|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kuharski neuspjesi
3.3.2009 14:13:59   
camm
Da li se vama desi  kada nesto pripremate za jelo, da ne ispadne bas onako kako ste to
nekad ili prosli put uradile.
Mozda ste nesto zaboravile dodati.
 
Evo recimo meni se zna desiti da mi kora za  kolac ne nadodje dobro,kao prosli putuser posted image
nekad se zna napuhati s jedne strane, nekad  zagori bas dobro.user posted image Tako i neko drugo varivo mi zna zagoriti,ako temp.ne smanjim.Pa vecinom sve zavrsi  u kanti.user posted image
Imam dosta nekih neuspjeha.Nekad i zaboravim  nesto da dodam.
Sto ne mora znaciti da sam losa kuharica.user posted image
 
Jeste li vi imali neke neuspjehe sto se tice svih jela.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 14:17:49   
mala curica
Jaooooooooooo sta se meni desilo .......

Ja sam  godinu dana pokusavala zakuhati za hljeb,ali nikako nece da mi nadodze.Mislila sam da je do germe,pa do brasna.........

Potrosila sam 10 kg brasna,a ni jedan hljeb nisam napravilauser posted image

Dok mi mi sveki noje pokazala kako ona zakuhava,
ali i ja sam sve isto to uradila ali nece.
A ja,pametnica,tijesto svaki put tvrdo zakuhavalauser posted image     user posted image    user posted image   
Pa bilo bi cudo da je i malo nadoslouser posted image    user posted image     user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 14:36:02   
Anoniman
hej, super tema!user posted image
ja znam presoliti hranu, neki dan su mi se prekuhale makarone, a zna i zagoriti pravo kad se zabavim oko curice.user posted image .

(odgovor članu mala curica)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 15:36:50   
nikita
Cupavci su mi jednom zagorili, bili su ko ugalj, al to je bilo davnih dana.
Jednom baba ostavila ulje na kolu i rekla bi da ispecem snicle za par min dok se ulje ugrije. Kad mi je to govorila gledala sam Oprah i plakala ko luda , bila neka srceparajuca tema, tako da ja to nisam ni registrirala. Kad je to pocelo gorit, vatra iz one tave, ja umrla od straha, sreca baba uleti u kucu uze trulex i baci tavu kroz prozor a da sam ja bila sama u kuci ja pametnica bi vrelo ulje pod vodu user posted image I ovo je bilo davnih dana,haha Al najkomicnije je u ovoj prici da je baba u dvoristu osjetila smrad a ja bila u kuci i nisam nista osjetila.

Bravo ja user posted image

< Poruku je uredio nikita -- 3.3.2009 15:37:45 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 15:41:42   
Blue rose RR
ima ih s vrmena na vrijeme, ali se rado sjećamo ovoga:
Druga večer nas dvoje kao novopečenih mladenaca, vakat praviti ručak, i eto muž hoće špagete.
Naravno puna kuća svega (friško se podmirili), i neizostavna Barilla, pripravim ja špagete, i umak, i sve servirano.
Pošli da jedemo, mi špagete, one nas. user posted image
Ne da nevalja, nego je katastrofa, mene sramota, ne mogu ništa reći, ispod oka gledam svog muža kako se davi sa špagetama koje su bezlične.
Žao mi, krivo mi , sramota me kao da nikada nisam pravila ništa, a nekamoli špagete.
I nakon 5-6 zalogaja, ni ja ti se više ne mogodoh pretvarati da je to slastan ručak, te rekoh: "Jelde nešto ovim špagetama fali?",a on jadničak odahnnu, ispusti viljušku i kaže:"ma i meni se čini, ali ne mogu da kažem".

Šta se desilo?
Prilikom kupovine nismo gledali, te kupili špagete bez jaja.user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 15:52:36   
jasmina_mm
ja vise puta znam presoliti hranu jer mm voli dobro slano, a i znam jesteninu prekuhati
nedavno sam pravila neki kolac s bananama i citav je zavrsio u kanti (islo u njega oko 12 jaja) gdje je trebalo zumanca dodati u mlako mlijeko a meni mlijeko bilo vrelo pa se zumanca skuhala odmahuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 15:55:46   
D_K
he, he joj ja ne smijem ni poceti..
sad moj muz zaista pohvali moje kuhanje ali bilo je svega na pocetku.. narocito kad sam pocela samostalno da pravim pite.. samo cu reci da sam jednom stavila malo izrendane mrkve u sirnicu user posted image ..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 16:02:31   
camm
E sta se meni svasta izdesavalo evo jedan pr. user posted image user posted image user posted image user posted image
da li ste ikad napravile kafu s crvenom paprikomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
eh ja sam se jednom zeznula,bilo slicno pakovanje od kafe i paprike
s tim da nisam ni obratila paznju,cekam ja kafu da podje cekam cekam,kad zamirisa paprikauser posted image user posted image user posted image user posted image
a ja, em u jutarnjoj zurbi,trici tamo amo i juser posted image  covjek se nekad bas zbuni.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A kafa je vrhunska mmmmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 16:15:52   
Gigana
ja sam mužu uredno napravila bijelu kafu za doručak i fino umjesto da pošećerim, ja posolila i to s ljubavlju, onako momački.  Kad se nije ugušio. user posted image

Inače, zna mi se desiti da mi se puding pretvori u grudvice i nema mi ništa mrže od toga, ili da mi ne bude dovoljno sladak, a najgore mi pada to što nikako ne znam ispeći meso u rerni (uvijek ga prepečem i nikad mi ne bude sočno, iako ga pečem i pod folijom i pazim da sve uradim po uputama, ali džaba, ne ide mi od ruke i gotovo).


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 16:16:59   
jasmina_mm
meni se isto jednom desilo da sam umjesto ulja u serpu nasula sok na razmucivanje, gledala zena tv da ne propusti koje slovo a flse stajale jedna do druge. Sreca pa sam na vrijeme skontala nisam dodala ostale sastojke cim sam osjetila da mi nesto cudno mirise iz serpe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 16:23:33   
Anoniman
Meni se desi da izgori, dok oko djece, ode rucak. A ne mogu se sjetit neke "cudne kombinacije"

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 16:47:21   
tea lana
jednom sam zaprsku za grah napravila umjesto brasnom sa mlijekom u prahu i blesava nisam ni skontala dok nisam sasula u grah.
nA kraju sve u kanti zavrsilo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 17:25:38   
enna
Znam presoliti hranu to mi je ono u krvi hahahha mada sada ne solim pazim dobro a kada pravim kolac ako je bilo ko drugi pogledao koru u rerni odmah moze sve ici u smece kora se skroz spusti ono treba fino da naraste a kod mene samo cini mi se joss manje ima nego kada sam stavila u pleh ma uzas.
mozda mi jos sta padne na um pa cu dopisatiuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 18:24:09   
Crvena
Nedavno sam pravila koru za tortu i ne gledajuci stavila so umjesto secerauser posted image user posted image user posted image
Jedina sreca pa sam skontala prije nego sto sam filovala koruuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:02:54   
almai
Meni se i dan danas zna desiti da mi gulas kad pravim neispadne kako treba,nekad se mogu prsti polizati,a nekad se gotovo nemoze ni jesti koliko je rijedak saft.Uvijek stavljam iste sastojke ali moguce je da zavisi gdje se kuha neka ga kuham na plinu nekad na struji ili na vatrenom.
-Kad sa se udala bio je tu dosta ispada,posto ama bas nista nisam znala kuhatiuser posted image
jedne prilike mi muz rece hajd nam puding napravi,a tu sveki bila i mene bi stamota da kazem da to nisam nikad pravila i kontam ima upustvo na pozadini nemogu pogrijesiti
i stavim 4kasike mlijeka u onaj prah i onda da to prokuha.MA to nisu bile grudvice nego grudvetineuser posted image .Muz pogleda usta i uze drugi puding i rece hodi da ti pokazem kako se praviuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:05:06   
Skvo RR
Moj najveci i nezaboravni neuspjeh su hurmasice...koje su na kraju velicinom izgledale kao papuce....
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:06:36   
mama_debeljuca
Ko radi taj i griješiuser posted image Imam i ja dosta kulinarskih promašaja ali ono što nikad nisam naučila a toliko puta pokušala je da ispečem halvu user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:18:57   
Blue rose RR
.
IZVORNA PORUKA: skvo

Moj najveci i nezaboravni neuspjeh su hurmasice...koje su na kraju velicinom izgledale kao papuce....
user posted image user posted image user posted image


Dobraaaa.
Jesul bile "čupave"?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:55:35   
Nunichi
Ja sam zapalila kuhinju dok sam isla u srednju. user posted image user posted image
Pravila pomfrit i gledala prijatelje na tv-u user posted image user posted image user posted image
Dok me neka svjetlost nije zabljesnula iz kuhinje,plamen preko zida,plafona pa do prozora,gori zavjesa,a ja sama u kuci. I naravno kao prava plavusa zalijem tavu vodom. user posted image user posted image user posted image Mama je nakon 15 minuta pozvonila,ja otvaram,a ona sva smrknuta "uh sto je nekom nesto izgorilo u zgradi" user posted image user posted image user posted image

A sto se tice kuhanja,za sad nema bacanja. Samo mi pogacice(peksimeti,plackice ili kako vec) nisu bas uspjele.Nisu nadosle ni sekunde,a mm ih nije jeo 4 mjeseca, i ja nam sva sretna potkuhala.
Jeo je on to,dusa moja,ali to su pravi opanci bili. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 21:56:11   
Nunichi
Usporio mi RR,pa dva puta posla isti post,sorry.  user posted image


< Poruku je uredio Nunichi -- 3.3.2009 22:00:28 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 22:01:09   
andji
Ja sam zapalila kuhinju dok sam isla u srednju.

Kraljica mojauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 22:10:09   
ziki
Ja ni sad nisam neka kuharica a kad sam tek posla na fax da ne pricam. Uglavnom zabavljali se ja i mm nekih 6-7 mjeseci i ja rijesim da mu mesto podgijavanja hrane koju mama salje svakog vikenda skuham nesto sama. Moja mama kuha rizu sa mlijekom, na foru sutlije ali slano i gusto, kao prilog bude supar. Telefonom ona meni kaze mere i ja pocnem ali dodju cimerke i ubede me da sam stavila vise rize i da trebam da dodam duplo vise mlijeka i vode. Poslusam i stavim da se kuha, i kuha i kuhaaaa. Nikad da se zgusne. Stize Emir sav sretan nesto svjeze da pojede. Njegovog izraza lica kad sam mu mu snicle sipala kasu od rizeuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 22:15:13   
leli§
prvo: kod mene nikad nista ne ispadne kao "prosli put"
druo: lista mojih neuspijeha bi bila malo preduga da razglabam na dugo i na sirko... to se uglavnom vrti oko slatkoguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 22:19:18   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: leli§

prvo: kod mene nikad nista ne ispadne kao "prosli put"
druo: lista mojih neuspijeha bi bila malo preduga da razglabam na dugo i na sirko... to se uglavnom vrti oko slatkoguser posted image user posted image user posted image


Cccc jesi skrta na rijecima,a ja ko ozeblo sunce cekam tvoj post na ovu temu. user posted image user posted image user posted image

Kiss

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kuharski neuspjesi
3.3.2009 22:20:02   
ziki
Sad me je podsjeto na jos jednu epizodu koju sam ja zaboravila. Tad smo bili druga godina, sliom prilika sam i nesto naucila da kuham, a onda dobijem inspiraciju da i sama nesto smislim. Na pauzi skoknem do Emira i saopstim mu da cu mu za veceru spremit nesto fino, neobicno, ma super. Da nista ne kupuje nego sa predavanja pravac kod mene na klopu. Skuham ja spagete i krenem sa inovativnim sosom. Kako sam imala hrpu sardina otvorim dvije konzerve, fino ih uprzim, dodam kachap i limun, nastavim da dinstam. Ja sam bila u sobi i nisam uopste registrovala miris tog mog sosa. U trenutku kad sam se spremala da sos prelijem po spagetama ulazi Emir i vristi neeeee. On je na hodniku osjetio miris i uleteo da vidi sta se desava. Spagte smo jeli sa kechapom i origanom a nekih nedelju dana smo se pogadjali ko ce da opere serpu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *