|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 15:53:13   
sabinos
ne znam ni gdje da postavim ovu temu,molim moderatore da prebace ako vec postoji slicno...
naime danas mi se na fb javi rodica da mi nesto isprica.kaze imala je momka,hodali nekoliko mjeseci,ona prekinula ali on to izgleda ne prihvata,pa je proganja,prijeti,salje uvredljive poruke,dolazi joj na posao,pred zgradu...ona ziva isprepadana ne zna sta ce.hoce da ga prijavi policiji i pokaze te poruke ali konta da to nece piti vode i da ce se jos vise budala ohrabriti kad vidi da policija nista nije uradila.zanima me ima li osnova za krivicnu prijavu,zna li neko slican slucaj.sta je najbolje uraditi?to je neki psihopata ocigledno...pomagajte zene,jadnica je bas uplasena...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:09:18   
emma.L
Ja bih otišla na policiju, ne znam ima li osnova za krivičnu ali mislim da za prekršajnu definitivno ima. Ima dokaze da je čovjek budala, još ako netko može potvrditi da je viđen ispred zgrade ili posla više puta...
Ali ona sama mora reći da želi podnijeti prijavu, ostane li na policiji, nikom ništa. A ako nema hrabrosti ni da prijavi... hmmm.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:14:30   
sabinos
ma hrabrosti ima ali konta nece biti fajde...pa da se ufura budala jos vise

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:17:07   
veeseelaa
na li neko slican slucaj



znam ja....
ja bi ga prijavila policiji za uznemiravanje, oni će popričati s njim i tražiti da prestane s tim .... ako ipak nije plašljv nastaviće al ja bez policije ništa ne bi, znači svaki put kad je uhodi, maletritira i zove ona pravac policija....
s takvim ljudima nema razgovora....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:19:43   
emma.L
Upravo tako, bitno je da svaki put kad se nešto desi prijavi. Oni to onda imaju u evidenciji barem.
Ne poznajem zakon, ali mora li te netko baš nasmrt prebiti ili ne znam što već da angažiraš odvjetnika i dovedeš ga pred sud? Mislim, može li se netko na sudu goniti samo za uznemiravanje i dobiti zabranu pristupa i sl. (Možda gledam previše filmova user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:22:51   
veeseelaa
Ne poznajem zakon, ali mora li te netko baš nasmrt prebiti ili ne znam što već da angažiraš odvjetnika i dovedeš ga pred sud?


od suda ništa, izuzev ako su poruke sms prijeteće pa tužilaštvo ocijeni da je osoba dovedena u životnu opasnost odnosno da joj prijeti životna opasnost onda se traži listing od Telecoma (od strane Tužilaštva) i dokazuje s kojeg su broja poruke došle, u koje vrijeme i sl.... e zatim se isti može kazniti za prijetnju, uznemiravanje i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:24:15   
veeseelaa
i ukoliko naravno postoji fizički kontakt onda se takodje ide na sud, odnosno ona prijavi, policija dotičnog ispita, pošalje izjave tužilaštvu i onda se zakazuje ročište na kojem se izriče kazna.... obično uslovna ukoliko nije kažnjavan....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:26:35   
veeseelaa
ma nek ona njega prijavi za uznemiravanje, obaviće policija s njim razgovor, još ako ima par sms poruka ne doličnog sadržaja nek ih prezentuje.... privešće ga oni na saslušanje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 16:30:03   
sabinos
ona je sve poruke sacuvala bas zbog toga da mogu biti dokaz

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 17:13:03   
sabinos
zaboravih napisati da ne zive u istom gradu.on u sarajevu,ona u zenici.znaci treba ga prijaviti u policijsku upravu zenicauser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 17:21:09   
Skvo RR
Dvije stvari treba uraditi..prijaviti ga u policiju, sto ce realno biti samo za evidenciju i drugu stvar naci nekoga  za pare da malo njega maltretira. Strah ni slucajno nek ne pokazuje, to  je psihopatama dusevna hrana.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 18:34:08   
M kao Mama
Draga vesela da bi slučaj stigao do suda treba, policija da ocjeni da li je to za krivične prijave,

savjet rodici, obavezno sve da prijavi, poruke da čuva i ako dođe do novog "napada" neka ide u Hitnu, tamo će joj izmjeriti pritisak, neka govori da joj je loše, neka plaće i slično, tada će je pitati da li se nešto uzrujala, a ona će kazati da jeste i onda će i oni po sluđbenoj dužnosti pozvati policiju, i narfavno dobit će papir iz Hitne.
E, jeste prijave ide po mjestu gdje se desila, odnosno ide se u PU kojoj pripada po opštini. Znači u Zenici treba prijaviti.

I treće naravno ovo što Skvo kaže angažovati nekoga ko gratis lomi ruke

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 18:36:16   
Visnja RR
nek nam dojavi ime ...da ga nalemamo user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 18:48:45   
sabinos
visnja,prijedlog je na mjestu,on je iz sarajeva...
da sve bude gore nedavno se razvela i taman je krenulo i potrefi na debila.dok je ona skontala kakav je..kasnouser posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 20:56:06   
Anoniman
a da ga neko dobro izlupetauser posted image  

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 21:00:42   
sabinos
ma on bi znao ko je narucitelj,pa jos veci belajuser posted image user posted image ma ne znam stvarno,kud bas na nju...

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 21:03:21   
Anoniman
eh visnja na isto mislimo  ne videh tvoj post

moja je seka imala takvog jednog gadauser posted image i pored svih prijava  daju mu kao zabranu da se njenom stanu briblizi al eto briblizio se uso u stan na silu i njoj noz pod grlo tek hvala Bogu  nije...............  al je zavezao za krevet  i tako je drzao dok mi ni sumljali nismouser posted image al eto izbavila se pobegla prijavila ga za pokusaj ubistva i on reko jesam jer je volim ne mogu obecat da joj se necu vise primac na sudu   a jel tako onda se nadje i sila nad silom pauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   nismo vise pupu o njemu culi evo ima 5 god

ne bih da te sad uplasim sorry al ima raznih psihopata

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 21:05:36   
sabinos
kad malo bolje razmislim haman da je bolje uzet stvar u svoje ruke,pokazat budali gdje mu je mjesto.najgore sto on zna da ona nema oca,jer je sehidska porodica,pa jos vise se ufurao.ma uzas...

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 21:18:18   
Anoniman
moja kuma je kroz slicno prolazila...na kraju smo fino "zamolili" ove nase iz naselja ...ne znam kako da ih nazovem...hm..."malo problematicne momke" da ga dobro zaplase....a posto ih mi znamo od ranije...mislim jos od djetinstva...oni su to drage volje, dzaaba uradili...elem...tip se vise nije javio...nikad...bukvalno predje na drugu stranu ulice ako je vidiuser posted image

mislim da ce ga policija samo jos vise iznervirati

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 21:35:31   
mamabb
Ovakve stvari,ukoliko nisu palile moje metode, je meni rješavao brat sa svojim drugarima user posted image  malo ih user posted image ako ne upali, ondauser posted image  i ja rahatuser posted image


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 22:08:24   
malena.
ma od policije nema koristi...treba njeg neko dobro izmlatit.ja sam sa svojim bivsim deckom imala problema.napravio mi je toliku scenu sto sam ga ostavila...derao se...ovo ono da su prolaznici pozvali policiju.kada je dosla on se malo nasmijao njima,rekao ma malo se s curom svadjam,rjesit cemo mi to...i otisli,nisu mene ni rijeci pitali.... :-)

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
9.3.2011 22:17:57   
jasmin

IZVORNA PORUKA: dadada

moja kuma je kroz slicno prolazila...na kraju smo fino "zamolili" ove nase iz naselja ...ne znam kako da ih nazovem...hm..."malo problematicne momke" da ga dobro zaplase....a posto ih mi znamo od ranije...mislim jos od djetinstva...oni su to drage volje, dzaaba uradili...elem...tip se vise nije javio...nikad...bukvalno predje na drugu stranu ulice ako je vidiuser posted image

mislim da ce ga policija samo jos vise iznervirati



Slazem se...ruzna metoda,ali i on koristi ruzan nacin,pa nije na odmet da shvati sta znaci ruzan nacin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
22.3.2011 13:05:47   
Yuna
Mislim da je najbolji i najefikasniji način da se barem privremeno preseli negdje drugdje dok se on smiri.

_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
22.3.2011 13:11:38   
Nedi
Samo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: maltretiranje od strane bivseg momka?
22.3.2011 13:14:48   
Yuna
Od policije je mala korist, ne mogu ti pomoći dok ti se nešto ne dogodi.
Mogu ga malo upozoriti i to je sve.



_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *