|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zatvor na pocetku dohrane
7.12.2008 22:47:19   
rozi
Trebam vas savjet, ne znam je li tema vec bila. Damiru sam prije 3 dana pocela dohranu sa jabukom. Prvi dan sam mu dala kuhanu, jer sam imala jednu domacu u frizideru,a zatim Hipp, prvu jabuku za dojence.
Od tada nije kakio, ne znam jel to bas zatvor, ali on je do sada cesto imao stollicu. Stomacic mu je kao balon,a on bas nervozan.
Ne znam da li bih prestala sa dohranom dok ne kaki ili da pokusam sa necim drugimuser posted image  Ako imate savet dobro bi mi dosao .


_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 2:37:31   
stella
Mislim da je to normalno,jer mijenja ishranu.A mozes probati i neku drugu namirnicu,recimo mrkvu.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 8:18:26   
Visnja RR
ne mrkvu... ona bas zatvara... probaj sa kruskom... a daj i caj za probavu: Hipp- komorac, anis, kamilica... moja Asja ga pije svaki dan vrlo tanko napravljen umjesto vode...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 13:16:22   
rozi
Jutros samo se pokakili, gusto kao eurokrem user posted image user posted image user posted image . Jel tako treba biti? Mozda sam i ja kriva sa kolicinom, dala sam mu po pola male Hipp hapice (125 g). On se buni i trazi jos.  Kada bih mu mogla dati citavu da pojede?  

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 14:02:54   
Visnja RR
sve je to individualno... al ja sam tu malu teglicu prvih par sedmica djelila na 3 djela... taman toliko i smije biti u frizideru... a onda polovila na pola s tim da bih dodavala jos dvije kasike riza\kukuruz pahuljice...
kakica ce sada postati gusca...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 15:54:24   
mamina princeza
sad ce se kakica mjenjati stalno u zavisnosti kako sta jede:)
kod nas se svasta sad moze naci u njoj ...hehean ... i nekad smidi pravo
mi jedemo pomalo vec mjesec dana nismo imali problema sa zatvorom mozda jedan dan al ja joj dam onda kruskicu ili sok od kruske. a inace dosta kaki i pije bas ovako kao sto Visnja kaze vrlo tanak caj hipp stavim manje od pola kasikice na 100 ml


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 19:46:45   
Romali
I moj Omar ima problema sa stolicom otkad  smo počeli s dohranomuser posted image
Kaki, ali se zadnjih dana jako muči.

Pomaže nam najviše Hippov sok od šljiveuser posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
8.12.2008 19:57:56   
Visnja RR
evo isto sam pisala i na temi tvrda stolica:

evo za bebice koje su uvele sokice i njihov uticaj na kakicu:
Ovo se odnosi na Hipp sokice:
- jabuka i sipak - meksa
- banana - meksa
- baby C - meksa
- blagi sok od jabuke - meksa
- breskva i ananas - normalizira
- mrkva - tvrdja
- multivitaminski - meksa
- grozdje i jabuka - meksa
- kruska - meksa
- marelica - normalizira
- jabuka i mrkva - normalizira
- breskva - meksa
- sljiva - meksa

I da dodam : ja svaki dan Asji dam oko 150 ml caja Hipp ( komorac, anis, kamilica) napravljen tanko... on je inace dobar za probavu... na 100 ml pola kasicice... u uputstvu pise jednu kasicicu al ja pravim tanji jer Asja ne voli vodu pa joj to dodje umjesto vode... taj caj sam joj davala od drugog mjeseca... do drugog samo caj od komoraca...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
9.12.2008 10:47:31   
rozi
Hvala vam na savjetima, sokice mu nisam davala,a zasada i ne kontam jer nece vodu i caj, tj. prava je borba , pa ako proba sok onda sam gotova. Dosada sam mu davala odvojeno kamilicu i komporac Hipp, kao i onaj u kesicama Ciciban i DM-ov komorac.
Probacemo sa kasicom od kruske, vec 5 dana jede jabuku, pa sada smijemo promijenitiuser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
22.2.2010 23:50:36   
Kviki
Otkako smo krenuli sa dohranom i mi imamo problema sa stolicom. Počeli smo sa mrkvom i user posted image se baš svidjela, ali bojim se da sam pretjerala sa količinom jer je poslije toga fino kakio u dva navrata, a onda 8 dana ništa osim tragova mrkve koji se pojavljuju svaki dan na peleni iako je beba ne jede već danima. user posted image Juče sam mu davala čaj od kamilice, a danas i od kamilice i od komorača, ali opet ništa. Bojim se da je za zaslađenu kamilicu rano jer ima 6 i po mjeseci, a ne znam smijem li mu dati Hippov sokić od šljive jer još nismo uveli voće user posted image
Probaćemo i čaj za probavu ali daj Bože user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
22.2.2010 23:55:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Kviki

Otkako smo krenuli sa dohranom i mi imamo problema sa stolicom. Počeli smo sa mrkvom i user posted image se baš svidjela, ali bojim se da sam pretjerala sa količinom jer je poslije toga fino kakio u dva navrata, a onda 8 dana ništa osim tragova mrkve koji se pojavljuju svaki dan na peleni iako je beba ne jede već danima. user posted image Juče sam mu davala čaj od kamilice, a danas i od kamilice i od komorača, ali opet ništa. Bojim se da je za zaslađenu kamilicu rano jer ima 6 i po mjeseci, a ne znam smijem li mu dati Hippov sokić od šljive jer još nismo uveli voće user posted image
Probaćemo i čaj za probavu ali daj Bože user posted image


skuhaj bebaču jabuke pa daj i one vodice i voća...jabuka je dobra za to a ona je super za početke. sretno!user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
23.2.2010 10:00:16   
Soleil
I mi smo počeli sa dohranom ustvari eksperimentišemo sa ukusima. Emmi je sada 5 mjeseci. Slična stvar se dogodila i sa njenom stolicom. Inače je redovno kakila. Otkako sam joj počela davati pomalo voćnih kašica, odmah sam primijetila da se stolica promijenila. Ne znam da li se to baš može nazvati tvrdom stolicom jer je bilo nešto gušće od njene uobičajene (Emma doji), ali prilično se patila - stenjala, pa se zacrveni u licu, pa čak je i plakala. Ali, kao što Hanady reče to smo riješili jabukom tj. vodom u kojoj se jabuka kuhala. To joj se dopalo i riješilo naš problem user posted image Jabuka ruleeeeees user posted image

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
25.2.2010 23:02:30   
Kviki
Pedijatrica nam je putem telefona savjetovala stavljanje pola glicerinskog čepića, ali smo odlučili pokušati potaći stolicu na prirodniji način i uspjelo je uz pomoć Hippovog soka od šljive, kuhane jabuke i vode u kojoj se kuhala. user posted image

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
27.3.2010 13:31:30   
azrolika
ja sam primjetila da moj vedo ne kaki kad mu dajem prokuhanu vodu iz cesme. tako je bilo prvi mjesec dana sa kasicama, pa sam mu pocela davati bebi vodu i odtad kaki svaki dan!user posted image

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 21:06:53   
leona81
evo i nas na ovoj temi...jeli smo jabuku i krusku 2 dana, pa onda sljive 2 dana...i evo vec 2 dana ne kaki? nije mi bas to normalno za nju koja je stalno kakila a i uzasno puno prdi i to toliko smrdi da je strasno...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 21:10:22   
new mama
IZVORNA PORUKA: leona81

evo i nas na ovoj temi...jeli smo jabuku i krusku 2 dana, pa onda sljive 2 dana...i evo vec 2 dana ne kaki? nije mi bas to normalno za nju koja je stalno kakila a i uzasno puno prdi i to toliko smrdi da je strasno...

Leona daj joj kasicu od sljiva ili kompot,a mozes i pilecu supicu i trebala bi se stolica regulisati,a ako je dojis to je normalno da beba ne kaki svaki dan,ali mislim sa ovim da bi se trebalo regulisati bar je meni uspijevalouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 22:01:23   
leona81
ne dajem jos piletinu a sljive su je zatvorile?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 22:06:38   
new mama
IZVORNA PORUKA: leona81

ne dajem jos piletinu a sljive su je zatvorile?

Ne bi trebalo da je zatvore jer kasica od sljiva ili kompot je najbolji za zatvor da nije od neceg drugog jer moja malena je poslije toga uvijek imala ok stolicuuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 22:08:45   
leona81
samo je sljivu jela jucer i danas...i dojila a prije toga jabuka i kruska al je nakon nje kakila???

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 22:10:22   
new mama
IZVORNA PORUKA: leona81

samo je sljivu jela jucer i danas...i dojila a prije toga jabuka i kruska al je nakon nje kakila???

Neznam onda jedino da nije zbog dojenja nemoj se brinuti kao sto sam ti vec napisala kod dojene djece je normalno da nemaju stolicu 4-5 dana,nadam se da malenu ne muci puno stomacic i da ce biti sve okuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
14.4.2010 22:13:22   
leona81
nista nju ne muci, niti place niti je nervozna, samo prdi nenormalno, toliko da stalno mislim da se ukakila haha

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
15.4.2010 19:44:21   
leona81
mi i dalje ne kakimo, 3 dan...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
15.4.2010 21:14:40   
new mama
A ja bas gledam ima li kakve promjeneuser posted image ,jesi li joj davala nesto za zatvor josuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
15.4.2010 21:26:07   
leona81
sok od sljive popila jutros 50 ml pa popodne oko 30 ak ml...nista? probat cu kasnije sa komoracem ili kamilicom...ne znam sta je ovo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zatvor na pocetku dohrane
15.4.2010 22:49:24   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

sok od sljive popila jutros 50 ml pa popodne oko 30 ak ml...nista? probat cu kasnije sa komoracem ili kamilicom...ne znam sta je ovo

stavi joj vrh toplomjera namazan bademovom kremom u guzu, drzi par sekundi tako i odmah ce sve pokakiti. ne treba to postati praksa, al ponekad nije zgoreg. ja sam to jednom uradila, kad lana nije kakila vise od sedmicu i stvarno je bilo uspjesno...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *