|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zamrzavanje hrane za bebu
29.11.2009 0:54:19   
Anoniman
Ja sam do sada zamrzavala neko voće i povrće. Povrće očistim izrežem na male kockice, stavim u plastične posudice i kad mu pripremam obrok dobijem na vremenu jer mi je već sve izrezano, samo stavim da se skuha. Od voća sam zaledila ono domaće što smo dobili, kruške, šljive, breskve..... inače mu voće svježe pripremim.
Prije par dana sam počela iskuhavati piletinu pa onda tu vodu zaledim i kad se povrće skuha prelijem tom vodom.
E sad me interesuje da li bi mogla da mu već gotovu, skuhanu i ispasiranu kašicu zaledim, odnosno šta sve od voća i povrće pripremljeno smijem zalediti? Znam da se krompir ne smije zalediti pa nakon odmrzavanja dati, isto važi i za jabuku. Mogu li npr. skuhati mrkvu, tikvicu, karfiol - preliti supenom vodom, ispasirati i zalediti pa mu recimo kroz par dana odlediti i dati tako?
Ovo pitam jer se vraćam na posao a volila bih da tetu poštedim kuhanja a i da ja budem sigurna da je pojeo baš ono što smatram da je trebao..... znate već na šta mislim user posted image
Jeste li ledile već pripremljenu hranu (voćne i "slane" kašice) i u kojim kombinacijama?

Hvalaaaaaa vam!
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
29.11.2009 0:58:33   
Skvo RR
Ja uvijek imam zaledjenu teletinu i piletinu, male porcije za Umu! E,  kako sada jede sto i mi, ona ruca nas rucak koji ja ostavim teti da joj da, ako se desi da ne kuham onda izvadim meso, a teta skuha neko povrce uz to! Nisam nikada ledila skuhano povrce i voce!

< Poruku je uredio skvo -- 29.11.2009 0:59:05 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
29.11.2009 1:01:29   
Ella_H
Enisa duso smijes i mozes zalediti i napravite hapice za bebu
ja sam Harunu pripremala grasak, mrkvu, mahune itd
sve to izmiksam s blenderom i zaledim u plastiku onu kockastu za led
i onda vadim po jednu dvije tri kockice koliko mi treba
hrana ti smije biti zaledjena do mjesec dana
bez obzira mame koje rade ili ne to je jedan nacin da ustedite na vremenu
supice sam pravila svjeze uvijek kako kad voce isto ispasiram i dam
sokice sam cjedila svjeze itd..Enisa sama ces se uhodati i vidjeti kako ti bolje pase
sretno :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
29.11.2009 1:03:30   
Ella_H
Jedna stvar o kojoj sam prije razmisljala je
sto se tice tog zaledjivanja itd je ta
da sam ja ta koja tacno zna sta sam stavila u hranu za bebu
dok recimo iz staklenke ili plastike neke u prodavnici se moram
razmisljati

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
29.11.2009 5:50:21   
valika
stvarno super ideja..do sada sam zamrzavala u kockicama a sad ste mi dali ideju i za kasice..iako ja volim dati mojoj Lauri uvijek svjeze pripremljeno al kad se nestigne dobra ideja da se izvadi vec pripremljeno...user posted image

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
30.11.2009 16:53:53   
emma.L
valika, ja skuham teleću koljenicu sa dosta mrkve, luka i celera izrezanih na komade. Onda u Avent dozere za mlijeko (za izdajanje, imam ih iz vremena dok smo ledili izdojeno mlijeko) stavim komadić mesa, mrkve, celera, luka i gusti bujon do vrha i to zaledim. Pošto baš bude jaka juha, uvečer to izvadim iz leda a ujutro prije posla dodam vode da razblažim i prokuham to, onda izblendam i vratim na vatru sa tjesteninom za juhu. Za čas je gotov ručak za dva dana. Zaista mi ujutro za to treba 5 minuta, ne više.
Isto tako radim sa grahom, mada ne znam je li tvoja beba premala za grah.
Što se zamrzavanja tiče, uvijek je to slano, a voćni obrok dajem svjež ili ako pravimo kompot.
Znam da se ne zamrzava kuhani krompir i špinat, a ostalo može. Npr. blanširam i zamrznem napola gotovu raštiku, ona isto bude brzo gotova ujutro prije posla - malo maslaca, isjeckana raštika, vrhnje za kuhanje i malo bijelog luka - pola mama pojede dok sprema, a isto ti treba 5 min.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
30.11.2009 17:10:41   
Mya_81 RR
Enisa, baš dumam o ovom danima...neka si postavila temu...user posted image ....žene, slobodno nastavite pisati šta i kako ledite user posted image

Za krompir sam i ja čula da se ne ledi, ali je li osim špinata i krompira ima još nešto što ne bi trebalo stavljati u zamrzivač...




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
30.11.2009 17:12:16   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Ella_H
hrana ti smije biti zaledjena do mjesec dana


Je li se ovo misli na pripremljen, gotov obrok ili na svježe namirnice user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
1.12.2009 8:33:38   
bebbe RR
Nisam nikada nista zamrzavala, osim mesa svjezeg, svaki dan kuham svijez obrok. Razmisljala sam i sama da danas zamrrznem vrecice sa pripremljenim, ociscenim mijesanim povrcem - kolicinu koja mi je potrebna za jedan Emin rucak... Mislim, odmrznem komad mesa i kuham, dodam u njega povrce smrznuto i to je to... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
1.12.2009 11:46:25   
Anoniman
Enisa_sara, ja od prvog dana kad sam uvela Esmici hranu, zamrzavam je... Dakle, skuham, ispasiram i zamrznem u malim porcijicama.  Pisala sam o tome na temi Ishrana beba od 6. do 12. mjeseca.
ZAmrzavala sam mrkvu, karfiol, brokule, rižu, grašak, tikvice, jabuke, kruške, šljive.  Na istoj temi sam postavila i link sa tabelom kako i koju hranu možeš zamrzavati.
(Kompjuter kući mi je pokvaren pa ne znam tačan link, sad pišem sa posla)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
1.12.2009 11:48:03   
ivanas
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Enisa, baš dumam o ovom danima...neka si postavila temu...user posted image ....žene, slobodno nastavite pisati šta i kako ledite user posted image

Za krompir sam i ja čula da se ne ledi, ali je li osim špinata i krompira ima još nešto što ne bi trebalo stavljati u zamrzivač...




ja koliko znam i gljive se ne  smiju lediti niti podgrijavati

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
1.12.2009 11:56:08   
Anoniman
http://www.wholesomebabyfood.com/baby-food-freezing-chart.htm

Evo koristan link o tome koju hranu možete i na koji način zamrzavati!!!

(odgovor članu ivanas)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
1.12.2009 12:01:39   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: pingpong

http://www.wholesomebabyfood.com/baby-food-freezing-chart.htm

Evo koristan link o tome koju hranu možete i na koji način zamrzavati!!!


pingpong,
super je link.
Imaju i recepti. Hvala puno!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 0:52:01   
Anoniman
Eh da napišem šta zaledim user posted image

Skuham mrkvu, tikvicu, karfiol, prelijem pilećom supicom sa komadićem mesa, izblendam -zaledim.
Na istom principu to uradim i sa karfiolom, brokulom, bundevom..... samo kombinujem povrće i meso (sad za sad je to piletina i teletina); mrkva+tikvica+brokula+meso; tikvica+karfiol+brokula+meso; bundeva+karfiol+mrkva itd itd.
Od voćnih kašica nisam ništa ledila, to mu svježe pripemim ili napravim kompot.
Ovo gore skuham uglavnom nedjeljom, raspodjelim u male plastične posudice i mirna sam čitavih 5 radnih dana. Na veče prebacim iz zamrzivača u frižider, teta ima zadatak da mu to podgrije i to je to. user posted image


< Poruku je uredio enisa_sara -- 21.1.2010 0:53:09 >

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 0:55:04   
Hanady RR
e ja želim ovdje samo da vas napomenme da zaleđenu bundevu nedajete iza 15 janura...kažu da tada se bundeva nejede jer se dobiva tzv''dbela bolest''. ja to još od mame godinama prihvatila, niti zaleđena niti ona koja vam stoji iz bašte naprimjer u trapu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 0:56:48   
Anoniman
Čuj to user posted image
Hvala ti!! Nisam to znala....
A šta je "debela bolest"?


< Poruku je uredio enisa_sara -- 21.1.2010 0:57:13 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:03:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Čuj to user posted image
Hvala ti!! Nisam to znala....
A šta je "debela bolest"?



to je bolset debljine koja stavra neke masnoće na mišićnom tkivu u obliku nekih otoka, i ostaje tu zadržava se pa tako u kasnijem razvoju dolazi do priblema sa trigliceridom i holestreolom. To je moja mama rekla...nikada nisma puno ispitivala o tome...ali ona je to cijeli život poštovala pa i ja. ovo se odnosi samo na bbundevu a ne mlade tikvice



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:06:21   
Anoniman
Hvala bella, hvala user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:07:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Hvala bella, hvala user posted image


nema na čemu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i vakat nam je spavat vidi samo sa desne strane hanady i enisa_sarauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:09:25   
Anoniman
Joj šuti, jedva gledam na oči al ovo mi je jedini odmor.....
Idem........, kad si već tu, odgovorila sam ti na bebama pa odgovori i ti user posted image user posted image user posted image

P.S. Moderatori oprostite user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:10:47   
Ella_H
Auu mashAllah enisa pravo si mi se uhodala bas mi je drago
mislim na gotove namirnice da smiju zamrznute do mjesec dana
mozda cak i vise znam da sam to negdje procitala
moguce i na tom wholesome baby food hehe
nekrivite me..Drago mi je da se snalazite i ja pokusavam
si nekad olaksati iako sam kuci jer briga o dvoje djece
je drugo nego briga samo o jednom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:13:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Auu mashAllah enisa pravo si mi se uhodala bas mi je drago
mislim na gotove namirnice da smiju zamrznute do mjesec dana
mozda cak i vise znam da sam to negdje procitala
moguce i na tom wholesome baby food hehe
nekrivite me..Drago mi je da se snalazite i ja pokusavam
si nekad olaksati iako sam kuci jer briga o dvoje djece
je drugo nego briga samo o jednom




Ma jašta, štela prava user posted image
Ma znam draga kako ti je i ja ih imam dvoje, još + škola + posao...

(odgovor članu Ella_H)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 1:18:13   
Ella_H
znam duso ali sam presretna da vidim
da se mi majke trudimo i letimo na sve strane
da ugodimo svojoj djecici
ma ljubim ih sveuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 20:27:40   
Mya_81 RR
Ella, na toj stranici što si navela piše da hrana može biti zamrznuta do 3 mjeseca, ali da ju je ipak najbolje iskoristiti u roku mjesec dana...mislim da ću i ja sad raditi na ovom principu kao i Enisa dok ne potrošim ovo što već imam zamrznuto od svježih namirnica...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zamrzavanje hrane za bebu
21.1.2010 20:32:01   
Anoniman
Drago mi je da si i ti Enisa spoznala blagodat smrzavanja hrane za bebuuser posted image
Ja kuham onoliko koliko je dovoljno za 10-15 dana.  Imam mali zamrzivač, pa mi više i ne može stati.  Zaista sam sebi olakšala maksimalno sa ovim zamrzavanjem.
Nadam se da ti je onaj moj link bio od koristi user posted image .

Sad kako je ova moja djevojčica odrasla, rjeđe jede zamrznutu hranu.  Jede često ono što i mi, samo bez začina i onoga što još ne smije.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *