|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 0:50:45   
Aquarius
Nisam sigurna da ova tema spada pod ovaj PDF, jer gubitak bebe poslije 20. sedmice više nije spontani pobačaj, ali pošto nema drugog mjesta...

Sve se odigralo jako brzo i još uvijek slažem utiske. Termin mi je bio 28.9. Trudnoća je protekla dobro, svaki pregled, svaki nalaz, sve bilo super. Svaki CTG bio savršen, ono što kažu školski. Dan pred termin odemo navečer na redovnu kontrolu i na CTG, a  i da se dogovorimo s doktorom šta sutra. Poslije tuširanja sam počela već osjećati lagane bolove i to sam rekla doktoru. Atmosfera kod doktora skroz opuštena, zezali smo se, on mi kaže da bi sad bilo super da na pregledu ustanovi da sam otvorena nekih 5 prstiju. Prikopčava mi CTG - nema otkucaja srca. Pomjera ga lijevo-desno, gore-dolje ali ništa. Mene već hvata panika. Doktor me pokušava smiriti i govori mi da pređem na drugi sto da me pregleda na UZ. Jedva sam napravila tih 2-3 koraka. Liježem na sto, doktor počinje pregled ali ja nisam gledala u monitor, nego u njegovo lice. Vidjela sam da je počeo mijenjati boje i oči mu se napuniše suzama. Nije mi morao ništa reći, briznula sam u plač. Prilazi mi muž, grli me, pokušava me smiriti, a ja sam poželjela da umrem u tom momentu. Ležala sam tu, ne znam ni sama koliko i nekontrolisano plakala, a noge nisam mogla pomjeriti, kao da su tuđe. Međutim, bol u stomaku me vratio u stvarnost. Pridigla sam se nekako. Pitam doktora šta ćemo sad. Bol se pojačavao, vjerovatno i od mog psihičkog stanja ali pomisao na porod mi je u tom momentu bila ravna osudi na smrt. Međutim što je neizbježno ne može se izbjeći. Doktor nas šalje kući da se spremimo i da za sat vremena krenemo prema bolnici a i on će krenuti za nama. Tako je i bilo. Ja sam se u međuvremenu pribrala. Putem prema bolnici sam jedino molila Allaha da mi da dovoljno snage da izdržim sve ovo. I dao mi ju je. Kad smo stigli u bolnicu svi su nas već čekali a ja sam bila mirna kao da rađam živo dijete, i to deseto po redu a ne prvo. Uslijedile su pripreme, klistiranje, odlazak u sobu. Noć sam provela u laganim kontrakcijama. Tek negdje oko 5 ujutro su počele one jače kontrakcije, ali sve je bilo u mjeri podnošljivog. Pustili su da sve ide svojim tokom, pošto je meni porod bio počeo. Dakle prošla sam bez gelova, dripa i sl. U salu su me odveli negdje iza 6 ujutro, kad mi je pukao vodenjak. Ubrzo su pristupili porodu koji i nije išao tako brzo pa su mi na kraju ipak dali drip da pojačaju nagone i porodili su me oko 8 sati. U svemu ne mogu da ne spomenem svog divnog muža koji se nije micao od mene čitavo vrijeme. U sobi je mjerio vrijeme između kontrakcija, hrabrio me, u rađaoni me držao za ruku, čak je za vrijeme poroda pomagao babicama i pridržavao mi glavu i jednu nogu i usput sve pratio šta se dešava.
Beban je rođen na izgled potpuno zdrav. Ja sam osjećala pokrete taj dan kad se sve desilo, pa su mi babice rekle da se tu nije moglo ništa uraditi čak i da sam ležala u bolnici, za što nije bilo potrebe. Sumnjali su da je krivac pupčana vrpca, ali nije to bilo. Muž kaže da je izašla prvo beba pa onda pupčana vrpca. Babice ipak misle da postoji mogućnost da je beba negdje pritisla pupčanu i tako sebi začepila dotok. Veliki je dječak bio, 4800 gr., dug 54 cm. pa zato sumnjaju i na to. Kako god mi smo pristali da se radi obdukcija i trenutno čekamo nalaze.

Ja sam se u međuvremenu potpuno pribrala, najviše zahvaljujući mužu. Puno smo pričali o svemu i na kraju zaključili da se ne može protiv sudbine i da se vrijeme ne može vratiti. Na nama je da prihvatimo to što se desilo i da se nastavimo boriti i dalje. Šta nam drugo preostaje? Sad ćemo sačekati nalaze obdukcije, i ako sve bude u redu sa nalazima planiramo pokušati opet za nekoliko mjeseci.

Drage moje mame, ne tugujte zbog mene, ja sam stvarno OK. Ovu sam priču napisala najviše zbog svih onih mama koje su proživjele slično, da znaju da nisu same u svom bolu i svojoj sudbini.
Molim Boga da nam svima koje to želimo, ostvari želju da u naručje jednog dana uzmemo svoje bebice, žive i zdrave. Amin.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 0:56:37   
veeseelaa
Aquaris neizmjerno mi je žao, nemam riječi draga mojauser posted image user posted image
Molim dragog Boga da ti da snage i tebi i tm da nastavite dalje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 0:59:35   
dinciii
Draga Aquarius zao mi je...Da ti dragi Allah podari svako dobro,vidi se da si jako hrabra,zelim ti od srca sve najbolje!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:01:02   
sporty mamaa
Aquarius nemam sta drugo reci osim da ti se divim na snazi i hrabrosti.... Saljem ti punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i da uskoro dobijes zivu i zdravu bebicuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:03:36   
Visnja RR
user posted image  Bože dragi...
tvoja beba je otišla među anđele a tebi neka Bog da snagu da "preboliš" tako težak gubitak...
ljubim te.....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:03:38   
Dida79
Nemam rijeci kojom bi opisala tvoju snagu i sabur u ovim teskim momentima user posted image user posted image
Zao mi je mila user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:12:15   
milenium
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bože dragiuser posted image aguarius divim ti se na snazi

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:17:07   
acudesa
user posted image user posted image user posted image
aquarius, budi jaka i čekaj narednu bebu, moja kolegica je izgubila bebu pred sami porod, zove me iz bolnice, ja sva ushicena, pitam jesi li se to porodila, ona mi samo tuzno i hladno kaze sta je bilo...meni je tobio sok, a kako je tek njoj bilo...
Uglavnom, ona ja za 6 mjeseci zatrudnila i ako su joj doktori savjetovali tek za 1 godinu, sad ima prekrasnu djevojčicu od 2 godine...samo malo previse razmaženu :)
ljubim te punouser posted image
nisam mogla da ti nista ne napisem, a bas mi je svako slovo bilo tesko za napisati u ovoj tvojoj tuznoj priči

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:24:24   
Aquarius
Hvala vam drage moje. Nemojte biti tužne, sve je to život. Loši momenti dolaze kao i dobri, najčešće sami bez ičijeg uplitanja. Čovjek mora ostati hrabar i prihvatiti loše trenutke isto kao i dobre.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:25:52   
Aquarius
acudesa sad si me zakopkala. Zašto su joj doktori preporučili da čeka godinu dana ? Da li je rodila na carski ? I je li saznala uzrok ? Izvini ako puno pitam, ali shvati moju znatiželju.


< Poruku je uredio Aquarius -- 25.10.2010 1:26:34 >

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:27:20   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Hvala vam drage moje. Nemojte biti tužne, sve je to život. Loši momenti dolaze kao i dobri, najčešće sami bez ičijeg uplitanja. Čovjek mora ostati hrabar i prihvatiti loše trenutke isto kao i dobre.

Čitam tvoje riječi i prisjećam se sta mi je kolegica govorila, stvarno Allah da sabura i snage u tesim momentima

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:32:36   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Aquarius

acudesa sad si me zakopkala. Zašto su joj doktori preporučili da čeka godinu dana ? Da li je rodila na carski ? I je li saznala uzrok ? Izvini ako puno pitam, ali shvati moju znatiželju.


nije na carski, ne znam sto, Boga mi, da ceka godinu (ako hoces,, pitat cu je sutra). Saznala je uzrok, isto zbog dotoka kisika
tebi nisu rekli da cekas ili...
i, jos nesto ti moram napisati, doktori ce reci sta njima odgovara, ali cula sam da djeca koja nejvjerovatnije imaju neki nedostatak ne mogu izdrzati do kraja trudnoce.. sve je božija odredba

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:37:27   
Aquarius
Čudno da su je savjetovali da toliko čeka ako je sve bilo u redu. Pa ima žena koje zatrudne odmah, čim prođe 40 dana, i razlika među djecom od 10-12 mjeseci.
Ja još nisam ni išla na prvu kontrolu, a ni nalzi obdukcije nisu gotovi, tako da ne mogu još ništa planirati. Nije još prošlo ni 30 dana otkako se sve ovo desilo.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:44:44   
acudesa
Aquarius, da kod nje prilikom poroda nije došlo do kakvih komplikacija, ne znam, znas, sta je ona rekla rekla-ja je nikad nisam imala snage nista u vezi toga pitati.
Pa, evo i ja sad razmišljam, to je kao običan porod, ne bi trebalo toliko da se čeka.
Znam da se ona nasekirala kad je zatrudnila ranije nego kako su joj savjetovali, ali i oni pretjeruju, bez problema iznijela drugu trudnocu i rodila...
Pitat cu je sutra, vjerovatno postoji neki razlog, ti se nista ne sekiraj...sve ce biti uredu
I, ona se nakon rodjenja druge curice sasvim oporavila, i ti ces akobogda

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 1:49:51   
Aquarius
Mah, i ja zabadam nos gdje mu nije mjesto.user posted image
Ali shvati, sad me sve to interesuje. Upravo sam zbog ovoga i objavila svoju priču, jer znam da ima puno žena koje su prošle isto i lakše je čovjeku kad zna da nije sam, a posebno da se poslije ovakvog iskustva priča završila kao kod te tvoje prijateljice- sretno.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 2:04:25   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Mah, i ja zabadam nos gdje mu nije mjesto.user posted image


Dušo moja, ne zabadas nos uopste gdje mu nije mjesto, ja bih ti tako rado pomogla da znam još išta. Pitam ti sutra za ovo.
Mislim da se ne trebas puno opterećavati, sigurna sam da će naredni put biti sve uredu. Ona je naredni porod imala na carski.
A, da joj vidis S. , malene...ko pupoljak, sve je uz nju zaboravila, ustvari, cim je zatrudnila fokusirala se na ovu trudnocu, tako da i ja tebi savjetujem, cim se raspitas kad mozes, odmah da radis na bebi

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 2:06:40   
acudesa
Želim ti puno sreće, aquariususer posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 2:19:07   
Aquarius
user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 4:24:08   
Mirkica
Aquarius zao mi je zbog toga sto ti se desilo ali vjeruj bicce bolje, ne pravi se hrabra znam sta prolazis slobodno pati placi ispusti iz duse lakse ce ti biti .
Kazes pupcana vrpca moze biti , draga moja tvoja beba je dobijal hranu moj mali ej zivio u meni do 31 sedemice iako je pupcana vrpca nekada sa 26 prestala da pravilno funkcionise i beba je rodjena premala tj. sitna , iskreno nisam doktor i ne mogu sa sigurnoscu ti reci ali kroz sta sam sve prosla pretrage koje sam imala u drugoj trudnoci radi prve govore da niej pupcana vrpca , tvoj malisan je bio i te kako snadbiven , sta bi moglo biti je trudnicki secer , meni je u dugoj trudnoci reako moj Diabeticar da trudnicki secer koji se u trudnoci ne prati i ne sprecava moze dovest do smrti bebe , predpostavljam jer beba je bila pravo krupna ali ipak Bog najbolej zna , meni je najvise pomoglo saznanje da je to bila Njegova volja is ta god da sam radila nisam to mogla spreciti nit ja niti bilo ko.
Ja sam cekala 6 mjeseci , meni su rekli iz psihickih razloga da sacekam 6 mjeseci i onda da krenem , da se malko smirim itd, tako sam i uradila .
Zelim ti puno srec, ako ce ti biti utjeha posle price koja je identicna tvojoj svaka rijec me potrefila izuzev sto je kod mene vec u 31 sedmici se zavrsilo  posle toga sam rodila zivo i zdravo dijete Bogu hvala tako ne gubi nade saberi se uzmi snage koliko ti treba  nadji doktora kojem vjerujes i uz Boziju pomoc i ti da nas uskoro obradujes user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 4:33:37   
jasmin
Aquaris,mila,zaplakah ja...sto od tvoje sudbine,sto od tvoje pribranosti i snage.Zao mi je,draga,neopisivo zao,ali me tjesi to sto si,hvala Bogu,jaka zena i znas da je tako Bog odredio,drugacije ne moze.Sto nas je zadesilo nije nas nikako moglo mimoici,a sto nas je mimoislo nije nas nikako moglo zadesiti.Tvoj maleni djecak je akobogda medju dzennetskim mladicima,sretan...i ceka svoju mamicu da mu se pridruzi u buducnosti.Zelim ti sto prije bebicu koja ce ublaziti tvoju bol i unijeti radost u tvoje srce.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio jasmin -- 25.10.2010 4:35:07 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 7:19:54   
Hanady RR
Aquarius draga rekla si da ne tugujemo ali ja se ovom osjećanju otrgnuti ne moguuser posted image user posted image user posted image

jedino o čemu sada intenzivno razmišljam je da na istom ovome mjestu čitam tvoju novu priču u kojoj ćeš uzeti svoje dijete u svoje ruke i zapoačeti lijepi život sretne mame.
želim ti mila što prije isto....

Hrabra si i u trenutku zavidim ti a u trenutku pomislim da sam i sama svjesna da ono što je moralo biti treba da se desi. Bog određuje a na nama je da svako iskušenje prihvatimo i samo tako imamo priliku da sutra, za  godinu dana ili mjeseci bude drugačije.
Tvoj sin je sada među džentlijama i čeka te i snagu ti daje za bolje i jače sutra.

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 7:21:53   
maja78 RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

budi jaka i ne gubi nadu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 7:56:48   
Niobe
Draga aquarius, isplakah se citajuci. Divim ti se na snazi, malo koja bi uspjela da to prođe s tvojom sabranoscu.
Nadam se da ces ubrzo ponovo biti trudnica i da cemo sve skupa cekati da nam jave divne vijesti iz bolnice. Ljubim te.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 8:08:53   
riba78
Aguarius ,žao mi je ,ovo je tužno ,pretužno user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 8:49:03   
R&T@
Draga moja,...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nekada nije moguce shvatiti Njegovu volju, ali uvijek je nesto lose za neko dobro...
Tvoje srce jeca negdje u tisini, ali Njegova milost vas je postedjela neke druge patnje... tesko bolesno dijete ili dijete u agoniji lomi dusu mnogo dublje...
user posted image user posted image user posted image user posted image

Tvoja prva sreca te ceka u ljepotama drugog svijeta...
a druga tek dolazi da zajedno uzivate u milionima trenutaka...user posted image

U molitvama si svih zena ovog foruma, a On ce te nagraditi, znam...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *