|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zaledeno povrce
5.3.2009 12:02:56   
larina
posto ja svaki dan koristim razno povrce kad pravim rucak uvijek kupim u kesi razno povrce i drzim u zamrzivacu i uzimam ga po potrebi-kad mi se ne zadesi svjezeg povrca.stalno kupujem i svjeze,ali mi se nekad pokvari,pogotovo mrkva.sad sam odlucila da kupim raznog povrca,svjezeg da ga operem,posusim,izrezem i spakujem u kesice i zaledim-samo neznam je li se to tako radi,pa ako ste vi zamrzavali svjeze povrce pisite kako ste to odradili?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zaledeno povrce
5.3.2009 19:31:04   
Lorna
Ja samo zamrznem paprike, jer ih kupim puno, ne mogu da stoje i onda ih samo ocisitm i u zamrzivac kese (ja uvijek u duple kese stavljam) i u zamrzivac. Moja mama, recimo, je zamrzavala mahune (blansira, ohladi, pakuje i u zamrzivac), paradajz - nekad cio svjez, a nekad blansiran i oguljen, paprike isto kao i ja je zamrzavala, tikvice, tikvu za pitu (isjecka i u kese), karfio (ocisti cvejtove i u kese) i kukuruz (cio).
vise to ne radi, jer mozes kupiti povrce tokom cijele godine.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zaledeno povrce
5.3.2009 20:04:02   
Amrino
Samo da toplo preporucim zamrznuti grasak- Bonduelle- odlican je! Bude gotov za 5 minuta (za razliku od ostalih koje sam probala koji se  moraju duuuugo kuhati). Ja ga cak ni ne kuham nego ga jednostavno izdinstam u zaklopljenoj serpi ili tavi i - gotovo! user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zaledeno povrce
5.3.2009 20:35:54   
Anoniman
http://www.ringeraja.ba/forum/Zale%C4%91ena_hrana/m_143422/tm.htm

evo nekad smo pričale i na tu temu, pa ako želiš pogledaj.user posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zaledeno povrce
1.4.2009 10:38:33   
emma.L
Zamrzavam sve, svježe i spremljeno već, pa kad nemamo vremena, samo ugrijemo.
Mrkvu isto izrežem i zamrznem, da se ne pokvari i onda to super ide u juhu. Jedino luk nisam nikada smrzavala user posted image .
Peršin isto operem, isjeckam i zaledim u kockicama leda ili posušim u rerni i držim u teglici.
A super su i one bonduel bebi mrkvice zaleđene.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zaledeno povrce
1.4.2009 10:43:43   
Leva
Koristim ili svjeze povrce ili kupim Ledo smrznuto. Prakticno mi je cak izgleda svjeze kada se skuha. Preporucujem sve moguce mjesavine od proljetne, za juhu, meksicke, kineske...

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zaledeno povrce
17.2.2010 20:19:17   
larina
da li je neko zaledivao sampinjone i da li se oni smiju lediti?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zaledeno povrce
17.2.2010 22:38:36   
mama Nataša
Evo ja sam zamrzavala gljive najnormalnije (opereš, očistiš, isjeckaš i staviš u friz u kesici).

Ja iskreno bez friza ne bih mogla da živim!

Ima jedna marka svega i svačeg smrznutog, ARDO ako se ne varam, imaju oni i gljive zamrznute, ja to u Merkatoru nabavljam i nije skupo uopšteuser posted image . Dobro im je sve što sam do sad probala, od gljiva do uobičajenih stvari poput buranije ili graška a imaju i špinat sjeckani koji je za 5user posted image

Ono što ja obično sama zamrzavam je mrkva (ogulim i prepolovim), korijen i list celera (na komadiće) i peršuna (kao mrkva), onda tikvice (na kriške) patlidžan (isto na kriške), karfiol, paprike, ama sve živo!

Friz je zakonuser posted image




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zaledeno povrce
17.2.2010 22:49:36   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Shee

http://www.ringeraja.ba/forum/Zale%C4%91ena_hrana/m_143422/tm.htm

evo nekad smo pričale i na tu temu, pa ako želiš pogledaj.user posted image



Shee ja se evo ubi trazeci ovu temu al nema je nigdje a ni link nije nesto uredu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 12:40:53   
magnolija*
Ja u zamrzivac stavim svjeze ociscene paprike, mohune (pogotovo one ljetne siroke, kod nas ta vrsta zove - trešnja), patlidzane (blansirane), paradajz (cijeli neoguljen), zeleni kupus (rastika) takodje blansiram i zaledim za pirjan i japrak, mladu bižu.
Takodje zamrznem i  majdonos i celer, isjeckan, suhe paprike, patlidzane i mohune.
Probala staviti krompir, izrezan za pomfrit, ali pocrni. Tikva (crvena) iz leda mi je bila grozna, sva se u vodu pretvorila.

Inace kupujem zaledjeno carsko povrce, bižu, spanak, djuvec.

zaboravih jos dodati i friski kukuruz cijeli, ociscen zaledim i u sred zime ga skuham sebi jer ga pravo volim user posted image


< Poruku je uredio magnolija_mo -- 18.2.2010 12:43:30 >


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 12:42:41   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: Lorna
tikvu za pitu (isjecka i u kese)


Ako se radi o onoj narancastoj tikvi, meni je bila grozna zaledjena, jel ima neki poseban postupak zaledjivanja?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 12:48:56   
ivanak
Od povrća što stavim, prethodno blanširam pa zamrzavam. Recimo: kratko prokuham špinat i stavim ga kad se ohladi u zamrzivač. Tako može se raditi i sa ostalim povrćem. Još nikada nisam zaleđivala miks hrane, recimo čorbice...., jedino punjene paprike i sarme zaleđivam.
Nikad nemojte nešto zaleđivati što ima patata u sebi.... jer je to praktički više ne jestivo kad se odmrzne.



_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 12:55:47   
SailorMoon
Ja vecinom kupujem zamrznuto povrce ala mrkva, grasak, i mjesano. Jer to mi je uvjek pri ruci, dali kao prilog, dali kao dio neke corbe itd.
Frisko samo kupujem salatu, paprike i gljive.
A u ostalom zamrznuto povrce ima vise vitamina nego frisko. Jer se ono cim se ubere zamrzne, znaci kada je bas frisko. A ovo ostalo sto se frisko kupi u hipermarketima nekad i danima stoji. A sve sto duze stoji, vise vitamina gubi.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 19:43:53   
larina
evo vec sam sampinjone zaledila user posted image ,jer volim bas nekako da imama svega zaledenog spremnog za pecenje,gledala sam bas neku emisiju o povrcu tako da zaledeno povce ne gubi na kvalitetu,vitaminima a jos je prakticno i uvijek spremno za peci.kupovala sam i gotovo mijesano povrce u kesi,ali ja volim vise da rasporedim da je razdvojeno u kesicama(kesica mrkve,kesica tikvica,paprike itd.)Jedino kupujem spinat jer on je sam i bas je lijep za pituuser posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 19:46:37   
larina
IZVORNA PORUKA: ivanak
Nikad nemojte nešto zaleđivati što ima patata u sebi.... jer je to praktički više ne jestivo kad se odmrzne.
ivanak sta su to patateuser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: zaledeno povrce
18.2.2010 19:49:12   
Ilhana RR
Ja skoro sve zaledjavam, i uvijek kuham zaledjeno povrce...
Sampinjoni su najbolji kad ih isjeckam u tanko... paradajiz u cetvrt isjeckam, zeleni crveni zuti dobro za corbe ;) patlidzan takodjer...

Ja vam u zamrzivacu drzim cak i domace kukuruzno brasno ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: zaledeno povrce
22.2.2010 20:19:09   
larina
sampinjoni koje sam zaledila bili puni vode i kad su se odledili bili su tamni-je li tako i kod vas?pravila sam pizzu i na mjestima gdje sam stavljala sampinjone imaju tamni tragovi..user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: zaledeno povrce
29.6.2013 22:17:34   
Marija13
Planiram iskoristiti jeftine cijene i sezonsko povrce zamrznuti user posted image pa me zanima da li se mora blanširati, vidim da to svi pominju..šta se sve može zamrznuti? Kako smrznuti paradajz?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: zaledeno povrce
29.6.2013 22:41:56   
bebaa
ja blanširam patlidzane...paradajz stavljam cijeli malo sitniji i što zreliji da nije oštećen....paprike bez peteljke i košpica....ja buraniju ne blanširam jer bude jaaako mlada pa nema potrebe.......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: zaledeno povrce
29.6.2013 22:43:01   
bebaa
ali još ti je jako rano za spremanje zimnice,cijene su još visoke.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: zaledeno povrce
29.6.2013 23:03:19   
Marija13
kako spremas patlidzane za zamrzavanje, nisam ni znala da mogu, na sta lice poslije?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: zaledeno povrce
29.6.2013 23:07:29   
bebaa
kupim mlade patlidžane,ogulim,izrežem na kriške i potopim u vodu da proključa nekih 2 min....istresem u cjedilo i kad se dobro ocijedi redam sve u kesicu koliko ti otprilike komada traba.....kad ti zatreba izvadiš,odledi se i pripremaš sasvim normalno kao i sježe....naj bitnije je da ni u kom slučaju neće biti gorki jer su obareni....nemoj ih samo prekuhati jer će ti se raspasti.......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: zaledeno povrce
30.6.2013 7:13:42   
almondray
Evo i mene tu user posted image
Kako tikvicu da zamrznem , i može li uopšte?Ja planiram iskoristit maminu bastu maksimalno ove godine.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: zaledeno povrce
30.6.2013 7:50:34   
ellene
Oguli tikvicu, izreži na ploške ili kockice, kako voliš, upakuješ u kesice i to je to...user posted image

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: zaledeno povrce
30.6.2013 7:54:45   
ellene
Što se tiče mrkve i ja sam je zaleđavala onako cijele, očistim i zaledim i lako se sjeckaju. Ali rekla mi rvekrva da nemoram, jer ako svaku poseno umotam u foliju dugo traju u običnom frižderu, bitno je da se ne dodiruju. Znala sam i krumpir pripremiti za pomfrit malo pouljiti i zalediti super bude.

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *