|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi koraci!
2.11.2008 22:13:43   
Aminad
Nisam uspjela pronaći ovu temu, ako postoji zaista se izvinjavam.

Kako naše bebice rastu došlo je ili će doći vrijeme i da porohodaju, pa evo teme i za prve korake naših bebica.


Burhan je svoje prve korake napravio 27.10.(taj dan punih 11mj.).

Meni se učinilo rano pa me iznenadio, mada već neko vrijeme dosta stbilno hoda oko namještaja.

Igrali smo se, ja na spavaćoj ležala(šta bi drugouser posted image ) a on iza zida izvirivao, igrali smo se džeeeeeeeeeee.
Onda se od tog zida samo putio i jedan, dva, tri, četiri koraka teturajući i došao je do mene. Ja sam samo šutila cijelo vrijeme bojala sam se da dišem jer mi se činilo ako dahnem da će pasti.

Sad već sasvim sam hoda doooooosta dugo, pada, ustaje i nastavlja kao da ništa nije bilo. Već pokušava da trči za Merjemom i Imranom ali mu baš ne uspijeva.user posted image

Evo to su naši prvi samostalni koraci.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi koraci!
2.11.2008 22:23:30   
jasmina_mm
Amina bas mi je drago sto si postavila ovu temu i moj sin je bas jutros preko sobe napravio tri koraka od kreveta do mene i jako me zagrlio kao da je skontao da se nije ni zasta drzao. I on vec stabilno hoda oko namjestaja odavno. Cesto se i pusti i stoji na sred sobe ali cim skonta da nema oslonca ili sjeda ili se hvata za nesto....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi koraci!
2.11.2008 22:34:21   
lejlašh
Merjem je prohodala 25.10., dugo je stabilno hodala oko namještaja i samo se pustila u moje naručje. Sada po kući i dalje voli i puzati i hodati, a napolju zna da ne smije puzati- pa samo hoda.
Mi smo pravili hurmašice-hodalice

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi koraci!
2.11.2008 23:47:09   
Visnja RR
cestitke za prve koracice user posted image
nedavno sam citala da bebe ne treba forsirati s ranim "hodanjem" jer to moze ostaviti posljedice u kasnijem zivotu...
Eto npr. moja prijateljica je prohodala sa 8, 5 m... prerano... sada je zgodna vitkica i ima 53 kg ali i diskusherniju koju vuce godinama...
Citala sam da se bas to desava kad bebe prerano prohodaju... a sve ispod 10 m se kao smatra prerano...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 0:28:33   
batterfly
Cestitam nasim slatkim bebachima na prvim koracima....user posted image user posted image user posted image user posted image


I moj Ammar je poceo polako da se pusta sam,....ali jos nije ono sad pravo prohodao,ali prvi koraci su tu....Jodio mama,....

Nismo jos napjavili hujmasice,...Nadam se da cemo uskoro!!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 9:49:18   
mamina cura
user posted image user posted image user posted image  Cestitam. Ova moja radije puze i hoda uz namjestaj. Sto je sigurno-sigurno.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 9:55:56   
nesanica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za prve koracice!

Moj user posted image se nije jos sam pustio, ali oko stola i drugog namjestaja hoda uveliko...njemu je 11. mjesec i nadam se da ce uskoro aBd biti prvi pravi koraciciuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 10:01:19   
andji
i ja čekam na Sergejeve prve koračiće,počeo je da stoji bez držanja ili oslonca,ali se još nije pustio.Meni je kamera svaki dan pri ruci,jer želim da to zabilježim,ali bez forsiranja.Kad god prohoda,duša moja

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 10:04:30   
Lel@
Moj Sadin je prohodao 5.10. (za djedov rodjendan)user posted image
Jako je stabilan,cak se odmah sam okretao..bas sam se iznenadilauser posted image
Mislila sam da nece dugo prohodati,jer je buco (13kg)user posted image
(a nije htio nikako puzati,tek nakon sto je prohodao,odjednom je poceo i puzatiuser posted image
kada upane onda puze do namjestaja i digne se na nogice i hoda..)user posted image

user posted image user posted image user posted image za prve korake user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 10:29:51   
akica b
Mi  smo se negdje drugo prijavili pa eto da obavimo i ovdje.Fedja je prohodao sa nepunih 10 mj.Jako je stabilan,sam se okrece ali i pada..Ne dize se sam nego uz pomoc(krevet,zid ili nesto) user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Lel@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi koraci!
3.11.2008 11:33:10   
camm
prve korake je pocela praviti 13ipo mjeseci
a da pravo hoda 15mj.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 10:39:33   
boogy woogy
I mi smo prohodali prije dva dana!user posted image user posted image Sa 8 mj. se sam digao na nogice i od tad je marljivo vjezbao a sa 10 mj. se pustio i napravio 2-3 koraka do svog tajeuser posted image Cestitke ostalim hodalicamauser posted image user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 10:41:48   
Emina*
Cestitke i od mene malenim hodalicama.... user posted image  user posted image
Mame drage, sada neka vam je sa srecom....
Sklanjajte sve sto moze da dodje pod ruku malim djavolcicima,
i taman mozete na dijetu user posted image   user posted image uz fitnes


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 10:51:43   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za nase hodalice malene... jel bilo hurmasica za gazanje b.w.?? user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 10:58:35   
boogy woogy
Moja Dino, nemogu da stignem.....ko brzi gonzales je!user posted image user posted image user posted image Valja ga sada uhvatit...sva sreca pa imam super svekrvu, pa ce ona napraviti da zasladimouser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 15:37:34   
simba
Čitam o vasim bebicama pa se pitam kada li ce moj sin prohodat, sada puni 9 mijeseci al je pravo lijen. Jos nije poceo ni puzat. A u hodaljci pici po kuci nemogu ga stignit.
Dali je iko imao bebu koja nije puzala ,vec se dignula na noge i prohodala.
Mama mi je govorila da ni ja nisam puzala nego da sam odma prohodala.
Inače je mala buca pa mu je valjda tesko da lezi na stomaku.
Nikako nevoli taj polozaj.
A sad me opet plasi prica svekrve.Kaze da je moj muz prohodao sa 18 mj. i da je isto tako bio lijen.
Tjesim se da ce mali naci neku sredinu izmedju nas dvoje...user posted image    user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:06:34   
boogy woogy
Simba, nema sta da te bude strah, sve je to u granicama normalnog. Svaka je beba posebna i drugacija i vazno je samo ne forsirati djete. Ono ce samo prohodati/propuzati kad ono osjeti da je spremno. 

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:23:47   
simba
Hvala na rijecima. I ja tako mislim samo je trebalo da mi to neko kaze.
Istina da sam se zabrinula pogotovu kad sam vidjela u prilozenom forumu kako su druga djeca ranije prohodala.
Nadam se da ce i taj dan ubrzo doci...user posted image


_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:25:53   
Romali
Čestitam , boogy woogyuser posted image user posted image user posted image

Simba, ima puno djece koja uopšte ne propužu, a prohodaju. I moj  Omar je  krupan i polijen, okreće se samo ponekad. Mislim da će mu trebati dosta da propuže i prohoda, ali nije svaka beba ista.  Samo neka su oni nama živi i zdravi, sve će to doći na svoje u svoje vrijeme. Ja se uopšte ne bih brinula da sam na tvom mjestu.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:26:56   
Visnja RR
Znam nekoliko djevojcica koje nisu nikada puzale ali su prohodale izmedju 11 i 12 m...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:36:24   
mamina cura
Moja malena je danas sama ustala na sred sobe i nije se za nista drzala i tako samo stajala i onda opet puzala. Mi cemo malo sporije ali sigurnije

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 22:40:11   
simba
Ma prave ste kraljice, nemate pojma koliko su me vase rijeci usrecile
sad definitivno mislim da se nemam zasto brinuti . Hm ako bude na mamuuser posted image
nece ni puzati . Moze i preskociti tu fazu i prohodati ako Bog da kad bude spreman za to. user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi koraci!
8.11.2008 23:36:39   
lejlašh
Samo nemoj ništa forsirati, beba će sve uraditi kada osjeti da je spremna a to, a nismo ni mi svi isti pa tako nisu ni oni. Samo neka su nam živi i zdravi

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi koraci!
9.11.2008 0:29:02   
ameba
upravu si neka su samo zdravi,ja sam opet pomalo zabrinuta moja mala ima 14 mjeseci i jos ne hoda sama.
Strasno se boji bez moje ruke krenut,oko namjestaja hoda sama ali vrlo je oprezna.Cula sam da djeca prohodaju i sa 18 mjeseci a to mi bas izgleda predaleko..........
Ima li ko kakvih detaljnijih saznanja o kasnom prohodjavanju,hvala

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvi koraci!
9.11.2008 2:10:44   
stella
Tema bila "prvi samostalni koraci" ja otvorila kad je Hana zapucala sama 5-6 korakauser posted image
Sretno bebachama na hodanjcu.user posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ameba)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *