|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:19:20   
Anoniman
Drage moje,
Prije dva dana sam saznala da ću vjerovatno morati prekinuti trudnoću.  Sada sam u sedmom mjesecu (28/29. sedmica).  Znat ću detaljnije sve početkom decembra...ali, kako sada stvari stoje, abortus je jedini spas, jer bebi prijeti hidrocefalus.  Užasno se osjećam, jer sam navikla na njene male udarce i to će mi nedostajati puuuuuno.  Pomirila sam se sa činjenicom da je to za dobro bebe.
Zanima me, ako neko od vas zna, na koji se način vrši abortus u trećem tromjesečju.  Čitala sam postove na temu prekid trudnoće u drugom tromjesečju, ali ne znam da li je procedura ista, jer je moja beba ipak veća nego u drugom tromjesečju.  Ne mogu da čekam do 4.12. kada idem na novu kontrolu, pa je ovo jedini način da dođem do nekih detalja.
Hvala vam unaprijed...
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:24:58   
Anoniman
zao mi je sto ti se to desilo. Ali ako nije sigurno nemoj o tome razmisljat, pokusaj mislit pozitivno. I otidji po jos neko misljenje. A sto se abortusa tice, ja mislim da je u tom dobu moguc samo porod namjerno izazvan.
Sretno

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:25:06   
mamyca
Draga pingpong,odgovor na tvoje pitanje stvarno ne znam,ali htjela bih ti reci da mi je jako zao sto ti se to dogodilouser posted image .Vidim da si smirena,al izvini,moram te nesto pitati,da li je to sigurna dijagnoza?I kako nije uoceno prije?

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:28:49   
ElmaB
Draga moja, jako mi je zao zbog tvoje situacije, ali postoji li mogucnost da uradis jos neke nalaze da bi zaista bila sigurna da se o tome radi? Evo, na ovom linku imas razgovor roditelja, pa procitaj!  Veliki pozdrav i zelim ti svu srecu!

http://74.125.77.132/search?q=cache:y0uJ1hTLtwgJ:
mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php%3Ff%3D52%26t%3D37730+hidrocefalus&hl=bs&ct=clnk&cd=5&gl=ba


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:32:06   
Anoniman
Potvrdila sam dijagnozu kod drugog doktora...isto mi je rečeno.  Moram čekati dvije sedmice...Kad budem u 30-oj sedmici jasno će se sve vidjeti.  Sada definitivno već ima malo moždane tekućine koja pritišće mozak bebe.  Ali će u 30-oj sedmici slika biti još jasnija.
Znam da me čeka porod, prirodni ili CR, ali me zanima šta rade sa bebom, jer je ona živa...
Znam da se trebam nadati, ali čitala sam dosta o hidrocefalusu i pripremila sam se za najgore.  Ako za dvije sedmice i kažu da je sve u redu, odnosno da tekućina normalno cirkuliše, pitanje je koliko je već štete učinjeno.

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:34:41   
Anoniman
Nije se moglo uočiti ranije jer, kako su mi obje doktorice rekle, to nagomilavanje moždane tekućine je vidljivo tek od 26. sedmice.

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:38:38   
Bosanka
nemoj da zuris i budes sigurna u misljenje dr.evo ti iskustvo moje skolsjke prijateljice:rekli joj isto  da beba ima hidroc.i ona je bila u 7 mjesecu.potvrdili joj svi kojima je isla na kosevo.i ona insistirala da abortira,al nisu htjeli,kao rizik je bla bla.i ona eto odluci da rodi.zivo,zdravo,normalno.fala bogu.curica napredna pravo.ko moje dvije.a njoj su isto govorili svi dr.da je to.ja mislim da mogu pogrijesiti na osnovu velicine bebe.ja se nadam da su i u tebe pogrijesili.srecu ti zelim i javi nam.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:40:23   
mamy Sabina
O ,mila moja tako mi je žao!
Ne mogu ni zamisliti kroz kakvu agoniju prolaziš!
Jedno je sigurno da uvijek postoji nada da sve na kraju bude dobro!
Zato ni ne mogu pisati drugačije!
Nadam se zajedno s tobom da to sve bude uredu!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:42:07   
Anoniman
Hvala ElmaB,
čitala sam ovaj tekst jučer...
Zaista se grozno osjećam...tako sam joj se radovala.  Kad ostanem sama u kući hoću da pomahnitam.  Muž me tješi, kaže moramo biti hrabri...ali je tako teško.  Toliko sam tragedija imala u životu, i jednostavno ne znam kako dalje. 

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:44:59   
Anoniman
Hvala vam svima,
ne znam da li je ovo grozno...to što se već opraštam od bebe...ali nemam nade...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 8:52:41   
mamyca
Moras imati nade,potrazi misljenje drugog doktora,opet.Bas sam citala na internetu o tome,nada uvijek postoji.Kada si bila na proslom pregledu?Tad to nije uoceno je de?Znam da ti je tesko ali kao sto ti i muz kaze morate biti jaki,ali nemoj se prestati nadati.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 10:08:03   
Rabi
draga moja pingpong, bori se do zadnjeg! Dragi Bog je dao zivot i on ga uzima a ne doktori koji i prije nego se beba rodi predvide smrt....To je stvarno zalosno!!!!
Znam za jedan slucaj koji se nedavno dogodio, kada su od mog prijatelja zeni otkrili u 6. mjesecu trudnoce da beba na ledjima ima ogroman tumor. Uslijedio je abortus, ustvari bolje receno isprovociran porod. Unaprijed su odredili da ce se beba napatiti(dok se rodi) i ni manje ni vise 100% nece prezivjetiuser posted image  To samo Bog zna!
Evo bebica je jos uvijek ziva, bori se.... Bila je na aparatima i vise nije....
Eto nasih dr. Nego draga moja glavu gore i bori se do zadnjeg za svoju bebicu!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 10:35:09   
travnicanka
O boze bas teska situacija!!!!
Budi jaka i razmisljaj pozitivno....ako ti dijagnozu potvrde mislim da je najbolje i za tebe i za jadnu bebicu abortus....mozda zvucim grubo i bez osjecanja ali zasto se patiti citav zivot...patiti sebe i svoju porodicu i patiti to jadno bebce koje nikad nece moci imati normalan zivot.

Sta je uzrok tome dali ste imali neke odredjene predispozicije koje su ukazivale da bi beba mogla imati neku anomaliju....mislim na tvoje godine ili genetske predispozicije?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 10:46:46   
anitaMO
draga moja pingpong iskreno mi je zao.da ti ispricam slucaj s mojom rodicom koja zivi u zagrebu.neka dr.u 7 mjesecu trudnoce kaze joj da joj beba nema ni ruke ni noge.ona sok dozivila.ista odluka sta sad .bila u agoniji dok nije rodila.curica sve ima nista joj ne fali.zato se iskreno nadam da i u tvom slucaju jako grijese.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 10:54:38   
Happy
Draga pingpong....
Ne postoje riječi utjehe kojim bih te utješila sada. Ne znam šta da ti kažem... MOlim samo dragog Boga da  ti da sabura i da bude uz tebe. Želim ti puno sreće i da se držiš user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 10:57:22   
travnicanka
Da slazem se u potpunosti da se desi da doktori pogrijese...a sta ako su u pravu i dijete se rodi bolesno...jako teska situacija...
ali sta bi bit ce onako kako mora.....

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 11:38:26   
nesanica
Draga pinpong,sta da ti kazem......jako mi je zao sto kroz to prolazis...molim dragog Boga da ti da snage da sve to idrzis....

Zelim ti puno srece, cuvaj se i budi hrabra!!!!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 11:50:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: travnicanka

Da slazem se u potpunosti da se desi da doktori pogrijese...a sta ako su u pravu i dijete se rodi bolesno...jako teska situacija...
ali sta bi bit ce onako kako mora.....


Upravo tako....Svjesna sam i ja da doktori griješe,pa čak i dr. Jadranka Dizdarević ili dr. Zuhra Dizdarević, koje su me pregledale.......ali ako dva dr. potvrde istu dijagnozu, onda je to manje vjerovatno!
Teško je donijetu tu odluku....sve i ako za dvije sedmice kažu da je sve ok, ko može garantovati da trajna šteta na mozgu nije već učinjena.

Ovo što je primijećeno kod moje bebe (nagomilavanje moždane tekućine što kao posljedicu ima Hidrocefalus) nema nikakve veze sa gen. predispozicijama niti sa mojim godinama (28).  Mogla sam biti u kontaktu sa prehlađenom osobom i da virus takvu štetu napravi mom djetetu a da ga ja ni ne osjetim.  Ta "zaraza" se vjerovatno desila u prvih 12 sedmica trudnoće, a kako radim u školi sa djecom, vrlo je vjerovatno da sam virus na poslu i "pokupila", mada se on može pokupiti i u tramvaju ili bilo gdje!  Iako se to tako rano desilo (u ključnom periodu razvoja ploda), tek se od 26. sedmice može primijetiti na UZ-u.

(odgovor članu travnicanka)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 12:01:22   
Amrino
Draga moja, ne mogu ni da zamislim kako se osjecas i kroz sta sve prolazis ali probaj se nekako presabrati, dobiti sto vise informacija, uzeti u obzir sve moguce varijante pa onda poslije par dana (jer ta informacija je friska koliko sam shvatila) kada se sve slegne s muzem donjeti odluku sta dalje...
Zar ne postoje nikakve sanse lijecenja? Mislim...probaj dobiti sto vise informacija- ne samo od nasih doktora nego  onih vani...Hrvatska, Slovenija. Probaj se raspitati na nekim njihovim forumima Rodi ili sl. jer jednostavno ne mogu da shvatim da su te tek tako doveli u situaciju da sama biras dali ce tvoja beba da zivi ili da umre.
Zelim ti mnogo srece i da ti dragi Bog pomogne sta god da se desi.

Zasto ne odes u Opcu bolnicu pa zamolis Masica ili Puzica da te pregledaju? Ma neka su njih dvije rekle ja bih na tvom mjestu pricala sa najmanje deset doktora prije nego sto donesem odluku.



< Poruku je uredio Amrino RR -- 22.11.2008 12:02:38 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 12:05:55   
mukica
Mila moja znam da mislis da je situacija naj gora sto moze biti, ali budi hrabra.
Moja prijateljica u drugoj sedmici trudnoce dobije strasne bolove i u bolnicu tamo joj je otkriveno da joj je glavna vena zacepljena,i da je situacija kriza samo takva. Ostala je u bolnici tri mjeseca i Bog sami zna kakvim su je tabletama i inekcijama kljukali do tada je beba vec narasla da je niko nije smijo ocistiti. Ona ode kod dr.Dizdarevicke i ova joj kaze da je nesmiju ocistiti jer bi i ona i beba mogle umrijeti. Sta dalje? Niko od njh nije imao odgovor hoce li to djete prezivjeti kakve ce posljedice imati.Bukvalno je bilo ides do kraja pa ko prezivi. Ona usla u deveti mjesec pukne joj vodenjak, usljedi jako dug i tezak porod i gle prezivjele su obje. Beba jest bila minijaturna nije imala ni 2kg ali je prezivjela i sve je bilo u naj boljem redu......
Zato draga moja glavu gore i bori se za svoje luce jer nije ni njihova svaka na mjestu imaju.
Cuvaj se mi smo svi uz tebe........

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 12:11:02   
mukica
Jos nesto moj ti je savjet da potrazis dr Gutic ona je sefica ginekologije u Opcoj bolnici i po meni jako dobra u svom poslu, cisto neka i ona da svoje misljenje.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 12:21:39   
Crvena
Ipak se nadam da su pogrijesili, u svakom slucaju molim dragog Boga  da ti da sabura  i da sve izdrzis.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 13:01:12   
Anoniman
Nećete vjerovati, ali osjećam se zaista drugačije nego jutros, kad sam tek otvarala temu.  I to sve zbog vas koje ste mi tako brzo odgovorile na temu. Vratila mi se nada....ne još u potpunosti, ali sam drugačija.  Tražit ću i treće mišljenje, ići ću gdje god treba... imat ću nade da ova moja mala boksačica ima snage koliko sam je i ja dosad u životu imala, pa čak i da je snažnija i jača od mene... i da će sve biti dobro.
Pa i ako se budem morala oprostiti od svoje bebe...još sam mlada, dat će Bog snage i sabura da guram dalje, dat će Bog još mnogo dječice, kojoj se neizmjerno radujem.
Hvala vam puno, puno... bila sam u groznom stanju od četvrtka....depresivna, žalosna, isrpljena.....ali sad sam puno bolje!  I dalje plačem, izgledam grozno (muž će mi se prepasti kad me vidi nakon što se vrati s posla), ali se osjećam sasvim drugačije.  Hvala vam svima...

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 13:13:38   
nensy
dragaa moja pingpong  !!!      ja sam imala prekid trudnoće u 30 nedjelji samo je moje beba već bila mrtva, pupčanik se smotao u čvor. možda ti mogu pomoći da ti napišem kako to ide prirodnim putem naravno ako taj hidrocefalus nije uznapredovao pa bude moralo ići CR.  Navečer te klistiraju ,ujutro ti stave gel koji pomaže otvaranju grlića i prouzrokuje bolove onda ležiš u krevetu 2-3 sata nepomićno na leđima da bi to bilo kako treba i da bi se što prije otvorila. kad budeš dovoljno otvorena vode te u salu na porod . to ti je to                                                                                              

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
22.11.2008 13:14:59   
nensy
ali ti se nemoj sekirati oni su namjerno rekli da saćekaš malo da bi beba mogla normalno preživiti ako sve bude ok.

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *