|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 13:55:19   
*Boo*
Drage moje, imam uzasan problem...Moja D. ima malu kvrzicu kod obrve jos od rodjenja..Pedijatar je rekao da je sigurno rijec o hematomu koji se javlja pri porodu i koji nestane sam..Medjutim ona sada ima tri mjeseca, a to jos uvijek stoji kako stoji...nista se ne smanjuje...
Kada smo je ponovo vodili na vakcinu, ponovo su nas poslali u DIP..i hirurg kaze da je to masno tkivo koje se treba ukloniti..kao nije nista opasno i da sacekamo jos par mjeseci pa da se to uradi..Ne znam da li je neko imao slicno iskustvo..Znam samo da sam ja toliko zabrinuta da jedva tipkam i bilo sta radim...Nisam nasla nista na netu o masnom tkivu kod beba...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:29:23 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 13:58:56   
Visnja RR
Duso nemoj se puni sekirati (a znam da hoces) masno tkivo nije opasno ni kod odraslih a ni kod bebica... treba ih drzati pod kontrolom i ponasati se u skladu kako ti dr. kaze... ako treba otkloniti cekaces period kad beba to moze...a to ce ti svakako reci dr..
ti uvjek mozes traziti jos neko misljenje npr. dermatologa... mozes otici kod dr. Faruka Alendar privatno ...
nemoj zbog sebe a i bebice da se puno sekiras

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:35:03 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 14:01:55   
rose 87
znam da je moja prijateljica iz skole imala to masno tkivo i da ga je bez problema odstranila sa ruke,nadam se da ce i kod vas isto tako proci,nemoj da se brines ako su vec rekli da nije nista opasno user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:34:47 >


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 14:05:20   
Visnja RR
BOO ja znam iz iskustva (meni bliski ljudi, ali ljudi ne beba) su to radili bez ikakvih problema ...dok je skroz malo radi se bez operacije ...laser ili nesto slicno , ne znam tacno..a ako je iznad 10 mm onda ide operacija koja je bezbolna traje ne vise od 15 minuta (zajedno s pripremama)
ali kao sto rekoh trazi jos savjeta ...pogotovo dobrog dermatologa

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:34:34 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 14:07:47   
Hanady RR
Polako Boo,
nije opasno...i sama znam isksutva kod prijetelja da su to bezbolno i brzo rješavali.
Ti svakako otiđi još po neko mišljenje, najprije hirurgu .
sad sma po forumu tražila ali imamamo nešto malo kao iskustvo kod odralih sa masnim tkivom.

Sretno

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:34:20 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 14:30:01   
*Boo*
Hvala Visnja RR, rose 87, Hanady RR..Potrazit cu najvjerovatnije i savjet dermatologa..Nas su slali na maksilofacijalnu hirurgiju i tu smo bili kod dr. Imamovica..Zna li iko ista o njemu? Koji je najbolji hirurg?...Sta radim samo je ljubim i grlim...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:34:07 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
19.1.2012 19:24:45   
Mjeseceva Pratilja
Draga Boo, nadam se da su tvoje brige manje sada. Majka si i znam kako se osjecas..
Najcesce je masno tkivo bezopasno i otklanja se radi estetskih razloga. Nadam se samo da masno tkivo tvoje kcerke ne prati upala. Uz Boziju pomoc i pomoc ljekara sve ce se to savrseno sanirati, vidjet ces.
Ako ces se osjecati smirenije, psihicki jace, snaznije potrazi i misljenje, pomoc, savjet drugog ljekara.
Saljem ti veliki zagrljaj podrske. Uz tebe smo. Javi se kada aBd zahvat prode.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:33:51 >


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
20.1.2012 10:46:00   
*Boo*
Hvala na podrsci..Malo sam se smirila..Sad za sad ostaje da trebamo uraditi ultrazvuk, pa cemo vidjeti sta dalje..Inace ona nema nikakve upale, niti je to boli..nista..Neko to ni ne primjeti na prvi pogled, vec kad se zagleda..ali eto doktor je rekao da bi isla opsta anestezija...
U svakom slucaju, rekli su da treba sacekati kad beba bude imala 6 mjeseci, pa da se to uradi..Najsretnija bih bila kada bi to samo nestalo..
Javljat cu s vremenom sta ce biti, a mozda se do tad javi jos neko sa slicnim iskustvom...
user posted image user posted image


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:33:36 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
20.1.2012 11:40:00   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: *Boo*

Hvala na podrsci..Malo sam se smirila..Sad za sad ostaje da trebamo uraditi ultrazvuk, pa cemo vidjeti sta dalje..Inace ona nema nikakve upale, niti je to boli..nista..Neko to ni ne primjeti na prvi pogled, vec kad se zagleda..ali eto doktor je rekao da bi isla opsta anestezija...
U svakom slucaju, rekli su da treba sacekati kad beba bude imala 6 mjeseci, pa da se to uradi..Najsretnija bih bila kada bi to samo nestalo..
Javljat cu s vremenom sta ce biti, a mozda se do tad javi jos neko sa slicnim iskustvom...
user posted image user posted image


Odlicno je sto nema upale i sto ne boli. Uz Boziju pomoc ce sve biti uredu. Kada radite ultrazvuk?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:33:01 >


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
20.1.2012 12:42:01   
*Boo*
Sad polovinom februara, trebamo ici na ultrazvuk kukova, pa sam mislila tad i to obaviti..u Vrazovoj...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:32:29 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
23.1.2012 21:24:36   
Rabi
meni sad pade na pamet da je od moga tetica djecak imao ovu kvrzicu na celu, nekako na obrvi, prema slijepocnici... cini mi seuser posted image Kad je bio mali...Ne znam kako su se toga rijesili, ali znam da ga vise nema i da je djecak veliki, ima 12-13 godina..i nema nikakvih problemauser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 23.1.2012 21:25:35 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
24.1.2012 11:50:58   
*Boo*
IZVORNA PORUKA: Rabi

meni sad pade na pamet da je od moga tetica djecak imao ovu kvrzicu na celu, nekako na obrvi, prema slijepocnici... cini mi seuser posted image Kad je bio mali...Ne znam kako su se toga rijesili, ali znam da ga vise nema i da je djecak veliki, ima 12-13 godina..i nema nikakvih problemauser posted image


Hvala ti Rabi mnogo. Ako mognes saznati kako su se toga rijesili, javi mi molim te!..Ja sada cekam na taj ultrazvuk..pa cu vidjeti sta ce mi reci i hocu li ici jos negdje privatno...Javim vam!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:32:14 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
26.1.2012 11:54:22   
*Boo*
Samo da vam javim da nisam vise mogla cekati..Otisli smo privatno dr. Lutvi Hodzicu i dr. Vegar..uradili ultrazvuk i rekli su da nije nista opasno...da je to mala cistica koja ce najvjerovatnije i sama nestati, ali eto da opet dodjemo na kontrolu za mjesec da vidimo jel se smanjuje..Inace bebica je bas napredna (da kucnem)..buckica mala i veselica..Ultrazuk kukova u redu i sve ostalo..Hvala Bogu!
Malo mi je teret pao s ledja..ali eto cekamo kontrolu, pa cemo vidjeti dalje..user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:31:40 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
29.2.2012 12:39:34   
negrina
moj se bebi to pojavilo nedavno, vodili smo na ultrazvuk i rekli su nam da je masno tkivo. beba ima tri mjeseca.pravo se brinem...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:31:28 >

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
7.3.2012 11:42:05   
*Boo*
Hej..imam radosnu vijest...povuklo se samo od sebe user posted image user posted image user posted image

Negrina..nemoj se puno sekirati....znam koliko sam ja panicila...sacekaj..vidjet ces da ce nestati...Samo prati..user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:31:15 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu negrina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
7.3.2012 12:22:21   
Rabi
IZVORNA PORUKA: *Boo*

Hej..imam radosnu vijest...povuklo se samo od sebe user posted image user posted image user posted image

Negrina..nemoj se puno sekirati....znam koliko sam ja panicila...sacekaj..vidjet ces da ce nestati...Samo prati..user posted image user posted image user posted image


i kod njih je samo od sebe proslouser posted image
Ja zaboravila da ti kazemmuser posted image

Hvala Bogu nek je proslo da se ne sikiras vise!!!!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:31:02 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
7.3.2012 15:18:46   
*Boo*
IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: *Boo*

Hej..imam radosnu vijest...povuklo se samo od sebe user posted image user posted image user posted image

Negrina..nemoj se puno sekirati....znam koliko sam ja panicila...sacekaj..vidjet ces da ce nestati...Samo prati..user posted image user posted image user posted image


i kod njih je samo od sebe proslouser posted image
Ja zaboravila da ti kazemmuser posted image

Hvala Bogu nek je proslo da se ne sikiras vise!!!!


Hvala puno! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:30:48 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
8.3.2012 11:40:07   
Elma S.
ee drage mame evo i mene,moja beba ima 45 dana i njemu je nakon 7dana od rodjenja pojavila se neka kvrzica na glavici iznad uha i crveno je,iako i pedijatar mi reko kao da nije nista al ja se i dalje brinem,cini mi se da svaki dan sve vise raste...jel neko se vec susreto s tim ja se bojim,prva mi je beba...pozzzuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:30:32 >

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
9.3.2012 10:59:22   
*Boo*
IZVORNA PORUKA: Elma S.

ee drage mame evo i mene,moja beba ima 45 dana i njemu je nakon 7dana od rodjenja pojavila se neka kvrzica na glavici iznad uha i crveno je,iako i pedijatar mi reko kao da nije nista al ja se i dalje brinem,cini mi se da svaki dan sve vise raste...jel neko se vec susreto s tim ja se bojim,prva mi je beba...pozzzuser posted image


Draga Elma S. nemoj mnogo da brines...ja sam mnogo citala po netu o kvrzicama kod beba...Mnogo beba ih ima nakon poroda..Obicno su to hematomi ili nateknute zlijezde ili limfni cvorovi..i to najvise podrucja oko uha..Najbolje je nista ne dirati..Beba je mala..pusti da vrijeme prodje. Sigurno ce samo nestati. Bitno je da bebu ne boli na dodir, da ne place, da nema temperaturu, da ne mijenja izgled..
Imas veliki user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:30:19 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu Elma S.)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
12.3.2012 13:39:56   
negrina
Boo koliko je dugo trebalo da se povuce, jeste li nesto koristili?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:30:04 >

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
9.4.2012 10:44:27   
*Boo*
Pa eto 5 mjeseci...Nismo nista koristili..

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 24.5.2012 18:29:51 >


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu negrina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Masno tkivo kod bebe...ili sta vec???
17.7.2012 11:50:29   
Amraaaa
Drage moje mamice, da vam se i ja ubacim u razgovor koji je prestao prije nekoliko mjeseciuser posted image

Ja imam dijecaka koji puni za nekoliko dana 10 mjeseci...imamo isti problem oko tog masnog tkiva...rodijo se je sa tim (tacno se nalazi na lijevo obrvi) i govorijo je pedijatar da ce mozda samo od sebe nestati ili kasnije kad bude veci da ce se operisati ako opstane...
Kao i sto sam rekla bebi je skoro 10 mjeseci i masno tkivo je jos tu i cak sve vece i vece..sad imam 28.07 zakazan termin u bolnici da ide to vaditi....uz Boziju pomoc bit ce sve uredu ali strah me je samo kad pomislim na bolnicu a da o ostalim nepricam...user posted image

(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *