|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poviseni leukociti....
23.1.2012 8:21:11   
ajla_exx
Drage moje, imam problem  a ni moja doktorica ne zna rjesenje....

U 28 sam nedjelji trudnoce, a imam jako povisene leukocite cak 15-16...Urin u redu, CRP miruje, nemam nikakvih upala, a poviseni i dalje...

Htjela sam da vidim da li je neko imao slicna iskustva i kako ste rijesile problem...

Pozdrav svim user posted image .....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 8:56:47   
teacher75
ja sam sada 34.sedmica i prije 2 mjeseca sam imala 12-13, pa sam radila urino kulturu i vaginalni bris i oboje bilo sterilno. na iducem vadjenju nalaza bili 6-7, pa sam ponovila opet nakon mjesec dana-prije par dana i bili opet 12-13user posted image jos mi ovaj put nasli i bjelancevine a prije ih nije bilouser posted image idem sutra kod dr da vidim sta ce mi reci...

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.1.2012 8:57:13 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ajla_exx)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poviseni leukociti
23.1.2012 9:49:12   
Amelaa RR
Pozdrav, i dobro nam dosla na forum. Nadam se da ces na forumu naci odgovore na pitanja koja te zanimaju.
Sto se tice tvog problema, povisenih leukocita malo sam progooglala, dosta trudnica ima problema s tim, ali kod dosta njih taj problem nastaje do sljedeceg vadjenja nalaza. Poviseni leukociti su znak neke upale u organizmu tako da je najbolje da uradis cervikalne briseve, pa cak provjeri ako imas pokvaren zub i sl. jer cesto se pokazalo da su leukociti poviseni zbog upaljenog zuba...iako te ne boli vrlo moguce da je upala tinja i samo je pitanje vremena kad ce se manifestovat.

Od srca zelim da na sljedecim nalazima leukociti budu "normalni".
Pozdrav svim user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 23.1.2012 9:55:09 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 9:52:57   
mamma mumi
Draga moja poviseni leukociti su normalan nalaz u trudnoci, cudi me kako to tvoja dr ne zna.Sedimentacija i leukociti su normalno oko 13-15, i nije to nikakva upala, da ima bilo kakva upala CRP bi bio povisen, stoga opusti se.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 10:03:51   
primula
Ja sam u trudnoci imala dva mjeseca povisene leukocite isli su do 16. Moja dr. mi je ukljucivala antibiotike medjutim poslije antibiotika su bili jos veci, onada mi je dala uputnicu za bolnicu. U bolnici sam lezala 7 dana sve moguce nalaze uradila i sve bilo uredu, medjutim zadnji dan u bolnici su mi opet provjerili leukocite kad ono 10 zato ne brini se nije to nista.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 10:52:43   
ajla_exx
Hvala vam drage moje na lijepoj dobrodoslici, bas ste me utjesile...Drago mi j sto postoji ovakva vrsta foruma gdje nekako zajedno prolazimo ovaj lijepi period...

Doduse to sam i zaboravila, sto se tice zuba, znaju me desni zaboliti cesto, ali ja to isperem zalfijom ili sodom bikarbonom i prestane, ne znam moze li i to razlog biti.

teacher nadam se da ce sve sutra na kontroli biti ok,a nema razloga da ne bude tako da no sikiriki....user posted image

Hvala vam drage moje, inace kad odem kod doktorice ona se sva prepadne koliki su mi leukociti, mislim i ja da je to kod mene tako jer zaista nemam nikakvih drugih tegoba....

(odgovor članu primula)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 11:41:57   
Monaa
Cudi me da ti dr tako reaguje, kada je to normalna pojava u trudnoci. user posted image Ja sam imala leukocite 12-15 i cak mi dr nista nije ni dao od lijekova, nego samo da pijem caj od brusnice. Tako sam i uradila, litar brusnice dnevno i sljedeci nalaz savrsen.

(odgovor članu ajla_exx)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 12:13:18   
ajla_exx
E moja Mona moja doktorica me cak ni ne zna kako treba....Kad sam bila na zadnjem UVZ kaze ona meni, ko vam vodi trudnocu a ja ono zacudjeno, pa reko Vi....Ona se nasmija i rece hahha ma dugo mi niste bili...

Mozete misliti, a vec sam jednu promijenila doktoricu, a ova mi izgleda jos gora....

Svi mi kazu ma to je normalno, a ona me isprepadala katastrofa...user posted image

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poviseni leukociti....
23.1.2012 15:26:14   
Monaa
Ma mijenjaj i tu, ocigledno nema pojma. 

(odgovor članu ajla_exx)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poviseni leukociti....
13.3.2012 23:58:28   
mala87
pozzzzz

ja sam trenutno 30 ned. imam problem jako otecenih nogu i ruku........imala sam malu upalu mokracnih ali to je sanirano .............ponovila nalaze urin, krv i urino kultura sve ok sem leukocita koji su 16-17........dok je kako sam ja skontala mislila da ce mi se smanjiti otok na nogama i rukama i leukociti kad saniram tu upalu vec dva puta ponavljam nalaze i dalje leukociti povecani i zeljezo na granici.........

danas me je poslala da ponovim nalaze i ako se ne poprave kao da idem internisti user posted image

plizzz vasa iskustva i misljenje............mislim da moja dok slabo reaguje na moje nalaze jer su mi svaki slijedeci leukociti veci...........

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poviseni leukociti....
14.3.2012 9:54:53   
vanili
Trenutno sam 20 ned. leukociti su mi 15. Dr. nije nista rekao na to. Na prvom nalazu sa 13 ned. su mi bili 11. To izgleda kako beba raste organizam to registruje kao upalu (nije organizam kod svakoga isti). Bitna je kompletna krvna slika. Kao sto je vec neko rekao gore navedeno, zato se i ne radi sedimentacija u trudnoci, a i sedimentacija pokazuje upalu. Mislim da nemas razloga za brigu ako ti je sve ostalo ok sto se tice krvne slike. Ipak, to je drugo stanje user posted image

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poviseni leukociti....
15.3.2012 19:25:07   
mala87
ok hvalaaa........



_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu vanili)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poviseni leukociti....
2.5.2012 13:59:42   
saksija
ja sam prosle sedmice - u 30oj nedjelji radila nalaz urina i leukociti su mi bili 15-20.. u urinu od proteina, bakterija, epitela.. nema cega nema.. trebala sam raditi urinokulturu ali radi 1. maja (to je bio cetvrtak) koji pada u utorak i srijedu, nisam nikako mogla da sastavim 3 dana za urinokulturu te mi je dr. dala zinnat 500 da pijem.. kaze strah je preko praznika da se zezamo... u petak planiram ponoviti urin, doduse ja imam i problema sa konstantnom grloboljom a i primijetila sam da me peckalo kad piskim. popila sam antibiotik - sad se osjecam ok.

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poviseni leukociti....
24.2.2014 15:22:46   
gvendolina
Moze li mi neko molim vas dati savjetuser posted image

dakle vec nekoliko puta poviseni su mi leukociti u urinu i dr savjetuje samo da pijem dosta caja

ovoga puta leukociti u urinu su 16-18, bjelancevine sl.opalescira, glukoza poz( ++) i dr i dalje savjetuje samo da pijem dosta caja, ne predlaze ni urinokulturu niti neki antibiotik user posted image


cesto idem u wc i osjecam da me boli u predjelu bubrega i strah me je da se to ne zapusti, da li da trazim i drugo misljenjeuser posted image ...u 34 sam sedmici

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Poviseni leukociti....
24.2.2014 21:19:07   
sara123

IZVORNA PORUKA: gvendolina

Moze li mi neko molim vas dati savjetuser posted image

dakle vec nekoliko puta poviseni su mi leukociti u urinu i dr savjetuje samo da pijem dosta caja

ovoga puta leukociti u urinu su 16-18, bjelancevine sl.opalescira, glukoza poz( ++) i dr i dalje savjetuje samo da pijem dosta caja, ne predlaze ni urinokulturu niti neki antibiotik user posted image


cesto idem u wc i osjecam da me boli u predjelu bubrega i strah me je da se to ne zapusti, da li da trazim i drugo misljenjeuser posted image ...u 34 sam sedmici


Trazi od dr.da ti da uputnicu za urinokulturu, bar ces biti mirnija.
Meni je isto u 34. ustanovljeno 12-15 leukocita, uradila UK, sterilna hvala Bogu. Sad mi je uzela bris, pa cemo vidjeti sta dalje.
uglavnom moj prijedlog ti je da trazis, valjda ce dr.pristati, insistiraj, da budes rahat.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Poviseni leukociti....
25.2.2014 19:34:30   
gvendolina
hvala ti draga na odgovoru,uradicu ponovo urin pa ako bude opet los nalaz trazicu urinokulturu

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *