|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:27:42   
Visnja RR
Doktori bi roditeljima trebali uskratiti informacije o spolu njihova nerođenog djeteta, stoji u nacrtu rezolucije Odbora za jednake mogućnosti Vijeća Evrope
Prijedlog je reakcija na prekidanja trudnoće kada je ženski fetus u pitanju u nekim bivšim sovjetskim državama koje su ujedno i članice Vijeća, piše Daily Mail. Ta bi odluka važila za sve zemlje članice, ukupno njih 47.
Roditelji žele znati spol svog djeteta iz praktičnih razloga, kao što je boja dječje sobe i kupovina odjeće i namještaja. Mogu razumjeti da postoji problem u nekim dijelovima svijeta, ali suludo je primijeniti takva pravila u zemljama koje ga nemaju. Mislim da bi se trudnice osjećale prilično ljuto i razočarano da ne mogu saznati spol svog nerođenog djeteta - ističe osnivačica internet stranice zaroditelje Mumsnet, Justine Roberts, koja je ogorčena nacrtom, navodi 24sata.

Većina parova ne može saznati spol djeteta prije 16-e sedmice trudnoće, a tadaje već prekasno za liječnički opravdan pobačaj.

Parlamentarna skupština Vijeća Evrope sljedeći će mjesec raspravljati o nacrtu rezolucije!!

***
Vasi komentrai o ovome!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 15.9.2011 17:31:38 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:31:57   
škorpija
odlična rezolucija, poptuno se slažem da je spol nepotrebno znati, posebno u našim primitivnim sredinama gdje svi imaju potrebu da "tješe" trudnice koje nose djevojčiceuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:34:21   
InLove
Zalosno da neko i pomisli da prekine trudnocu zbog spola user posted image
Ne mogu da vjerujem da ima takvih ljudi. Kod nas u Dk slabo i kazu prije 16-18 sedmice! Bar meni, i prijateljicama koje su bile trudne!Prvim djetetom se dugooo nije vidjelo sta je, posle su nam htjeli reci, al nismo htjeli znati! Lijepo je biti iznenadjen! Drugom trudnocom doktorica mi je rekla bez da me je i pitala zelim li znati, samo me pitala sta imam kod kuce ja rekla djevojcicu e kaze imat ces jos jednu! Elhamdulillah, samo nek su zive i zdrave!
Spol znala ne znala,svejedno mi je! Ne moram ni znati, samo nek bude sve uredu!

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:45:42   
teacher75
ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je groznouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:47:59   
mamina princeza
Meni je spol informacija koju je mozda korisno znati samo radi eventualne pripreme stvarcica i tako toga mada sve je to opet nebitno. A kad pomislim da bi neko samo prekinuo trudnocu radi spola .. bas ne mogu da vjerujem.

Kod nas je bas primitivno to i kad s eono neko zeza moras na popravni ako je curica ili nesto tog tipa.... ja odmah planem na takvo sto. bas budem ko najveca vjestica.
ja sam mislila da ovaj put govorim da mi ne govore spola l sam ja ipak previse radoznala a iz objektivnih razloga bice mi lakse da se zna bar ono sta je vjerovatno. cisto da se pripremi. Mada je mnogo slucajeva kad se i to profuli i definitvno al definitvno kad su bebe u pitanju nek su samo zive i zdrave. Pa Boze dragi sta se sve danas desava a da neko moze biti "nesretan" zbog pola .....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:49:35   
Anoniman
Treba uskratiti pravo pojedincima da budu roditelji

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:50:53   
HAHA
Meni prvi ni drugi put nije bilo važno kojeg je spola beba,ali nažalost ima toga dosta,pa kad trudnicu pitaju nešto o njenom stanju,prvo pitaju baš za spoluser posted image .Nevjerovatno mi je i pomisliti da bi neko prekinuo trudnoću iz ovog razlogauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:53:12   
selebriti
Ja ne znam kako je moguće da to zaživi u primitivnim sredinama, ... ?



_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:56:59   
Anoniman
Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:59:06   
Visnja RR
Ja ne zelim da vjerujem da ima bilo ko u nasoj zemlji ko bi prekinuo trudnocu zbog spola djetata...
Pa opet je bih tu rezoluciju nekako definisala drugacije jer,
nije bas ok ni zabraniti roditeljima da iz radoznalosti znaju ili iz onih prakticnih razloga...kao sto naravno postujem i roditlje koji zele da dozive faktor iznenadjenja pa ne zele da znaju...
obzirom da se spol i ne moze znati prije 16 sedmice trdunoce cesto i mnogo kasnije onda se postavlja pitanje kako uopste moze doci do pobacaja...kako neko smije to uraditi???


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 17:59:37   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju


ili da zlostavlja jadno dijete samo zato sto je "pogresnog" spolauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 18:02:41   
selebriti
IZVORNA PORUKA: dadada

ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...

Rjesenje lezi u obrazovanju



user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 19:52:35   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

Treba uskratiti pravo pojedincima da budu roditelji


A što je još važnije velikom broju pojedinaca da budu političari. Kad bolje razmislim, njihovi su roditelji definitivno ovi pojedinci iz dadadinog posta.

Prije nije bilo UZV-a pa su ljudi i više primjenjivali gender selekciju djece. Zašto bi ne saznavanje pola djeteta do rođenja nekog spriječilo da se riješi djevojčice ako mu je to neki cilj?

Potpuna nebuloza.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 20:10:15   
ledy blue
Mislim da ne bi trebalo uskracivati informaciju o spolu djeteta...nekako mi je to degragacija medicine i tehnologije....
E sada sa moralno aspekta...ako ce nekome ta informacija donijeti misao o abrotusu...ta zena se po mom misljenju i ne bi trebala zvati majkom...Jednom sam citala clanak da se u Svedskoj pojavilo slucajva abortusa upravo iz razloga sto su roditelji ''''birali'''' spol ....za mene su to bolesni ljudi.. U Kini je ''''politika jednog djeteta '''' uticala na povecan abortus...to jedno je uglavnom trebalo biti musko user posted image ...produziti lozu isl. ne zanam samo skim kad su potrli zensku djecu...

E sad kad je neko u situaciji kao ja...da godinama ceka dijete...ma ni na kraj pameti mi nije...niti mi je apsolutno briga da li ce biti musko ili zensko...samo da bude....i da bude zdravo..
Malo isfrustriran i izmucen dugogodisnjom borbom parova koji imaju problema sa zacecem dr. Godinjak...koliko ja znam odbija reci spol..samo naglasi da je li je dijete zdravo i jel se razvija normalno... sto je u stvari i jedino bitno...

A opet ko zeli zadovoljiti svoju znatizelju...il iz prakticnih razloga znati spol ne vidim zasto bi se to uskracivalao...




< Poruku je uredio ledy blue -- 15.9.2011 20:12:55 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 20:24:34   
scarlett
ja u ovome vidim samo još jednu mogućnost više da dr. dodatno zarade, odnosno da im se daju "pokloni" za malu naznaku u boji roza ili plava

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 20:43:39   
klemzi
Jednom sam citala clanak da se u Svedskoj pojavilo slucajva abortusa upravo iz razloga sto su roditelji ''''birali'''' spol ....za mene su to bolesni ljudi.. U Kini je ''''politika jednog djeteta '''' uticala na povecan abortus...to jedno je uglavnom trebalo biti musko user posted image ...produziti lozu isl. ne zanam samo skim kad su potrli zensku djecu...

Ima, očito, kreuser posted image kojima ovu informaciju treba uskratiti. Ovakvim ponašanjem narušava se prirodna ravnoteža koja postoji među svim biljnim i žživotinjskim vrstama, i koja mora postojati i među ljudima. Napredak nauke i medicine ponekad je zastrašujući baš zbog ogromnih mogućnosti manipulisanja. Idealno bi bilo kad bi znanje i mogućnosti povlačenja  poteza bilo u rukama pametnih i moralnih ljudi, a sve dok je "svima" sve dostupno, polako ali sigurno čovječanstvo propada.


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:07:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je groznouser posted image


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje user posted image user posted image  ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:14:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju



Draga dadada zavisi o kome je rijec jasam sinoc gledala na tv u Danskoj ove arape na sred trga u cph na razglas se deru kako ne treba glasati jer se demokratija kosi sa serijatskim sistemom...Taj arap super prica danski sto znaci vec je dugo ovdje mozda je cak i rodjen ali ipak dzaba svako obrazovanje ....Pogledaj samo indijske zene kako stradaju sto od svojih familija asto kad se udaju od muzevih i to samo zatojer su zenskog pola ...Neke ljudeje veoma tesko obrazovati

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:24:20   
veeseelaa
de ba, ja bi zadavila dr-a



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:31:11   
Hanady RR
Iskreno meni je ova rezolucija onako...nekako bezvezeuser posted image
i to iz više razloga:
1. medicina je uznapredovala i moguće je d azanmo spol, mislim ko je to toliko važana da medicini uspori napredak i da meni doktor ne kaže ono što vidi na ekranu kod moga djeteta u meniuser posted image
2. mislim da s eovdje krije i porblem pravo izbora...ja nisma za abortus to stoji ali sma definitvno za parvo izbora...ako neko ne želi dijete ko je to moćan toliko d amu oduzme pravo izborauser posted image
3. dadada je to lijepo rekla...eto natjeraš ga da rodi time što mi je skroz suludo stavrno...i onda rodi spol koji mu s ene dopada i ostavi ga, napravimo novi problem pune domove nezbrunute djece....
4. maltretiranje djeteta jer neodgovara prishi onoga ko ga jeste rodio/naparvio...znam strašno za čuti al oderđenih sluačjeva toga ima nažalostuser posted image

ne znam ali nisma sigurna da bih podržala ovu rezoluciju...bojim se da će ona otvoriti neke duge probleme...

nisma ni za rješavanje porblema parova abortusom...ali je jedna istina postoje oni doktori koji i u podmakloj trunoći rade abortuse ako spol nije onaj koji je očekivaniuser posted image
tako da...možda je ova rezolucija ima adobru namjeru...al nije rješenje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:32:08   
vjestica
meni je zaista teško povjerovati da u ovom vijeku postoje takvi ljudi user posted image
a ja se još neki dan čudim što mi jedna nana reče kad sam rekla da sam rodila curicu - a nije se dalo da bude muško, ma hajd , biće drugi put user posted image user posted image user posted image
kao osoba koja se borila sa neplodnošću zaboli me kad neki roditelj kaže da bi više volio dijete suprotnog spola (npr kolegica prvo muško, drugi put trudna i opet muško i ona sva razočarana što nije curica)
- ovo što sma rekla da me zaboli je preblago, takve želim umlatiti toljagom po glavi jer nisu svjesni koja je blagodet imati DIJETE, pogotovo zdravo dijete
a Godinjak je legenda, pitaju ga šta žena nosi, a on hladno kaže pa dijete user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:39:40   
Hanady RR
moja vještice ti jednu curu...a zamisli kako mene zažaljevajuuser posted image user posted image user posted image user posted image
jednom mi kaže jedn akomšinica...

'' mahajd nek je živo i zdravo'' ko ono štaš sad...majkemi kad je nisma pljunula...

na sreću stavrno ja se nisma udala niti u porodicu niti sma iz porodice koja s etime opterećavala...
nama spol nije bitan i sutra da zatrudnim sa trećim moj suprug stalno ponavlja kako bi i to trebala biti curica jer žali bože haljina i mašni koje sma u kuću unijelauser posted image

Međutim...
nedavno sam imala pirliku sretsi jednu ''rodicu'' koja je na svadbi druge nam rodice prije 3 mjeseca bila vidno trudna...vanbračno , što meni ne igra nikakavu ulogu ali njenom partenru je igralo to što je čekao d avidi posl djeteta...
naime sa prethodnom ženom ima 4 curice...koje je ostavio...i želi čovjek sina...ja ga ne krivim što on želi...ali je ovu mahnituru odveo na abortus u 5 mjesecu trunoće...naominjem ni ona nije prvo rotkinja već treću put rađa...i ostavila ej svoju djecu...i na sve to aportirala dijete koje je uživo čula jer je Uz potvrdio da je djevojčicauser posted image user posted image user posted image

malo ej reći kakao sma plakala
šokirala se...gledala u nju u čudu a onda se ispovraćala i rekla da niti više planiram sjediti s anjima ( njom i njenom mamom koja je sve to podržala) niti imati kontakt s anjima...gade mi seuser posted image
Znači ima togauser posted image
još mi s ehavle kako one mašalllah imaju para pa su 1800 Km to platileuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:40:02   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je groznouser posted image


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje user posted image user posted image  ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice


cinjenica je da jos ima onih koji vise zele musku djecu nego znesku ali ja zaista ne znam nikog pa cak ni po onoj "rekla/kazala" prici da je abortirao jer je nosio zensko djete...
a sa mnom u bolnici je lezala jedna zena koja je vec imala curicu pa je opet rodila curicu ...ona jadna svo vrijeme preplakala a konj od muza nije ni jednom nazvao ni pitao kako je...ma tuga...al da se abortira zbog spola mislim da kod nas nema ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:41:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je groznouser posted image


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje user posted image user posted image  ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice


cinjenica je da jos ima onih koji vise zele musku djecu nego znesku ali ja zaista ne znam nikog pa cak ni po onoj "rekla/kazala" prici da je abortirao jer je nosio zensko djete...
a sa mnom u bolnici je lezala jedna zena koja je vec imala curicu pa je opet rodila curicu ...ona jadna svo vrijeme preplakala a konj od muza nije ni jednom nazvao ni pitao kako je...ma tuga...al da se abortira zbog spola mislim da kod nas nema ...


eco ti višnja moj post ispred...ja nažalost znamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uskratiti informacije o spolu!!??
15.9.2011 22:41:39   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja vještice ti jednu curu...a zamisli kako mene zažaljevajuuser posted image user posted image user posted image user posted image
jednom mi kaže jedn akomšinica...

'' mahajd nek je živo i zdravo'' ko ono štaš sad...majkemi kad je nisma pljunula...

na sreću stavrno ja se nisma udala niti u porodicu niti sma iz porodice koja s etime opterećavala...
nama spol nije bitan i sutra da zatrudnim sa trećim moj suprug stalno ponavlja kako bi i to trebala biti curica jer žali bože haljina i mašni koje sma u kuću unijelauser posted image

Međutim...
nedavno sam imala pirliku sretsi jednu ''rodicu'' koja je na svadbi druge nam rodice prije 3 mjeseca bila vidno trudna...vanbračno , što meni ne igra nikakavu ulogu ali njenom partenru je igralo to što je čekao d avidi posl djeteta...
naime sa prethodnom ženom ima 4 curice...koje je ostavio...i želi čovjek sina...ja ga ne krivim što on želi...ali je ovu mahnituru odveo na abortus u 5 mjesecu trunoće...naominjem ni ona nije prvo rotkinja već treću put rađa...i ostavila ej svoju djecu...i na sve to aportirala dijete koje je uživo čula jer je Uz potvrdio da je djevojčicauser posted image user posted image user posted image

malo ej reći kakao sma plakala
šokirala se...gledala u nju u čudu a onda se ispovraćala i rekla da niti više planiram sjediti s anjima ( njom i njenom mamom koja je sve to podržala) niti imati kontakt s anjima...gade mi seuser posted image
Znači ima togauser posted image
još mi s ehavle kako one mašalllah imaju para pa su 1800 Km to platileuser posted image user posted image user posted image



a taman rekoh kako nisam nikad cula.... e da znas bas je mahnitura...uzas user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *