|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 10:48:58   
pjenica mala
Drage moje, imam skoro 35. godina, i otvorila bih ovu temu, da malo popričamo mi koje smo ''zrelije'' i ušle smo u trudnoću....
Raduejm se vašim odgovorima
Pozz za sve user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 11:03:05   
Anoniman
Hej nije važno kad se uđe u trudnoću,važno je to da se žena osjeća dobro i da je trudnoća uredna,pa u MM familiji ima žena koja je ostala trudna u 41 god. trudnoća je bila uredna,beba dobro,sve je bilo ok. Ma bitno je da se žena dobro osjeća i da je zdrava. Nisu bitne toliko godine.

(odgovor članu pjenica mala)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 13:26:38   
anitaMO
pa ja sam skoro rodila u 35.ako bog da još ću jedno do 40.
ne znam u čemu je problem.pitaj slobodno.user posted image user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 13:31:18   
anitaMO
ja pjenice prvo rodila od toliko,a ti treće .svaka ti čast.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 13:33:01   
nikita
Od moje vjencane kume mama je rodila u 45 sad za Novu Godinu,jest da je imala svaki dan tokom 9 mj mucnine (curica se rodila sa dugom crnom kosom pa je vjerojatno to mucilo) ali evo malecka je ziva i zdrava hB!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 19:52:08   
pjenica mala
Dobrodošle cure moje na ovu temu, ma ne kažem ja da u zrelijim godinama ne treba radjati, nego mislila sam onako da malo iz drugog ugla ćaskamo...za mene je recimo biti sada i sa 20 godina trudna skroz nešto drugo...
Prošle sam godine imala spontani u 22.sedmici....osjećala sam se kao po prvi put trudna...
Ovaj se put nadam da će sve biti ok.
I ja poznajem jednu ženu koja je rodila u 48. godini,sada joj kćerka ima već 17 godina i sve je ok.
Ali ako već pričamo o tome, od 35. godine dalje počinje polako otkucavati biološki sat, mada to ne treba biti prepreka...odnosno niti ne možemo mi ni odlučivati o tome kada ćemo sigurno roditi ili ne, recimo meni se je sada desila potpuno neočekivano, ako smo se moj mm i ja ikada ''čuvali'' da ne ostanemo trudni onda je to bilo sad, nakon iskustva koje smo imali, pa poslije tog spontanog još jedna trudnoća koju sam morala ''očistiti'' , tako da smo bili rekli da nećemo više, ali eto još jedan dokaz da to nije ''u našim rukama''...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 20:10:26   
Anoniman
divim se tim ženama i mislim da je to danas normalno i da starije majke ne bi trebale imati nikakvih problema da rode bebice!

(odgovor članu pjenica mala)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
4.2.2009 21:28:55   
almai
IZVORNA PORUKA: pjenica mala
dnosno niti ne možemo mi ni odlučivati o tome kada ćemo sigurno roditi ili ne, recimo meni se je sada desila potpuno neočekivano, ako smo se moj mm i ja ikada ''čuvali'' da ne ostanemo trudni onda je to bilo sad, nakon iskustva koje smo imali, pa poslije tog spontanog još jedna trudnoća koju sam morala ''očistiti'' , tako da smo bili rekli da nećemo više, ali eto još jedan dokaz da to nije ''u našim rukama''...




ovo treba biti jedan divan primijer svim nasim trudilicama da nada uvijek postoji i sve je u Bozijim rukama i kad se budu najmanje nadale da ce aBd dobiti jednu divnu user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
9.2.2009 19:57:40   
alisa grabus
Jedna moja rodica je rodila sa 46 godina i to sasvim prirodno i bez ikakvih poteskoca. I ona beba su super. Samo naprijed. I ja cu akobogda u tim godinama user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
9.2.2009 22:13:20   
pjenica mala


ovo treba biti jedan divan primijer svim nasim trudilicama da nada uvijek postoji i sve je u Bozijim rukama i kad se budu najmanje nadale da ce aBd dobiti jednu divnu user posted image
user posted image user posted image user posted image

Draga Almai, znaš kako ja to nekad znam reći: Ma pustite Boga ''neka radi svoj posao'', jer imam osjećaj, da ljudsko biće hoće da sve stavi pod svoju kontrolu, ali jednostavno je NEMOGUĆE!!!
U Božjim je ''rukama'' i život i smrt...
Alisa grabus hvala na podršci...

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
11.2.2009 0:51:13   
Visnja RR
Ja bas volim da sebe istaknem kao primjer
Rodila sam svoje prvo ( i jedino) djete u 40-oj...
Trudnoca u pocetku s mucninama a onda bez problema...
Sve proslo savrseno... porod na CR...
Ili je moj "problem" sto nemam osjecaj za godine... i stano mislim da mi je mozak stao negdje oko 25-e user posted image

trudnoca u 4. a porod u 5-oj deceniji user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.2.2009 0:52:09 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
11.2.2009 1:07:38   
najjda
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i još  * beskonacno za VISNJU

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
11.2.2009 1:11:57   
Amela V.
Visnja, kraljica si majke mi
Svaka ti cast
Puno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe i tvoju bebicu

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 15:30:15   
tatjana j.
Jos jedan pozdrav svima ! Ja sam izgleda najstarija trudnica na sajtu. Imam 37 godina i prva je trudnoca. Nisam pristrasna, ali licno mislim da nikada nije kasno. Rizici definitivno jesu veci nego sa 25, ali sve je krajnje individualna stvar. Nesto razmisljam,mozda ce ovo dijete i mene na neki nacin "podmladiti", ili "podjetinjiti". Kada sam saznala da sam u drugom stanju, suprug i ja, kao i moja okolina je bili smo u nevjerici. Nikako se ne treba dvoumiti, niti godine trebaju predstavljati prepreku. A i sam apriroda je to sjajno regulisala. Nadam se da ste cule za sindrom "poslednjeg zaleta" kod zena izmedju 39-41 godine !

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 17:16:17   
Visnja RR
cestitike tatjana j. user posted image  i zelim ti lak ostatak  trudnoce i jos laksi porod...
trudnoca u nasim godinama jeste rizicnija ali smo zato mnogo opreznije pa sve hB prodje kako treba..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tatjana j.)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 17:40:36   
Amrino
Cestitam i ja user posted image !
Meni je to nekako normalno...mada znam da se to kod nas gleda kao na cudo nevidjeno...Mislim da zene treba da radjaju sve dokle mogu i dokle to same zele- bez obzira na godine. Moja majka 8mamina mama) mislim da je rodila u 5. deceniji.
Ja sam eto prvo rodila u 26. a aBd planirmao jos najmanje dvoje...pa mozda i ja budem jednog dana trudna u 4. deceniji user posted image .
Mogu misliti kako to na neki nacin "probudi" oba partnera, a narocito zenu i na neki nacin osvjezi brak...Najvise zbog toga sto je cijeli taj period tako emotivan i sto sa 40 prolazite kroz ono sto vecina prolazi sa 20- 30 ili eto prolazite ponovo ono sto ste vec prolazili, a i oboje zreliji i vec shvatili da je to najbitnije u zivotu...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 18:24:02   
Anoniman
Tatjana. j, nisi najstarija. Ja sam u 40. godini zivota, a u 38 + 3 sedmici trudnoce. Prvo dijete. Jesu rizici veci, ali je moguce. Nesto sam vise zabrinuta sad pri kraju trudnoce, nego na pocetku. Negdje sam procitala, cula ili jednostavno uvrtila u glavu da starije trudnice imaju veci rizik pri kraju trudnoce. Ponekad uzmem ucesce  u razgovorima, ali evo niko da mi kaze je li to tacno user posted image A ja izludih... 

(odgovor članu tatjana j.)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 22:15:59   
Visnja RR
Dindin samo se ti fino opusti i misli pozitivno...
Kao sto sam vec rekla ja sam rodila u 40-oj (prvo i jedino) i as onako skolski sve islo...   dr je govorila da cu pred kraj morati biti opreznija, a to je znacilo da jos vise odmaram... mada sam ja ipak i hodala (isla u shoping za bebu) naravno sve i granicama...
I sve je proslo u najboljem redu... cak mi ni noge nikad nisu oticale , pritisak uvjek ko u bebe :)
ma samo se ti nama opusti...eto bebe aBd brzo da je mazis i pazis...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 22:23:51   
žana o8
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Cestitam i ja user posted image !
Meni je to nekako normalno...mada znam da se to kod nas gleda kao na cudo nevidjeno...Mislim da zene treba da radjaju sve dokle mogu i dokle to same zele- bez obzira na godine. Moja majka 8mamina mama) mislim da je rodila u 5. deceniji.
Ja sam eto prvo rodila u 26. a aBd planirmao jos najmanje dvoje...pa mozda i ja budem jednog dana trudna u 4. deceniji user posted image .
Mogu misliti kako to na neki nacin "probudi" oba partnera, a narocito zenu i na neki nacin osvjezi brak...Najvise zbog toga sto je cijeli taj period tako emotivan i sto sa 40 prolazite kroz ono sto vecina prolazi sa 20- 30 ili eto prolazite ponovo ono sto ste vec prolazili, a i oboje zreliji i vec shvatili da je to najbitnije u zivotu...


potpisujem

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
18.2.2009 23:35:59   
mnn
moja je mama rodila brata u 34 godini( treče djete). nisu bitne godine za trudnoču, bitna je zrelost.ja ču svoje prvo djete roditi u 29 i neki kusur.

svaka žena ima pravo roditi kad je na to spremna, a ljudi če uvijek pričati svašta...životni vjek se produljio i neke žene rađaju i u 45 godini.medicina ide naprijed i zašto to ne iskoristiti.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
19.2.2009 9:40:23   
Anoniman
Visnja, hvala ti puno. Tako si me smirila i pomogla... Hvala i ostalima. Visnja, jesi li rodila oko termina, prirodno ili na carski?

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
19.2.2009 12:52:05   
noaa
draga dindin meni je mama rodila brata,u tvojim godinama sestra je starija od njega 17 a ja 12 godina.sad ide u prvi srednje najljepsi je od nas i ne stidim se reci naj inteligentniji svaka petica u skoli bog mu dao zdravlja ja se zezam da cu i ja slijediti mamin primjeruser posted image

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
19.2.2009 23:13:22   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Dindin

Visnja, hvala ti puno. Tako si me smirila i pomogla... Hvala i ostalima. Visnja, jesi li rodila oko termina, prirodno ili na carski?


carski... dva razloga: prvi jer sam nekad prije bila jako bolesna pa nisam smjela ici prirodno zbog jakih bolova i stresa... drugi razlog :ja sam kukavica i tu vrstu bola bih tesko podnijela (priznam sta cu)...user posted image
ali dr.Masic je cim je vidio moje godiste rekao "carski" a da jos nije vidio bolest koju sam prije bolovala...
termin je bio 16. april a CR zakazali 3.april...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
19.2.2009 23:39:25   
Okarica
Ja sam svoju curicu rodila u 33. godini, a za koju godinu planiram još jedno. To znači da ću biti starija od 35 godina. 

Višnja, da li svim ženama koje su starije od 35 godina zakazuju carski ili to zavisi od toga kakva je trudnoća?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća u 4. deceniji života
20.2.2009 0:02:26   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Okarica

Ja sam svoju curicu rodila u 33. godini, a za koju godinu planiram još jedno. To znači da ću biti starija od 35 godina. 

Višnja, da li svim ženama koje su starije od 35 godina zakazuju carski ili to zavisi od toga kakva je trudnoća?


sve je individulano...
ali to je nesto sto nakon 35-e mozes da trazis a da se ne osjecas neugodno...
ako postoji bar jedan razlog za CR ja sam uvjek za to da se radi... pa cak i ako je samo psiholoske prirode...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *