|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laneno sjeme?
2.4.2010 13:53:02   
azrolika
kad uvesti laleno sjeme u ishranu beba?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Laneno sjeme?
2.4.2010 15:17:10   
Dinkica
I mene bas zanima, znam da je starsno zdravo, ima i ulje koje se dodaje na kraju kuhanja ili se pije na taste, moj brat redovno konzumira jer je puno proteina i vitamina, jaca imunitet i svasta nesto. Ja mislim da bi mogle i bebe od godinu, kad moze maslinovo moze i ovo ali ipak umjereno. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Laneno sjeme?
2.4.2010 18:24:36   
azrolika
posto vidim da niko nema pojma, da vam javim da sam procitala da se laneno sjeme malo kasnije uvodi kao i sve sjemenke i orasasti plodovi, otprilike nakon 1.godine zivota. 

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Laneno sjeme?
2.4.2010 23:29:17   
taurus
Laneno sjeme ne bih uvodila dok beba ne napuni godinu. A ne znam ni u kom obliku bih ga dala, tj. kako ga pripremiti jer onako cijelo može ostrim vrhovima ostetiti crijeva, mada i kada se smrvi ostri rubovi ostajuuser posted image user posted image

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Laneno sjeme?
2.4.2010 23:56:58   
Daja_sa
A jel se moze samljeti i dodati u hranuuser posted image user posted image
Ja sam tako radila sa sjemenkama od tikve...pa dodam kasikicu u slane kasice...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Laneno sjeme?
3.4.2010 0:03:08   
taurus
Tako moze sto da ne, ali samljeti bas da se skroz smrve i usitne.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Laneno sjeme?
3.4.2010 9:23:23   
Anushka
i mene je isto mucilo, ali su me uvjerili da zeludcana kiselina prilicno "otupi" rubove sjemena, a i crijeva su podosta oblozena tako da je malo vjerovatno da ce ih ostetiti posebno jer su izmijesane sa ostalim sadrzajem, zapravo one sluze i da ociste crijeva. Mi smo poslije godinu dana poceli jesti hljeb sa lanenim sjemenkama i bez problema je proslo, stavise, jako ga voli i rado jede. Dakle poslije godinu dana, ali eto ja ne bih davala u onom dijetalnom obliku (potopljene u jogurt i sl) nego mi je OK ovako u pecivima.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Laneno sjeme?
8.4.2010 22:02:24   
bebbe RR
svojoj sam curici nakon što je napunila godinu dana  počela davati punoznati hljeb koji sama pečem, a sadrži i susam, i laneno sjeme, i tikvino i suncokretovo. Jako ga voli i nismo imali problema. Mislim da ne treba žuriti, iza godine je OK.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Laneno sjeme?
9.4.2010 10:49:59   
supernova
mi smo takodjer poceli nakon godinu dana, a danas mu je to jedna od drazih hrana - pokupi sjemenke s kruha prsticima :))
dodavala sam i sezamovo ulje, jer je to zdravije, hladno presano  ulje, po kap ili dvije u povrce, takodjer nakon prve godine...mi nismo zurili s dohranom - poceli tek s 8 i pol mjeseci

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *