|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Muška neplodnost
20.11.2009 20:25:23   
Banana
Otvaram ovu temu kako bismo sve mi sa muškosterilitetom imale mjesto gdje bi se mogle pratiti promjene brojačanog stanja spermija naših muževa i pričale neovisno o temi Spermogram i Urolog. Nekad ne bih da "tušim" sve drugarice u Čekaonici.
Nadam se da je ok user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 20:43:17   
ena0002
Pa evo da otpocnem user posted image user posted image user posted image , mm imao normospermiju-leukospermiju koju nije adekvatno lijecio pa je spao na oligospemiju-leukospermiju. E onda smo promjenili urologa i nakon terapije 10 dana ciprol +10 dana doksiciklin nije vise leukospermija, ali jeste oligo user posted image  i leukocita imao 4-5. Onda je dobio terapiju 3 dana sumamed + 10 dana bakrim ali na ponovljenom nalazu opet leukocita 4-5 i oligospermija. Sljedece sedmice ide opet urologu pa cemo vidjeti, a u medjuvremenu cu se angazovati da dodjem do Bioastina, jer sam cula pozitivna iskustava nakon njegove upotrebe.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 20:47:45   
Banana
Nakon šest mjeseci "rada" mm uradi spermogram i paf, azospermija. Urolog zakaže operaciju varikocele i biopsiju oba testisa (tata mu imao rak prostate) naredni mjesec. Dok smo mi skontali šta nas je snašlo on se već oporavio.
Varikocele nema a biopsija pokazala prisustvo spermatogeneze, dijagnoza: sindrom sljuštenih imaturnih ćelija. Urolog ne zna ništa o tome.

FSH: 3,71 (1-10 U/I)
LH: 7,68 (1,0-5,8 U/I)
Testosteron: 55,47 (9,08-55,22 nmol/l)
Estradiol: 0,150 (više od 0,13 nmol/l)

Ultrazvučni nalaz: uredan.
Spermokultura: sterilna.
Spermogram: 28000 u ml, od toga 12% prog.pokretnih u pravcu.
Leukociti: 36,0 (do 1,0 x10na6/ml). Napomena: mm nema ničeg milion već se računa u hiljadama.
Bakterije: masa.

U ponedjeljak radi bris uretre.

Trenutno pije vitamin E, C, cink, piskavicu, jedan mjesec ulje ćurukota pa mjesec ulje lana, svako veče kašika suncokretovog sjemena, tri puta dnevno Apikompleks (med).

Slijedeće sedmice idemo u Beograd kod dr. Mičića i da ponovimo spermogram u beogradskom laboratoriju.

Na osnovu svega navedenog vjerujem da se može nešto učiniti kako bi se stanje popravilo. Nemojte mi samo reći da sam previše optimistična

< Poruku je uredio Banana -- 20.11.2009 20:48:44 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 20:51:06   
Banana
Ja sam se nadala da će mm pomoći Tribestan, kad ono nivo testosterona ok, znači Tribestan nula poena user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 20:58:49   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Banana

Trenutno pije vitamin E, C, cink, piskavicu, jedan mjesec ulje ćurukota pa mjesec ulje lana, svako veče kašika suncokretovog sjemena, tri puta dnevno Apikompleks (med).


A svaka mu cast kad hoce to sve user posted image user posted image user posted image .
MM pije vitamin c 2x, cink 2x, selen, vitamin E i polen i med 1x. Sad nam je nestalo vitamiona E ali necu ga kupovati jer hocu dakupim Bioastin a u njemu ima vitamina E, haj bar klicinu tableta da smanjimo user posted image user posted image user posted image

Da naglasim da to pije ali vecinom ga ja moram opominjati user posted image

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 21:02:47   
Banana
Moj ima ritual ujutro i navečer ali u toku dana, poslije ručka, bez obzira što mu sve postavim na sto, moram mu donijeti u jednoj ruci čašu sa vodom a u drugoj tablete. Baška što ga na kraju pohvalim i poljubim user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Muška neplodnost
20.11.2009 22:57:49   
ja_25
E kad pisete o muskoj neplodnosti da vam se i ja javim.
Dijagnoza mog muza je oligoastenospermija. Isao je kod raznih urologa: Hirosa, Junuzovica i dr. i svi su imali razlicite terapije ( svaki je sebe pronalazio u tome kako da uzme pare). Jedan je predlagao operaciju varikokele, drugi biopsiju, treci da pije padutin.. Uglavnom on je 3 mjeseca pio padutin i bioastin, a spermiogram nakon toga malo i losji nego prije. Onda mi odlucimo da necemo cekati na njihove terapije i odemo na IVF i uspije iz prvog puta. Sad ocekujemo jednog bebeca.

Zelim vam svu srecu i da i vi sto prije dobijete svoje bebace aBd.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Muška neplodnost
21.11.2009 9:41:08   
ledy blue
Ja 25  user posted image drago mi je da ste uspjeli ...a gdje ste vi radili  IVF ???




_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Muška neplodnost
21.11.2009 13:54:05   
mirna
I mi smo poslije 12 god borbe sa muš. sterilitetom ,prvo dijagnoza asthenospermija pa poslije još i oligoasthenospermija išli na IVF i prvi nam je bio bingo.Nosim dva bebaća i u 3 sam mjesecu.Zato drage moje nečekajte previše nego na vrijeme u postupak vantjelesne.user posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Muška neplodnost
21.11.2009 16:30:39   
ja_25
Ja sam radila u Ljubljani i vratili su mi samo jedan embrij, a ostale su zamrznuli. Sad sam 8. mjesec:-) i nosim jednog bebaca.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Muška neplodnost
21.11.2009 18:46:18   
tikica_69
Mi smo sa ovime (link) od teske oligoasthenoteratozoospermije dosli na asthenozoo i to sa 25% savrsenih i pokretno i morfoloski, te 25% nesto slabije pokretnih ali morfoloski ispravnih.Trebalo nam je 3 mjeseca koristenja. http://www.systems-import.hr/product_show.asp?lang=hr&IDProduct=691&IDType=1&IDManufacturer=2&IDChild=3 

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Muška neplodnost
23.11.2009 19:46:11   
Leva
Mi smo sa Oligoasthenozoospermia-leukospermia + upala prostate nakon godinu dana došli do dijagnoze Oligospermia user posted image user posted image user posted image MM je pio: Selen, Zink, Vit E, C, Brusnicu forte, gomilu antibiotika, probiotike, Bioastin i sada pije tablete za koje vam je Tikica ostavila link. Na bebici radimo tri godine i nisam sigurna da će ova promjena dijagnoze dovesti do prirodnog začeća. Nekada smo imali 12 mil. sada imamo 10 mil. od čega je progresivno pokretnih 30% ostale ne računam. U postupku smo i nadamo se da će naše sunašce uskoro doći. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Muška neplodnost
28.11.2009 1:04:45   
košpice
Zdravo svima, evo i ja da se pridruzim , mm ima Azospermiju, pio je Padutin ( nista), Macinu travu (nista) sad za sad, ali uzima med sa svim grickalicama(bademi, orasi, sjemenke tikve, suncokret, suhe sljive, kajsije suhe, .....), pije vitamin E i zelim da probam sa Pro-fertil ili Tribestan, da li je iko od vasih muzeva to koristio i ima li efekta?? Zatim sam citala na Internetu o ZLATNOJ MAKI, izgleda da je i to dobro ua muske i zenske probleme, a ako neko hoce moze probati sa NONIJEM sirup, mi smo probali ali nije nista bolje, ali nekome uspije, jer iapk svi smo mi razliciti, ali zajedno sa NONIJEM se uzima ALOE VERA , pa ko zeli nek proba....Nadam se da ce nam svima akoBogda uspjeti, bez obzira sta pijemo ili jedemo user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Muška neplodnost
28.11.2009 22:47:21   
košpice
Zaboravila sam dodati da mm i ja pijemo MUSKU VODU, ne znam jeste li culi al mi jesmo i od tada redovno idemo na izvor i donodsimo sebi zalihe user posted image a cim potrosimo odmah se spremamo i opet idemo, jer koliko smo culi, u Kladnju ima jako puno djece, jer ocigledno ljudi piju tu vodu, pa ako neko zeli da pokusa nek ode i proba, izvor se nalazi malo od Kladnja u sumi, cista priroda

(odgovor članu košpice)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Muška neplodnost
29.11.2009 23:10:34   
Banana
OK, pregled kod urologa smo lijepo otkazali nakon što sam pronašla da on i nije baš neki.
Međutim (od glagola međutiti user posted image ), ponovili smo spermogram i spermokulturu u Konzilijumu. Spermokultura kaže da nema baja a spermogram kaže:

Izgled: providan
Zapremina ejakulata: 2 (2-7 ml)
Likvefakcija: 20 (0-30 min)
Viskoznost: normalna
Koagulacija: ne
pH: 8 (7,2-7,8)

Broj spermatozoida/ml: 3,3 (>20-250 x10^6)
Broj spermatozoida/Vol: 6,6 (50 x10^6)
Progresivno pokretnih: 15 (>25%)
Pokretnih u mestu: 5 (>10%)
Nepokretnih: 80%
Leukocita: 18-20 (U vidnom do 15)

Spermocitogram (ono o morfologiji) nije rađen zbog nedovoljnog broja spermatozoida. Koliko je zapravo važna informacija koji dio spermija je defektan?

Da li se ovih 15% računa od ukupnog broja ili samo od onog broja u 1 ml?


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu košpice)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Muška neplodnost
30.11.2009 14:48:10   
Banana
Da se dopunim, danas stigao nalaz brisa uretre: sterilan!

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Muška neplodnost
3.12.2009 22:56:15   
Anoniman
drage moje ringeraja forumasice.vec duze vrijeme citam forum i odlucila sam da vam se pridruzim,jer mi treba neko da sa njim popricam.15god. u braku,mm azoospermija tri pokusaja potpomognute oplodnje nijedna se nije lijepo zavrsilauser posted image ,svaki mjesec se nadam cudu vec.tri god.nigdje neidemo,nesto cekamo

(odgovor članu Banana)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Muška neplodnost
3.12.2009 23:39:36   
košpice
LJUBAV 1973, prvo da ti pozelim dobrodoslicu , drago mi je da si podjelila s nama svoju sudbinu,zao mi je sto ste sve to rposli a opet nista ali ne daj se , borimo se do kraja i nikad nemoj odustati..MM ima isto Azospermiju i borimo se evo 6 godina, radili jednom oplodnju i nije uspjela user posted image ..ali idemo dalje, e sad napisi sta ste sve koristili a ostale forumasice i ja cemo ti dati par savjeta sta smo mi sve koristili i sta sve moze da poboljsa spermogram...Samo ne odustajte i borite se kao i mi svi sto se borimo i molimo dragog Allaha dž.š. da nam pomogne i da i mi docekamo akoBogda svoju user posted image
Samo pisi i izbaci sve iz sebe , mi smo tu da bi podijelile sve jedna s drugom i pomogle jedna drugoj  pa na bilo koji nacin...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Muška neplodnost
8.12.2009 22:10:16   
mina minka
da se i ja ovdje prijavim. bebu cekamo vec 2god i 4mjeseca i bice abd uskoro . imamo problema dva. drugi smo skoro otkrili i to moji hormoni su u pitanju nemam ovulaciju. radila sam hsg i u redu je briseve itd. mm ima oligoaseospermiju ili losu pokretljivost i jos pevecan broj leukocita. pio je priksed i nista . urolog je preporucio operaciju varicocele al nam je balic rekao da to nije rjesenje. sad pije one vitamine i ja se lijecim pa vidjecemo. balici nam preporucuju inseminaciju pa ne znam nismo se jos odlucili. eto to je to

(odgovor članu košpice)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Muška neplodnost
25.1.2010 19:43:47   
yasemin
ĆIAO SVIMA
ZNA LI IKO ŠTA JE LEUKOSPERMIA I KAKO SE LIJEČI?user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Muška neplodnost
25.1.2010 21:06:25   
Leva
Leukospermiom se oznacava prisustvo leukocita u spermi. Najcesce je uzrokovana upalom prostate ili drugim infektivnim procesima pa ti stoga preporucujem da se tvoj muz POD HITNO javi urologu.
Sretno!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Muška neplodnost
26.1.2010 13:48:26   
yasemin
HVALA Leva puno user posted image user posted image

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 9:27:12   
g_dado
evo da vam se i ja pridruzim
imam problem
operisao sam varikokelu, izvršio deferentografiju i biopsiju testisa na klinici u Konjicu kod dr Hadžihusejinovića, dr odličan
međutim nikakvih promjena
biopsija; spermatogeneza očuvana
6 mjeseci trošio proxyd i nikakvih promjena, mrtvih ili nepokretnih nekolicina i to je sve
u Zenici jučer radio biopsiju ponovo, kod dr Ćehića
međutim nije nađen ni jedan zivi a ni mrtvi spermij
kaže azospermija
imali ko kakvo rješenje il prijedlog u braku smo već 8g


(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 11:13:40   
malena27 RR
g_dado, mislim da se trebas obratiti u neku od klinika u inostranstvu, kao npr. u maribor ili ljubljanu...moze i Prag.
iscitaj malo detaljnije teme o vantjelesnoj oplodnji. tebi treba TESA metoda vantjelesne oplodnje a kod nas se, nazalost, ne radi ista.
dr. cehica zaobilazi u velikom luku, nije strucan za te stvari...


< Poruku je uredio malena27 -- 27.1.2010 11:14:09 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu g_dado)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Muška neplodnost
27.1.2010 11:44:46   
g_dado
malena27
hvala što si se javila
sta ti znači TESA metoda
ustvari mene zanima moguli ja pokrenuti moje spermije i mogu li ih ustvari imati to je ključno što želim

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *