|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   agonija zvana JMB
16.5.2013 18:22:46   
Tessy
Pretrazila sam cjelokupan forum i nigdje nisam nasla ovu trenutno najaktuelniju temu.
Rijec je o nasim bebicama koje su se rodile nakon 12.februara.
Blizi se ljeto, mame, tate gdje planirate godisnji odmor? U Neumu? Preko paklene Svitave.
Da li vasa bebica ima zdravstvenu? Nema... Mame, da li ste ostvarile porodiljnu naknadu? Da li ste svoje dijete prijavili kao poresku olaksicu?
Da li uopste znate sta se moze ostvariti bez tih trinaest brojeva zbog kojih politicari prave tako ogromnu frku.
Gledam juce vijest i sokirana sam - Vijece ministara nije razmatralo tacku dnevnog reda koja se tice izdavanja maticnih brojeva... i nece
do 21.05 nista poduzeti.Naravno smijesni smo ako mislimo da ce i tada bilo sta biti rjeseno.
Pa djeca su od 1992-1995 imala uredne maticne brojeve. Necemo se lagati rat nikada nije prestao..samo se "zaledio". Stvar je politike...naravno...
Razgovaram sa prijateljima koji zive van BiH, niko ne moze vjerovati, vecina ih je sretna sto su otisli iz ove zemlje, jer njihovu bi djecu
cekala ista situacija kao i moju. Postaju svi taoci politike, kose crtice, moje djete je NN, moj necak isto ... Citirat cu ja jednog pametnog covjeka: "Država koje navodno ima, konačno se uzdigla do apsurda svoga postojanja i počela je da porađa djecu koje nema." D.B.

HVALA TI BOSNO I HERCEGOVINO.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: agonija zvana JMB
16.5.2013 19:47:49   
SREĆNA
Ja sam rodila 12.2. mi smo djecu upisali u MKR i dobilli privremene MB imaju zdravstvenu knjižicu, poresku olakšicu ne možemo završiti sa ovim privremenim mb, ali će se to nadoknaditi kad budemo imali trajne mb. Ja isto nisam mogla vjerovati da se to dešava ali to je nama naša borba dala.Tužno jako tužno.

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: agonija zvana JMB
16.5.2013 21:58:14   
miracle
Ja sam rodila u aprilu ,prijavili bebu,dobili privremeni jmbg u knjizici.Kad bude normalno vrijeme za jmbg opet ispocetka...:(

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 15:33:12   
zumbulcica
U utorak se dogovaraju, opet...Pročitah da se to mora riješiti najkasnije do avgustauser posted image .Ovo je katastrofa, UKIDANJE OSNOVNOG LJUDSKOG PRAVA. Trebaju se roditelji sakupiti i predati tužbu protiv ovih na vlasti, države...

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 17:02:03   
srećicaa
Rodila u martu, isto tako dobili privremeni JMBG i na osnovu njega izvadili zdravstvenu knjižicu, što mi je i najbitniji dokument, a ostalo kada bude biće. Pošto nikada do sada nisam imala nikakvu poreznu olakšicu molim odgovor koliko se smanjuje postotak poreza koji se uplaćuje državi kada se prijavi dijete?
Što se tiče mora, čisto sumnjam da će me ove godine taj "luksuz" zapasti, pa se i ne opterećujem puno, mada bih naravno volila zbog svih ostalih porodica koje su u mogućnosti platiti odlazak na more da se ova agonija i državna sramota što prije riješe, a i da mogu u Neum ne bih išla, jer su za mene te plaže i više nego nepristupačne, pogotovo sada sa bebicom.
Ja sam čula da ako se ne bude mogao izvaditi pasoš za bebicu da će roditelji u MUP-u moći dobiti neku potvrdu, a sada mi pade na pamet da će oni možda izmisliti i privremeni pasoš-taman će im dobro doći da uzmu od naroda još malo para.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 17:14:36   
lana32
Rodila 25.2 ,i sad je ove godine moram ostaviti na cuvanje,jer moram da stariju kćerku vodim na more koja nije nikako bila,duša me boli ,ali sta da radim ,zao mi prvog djeteta ,more joj treba ,ponajvise iz zdrv.razloga,a malenu ne mogu da vodim . Kad pricam prijateljicama koje zive u ino ,ne mogu da vjeruju da se to desava. Ponekad se pitam ,da li ima snisla uopšte zivjeti u ovoj zemlji ,jer iako je volim sve više vidim da zbog politike moja djeca nemaju buducnosti ovdje.

_____________________________

Lea - 19.01 2012
Anabela - 25.02 2013

Ja pjevam svoj blues u srcu dubine i držim se pretežno zlatne sredine, to je bar rutinska stvar..

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 19:21:24   
Tessy
Ja sam ogorcena na ovu drzavu i stvarno ne mogu vjerovati sta se desava. Zao mi je sto se samo ne dize veca frka oko ovog jer je ovo najveca bruka jedne drzave, a prezentuje se jadnim napacenim roditeljima kao nesto sto ce se "brzo" rijesiti.

IZVORNA PORUKA: srećicaa
Pošto nikada do sada nisam imala nikakvu poreznu olakšicu molim odgovor koliko se smanjuje postotak poreza koji se uplaćuje državi kada se prijavi dijete?


Olaksica je smijesna 0,5 osnovnog licnog odbitka za jedno, a 0,7 za oba djeteta.
Vise info imas na http://www.pufbih.ba/hr/propisi/zakoni/zakon-o-porezu-na-dohodak/item/27-zakon-o-porezu-na-dohodak
Mislim to je mizerno ali ne dam drzavi ni 10km.

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 19:30:03   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: srećicaa

Pošto nikada do sada nisam imala nikakvu poreznu olakšicu molim odgovor koliko se smanjuje postotak poreza koji se uplaćuje državi kada se prijavi dijete?



Za prvo dijete, poreska osnovica se umanjuje za 150 KM mjesečno, dakle, svaki mjesec ćeš platiti 15 KM manje poreza. Impresivna cifra, zar ne? user posted image

Ja terbam da se porodim slijedeće sedmice i nadam se pozitivnom razrješenju ove priče sa JMBG jer se nadam da ćemo otići ove godine na more. Ako ne riješe ništa, onda bebica i ja ostajemo kući, a stariju kćerku će tata voditi na more. Žao mi da propusti ljetovanje i odlazak nna more jer mi ne možemo ići. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 20:26:49   
vila_7
mislim da ne ide tako poreska olaksica,nego : npr.ako je zena prijavljena na platu od npr. 680 KM - ima neki minimalac od kojeg se uopce ne obracunava porez - mislim da je 300 - znaci tu cifru ne diraju, i sa svakim djetetom na to dodas jos po 150 KM koje ne diraju - znaci ja imam 2 - i nece mi dirati 300 plus 2x150 = 600KM , a na ostalih 80 ide porez ( e samo da je jos bar ovu platu user posted image )

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 22:05:57   
Neca xxx
Za prvo dijete imas pravo na odbitak (umanjenje poreske osnovice) od 150 KM, dakle 10% od toga je 15 KM poreza manje. Za drugo dijete, odbitak iznosi oko 210 KM, dakle 21 KM manje poreza. A t ih 300 (mislim da je 350 KM) je lični odbitak na koji svaki zaposlenik ima pravo.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 22:22:46   
vila_7
aha...ma slicno smo rekle al ja tebe nisam skontala user posted image jer kontam sta ti je ovih 10 posto,pa skonta da toliko ide porez inace jel? Znaci na ostatak iznosa ti uzimaju 10 %

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: agonija zvana JMB
17.5.2013 23:58:55   
srećicaa
Hvala puno na odgovorima. Baš su se pretrgli sa olakšicama, ali bar smo odavno naučili da se ne može ništa bolje od njih ni očekivati user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: agonija zvana JMB
18.5.2013 1:25:17   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: vila_7

aha...ma slicno smo rekle al ja tebe nisam skontala user posted image jer kontam sta ti je ovih 10 posto,pa skonta da toliko ide porez inace jel? Znaci na ostatak iznosa ti uzimaju 10 %


Da. user posted image Porez na dohodak se plaća po stopi od 10%. 10% na ostatak osnovice, nakon što ti skinu sve ove odbitke. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: agonija zvana JMB
21.5.2013 19:33:09   
Tessy
I da, tako je sjednica zakazana za danas ponovo razmatrala sve stvari regulisane dnevnim redom, dok tacka JMB je povucena.
Eto ublazili su ovu agoniju tako sto je receno da ce biti zakazana hitna sjednica. Fuj, fuj , fuj.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: agonija zvana JMB
21.5.2013 20:24:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lala0606

Pozdrav svim roditeljima i bebicama koje su rodjene poslije12.2.2013 i koje naravno nema nigdje zavedenihuser posted image . ovo je sramota sto se desava malim bicima ni krivim ni duznim. Oduzeto im je pravo na slobodu kretanja i jos mnogo toga. Svaka sjednica "gospode" prodje u iscekivanju rezultata o usvojenju JMB, ali naravno ili je prolongirana ili se i ne dotaknu te teme. U ovoj drzavi nista se ne moze rijesiti bez strajka. Neka se jave roditelji svih ovih bebica ako imaju ikakvu informaciju, dali cemo cekat u nedogled za nasa prava i prava nase dijece



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: agonija zvana JMB
21.5.2013 22:35:43   
lala0606
hvala, nisam znala da postoji temauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: agonija zvana JMB
21.5.2013 22:47:14   
lala0606
dok majke zajedno sa djecom ne izadju na proteste cisto sumnjam da ce ista rijesiti... u ovoj drzavi samo tako inekako mozes doci do svojih prava

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: agonija zvana JMB
21.5.2013 23:52:16   
lala0606

IZVORNA PORUKA: lana32

Rodila 25.2 ,i sad je ove godine moram ostaviti na cuvanje,jer moram da stariju kćerku vodim na more koja nije nikako bila,duša me boli ,ali sta da radim ,zao mi prvog djeteta ,more joj treba ,ponajvise iz zdrv.razloga,a malenu ne mogu da vodim . Kad pricam prijateljicama koje zive u ino ,ne mogu da vjeruju da se to desava. Ponekad se pitam ,da li ima snisla uopšte zivjeti u ovoj zemlji ,jer iako je volim sve više vidim da zbog politike moja djeca nemaju buducnosti ovdje.

dali je to provjerena informacija za tu potvrdu od mupa, jer ja koga sam god pitala kazu samo pasos preko graniceuser posted image

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: agonija zvana JMB
22.5.2013 0:35:59   
hanabanana
Žene znam da je sizifov posao....ali ustanite sve sa tužbom za ugrožavanje prava dijeteta po UN deklaraciji o pravima dijeteta. Tužite državu Bosnu i Hercegovinu Sudu u Strassbourg. Dobit ćete ih (ili nas ).....nek više shvate da nismo ovce za šišanje.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: agonija zvana JMB
22.5.2013 1:30:22   
srećicaa
A valjda se i od nekog guzonje porodila žena ili sestra nakon tog famoznog dana u februaru, pa će neko preko štele ubrzati odluku kada skonta da se bliži godišnji odmor user posted image a sve nam je za plakati što se tiče države i uređenja.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: agonija zvana JMB
22.5.2013 12:34:56   
lala0606

IZVORNA PORUKA: srećicaa

A valjda se i od nekog guzonje porodila žena ili sestra nakon tog famoznog dana u februaru, pa će neko preko štele ubrzati odluku kada skonta da se bliži godišnji odmor user posted image a sve nam je za plakati što se tiče države i uređenja.

pa to nam je i radit. ovo je zaalosno, kako ih nije stid... ko su oni da upravljaju sa slobodom nase djece... OGORCENA SAM, ovo nema nigdje na svijetuuser posted image

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: agonija zvana JMB
23.5.2013 15:13:11   
Tessy
http://www.radiosarajevo.ba/novost/113398?fb_action_ids=10200753354250135%2C10200752777595719&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map={%2210200753354250135%22%3A453073508114192%2C%2210200752777595719%22%3A520409001353280}&action_type_map={%2210200753354250135%22%3A%22og.recommends%22%2C%2210200752777595719%22%3A%22og.recommends%22}&action_ref_map=[]

< Poruku je uredio Tessy -- 23.5.2013 15:15:13 >

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: agonija zvana JMB
27.5.2013 17:05:25   
lala0606
dali ima ikakvih info o jmb... desava li se ista?user posted image

(odgovor članu Tessy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: agonija zvana JMB
27.5.2013 19:34:37   
canim

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Žene znam da je sizifov posao....ali ustanite sve sa tužbom za ugrožavanje prava dijeteta po UN deklaraciji o pravima dijeteta. Tužite državu Bosnu i Hercegovinu Sudu u Strassbourg. Dobit ćete ih (ili nas ).....nek više shvate da nismo ovce za šišanje.

Slazem se, to bi mogli mozda zajednickim snagama uraditi s grupom na fb ili eventualno preko foruma za bebe, napraviti peticiju i poslati tuzbu, samo sto neko od mama treba napraviti prvi korak, ja vjerujem da bi odziv bio velik.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: agonija zvana JMB
27.5.2013 19:49:19   
srećicaa
Ima li neka od vas da je pravnica ili da joj je muž ili neko blizak pravnik, da sastave ovu tužbu, a onda ćemo organizovati i da se skupimo i potpišemo. Evo ja ću pomoći oko organizacije, a svi koji imaju neki savjet i preporuku neka se jave.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *