|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci!
9.8.2009 22:39:55   
žana o8
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vec odavno je poznato da sva djeca nisu ista... pa i kad su prvi koraci u pitanju...
Asja evo ima 16 mjeseci i prohodala je ali je jako nesigurna... sama hoce po kuci ali vani se plasi... eto cemu sluzi kais ! da se oslobodi moje ruke i osjecaja sigurnosti koji joj moja ruka daje... dakle kais je samo za pridrzavanje za slucaj da zabrza i poleti naprijed...
i meni je to nekad bilo smjesno ali kad nemam izbor onda cu prihvatiti sve pa cak da me drugi gledaju s negodovanjem jer je moje djete na povodcu kao psic...
ipak drugacije je kad djete prohoda sa 10 m a drugacije sa 16... jer je teze , jace je i padovi su tezi... pogotovo ako je beton u pitanju...

Adana kaisevi su kupljeni u Chicco... user posted image


Slažem se Višnja, i mi imamo kaiš i koristimo ga samo kad izađemo vani.Žana jednostavno neda da se drži rukama. Misli maca da može sama hodati user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Prvi koraci!
9.8.2009 22:41:52   
veeseelaa
i ja sam dobila taj čiko (chicco) kaiš, malo mi je smiješno al izgleda da će biti neophodanuser posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Prvi koraci!
13.8.2009 13:45:03   
emma.L
Ne znam može li se nazvati koračanjem ili odbacivanjem, ali Ema se zaleti sa jednog  kraja na drugi ogradice u kojoj se igra  user posted image - i to dužinom! Zaleti se kao blentava i glava joj leti naprijed, ali uspije doći do druge strane da ne padne usput! Uživauser posted image .
Ja sam mislila da će mi dijete biti zarobljeno u tome, a ona se ne smiruje i čak mislim da je opuštenija dok se tamo pentra nego uz namještaj.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Prvi koraci!
13.8.2009 13:50:51   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


Asja evo ima 16 mjeseci i prohodala je ali je jako nesigurna... sama hoce po kuci ali vani se plasi... eto cemu sluzi kais ! da se oslobodi moje ruke i osjecaja sigurnosti koji joj moja ruka daje... dakle kais je samo za pridrzavanje za slucaj da zabrza i poleti naprijed...
i meni je to nekad bilo smjesno ali kad nemam izbor onda cu prihvatiti sve pa cak da me drugi gledaju s negodovanjem jer je moje djete na povodcu kao psic...
ipak drugacije je kad djete prohoda sa 10 m a drugacije sa 16... jer je teze , jace je i padovi su tezi... pogotovo ako je beton u pitanju...



Draga Višnja, meni nije bilo smješno kada sam vidjala roditelje kako vode djecu  na povodcu kao cuke, ja sam se zgražavala, čak i negodovala tako da me se može čuti........a sada tražim gdje da te kajševe nabavim.

Neime, moja je malena prohodala sa 12 mjeseci, ali ja imam problem što ona neda ruku. A ne hoda, nego trči. A ima jedva malo više od 10 kg, pero laka kategorija, glava joj je sva u modricama ( toliko o tome koliko je pažljiva ).

Zato će meni kajs služiti da sprečavam padove da se ne ubije negdje.

A svaki pokušaj da nam da ruku završi tako što čučne na sred ulice, ili počne vrištati koliko je grlo nosi.

Hana je bila sušta suprotnost. Prohodala sa 13 mjeseci, nikada ali NIKADA nije pala. Uvijek je davala ruku u tom nekom uzrastu.

Ja sam svoju lekciju naučila: flaster na usta i nikada ne reci više - ja ne bih nikada, moje neće nikada....



< Poruku je uredio hanabanana -- 13.8.2009 13:53:01 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Prvi koraci!
14.8.2009 14:26:17   
mamina cura
Hajde, molim vas, neka mi se javi neko kome trebaju spomenuti kaisevi kupljeni u Chiccu - prije Timurovog rodjenja. Meni su isto poklonjeni ali ih nikada nisam koristila i bezveze mi stoje.... Znaci poklonila ibih, mogu poslati i postom - ali da to bude stvarno za nekoga kome su potrebni i ko nema novaca da ih kupi user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:28:10   
strumpfeta
Drage moje,

evo citam vas kako se skoro sve hvalite prvim koracima vasih cvjetica, a moja Emina jos nije prohodala, iako je neki dan napunila 14 mjeseci! Kada smo isli na redovnu kontrolu prije nekih 2 mjeseca, dr. nam je rekla da ne forsiramo dijete, blablabla. ... Medjutim, danas pricamo sa tom istom dr, i kaze nam, kao ''dajte, forsirajte je, trebala je vec dosad prohodati...'' Mozete zamisliti pod kakvim smo pritiskom MM i ja... Emina je zdrava bebica, puze ludom brzinom, penje se i silazi niz stepenice, silazi sama sa kauca i visokih povrsina, ali jednostavno jos se nije dovoljno ohrabrila da sama ustane. I sad ja vas molim za malo podrske! Ovo sve je jos uvijek u referentnim vrijednostima, zar ne????user posted image

_____________________________

Ponosna mama - toplo preporučujem :)

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:34:58   
emma.L
user posted image user posted image Sad mi, nakon strumpfetinog posta, pravo bez veze pohvaliti se Eminim prvim koracima.
Ali, jučer se prvi put odvažila i napravila 4 klimava koračića od mame do tate. Ponoviti nismo mogli jer se bacala od sreće što joj plješćemo.
Mi je isto ne forsiramo i stalno govorimo nani da je samo spusti na pod. Dovoljno je to penjanje i silaženje (barem ja tako mislim, strumpfeta), sve dok se ne osjeti spremnom za nešto više od toga. Ovo naše je bila slučajnost, jer sam se ja zanijela u TV, a muž je imao loptu u ruci. Vjeruj, ne bi mi na pamet palo da je guram, pa i da joj je 20 mjeseci. Za rukicu ok, ali da je puštam dok se ne osjeti slobodno i sigurno, ne bih to radila user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:38:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: strumpfeta

penje se i silazi niz stepenice, silazi sama sa kauca i visokih povrsina, ali jednostavno jos se nije dovoljno ohrabrila da sama ustane. I sad ja vas molim za malo podrske! Ovo sve je jos uvijek u referentnim vrijednostima, zar ne????user posted image


Jesam li dobro razumjela: bebara inače hoda, samo se nije pustila sama?!
Znači, hoda držeći se uz namještaj, za vašu ruku etc etc etc???
Ako je tako, onda ja ne bi brinula. Moja starija se pustila tek kada je napunila 13. mjeseci. Ja ne bih inzistirala.

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:42:48   
strumpfeta
Hanabanana, ne bih ja to nazvala hodanjem - vise u nekom polupuzecem stavu moja Eminica sve to 'odradi', a sto se tice hodanja, ma nista! Znaci, cak nece ni da pokusa da se podigne, jednostavno NECE. Ja sam pokusavala da je postavim na tlo, pa onda da je pridrzavam, napravi kao robot par koraka i samo se pusti i pocne cendrati ... Inace je napredna bebica, krupna (i dugacka i teska, na tatu), i prilicno lijena ...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:44:45   
dana3
IZVORNA PORUKA: strumpfeta

Drage moje,

evo citam vas kako se skoro sve hvalite prvim koracima vasih cvjetica, a moja Emina jos nije prohodala, iako je neki dan napunila 14 mjeseci! Kada smo isli na redovnu kontrolu prije nekih 2 mjeseca, dr. nam je rekla da ne forsiramo dijete, blablabla. ... Medjutim, danas pricamo sa tom istom dr, i kaze nam, kao ''dajte, forsirajte je, trebala je vec dosad prohodati...'' Mozete zamisliti pod kakvim smo pritiskom MM i ja... Emina je zdrava bebica, puze ludom brzinom, penje se i silazi niz stepenice, silazi sama sa kauca i visokih povrsina, ali jednostavno jos se nije dovoljno ohrabrila da sama ustane. I sad ja vas molim za malo podrske! Ovo sve je jos uvijek u referentnim vrijednostima, zar ne????user posted image







Normalno je to sto brines ali zar bi mi mame sa nedosnoscadima trebale da se bacamo u ludilo od brige kad pricitamo sta sve vase bebe rade a nase ni ne sananju o tome.Nema sta da brines.Da nije nesto u redu ne bi radila to sto radi.Kad osjeti dovoljnu sigurnost pocece i to da radi.Mozes je vodati za rukice i sl.to nije forsiranej vec treniranje stabilnosti i otklanjanje straha.
Mojo sin ima 10 mjeseci i jos ne zna da se posjedne sam iz lezeceg polozaja niti hvata kaziprstom i palcem stvari-pa sta?!Kad dodje njegovo vrijeme radice i to,jer da nije u redu ne bi radio ovo sto do sad radi!
Nemoj da se sikiras!Sretno!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:48:18   
emma.L
strumpfeta, onda je samo lijena, barem mislim.
(I pravo me nerviraju takvi doktori user posted image - jednom jedno, a za mjesec dana se priča mijenja za 180 stupnjeva i samo se čovjek prestraši)

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:49:52   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: strumpfeta

Hanabanana, ne bih ja to nazvala hodanjem - vise u nekom polupuzecem stavu moja Eminica sve to 'odradi', a sto se tice hodanja, ma nista! Znaci, cak nece ni da pokusa da se podigne, jednostavno NECE. Ja sam pokusavala da je postavim na tlo, pa onda da je pridrzavam, napravi kao robot par koraka i samo se pusti i pocne cendrati ... Inace je napredna bebica, krupna (i dugacka i teska, na tatu), i prilicno lijena ...


Imate li onu ogradicu? Vrtić?
Moja kći se uz to počela dizati. Možda da  s tim pokušate.
Da je nešto vezano za zastoj u razvoju, ja vjerujem da bi to pedjatrica vidjela, pa ne bih unaprijed brinula.

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:55:04   
strumpfeta
OD svih mogucih stvari, opreme i piz...., jedino nismo nabavila taj vrtic. Jednostavno ne znam zasto, glupo je reci, ali promaklo nam ...
Dana3, imate pravo, mislim da je najbolja solucija opustiti se i uzivati u svakom trenutku sa svojim djetetom ... treba slusati i postovati bebin bioritam.
Ali, ipak ostaje onaj mali, tihi glasic koji kljuca negdje u zatiljku ...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 15:59:11   
hanabanana
Mozda da posudite od nekoga, jer to njoj nece dugo trebati.
Nas vrtic je imao fine ručke na stranicama, te se malena hvatala za te ručke i podizala. Naravno, nemojte kupovati, ali ako mozete posuditi od nekoga mozete pokusati s ovim.



(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Prvi koraci!
28.8.2009 16:00:02   
dana3
Vjeruj,  da ja nemam nista od nabrojanog-ni vrtic ni ovo ni ono,niti mislim da nabavljam.cijela soba je za njega i dize se uz kauce a sto smo iznijeli da se ne udara od coskove.
I ja brinem,normalno, ali opusti se malo i igraj se s njom da te imitira i pocece hodati,vidjeces.Svako se dijete boji tog pustanja  od oslonca.Kad osjeti sigurnost pocece da hoda.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Prvi koraci!
29.8.2009 15:14:13   
mamica
Drage moje zelim s vama podjeliti sretnu vijest, mali Imran je danas prohodao, masallah, prestretna sam, tako je sladak... nacin na koji koci, ulazi u krivinu...ma preslatko, nedavno je napunio
godinu a sad je evo i prohodao... iako je jos i ranije bio spreman za hodanje nije se smio osloboditi, pa evo docekali smo, on je dosta kasnije prohodao od Hamze, Hamza je svoje prve korake napravio s devet mjeseci, ali i u jednom i u drugom slucaju sam presretna...


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Prvi koraci!
29.8.2009 15:50:02   
veeseelaa
mamice bravo za Imrana user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Prvi koraci!
29.8.2009 15:50:58   
mamica
jos malo pa ce poceti bas tako da skakkuce   hehhehehe   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Prvi koraci!
29.8.2009 15:52:18   
veeseelaa
user posted image
evo za Imrana od tete vesele poljupci sve po nogicama lete, sunce malo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Prvi koraci!
30.8.2009 12:53:40   
mamina princeza
Cestitke Imranu i ostalim hodalicama.

Draga moja strumpfeta .... znam da brines mi majke smo takve uvijek brinemo ... ne znam mozda je s drugim djetotom to manje-nadam se . I sama sam ista uvijek kazem opusticu se i uzivat sa djetetom a uvijek mi nesto unutra ne da mira. Mozes procitati moje pisanje na temi hodanje na prsticim a ili slicno i moje brige.
Misloim da nema potrebe da se brines puno a opet ako tebi ne da mira mozes traziti da te dr negdje uputi dalje mada mislim da je to previse nerviranja. Al ti najbolja znas za sebe....

Neka djeca jednostavno kasnije prohodaju dovoljno im je puzanje. Citala sam na rodi temu kasne prohodalice ili slicno na kojoj ima dosta roditelja cija djeca su prohodala jos kasnije - procitaj ako vec nisi :)

Moja Dzelila je npr rano pocela ustajati uz ogradicu kreveta rano je pocela puzati pa smo ocekivali da ce rano i prohodati ali nije. Ne mogu reci da je ona lijena - nije jer je stalno u pokretu al jednostavno nije htjela sama. Mi smo je vodili ono za ruke i mozda smo u tome i pretjerivali pa zato nije isla sama. Kasnije sam je vodila za jednu ruku i ono spustala je nize ne visoko jer sam cula da je eto tako manje stetno. I taj period se oduzio nikako da prohoda .... prve korake je napravila sa 12,5 mjeseci al opet nije isla vise od 5 koracica. Sada hoda vec uveliko al je prebrza i i dalje je nemogu pustiti samu pa stalno idem za njom ko budala.
I kod nas nije islo ono po pravilima nego je prvo prohodala al nije znala da se digne bez pridrzavanja. To je tek savladala nedavno prije sedmicu dvije - jednostavno joj guza bila preteska i nije znala da je digne:)

Nadam se da ce nam nasa drugarica uskoro pohodati i da cemo se trkati abd uskoro kad se vec nismo zajendo vozale u kolicima:)))
Pusa mojoj staroj (vizuelnoj) prijateljici  (nadam se da si skontala ko sam )



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Prvi koraci!
30.8.2009 15:33:17   
veeseelaa
za Eminu

user posted image  user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.8.2009 15:34:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Prvi koraci!
2.9.2009 14:30:52   
strumpfeta
.... user posted image  ma kako nisam, draga moja! Lijepo te cuti, pa barem ovako - virtualno! Hvala na svim ovim info koje si podijelila sa mnom, ljubim te zbog toga! Znas - nisam ja nesto posebno opterecena sa tim, jer vidim da je Emina OK, hvala Bogu. Medjutim, okolina me ubija, toliki pritisak na mene i prijekorni pogledi tipa ''... sama je kriva kad djetetu nije htjela hodalicu..., pa kad ne forsira dijete...'' i takve besmislice koje, mislim, nemaju ni Bushmani.

P.S. Pusica svim hodalicama i njihovim mamicama, a veeeeeeliki poljubac miloj Dzelili user posted image

< Poruku je uredio strumpfeta -- 2.9.2009 14:34:07 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Prvi koraci!
8.9.2009 13:52:18   
idana_85
Evo i nas i presretni smo pa zelimo sa vama podijeliti nasu radost. Mamin macak je prohodao. Vec odavno fino hoda uz namjestaj,vani za rukicu, od prekjucer se pomalo pusta kad ga zovemo, a danas samo poce hodati. Malo tetura ali ne pada i samo se smije,vidim da je sretan. A i danas nam je tacno 11 mjeseci. Drage moje, kako sam sretna, samo bih plakalauser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Prvi koraci!
8.9.2009 13:54:10   
neki
Bas mi je drago da je mamino zlato prohodalo,jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image
Sead je prohodao tacno dvije sedmice pred prvi rodjendanuser posted image Cestitke draga,i ljubnu malu mazu svojuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Prvi koraci!
9.9.2009 16:05:04   
emma.L
Idana, čestitke user posted image .
A Ema je jučer cijeli dan ustajala sama s poda bez pridržavanja za namještaj. Onda malo stane i smije se i napravi par koraka pa sleti na guzuuser posted image  i stalno tako.
Nije baš hodanje, ali blizu smo!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *