi pojede kolicinu jedne male teglice (110ml)...

hvala na odgovorima :)

(odgovor članu kana)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
31.1.2009 19:16:40   
Emina*
Dinci, evo mene user posted image  user posted image
Sto se tice rasporeda voce/povrce, svejedno je...
Mame ovdje na forumu praktikuju prvo voce ujutro, pa onda povrce, u vrijeme pravog rucka, znaci kad i vi/ti rucate... E sad, ako Inaam fino prihvati slani obrok, mozes joj ovim rasporedom, mada neke bebane nece nakon jutarnjeg vocnog povrtni, zato sto im je slan, pa mozes obrnuti, ali to je do tebe i do bebe.. Pokusaj jedno, pa drugo, pa vidi..
Ja bih ti savjetovala, ako je vec probala voce ujutro,
onda joj daj povrtni/slani obrok poslijepodne...

Sto se tice uvodjenja drugog obroka, mozes komotno da pocnes, ako zelis, mada joj nece naskoditi i ako to ne uradis... Opet je na tebi user posted image
Mozes joj pomjeriti jutarnji obrok, znaci da joj taj vocni bude kao "dorucak" negdje oko 10, pa nakon toga podoj, i onda oko 3-4 sata da jede rucak....
Na pocetku, neka joj taj obrok koji si joj vec uvela bude kolicinski bas toliki koliko joj i dajes, a ovaj drugi na pocetku moze da budu 2-3 kasikice, ili onoliko koliko ona moze da pojede...
Vidjeces vremenom, pa mozes povecavati...
Et, toliko od mene, pa se javim kad budes planirala aBd uvesti treci  user posted image   user posted image
I sretan joj polurodjendan user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Emina* -- 31.1.2009 19:23:41 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
31.1.2009 19:56:49   
Anoniman
Ja mislim da je vrijeme za drugi obrok. Opet je sve individualna stvar.
Kad sam uvela drugi obrok, tj. povrce, prvi vocni je bio u 10 a drugi, taj slani izmedju 4 i 5 posle podne. Tako mi je odgovaralo zbog ritma spavanja.
Sad kad ima tri obroka, prvi je u pola 10, drugi u pola jedan ili jedan, a treci u 6. I to mi je bas drago, jer sam primijetila da kad je vrijeme da jede, bas ogladni i kad cuje blender, pocne da vristi i da mlati rukicama.

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
31.1.2009 20:32:22   
Visnja RR
kod nas je ritam sledeci:
9 flasica (120 ml)
11:30 slani obrok
14:15 flasica (120 ml)
16:15 vocni obrok
18:15 obrok zitarica
21:15 flasica (150 ml)
(iza 4 opet flasica 150 ml)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
31.1.2009 22:32:36   
Golubica
Kod nas je raspored sljedeci:
6:30 - flasica 180ml
11:00 - flasica 150ml
14:00 - vocni obrok
16:30 - flasica 150ml
18:00 - povrce
20:00 - flasica 150ml
23:00 - flasica 180ml

Moram da napomenem da je Asji 02.02. punih 6 mjeseci. Probala sam i drugaciji raspored hranjenja, cesci ali ona je odbijala flasicu i nekako sama sebi ovaj raspored napravila. Uglavnom jako dobro napreduje, pa me to tjesi. Uskoro uvodimo treci obrok na "kasiku".


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
1.2.2009 16:43:53   
Anoniman
hvala vam user posted image
evo danas sam i ja svojoj maci uvela drugi obrok... dala sam joj u 4 sata, prethodno je dojila oko pola 4 i super (prvi je bio u pola 12)... pojela je kasiku kuhane mrkve sa pola kasike pahuljica i kasikom vode user posted image .. i sve je pojela user posted image

(odgovor članu Golubica)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada treba biti prvi, a kada zadnji obrok...
12.5.2009 13:50:42   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: Maida28

Ja mislim da je vrijeme za drugi obrok. Opet je sve individualna stvar.
Kad sam uvela drugi obrok, tj. povrce, prvi vocni je bio u 10 a drugi, taj slani izmedju 4 i 5 posle podne. Tako mi je odgovaralo zbog ritma spavanja.
Sad kad ima tri obroka, prvi je u pola 10, drugi u pola jedan ili jedan, a treci u 6. I to mi je bas drago, jer sam primijetila da kad je vrijeme da jede, bas ogladni i kad cuje blender, pocne da vristi i da mlati rukicama.


Maida da li Davud doji izmedju prvog i drugog obroka?
mi smo jos na dva obroka guste grane, planiram da uvedem i treci pa iskreno nemam pojma u koliko. za sada papa oko 10,30 i oko 16h. kada uvedem treci pretpostavljam da moram pomjeriti malo satnicu?

nadam se da ce Maida vidjeti moje pitanjeuser posted image , a i odgovori drugih mamica su dobro dosliuser posted image



_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *