|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 19:09:45   
crvic2013
Drage mamice,pomagajte. Da li se nekom ovo desavalo? Mali A ima 9 mjeseci, do sada je uzivao kada ga presvlacim, skidam pelenu. Istina vrtio se,ali igracka u rukama je sve rjesavala. Zadnja 3-4 dana agresivno place kada ga spustim u lezeci polozaj. Ne znam zasto. To je neutjesan plac,koji se pojacava, a pocinje istog momenta kada ga polozim. Nekad ga moram podici,jer se zacehne i sav pocrveni,pa ga onako golog nosamuser posted image Jedva ga obucem...

Nista novo nismo radili, mijenjali. Nije padao, osipao se, provjeravala sam,nista ga ne boli, jer bi plakao i kada sjedi,puze. Jedino sta je novo, juce mu je nikao prvi zubic. user posted image Ali ne znam kakve bi to veze imalo sa ovimuser posted image Pliz za savjete. Sta da radim da ovo pr4estane. Vracam se na posao u ponedjeljak, plasim se da se teta nece snaci sa njim

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 19:52:42   
Crnkica
Presvlači ga što nježnije,nikako u žurbi ili grubo....daj mu neku igračku koju najviše voli,skini ga,i pomalo ga milki po nogicama,stomačiću,guzi...možda su mu grube pelene pa ga žuljaju?

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 20:48:55   
crvic2013
sve sam pokusavala, vjeruj mi. Nista ga ne zanima! Igracke,pjevala, milovala,ljubila. Plac,plac, i pokusava da ustane,vere se uz mene, a kad ga podignem stisne se uz mene,jako me zagrli, kao da je pobjegao od necega strasnoguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 20:59:11   
Medić*
IZVORNA PORUKA: crvic2013

sve sam pokusavala, vjeruj mi. Nista ga ne zanima! Igracke,pjevala, milovala,ljubila. Plac,plac, i pokusava da ustane,vere se uz mene, a kad ga podignem stisne se uz mene,jako me zagrli, kao da je pobjegao od necega strasnoguser posted image user posted image user posted image


Presvlaci ga u sjedecem polozaju. Barem pokusaj tako.
I moju nervira to presvlacenje, skidanje voli ali oblacenje ne bas.

Ima taj skok u razvoju sa oko 9 mj.

A mozda mu hoce drugi zubic pa je razdrazdljiv.
Nedajte se, proci ce.

Ja svojoj obavezno jednu pelenu dam a drugu joj stavljam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 21:11:38   
glistica
Ovo sa dvije pelene i kod mene uglavnom pali. Jedna u ruci druga na guzi. Ako bas nista ne pali, onda je pustim da se okrene na stomak, pa je tako obucem.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
26.2.2014 22:02:17   
crvic2013
maloprije pripremila omiljenu igracku, upalila crtic koji bas,bas voli,polozim ga,opet isto. Onda sam ga malo mazila, ljubila,pa ga u rukama polozila, on se zagleda u crtac,i tako ga polako legnem, i obucem. On i dalje gleda tv. Kad je skontao, brzo ustajeuser posted image
Mislim da je neka razvojna faza, i za neke druge stvari je drugaciji. Isto kao da je svjesniji stvari oko sebe malo vise nego prije 3 danauser posted image Nikada nije plakao ako ostane sam u sobi sa igrackama, sada ne daj Boze da sekundu provede da me nema na ocima... Onda,zaplace se od nekih igracaka koje mu nisam davala duze, a npr velike su.. Vjerovatno je sve ovo sa ovim presvlacenjem povezanouser posted image

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...

(odgovor članu glistica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
5.3.2014 15:30:27   
somaja
I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema user posted image

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
11.3.2014 23:47:37   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: somaja

I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema [sm=smiley1.gif]


I kod nas isto već nekoliko mjeseci... samo uz flašicu presvlačenje prođe bez problema.

A kako da ga presvučem sjedeći ako mu moram promijeniti pelenu nakon velike nužde!?... opet ga moram položiti dok ga obrišem, operem i namažem. A još kad se krene bacakati a ja nisam uklonila svu kaku sa guze... aaaaaaaaaaaaaaa......ludnica!

(odgovor članu somaja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
12.3.2014 0:16:10   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: somaja

I kod nas to traje vec oko mjesec dana,sto Medic kaze nekad upali to sa pempasom u rucicama a nekad ga oblacim u sjedecem polozaju i onda sam skontala,dam mu flasicu da pije vode i dok se on oko toga zabavlja oblacim bez problema [sm=smiley1.gif]


I kod nas isto već nekoliko mjeseci... samo uz flašicu presvlačenje prođe bez problema.

A kako da ga presvučem sjedeći ako mu moram promijeniti pelenu nakon velike nužde!
?... opet ga moram položiti dok ga obrišem, operem i namažem. A još kad se krene bacakati a ja nisam uklonila svu kaku sa guze... aaaaaaaaaaaaaaa......ludnica!


U tom slucaju nikako sjedevi, lezeci mora :)

Moja nije toliko strasna oko tog svlacenja pelene, vise dok joj rukave navucem pravi frku.

U zadnje vrijeme pokusava ppbjeci, no uvijek imam pored kreveta neke dzice. Imam staru bocicu DR kapi, dam joj i ona cese desni, onda kada se prevucemo, uzmem i skrijem user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: agresivan plac tokom presvlacenja!
17.3.2014 12:45:02   
CombatKitten
I mi isto prolazimo. Bebi će za 7 dana 9 mjeseci. Čim je spustim da je presvučem vriska. Pedijatrica rekla da je to strah od odvajanja, normalna faza razvoja za tu dob.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *