|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalni pregledi u trudnoci
25.12.2014 11:19:55   
Pravnica
Drage moje, u 32 tt sam i zanima me kada se prakticiraju vaginalni pregledi... Konkretno ja sam imala samo jedan u 12 tt, i to onom vaginalnom sondom... od tada me niko nije gledao dolje (sto meni ne smeta, naprotiv). Sada idem na pregled svake dvije sedmice, s tim sto je to uglavnom UZ ili konsultacija sa doktorom. Dal to ovisi od doktora koji vodi trudnocu ili ima neki univerzalni protokol? Pisite koliko su vas cackali dole user posted image da ne bih sta propustila, hihi...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
25.12.2014 11:39:39   
irenaSA
Upravo kao što si napisala...kad si u terminu onda provjeravaju koliko si otvorena neki gi to rade od 34 tj. a neki od 38 sve zavisi...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
25.12.2014 12:33:04   
muhica7
ja sam u 38.sedmici trudnoce i mene su svaki put i vaginalno pregledali bas svaki put. hvala bogu do sad je bilo sve uredu. ja mislim da to zavisi od doktora svaki ima svoj nacin rada

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
1.1.2015 20:34:19   
ijaa
i kod mene je pred kraj trudnoce gledalo vaginalno mozda 2-3 puta, ali kada su bolovi poceli cini mi se da sam ko turisticko mjesto bila, ko je god stigao cini mi se gledao je....to ti postane u tim trenutcima svejedno....jer jedino na sta mislis da sto prije prodje user posted image

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
1.1.2015 21:24:55   
Pravnica
Moj sljedeci pregled je u 34. sedmici... a posto nemam jos nikakve "simptome" mislim da ce biti samo UZ jer jos sam u domu zdravlja na redovnim kontrolama... a mislim da cu od 36. sedmice ici na GAK?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
1.1.2015 21:37:23   
ijaa
ma ne gledaju puno bar u nasoj bolnici, je li ti pocelo raditi ctg bebe, oni vide na UZ koliko bi beba mogla biti spustena i ako sumnjaju onda gledaju ginekoloski i mjere nekom zeljeznom spravom da li si otvorena ja sam pocetkom 9. tog mjeseca bila otvorena 2 prsta, tada me je gledala ginekoloski jer sam se okliznula malo se raskoracila i prepala se...

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
1.1.2015 21:55:33   
Pravnica
Nisam jos radila ctg, to cu aBd kad predjem na GAK na kontrole. Ma pretpostavljam da ce od 9. mjeseca krenuti ucestaliji i detaljniji pregledi... al neka... sve sam blize cilju user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
2.1.2015 17:18:21   
ijaa
kod nas je svako dvije sedmice, onda kada prodje termin svake sedmice i tako...ali ja sam rodila na terminnn ...zapravo 19 tog termin bio, a ja 18tog rodila hiii :) Sretnooo !!!!

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
9.1.2015 12:15:51   
irenaSA
http://www.ringeraja.ba/forum/m_212852/mpage_2/key_/tm.htm

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
18.2.2015 22:31:16   
Pravnica
Ovu temu sam otvorila iz znatizelje... ocekivajuci na svakoj sljedecoj kontroli taj vaginalni pregled... i evo me u 40 tt i jos uvijek nisam gledana odozdo... Najavljeno mi je da dodjem na termin pa ce me pogledati... Sto meni i odgovara, ne bunim se user posted image Nadam se da cu biti ista otvorena...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
19.2.2015 10:49:08   
rose

IZVORNA PORUKA: Pravnica

Ovu temu sam otvorila iz znatizelje... ocekivajuci na svakoj sljedecoj kontroli taj vaginalni pregled... i evo me u 40 tt i jos uvijek nisam gledana odozdo... Najavljeno mi je da dodjem na termin pa ce me pogledati... Sto meni i odgovara, ne bunim se user posted image Nadam se da cu biti ista otvorena...



ma da na termin te i gledaju...a mozda malo i isprovocraju porod...zato nece ranije

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
19.2.2015 10:50:15   
MicoTico
Kod nas je praksa da te na svakom pregledu, pregledaju i vaginalno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
19.2.2015 17:30:43   
rose

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Kod nas je praksa da te na svakom pregledu, pregledaju i vaginalno.



kod moje doc od 16-e sedmice ide pregled preko stomaka... mislim da ce nekad za koju sedmicu uzet bris i to je to do poroda ...papa sam uradila kad sam dosla na potvrdu trudnoce

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
29.4.2015 20:14:06   
Snowflake84
Od samog pocetka moje trudnoce pregled se sastoji od pregleda vag.sondom i preko stomaka.

Znaci svaki put isto.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
11.5.2015 16:36:32   
Arija84
Na početku su mi samo radili pregled vaginalno, pitala sam prošli put na pregledu koliko se često rade pregledi vaginalno, kažu da nema potrebe jer sve vide kroz ultrazvuk, još jednom pred kraj trudnoće.. valjda tako treba user posted image
Drugarica mi je rekla da joj je krenuo porod nakon vaginalnog pregleda, ali već je bila u 9 mjesecu.

(odgovor članu Snowflake84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalni pregledi u trudnoci
13.5.2015 23:05:00   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: Arija84

Na početku su mi samo radili pregled vaginalno, pitala sam prošli put na pregledu koliko se često rade pregledi vaginalno, kažu da nema potrebe jer sve vide kroz ultrazvuk, još jednom pred kraj trudnoće.. valjda tako treba user posted image
Drugarica mi je rekla da joj je krenuo porod nakon vaginalnog pregleda, ali već je bila u 9 mjesecu.

Ako su trudnoće uredne,nema potrebe za pregledima(bar kod nas je tako)
moja user posted image je bila malo drukčija,pa sam imala hrpu uzv,i pregleda,
a kad su mi trebali pokrenuti porod,ti pregledi su bili malo grublji,
ipak mi nisu pomogliuser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Arija84)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *